نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور
نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور

نقاشي ساختمان در انديشه فاز1

 

معرفي غلطك، قلم مو، پيستوله و معايب و مزاياي آنها

بررسي معايب و مزاياي غلطك – قلم مو – پيستوله و معرفي آنها

بررسي مزايا و معايب قلم مو:

مزاياي قلم مو:

از آنجا كه براي رنگ آميزي سطوح مختلف قلم موهاي متنوع و گوناگوني به لحاظ اندازه، فرم، ضخامت و جنس موهاي آنها وجود دارند، لذا عامل تعيين كننده انتخاب نوع قلم مو و مناسب ترين آنها به نوع رنگ تهيه شده و همچنين ميزان وسعت سطح بستگي دارد. به اين معنا كه قلم موهاي مورد استفاده براي رنگ پلاستيك براي رنگ روغن به كار نمي روند و همچنين از قلم موهاي كوچك براي رنگ آميزي سطوح وسيع نمي توان استفاده كرد.

معايب قلم مو:

از جمله معايب كاربرد قلم مو به مهارت مورد نياز كاربر مي توان اشاره كرد. در واقع براي به كارگيري قلم مو شخص مي بايست از تبحر كافي بهره مند باشد زيرا در غير اين صورت با سطحي راه راه حاصل از رد قلم مو و يا شره هاي رنگ مواجه مي شود.

مهمترين مزيت استفاده از قلم مو:

مهمترين مزيت آن اين است كه با توجه به تنوع موجود در توليد آن، پوشش اغلب سطوح حتي ناصاف و با برجستگي ها و فرورفتگي هاي مختلف امكان پذير است مگر آنكه محدوديت فضايي فرورفتگي از مانور حركتي قلم مو و دست جلوگيري كند كه در چنين شرايطي اصراري بر به كارگيري قلم مو نبوده بلكه مي بايست از ابزار ديگري استفاده كرد.

بررسي مزايا و معايب غلطك:

معرفي غلطك:

غلطك ابزار ديگري براي رنگ آميزي است كه مانند قلم مو در اندازه ها و جنس هاي مختلف توليد مي شود. غلطك شامل يك استوانه پوشش دار و همچنين يك دسته است كه با كمي پيچ و خم به هم متصل هستند. براي آغشته كردن سطح پوشش غلطك كه مانند قلم مو با توجه به نوع رنگ و كاربرد آن متفاوت است سيني مخصوصي در نظر گرفته شده است. اين سيني داراي انتهايي كاسه مانند و گود براي نگهداري رنگ بوده و ابتداي سطح آن نيز با برجستگي هاي كنگره اي پوشش يافته است كه نقش خروج رنگ هاي اضافي از غلطك را برعهده دارد. به اين معنا كه پس از قرار دادن غلطك در داخل قسمت گودي انتهايي سيني و آغشته كردن تمام سطح آن به رنگ، غلتك را چندين بار بر روي كنگره ها حركت داده و اضافات رنگ آن را خارج سازيد.

مزاياي غلطك:

از جمله مهمترين مزاياي غلطك كاربرد آسان آن و عدم نياز به مهارت خاص نقاشي حرفه اي است. يعني هر فردي كه كمي با رنگ و نقاشي آشنايي داشته باشد مي تواند خودش دست به كار شود. علاوه بر آن سرعت عمل در رنگ آميزي با غلطك بيشتر از قلم مو بوده و نتيجه يكنواخت تري نيز حاصل مي شود.

معايب غلطك:

مهمترين عيب آن اين است كه براي پوشش رنگي سطوح ديوارها و سقف يك فضا از غلطك به عنوان تنها ابزار رنگ آميزي نمي توان استفاده كرد بلكه براي تكميل رنگ گوشه ها، زوايا، محل برخورد دو سطح ديوار و سقف با يكديگر و قسمت هاي فرورفته و برجسته و غيره قلم موي مناسب مورد نياز است.

بررسي مزايا و معايب پيستوله:

sdsdsdd.gif (400×200)

معرفي پيستوله – مزايا و معايب آن:

پيستوله ابزار ديگر رنگ آميزي سطوح خارجي و داخلي ساختمان و همچنين لوازم دكوراسيون است كه از يك مخزن و يك لوله و در نهايت سري مخصوص آن تشكيل شده است. اين ابزار نسبت به قلم مو و غلطك از ابعاد بزرگ تري برخوردار بوده و همين موضوع محدوديت كاربرد آن را سبب مي شود، زيرا داشتن پيستوله در خانه آن هم براي استفاده هر چند سال يك بار رايج نبوده و به فضايي كافي براي نگهداري نياز دارد. در ضمن استفاده از پيستوله به عنوان جايگزين بقيه ابزارها اگرچه در همه موارد امكان ندارد ولي حتي اگر امكان پذير باشد، به صرفه نيست زيرا به هنگام رنگ پاشي از به هدر رفتن مقدار زيادي رنگ نمي توان جلوگيري كرد و از اين جمله معايب پيستوله است ولي با تمام اين تفاسير، براي رنگ آميزي برخي از قسمت ها و سطوح، تنها ابزار كارا، پيستوله بوده و در ضمن سرعت عمل و يكنواختي نتيجه كار نيز از جمله مزاياي مهم آن به شمار مي آيد.

به عنوان مثال براي رنگ كردن سقف هاي كاذب پر پيچ و خم كه در معماري هاي امروزي رواج يافته، پشت رادياتورها و قسمت هايي مانند اينها كاربرد ابزار ديگري به جز پيستوله به نتيجه دلخواه منجر نخواهد شد.

رعايت چند نكته در نقاشي ساختمان:

پس از پايان كار پروژه و حتي پس از اتمام هر روز كاري نقاشي، ابزار مورد استفاده را با حلال مخصوص رنگ خوب شسته و در گوشه اي قرار دهيد تا در معرض هوا خشك شود. هرگز قلم مو و يا غلطك را آغشته به رنگ نگهداري نكنيد.

چند عدد قوطي رنگ خالي و شيشه براي نگهداري باقي مانده رنگ هاي ساخته شده آماده كرده و پس از ريختن اضافات رنگ ها در آن برچسبي حاوي فضاي رنگ به كار رفته و تاريخ بر روي آنها بچسبانيد.

براي آنكه پس از اتمام هر روزه كار نقاشي مجبور به شستن سيني مخصوص غلطك نباشيد، پيش از استفاده سطح داخل آن را با پلاستيك سلفون كاملا پوشش دهيد سپس در پايان كار آن را دور انداخته و براي روز بعد از پلاستيك ديگري استفاده كنيد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۴۷:۲۹ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نحوه رنگ آميزي و نقاشي كاشي هاي سراميك

نحوه رنگ آميزي كاشي‌ سراميك

sdsdsdd.gif (400×200)

در جريان بازسازي خانه‌هاي قديمي، ممكن است شما به دنبال تغيير رنگ سراميك‌هاي ديواري در سرويس‌هاي بهداشتي و آشپزخانه خود باشيد، اما رنگ‌هاي موجود در بازار، با دكوراسيون سرويس‌هاي شما مطابقت چنداني نداشته باشد. چطور است خودتان اقدام به رنگ‌آميزي برخي از قطعات سراميك‌هاي ديواري كنيد، تا پس از نصب در كنار بقيه سراميك‌ها، هماهنگي و زيبايي دوچنداني را به خانه خود هديه دهيد.

در اين مقاله روش رنگ آميزي داغ بر روي سراميك‌ها آموزش داده مي‌شود. اين روش در مورد سراميك‌هاي ديواري به كار مي‌رود كه هنوز نصب نشده باشد. براي سراميك‌هايي كه نصب شده باشند بايد از روش ديگري به نام روش هواي خشك بهره برد.

kkkkkk.gif (400×150)

در اين روش از رنگ‌هاي براق استفاده مي‌شود كه ساختار آكريليك با پايه آبي (محلول در آب) دارند و طوري تركيب شده‌اند كه بر سطوح صاف و غير متخلخل بچسبند. اينگونه رنگ‌ها اگر به روش داغ استفاده شوند، پس از خشك شدن، سطحي براق و مقاوم در برابر خش به وجود مي‌آورند. اين روش براي سطوحي كه در معرض تماس مكرر با آب‌گرم باشند از جمله حمام يا نقاطي كه مورد استفاده زياد باشند مانند كف سالن و كف آشپزخانه توصيه نمي‌شود. در صورت تمايل به استفاده از سراميك‌هاي براق در نقاط ذكر شده، بايد انواع آماده و داراي ضمانت را خريداري كنيد.

در زير روش گام به گام رنگ‌آميزي سراميك با روش داغ شرح داده مي‌شود. به ياد داشته باشيد كه اين روش براي سراميك‌هاي نصب نشده است.

گام اول:

قبل از اقدام به رنگ‌آميزي، بايد سطوح سراميك كاملا تميز شود و به اين منظور و براي برطرف كردن هر گونه آلودگي، قطرات چربي يا لكه‌هاي صابون، بايد سطح سراميك را با آب گرم و صابون بشوييد.

پس از شستشوي كامل، سطوح را با الكل ايزوپروپيل يا مخلوط 50 درصد سركه و آب مجددا تميز كنيد. سطوح سراميك را با حوله كاغذي خشك و لكه‌گيري كنيد و به منظور جلوگيري از آغشته شدن سطوح آنها با چربي پوست، از لمس سراميك‌ها خودداري كنيد.

 گام دوم:

حالا به رنگ‌آميزي بپردازيد. كار با رنگ‌هاي آكريليك توصيف شده بسيار ساده است و مي‌توان آنها را به سادگي نيز پاك كرد. اين گونه رنگ‌ها را مي‌توان با يكديگر تركيب كرد تا رنگ دلخواه به دست آيد. اين رنگ‌ها بر اثر تبخير خشك مي‌شوند. سطوح نازك رنگ تقريبا طي 20 دقيقه خشك مي‌شوند و سطوح ضخيم‌تر ممكن است طي يك تا سه روز به طور كامل خشك شود.

اگر در رنگ‌آميزي اشتباهي رخ داد (كه بسيار محتمل است) مي‌توان رنگ را بلافاصله به كمك پارچه مرطوب پاك كرد. اگر رنگ خشك شده باشد و شما احساس كنيد اصلاحي در كار لازم است، روي نقطه مورد نظر را مجددا رنگ‌آميزي كنيد.

 گام سوم:

هنگامي كه رنگ به طور كامل در هوا خشك شد، سراميك ها را از سمت بدون رنگ، روي كاغذ مومي قراردهيد و آن را درون فر سرد بگذاريد. درجه حرارت فر را روي 162 درجه سانتيگراد تنظيم كنيد و فر را روشن كنيد. سراميك‌ها بايد مدت 45 دقيقه بپزند، پس از 45 دقيقه و خاموش كردن فر، با باز كردن در آن، سراميك‌ها به تدريج سرد مي‌شوند. هنگامي كه سراميك‌ها خنك شدند، مي‌توان آنها را از فر بيرون آورد. سطح كار را از نظر مقاومت با ناخن امتحان كنيد. قاعدتا نبايد خراشي بر سطح رنگ بيافتد. اگر رنگ خراشيده شد، نشان مي‌دهد كه يا بايد مدت نگاهداري قبل از پخت در هواي آزاد را اضافه كنيد يا اينكه زمان پخت را افزايش دهيد.

 گام چهارم:

پس از اطمينان از خشك شدن كامل رنگ، حالا نوبت چسباندن سراميك‌ها مي رسد. در اين مورد از چسب‌هاي آكريليك سراميك كه خاصيت خورندگي نداشته باشند استفاده كنيد، زيرا چسب‌هاي خورنده، ممكن است بر سطح رنگ اثر بگذارند.

 گام پنجم:

نظافت سطوح سراميك رنگ شده كار آساني است. از مواد پاك كننده داراي خورندگي استفاده نكنيد و به جاي آن از آب گرم و محلول ماشين ظرفشويي بهره ببريد.

به همين سادگي مي‌توان سراميك‌هاي ديواري را رنگ كرد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۲۴:۲۹ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

مولتي كالر

اجراي انواع نقاشي رنگ مولتي كالر ساختمان در طرح و مدل هاي مختلف

انواع رنگ مولتي كالر - قيمت مولتي كالر و كاتالوگ مولتي كالر

مولتي كالر پارس – مولتي كالر اطلس – مولتي كالر آريا – مولتي كالر رونق

براي ارسال رايگان كاتالوگ مولتي كالر و مشاوره رايگان كافيست با ما تماس بگيريد

 

شما علاوه بر اين كه مي توانيد براي نقاشي خانه و ساختمان خود از نقاشان حرفه اي و مجرب ما در زمينه نقاشي ساختمان با مولتي كالر يا هر نوع رنگ يا نقاشي ديگري بهره مند شويد، مي توانيد مطالب آموزشي در مورد رنگ آميزي ساختمان و نقاشي منزل و انواع رنگ هاي ساختماني و همچنين مقالات در زمينه هاي مختلف رنگ ها و نقاشي ساختمان را در سايت نقاشي ساختمان ايران مطالعه نماييد و همچنين با ديدن فيلم هاي آموزشي نقاشي ساختمان از آموزش هاي تصويري اين مجموعه بهره مند شويد تا بتوانيد تصميم گيري بهتري در نقاشي خانه يا منزل خود داشته باشيد و با بهترين رنگ ها خانه خود را رنگ آميزي كنيد

اجراي انواع نقاشي مولتي كالر منزل, نقاشي مولتي كالر خانه, نقاشي مولتي كالر ساختمان, نقاشي مولتي كالر آپارتمان, نقاشي مولتي كالر ديوار, نقاشي مولتي كالر اتاق, رنگ مولتي كالر, رنگ كردن مولتي كالر, رنگ آميزي مولتي كالر-

براي اطلاع بيشتر در مورد نقاشي رنگ مولتي كالر ساختمان و نقاشي ساختمان با رنگهاي مولتي كالر و همچنين اطلاع از قيمت نقاشي مولتي كالر و نيز دريافت كاتالوگ مولتي كالر و بازديد و مشاوره رايگان با ما تماس بگيريد – تا به بهترين نحو شما را راهنمايي كنيم

هدف ما جلب رضايت شما ، مشتريان گرامي است

در صفحه رنگ مولتي كالر به مواردي از قبيل انتخاب رنگ مولتي كالر – ويژگي هاي كلي رنگ مولتي كالر و مزايا و معايب رنگ مولتي در نقاشي ساختمان مورد بحث و بررسي قرار گرفته اند

 

شما در مطلب زير با رنگ مولتي كالر و ويژگي هايي اين رنگ و رنگ آميزي ساختمان خود با اين رنگ آشنا مي شود و ضمنا نكاتي در مورد آماده سازي سطح جهت اجراي نقاشي مولتي كالر و روش اجرا آن و كاربرد و موارد مصرف رنگ مولتي كالر و معايب و مزاياي مولتي كالر اطلاعاتي كسب خواهيد كرد، همچنين مي توانيد از كاتالوگ و قيمت مولتي كالر نيز آگاهي يابيد، شما مي توانيد در ادامه با مطالب ذيل آشنا مي شويد (كه مي توانيد بر روي هر يك كليك كنيد)

مولتي كالر چيست؟

آشنايي با مولتي كالر در نقاشي ساختمان

ويژگي نقاشي با رنگ مولتي كالر

ويژگي رنگهاي مولتي كالر

آماده سطح جهت اجراي نقاشي ساختمان با مولتي كالر

روش اجراي نقاشي مولتي كالر

كاربرد مولتي كالر در كجاست؟

موارد مصرف مولتي كالر

كاتالوگ مولتي كالر: آريا – اطلس – پارس – رونق

قيمت مولتي كالر

مولتي كالر چيست؟

مولتي‌كالر رنگي است كه پس از اجرا، چندين رنگ به صورت مجزا در آن ديده مي‌شود. در واقع يك رنگ زمينه بوده و چند رنگ ديگر به صورت رگه‌هاي مختلف است.

رنگ‌هاي مولتي‌كالر داراي ويژگي‌هايي خاص هستند كه اين رنگ را از رنگ‌هاي ديگر متمايز كرده و به آن اولويت داده است.

فوق‌العاده تزئيني‌ و در طرح‌هاي متنوع و رنگ‌هاي مختلف موجود است. با توجه به فرمولاسيون خاص، امكان ساخت رنگ‌هاي متنوع و منطبق با هر سليقه براي ايجاد سطوحي زيبا و چشم‌نواز در بيش از 40 ترام گوناگون را فراهم مي‌كند. اين رنگ‌ها بسيار شيك، مدرن و داراي تنوع رنگ روز و محبوب اروپاست.

آشنايي با مولتي كالر در نقاشي ساختمان

قابل اجرا بر روي تمامي سطوح‌ است. رنگ‌هاي مولتي‌كالر دكوراتيو بوده و يك لايه فيلم نازك بر روي سطوح ايجاد مي‌نمايد و بسيار مناسب براي سطوح گچ، سيمان، بتون، آهن، آلومينيوم، چوب، رنگ، سنگ، شيشه، كاشي، پلاستيك، رنگ روغن، كنتيكس و ….است.

بافت ويژه اين رنگ و مات و كم‌جلا بودن آن، مشكلاتي از قبيل موج و خرابي سطح زير كار را در خود محو مي‌كند. مولتي‌كالر از آن جايي كه ذرات معلق هوا و دودها را به خود جذب نمي‌كند، براي محيط‌هاي پرترافيك و يا پر رفت‌و‌آمد مانند راه‌پله‌ها بسيار مناسب است.

در صورت آسيب‌ديدگي به سادگي با حداقل مواد و به بهترين وجه ممكن قابل ترميم است.

از آنجايي‌ كه رنگ‌هاي مولتي‌كالر برخلاف رنگ‌هاي موجود در بازار جهت اجرا نياز به هيچ‌گونه حلال و تركيبات نفتي مرسوم ندارد، بدون بو بوده و در مكان‌هايي كه امكان تخليه كامل و طولاني مدت وجود ندارد، نظير منازل، ادارات، مراكز درماني، مراكز آموزشي، هتل‌ها و … به‌راحتي قابل اجرا مي‌باشد.

موارد زير از جمله ويژگي‌هاي نقاشي با رنگ مولتي كالر ا‌ست:

اجراي سريع و آسان طي يك مرحله و توسط اسپري كردن رنگ

توجيه اقتصادي به علت قابليت پوشش‌دهي زياد، سرعت سريع اجرا و كاهش نيروي كار

مقاومت بالا در برابر جذب دوده، غبار و ذرات معلق در هوا (آنتي استاتيك) كه در نتيجه هزينه تميز كاري و نگه‌داري را تقليل داده، آن را بهداشتي مي‌كند.

قابليت شستشوي آسان و كامل با آب و ساير شوينده‌هاي مرسوم خانگي و داراي مقاومت عالي در برابر رطوبت و شستشو

بدون پوسته شدن، رنگ پريدگي و زرد شدن: رنگ‌هاي مولتي‌كالر با ايجاد سطحي با دوام و استثنايي درمقابل رنگ پريدگي، زرد شدن، پوسته شدن، خراشيدگي و از بين رفتن لايه رنگ روي سطح، بسيار مقاوم است.

ضد باكتري: به علت مواد تشكيل‌دهنده اين رنگ، زمينه مناسب براي رشد باكتري‌ها، ميكروب‌ها، قارچ‌ها، كپك‌ها، جلبك‌ها، خزه‌ها و … فراهم نمي‌باشد. به عبارتي اين رنگ‌ها خاصيت ضد آب داشته، ضد شوره، خزه و رطوبت است.

امكان پوشش‌دهي بر روي سطوحي كه دور از دسترس هستند از جمله لوله‌ها و رادياتورها.

كم‌بو يا بي‌بو: پس از اجرا، بعد از مدت كوتاهي بو در محيط باقي نمي‌ماند.

ضربه‌پذير و مقاوم در برابرتغيير حجم سطوح يا قالب‌هاست. به علت كشش سطحي بالا در مقابل تغيير حجم سطح زيرين و ترك‌هاي مويي مقاومت مي‌نمايد.

در مدت كوتاهي خشك مي‌شود. بر روي سطوح گچي و سيماني در كمتر از يك ساعت و پس از گذشت سه روز كاملا خشك ‌شده و پس از آن قابل شستشو است.

به طور كلي مي‌توان گفت به دليل قابليت پوشش‌دهي و چسبندگي فوق‌العاده از آن جهت اهميت دارد كه در مكان‌ها و فضاهاي مختلف از قبيل:

- منازل مسكوني،

- لوازم منزل مانند كابينت‌ها، تختخواب‌ها، ميز، سطوح دكوراتيو

- مكان‌هاي پر تردد مانند پاگردها، پلكان‌ها، پاركينگ‌ها،

- مكان‌هاي عمومي از جمله بيمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، مدارس، سالن‌هاي فرودگاه‌، آمفي‌تئاتر، مترو، استوديوهاي ضبط و پخش موسيقي، سينماها، هتل‌ها، فروشگاه‌ها، موزه‌ها، مطب‌هاي پزشكي و سالن‌هاي كامپيوتر قابل استفاده است.

رنگي است كه پس از اجرا چندين رنگ به صورت مجزا در در آن ديده مي شود

مجموعه‌اي از ويژگي‌هاي بارز رنگ مولتي كالر محبوب بدين شرح مي‌باشد

خاصيت انتي استاتيك: مقاومت بالا در برابر جذب ذرات معلق در هوا كه در نتيجه هزينه تميز كاري و نگهداري را تقليل داده و بهداشتي مي‌باشد.ذرات معلق هوا و دودها را به خود جذب نمي‌كند و مخصوصا براي محيطهاي كه پر ترافيك و يا پر رفت و آمد هستند بسيار مناسب مي‌باشند. (مناطق مركزي، راه پله ها و…).

شستشوي آسان: با آب و انواع شوينده ها براحتي قابل شستشو مي‌باشد. مقاومت عالي در برابر رطوبت و شتشو

ترميم: در صورت اسيب ديدگي به سادگي با حداقل مواد و به بهترين وجه ممكن قابل ترميم است. (درهر ابعاد مانند سطح اوليه و هماهنگ با سطوح مجاور).

بدون نياز به حلال: از آنجائيكه رنگهاي مولتي كالر برخلاف رنگهاي موجود در بازار جهت اجرا نياز به هيچگونه حلالي ندارند، لذا در محيط ايجاد بوي نامطبوع نمي‌كند و به همين دليل در مكانهايي كه امكان تخليه كامل و طولاني مدت انها وجود ندارد، نظير منازل مسكوني، مراكز درماني، مراكز اموزشي، هتلها و… براحتي قابل اجرا مي‌باشد.

بدون پوسته شدن، رنگ پريدگي و زرد شدن: رنگهاي مولتي كالر با ايجاد سطحي با دوام و استثنائي درمقابل رنگ پريدگي، زرد شدن، پوسته شدن، خراشيدگي و از بين رفتن لايه رنگ روي سطح بسيار مقاوم است.

تنوع و گستردگي در طرح و رنگ: با توجه به فرمولاسيون خاص امكان ساخت رنگهاي متنوع و منطبق با هر سليقه براي ايجاد سطوحي زيبا و چشم نواز را فراهم مي‌ كند.

ضد شوره، خزه و رطوبت: اين رنگها خاصيت ضد آب داشته كه در نتيجه باعث عدم موردي همچون شوره و…مي‌باشد.

فوق العاده تزئيني: طرحهاي متنوع در رنگهاي مختلف، بافت ويژه رنگ، مات و كم جلا بودن رنگ، مشكلاتي از قبيل موج و خرابي سطح زير كار را در خود محو مي‌ كند.

ضخامت كم: بافت زمينه دانه هاي رنگي بر روي فيلم كمتر از يك ميلمتر.

قابل اجرا بر روي تمامي‌سطوح: رنگهاي مولتي كالر دكوراتيو بوده و يك لايه فيلم بر روي سطوح ايجاد مي‌نمايد و بسيار مناسب براي سطوح (گچ.سيمان، بتون، آهن، چوب، رنگ، سنگ، كاشي، پلاستيك، رنگ روغني، كنتيكس و….) مي‌باشد.

سرعت بالا در اجرا: به علت وجود تكنولوژي بالا در ساخت دستگاهاي اجراي اين رنگ سرعت قابل توجهي در اجراي آن بر روي سطوح آماده وجود دارد و امكان پوشش دهي بر روي سطوحي كه دور از دسترس مي‌باشد ايجاد شده است. (مثال: لوله ها، رادياتورها و… ).

چسبندگي بالا: قدرت چسبندگي بالا بر روي سطوح اجرايي دارد.

آنتي گرافيتي: مقاومت عالي در برابر رنگ بري اشعه ماوراي بنفش و امكان جابجايي وسايل نصب شده بدون تغيير رنگ محسوس با سطوح مجاور.

ضربه پذير و مقاوم در برابر تغيير حجم سطوح يا قالبها: به علت كشش سطحي بالا در مقابل تغيير حجم سطح زيرين و تركهاي مويي مقاومت مي‌نمايد.

آنتي باكتريال: به علت مواد تشكيل دهنده اين رنگ زمينه مناسب براي رشد باكتريها، ميكروبها، قارچها، كپكها، جلبگها، خزه ها و… فراهم نمي‌ باشد.(در داخل گالن).

كم بو يا بي بو: پس از اجرا، بعد از مدت كوتاهي بوي در محيط باقي نمي‌ماند.

در مدت كوتاهي خشك مي‌شود: بر روي سطوح گچي و سيماني در كمتر از يك ساعت و پس از گذشت سه روز كاملا خشك مي‌شود و پس از آن قابل شستشو است.

تجهيزات براي اجرا: پمپ باد .پيستوله با نازل مخصوص . مخزن فشار (آدمك)

آماده سازي سطح جهت اجرا نقاشي ساختمان با مولتي كالر

سطوح زير كار بايستي خشك وتميز بوده وعاري از هرگونه آلودگي، چربي ودوده باشد.همچنين پيش از اجرا بر روي سطوح فلزي از قبيل: تخت فلزي، كابينت و … زنگ زدگي وضايعات فلزي بايد پاك شود ،سپس رنگ با دستگاه مخصوص (آدمك) با اسپري كردن اجرا شود .

روش اجرا نقاشي مولتي كالر

1-قبل از باز كردن، قوطي را بخوبي تكان داده وسپس استفاده كنيد.

2-براي بهم زدن محتوي قوطي به هيچ وجه از جسم خارجي استفاده نكنيد.

3-رنگ بايد بصورت اسپري وبا دستگاه مناسب (آدمك) اجرا گردد

كاربرد نقاشي مولتي كالر در كجاست؟

مولتي كالر يك رنگ شيك و اسپرت مي‌باشد كه در فضاهاي داخل ساختمان مانند دفاتر كار، محيط‌هاي فروشگاهي، راه پله‌ها، اتاق‌هاي خواب و يا حتي ساير محيط‌هاي منزل به كار مي‌رود. بافت‌هاي سلولي بسيار ريز اين رنگ كه با انتخاب مشتري در رنگ‌هاي متنوعي خودنمايي مي‌كند فضاي تك و خاصي به محيط مورد نظر شما مي‌بخشد و چشم هر بيننده‌اي را به خود جلب مي‌كند.

موارد مصرف مولتي كالر

رنگهاي مولتي كالر قابل اجرا بر روي سطوح داخلي مختلف از قبيل سطوح گچي، بتني، چوبي، آهني، پلاستيكي، آلومينيومي، شيشه اي، كاشي و … مي باشد . قابليت پوشش دهي و چسبندگي فوق العاده رنگهاي مولتي كالر اين امكان را فراهم مي آورد تا در مكانهاي مخلفي از قبيل منازل مسكوني، لوازم موجود در منزل (كابينت، تخت خواب، ميز، سطوح دكوراتيو و …) مكانهاي پر تردد نظير پاگردهاي ورودي، پلكانها، پاركينگها و … مكانهاي عمومي مثل : بيمارستان ها، دانشگاهها، مدارس، سالنهاي فرودگاه و مترو ، استوديو هاي ضبط و پخش موسيقي ، آمفي تئاترها ، هتل ها ، ادارات ، فروشگاهها ، موزه ها ، و … استفاده مي شود

كاتالوگ مولتي كالر

شما براي ديدن هر گونه كاتالوگ مولتي كالر در انواع و رنگ هاي مختلف كافيست با ما تماس بگيريد و با ارسال رايگان كاتالوگ به منزل شما ، كاتالوگ مورد نظر را مشاهده كنيد و هر رنگ و هر مدلي كه مد نظر شماست را انتخاب كنيد و خانه خود را نقاشي كنيد

قرار است به زودي كاتالوگ مولتي كالر در رنگ هاي مختلف در سايت قرار داده شود، در صورت تقاضاي شما كاتالوگ مولتي كالر در اولويت بالاتري قرار مي گيريد و سريعا در سايت قرار داده مي شود

مشاهده انواع كاتالوگ مولتي كالر

كاتالوگ مولتي كالر آريا – كاتالوگ مولتي كالر پارس

كاتالوگ مولتي كالر اطلس – كاتالوگ مولتي كالر رونق

قيمت مولتي كالر

براي آگاهي از قيمت انواع رنگهاي مولتي كالر و نقاشي مولتي كالر ساختمان يا منزل خود مي توانيد با شماره هاي ما تماس حاصل نماييد، تا علاوه بر راهنمايي و مشاوره رايگان كارشناسان ما ، خانه يا منزل خود را در سريع ترين زمان ممكن و با بالاترين كيفيت رنگ آميزي كنيد

برخي از قسمت هاي اين نوشته از وبلاگ مولتي كالر برداشت شده است

 

هر گونه نظر و ديدگاهي در مورد اين مطلب داريد مي توانيد آن را با ما در ميان بگذاريد، مطمئن باشيد كه از هرگونه نظر و ديدگاهي استقبال مي كنيم، شما مي توانيد ديدگاه تان را در صفحه تماس با ما در ميان بگذاريد

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۱۹:۲۵ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نحوه رنگ آميزي و نقاشي كاشي هاي سراميك

نحوه رنگ آميزي كاشي‌ سراميك

در جريان بازسازي خانه‌هاي قديمي، ممكن است شما به دنبال تغيير رنگ سراميك‌هاي ديواري در سرويس‌هاي بهداشتي و آشپزخانه خود باشيد، اما رنگ‌هاي موجود در بازار، با دكوراسيون سرويس‌هاي شما مطابقت چنداني نداشته باشد. چطور است خودتان اقدام به رنگ‌آميزي برخي از قطعات سراميك‌هاي ديواري كنيد، تا پس از نصب در كنار بقيه سراميك‌ها، هماهنگي و زيبايي دوچنداني را به خانه خود هديه دهيد.

در اين مقاله روش رنگ آميزي داغ بر روي سراميك‌ها آموزش داده مي‌شود. اين روش در مورد سراميك‌هاي ديواري به كار مي‌رود كه هنوز نصب نشده باشد. براي سراميك‌هايي كه نصب شده باشند بايد از روش ديگري به نام روش هواي خشك بهره برد.

در اين روش از رنگ‌هاي براق استفاده مي‌شود كه ساختار آكريليك با پايه آبي (محلول در آب) دارند و طوري تركيب شده‌اند كه بر سطوح صاف و غير متخلخل بچسبند. اينگونه رنگ‌ها اگر به روش داغ استفاده شوند، پس از خشك شدن، سطحي براق و مقاوم در برابر خش به وجود مي‌آورند. اين روش براي سطوحي كه در معرض تماس مكرر با آب‌گرم باشند از جمله حمام يا نقاطي كه مورد استفاده زياد باشند مانند كف سالن و كف آشپزخانه توصيه نمي‌شود. در صورت تمايل به استفاده از سراميك‌هاي براق در نقاط ذكر شده، بايد انواع آماده و داراي ضمانت را خريداري كنيد.

در زير روش گام به گام رنگ‌آميزي سراميك با روش داغ شرح داده مي‌شود. به ياد داشته باشيد كه اين روش براي سراميك‌هاي نصب نشده است.

گام اول:

قبل از اقدام به رنگ‌آميزي، بايد سطوح سراميك كاملا تميز شود و به اين منظور و براي برطرف كردن هر گونه آلودگي، قطرات چربي يا لكه‌هاي صابون، بايد سطح سراميك را با آب گرم و صابون بشوييد.

پس از شستشوي كامل، سطوح را با الكل ايزوپروپيل يا مخلوط 50 درصد سركه و آب مجددا تميز كنيد. سطوح سراميك را با حوله كاغذي خشك و لكه‌گيري كنيد و به منظور جلوگيري از آغشته شدن سطوح آنها با چربي پوست، از لمس سراميك‌ها خودداري كنيد.

 گام دوم:

حالا به رنگ‌آميزي بپردازيد. كار با رنگ‌هاي آكريليك توصيف شده بسيار ساده است و مي‌توان آنها را به سادگي نيز پاك كرد. اين گونه رنگ‌ها را مي‌توان با يكديگر تركيب كرد تا رنگ دلخواه به دست آيد. اين رنگ‌ها بر اثر تبخير خشك مي‌شوند. سطوح نازك رنگ تقريبا طي 20 دقيقه خشك مي‌شوند و سطوح ضخيم‌تر ممكن است طي يك تا سه روز به طور كامل خشك شود.

اگر در رنگ‌آميزي اشتباهي رخ داد (كه بسيار محتمل است) مي‌توان رنگ را بلافاصله به كمك پارچه مرطوب پاك كرد. اگر رنگ خشك شده باشد و شما احساس كنيد اصلاحي در كار لازم است، روي نقطه مورد نظر را مجددا رنگ‌آميزي كنيد.

 گام سوم:

هنگامي كه رنگ به طور كامل در هوا خشك شد، سراميك ها را از سمت بدون رنگ، روي كاغذ مومي قراردهيد و آن را درون فر سرد بگذاريد. درجه حرارت فر را روي 162 درجه سانتيگراد تنظيم كنيد و فر را روشن كنيد. سراميك‌ها بايد مدت 45 دقيقه بپزند، پس از 45 دقيقه و خاموش كردن فر، با باز كردن در آن، سراميك‌ها به تدريج سرد مي‌شوند. هنگامي كه سراميك‌ها خنك شدند، مي‌توان آنها را از فر بيرون آورد. سطح كار را از نظر مقاومت با ناخن امتحان كنيد. قاعدتا نبايد خراشي بر سطح رنگ بيافتد. اگر رنگ خراشيده شد، نشان مي‌دهد كه يا بايد مدت نگاهداري قبل از پخت در هواي آزاد را اضافه كنيد يا اينكه زمان پخت را افزايش دهيد.

 گام چهارم:

پس از اطمينان از خشك شدن كامل رنگ، حالا نوبت چسباندن سراميك‌ها مي رسد. در اين مورد از چسب‌هاي آكريليك سراميك كه خاصيت خورندگي نداشته باشند استفاده كنيد، زيرا چسب‌هاي خورنده، ممكن است بر سطح رنگ اثر بگذارند.

 گام پنجم:

نظافت سطوح سراميك رنگ شده كار آساني است. از مواد پاك كننده داراي خورندگي استفاده نكنيد و به جاي آن از آب گرم و محلول ماشين ظرفشويي بهره ببريد.

به همين سادگي مي‌توان سراميك‌هاي ديواري را رنگ كرد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: نقاشي ساختمان در پرند،
موضوع:
[ ۷ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۵۷:۲۱ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

مولتي كالر

اجراي انواع نقاشي رنگ مولتي كالر ساختمان در طرح و مدل هاي مختلف

انواع رنگ مولتي كالر - قيمت مولتي كالر و كاتالوگ مولتي كالر

مولتي كالر پارس – مولتي كالر اطلس – مولتي كالر آريا – مولتي كالر رونق

براي ارسال رايگان كاتالوگ مولتي كالر و مشاوره رايگان كافيست با ما تماس بگيريد

 

شما علاوه بر اين كه مي توانيد براي نقاشي خانه و ساختمان خود از نقاشان حرفه اي و مجرب ما در زمينه نقاشي ساختمان با مولتي كالر يا هر نوع رنگ يا نقاشي ديگري بهره مند شويد، مي توانيد مطالب آموزشي در مورد رنگ آميزي ساختمان و نقاشي منزل و انواع رنگ هاي ساختماني و همچنين مقالات در زمينه هاي مختلف رنگ ها و نقاشي ساختمان را در سايت نقاشي ساختمان ايران مطالعه نماييد و همچنين با ديدن فيلم هاي آموزشي نقاشي ساختمان از آموزش هاي تصويري اين مجموعه بهره مند شويد تا بتوانيد تصميم گيري بهتري در نقاشي خانه يا منزل خود داشته باشيد و با بهترين رنگ ها خانه خود را رنگ آميزي كنيد

اجراي انواع نقاشي مولتي كالر منزل, نقاشي مولتي كالر خانه, نقاشي مولتي كالر ساختمان, نقاشي مولتي كالر آپارتمان, نقاشي مولتي كالر ديوار, نقاشي مولتي كالر اتاق, رنگ مولتي كالر, رنگ كردن مولتي كالر, رنگ آميزي مولتي كالر-

براي اطلاع بيشتر در مورد نقاشي رنگ مولتي كالر ساختمان و نقاشي ساختمان با رنگهاي مولتي كالر و همچنين اطلاع از قيمت نقاشي مولتي كالر و نيز دريافت كاتالوگ مولتي كالر و بازديد و مشاوره رايگان با ما تماس بگيريد – تا به بهترين نحو شما را راهنمايي كنيم

هدف ما جلب رضايت شما ، مشتريان گرامي است

در صفحه رنگ مولتي كالر به مواردي از قبيل انتخاب رنگ مولتي كالر – ويژگي هاي كلي رنگ مولتي كالر و مزايا و معايب رنگ مولتي در نقاشي ساختمان مورد بحث و بررسي قرار گرفته اند

 

شما در مطلب زير با رنگ مولتي كالر و ويژگي هايي اين رنگ و رنگ آميزي ساختمان خود با اين رنگ آشنا مي شود و ضمنا نكاتي در مورد آماده سازي سطح جهت اجراي نقاشي مولتي كالر و روش اجرا آن و كاربرد و موارد مصرف رنگ مولتي كالر و معايب و مزاياي مولتي كالر اطلاعاتي كسب خواهيد كرد، همچنين مي توانيد از كاتالوگ و قيمت مولتي كالر نيز آگاهي يابيد، شما مي توانيد در ادامه با مطالب ذيل آشنا مي شويد (كه مي توانيد بر روي هر يك كليك كنيد)

مولتي كالر چيست؟

آشنايي با مولتي كالر در نقاشي ساختمان

ويژگي نقاشي با رنگ مولتي كالر

ويژگي رنگهاي مولتي كالر

آماده سطح جهت اجراي نقاشي ساختمان با مولتي كالر

روش اجراي نقاشي مولتي كالر

كاربرد مولتي كالر در كجاست؟

موارد مصرف مولتي كالر

كاتالوگ مولتي كالر: آريا – اطلس – پارس – رونق

قيمت مولتي كالر

مولتي كالر چيست؟

مولتي‌كالر رنگي است كه پس از اجرا، چندين رنگ به صورت مجزا در آن ديده مي‌شود. در واقع يك رنگ زمينه بوده و چند رنگ ديگر به صورت رگه‌هاي مختلف است.

رنگ‌هاي مولتي‌كالر داراي ويژگي‌هايي خاص هستند كه اين رنگ را از رنگ‌هاي ديگر متمايز كرده و به آن اولويت داده است.

فوق‌العاده تزئيني‌ و در طرح‌هاي متنوع و رنگ‌هاي مختلف موجود است. با توجه به فرمولاسيون خاص، امكان ساخت رنگ‌هاي متنوع و منطبق با هر سليقه براي ايجاد سطوحي زيبا و چشم‌نواز در بيش از 40 ترام گوناگون را فراهم مي‌كند. اين رنگ‌ها بسيار شيك، مدرن و داراي تنوع رنگ روز و محبوب اروپاست.

آشنايي با مولتي كالر در نقاشي ساختمان

قابل اجرا بر روي تمامي سطوح‌ است. رنگ‌هاي مولتي‌كالر دكوراتيو بوده و يك لايه فيلم نازك بر روي سطوح ايجاد مي‌نمايد و بسيار مناسب براي سطوح گچ، سيمان، بتون، آهن، آلومينيوم، چوب، رنگ، سنگ، شيشه، كاشي، پلاستيك، رنگ روغن، كنتيكس و ….است.

بافت ويژه اين رنگ و مات و كم‌جلا بودن آن، مشكلاتي از قبيل موج و خرابي سطح زير كار را در خود محو مي‌كند. مولتي‌كالر از آن جايي كه ذرات معلق هوا و دودها را به خود جذب نمي‌كند، براي محيط‌هاي پرترافيك و يا پر رفت‌و‌آمد مانند راه‌پله‌ها بسيار مناسب است.

در صورت آسيب‌ديدگي به سادگي با حداقل مواد و به بهترين وجه ممكن قابل ترميم است.

از آنجايي‌ كه رنگ‌هاي مولتي‌كالر برخلاف رنگ‌هاي موجود در بازار جهت اجرا نياز به هيچ‌گونه حلال و تركيبات نفتي مرسوم ندارد، بدون بو بوده و در مكان‌هايي كه امكان تخليه كامل و طولاني مدت وجود ندارد، نظير منازل، ادارات، مراكز درماني، مراكز آموزشي، هتل‌ها و … به‌راحتي قابل اجرا مي‌باشد.

موارد زير از جمله ويژگي‌هاي نقاشي با رنگ مولتي كالر ا‌ست:

اجراي سريع و آسان طي يك مرحله و توسط اسپري كردن رنگ

توجيه اقتصادي به علت قابليت پوشش‌دهي زياد، سرعت سريع اجرا و كاهش نيروي كار

مقاومت بالا در برابر جذب دوده، غبار و ذرات معلق در هوا (آنتي استاتيك) كه در نتيجه هزينه تميز كاري و نگه‌داري را تقليل داده، آن را بهداشتي مي‌كند.

قابليت شستشوي آسان و كامل با آب و ساير شوينده‌هاي مرسوم خانگي و داراي مقاومت عالي در برابر رطوبت و شستشو

بدون پوسته شدن، رنگ پريدگي و زرد شدن: رنگ‌هاي مولتي‌كالر با ايجاد سطحي با دوام و استثنايي درمقابل رنگ پريدگي، زرد شدن، پوسته شدن، خراشيدگي و از بين رفتن لايه رنگ روي سطح، بسيار مقاوم است.

ضد باكتري: به علت مواد تشكيل‌دهنده اين رنگ، زمينه مناسب براي رشد باكتري‌ها، ميكروب‌ها، قارچ‌ها، كپك‌ها، جلبك‌ها، خزه‌ها و … فراهم نمي‌باشد. به عبارتي اين رنگ‌ها خاصيت ضد آب داشته، ضد شوره، خزه و رطوبت است.

امكان پوشش‌دهي بر روي سطوحي كه دور از دسترس هستند از جمله لوله‌ها و رادياتورها.

كم‌بو يا بي‌بو: پس از اجرا، بعد از مدت كوتاهي بو در محيط باقي نمي‌ماند.

ضربه‌پذير و مقاوم در برابرتغيير حجم سطوح يا قالب‌هاست. به علت كشش سطحي بالا در مقابل تغيير حجم سطح زيرين و ترك‌هاي مويي مقاومت مي‌نمايد.

در مدت كوتاهي خشك مي‌شود. بر روي سطوح گچي و سيماني در كمتر از يك ساعت و پس از گذشت سه روز كاملا خشك ‌شده و پس از آن قابل شستشو است.

به طور كلي مي‌توان گفت به دليل قابليت پوشش‌دهي و چسبندگي فوق‌العاده از آن جهت اهميت دارد كه در مكان‌ها و فضاهاي مختلف از قبيل:

- منازل مسكوني،

- لوازم منزل مانند كابينت‌ها، تختخواب‌ها، ميز، سطوح دكوراتيو

- مكان‌هاي پر تردد مانند پاگردها، پلكان‌ها، پاركينگ‌ها،

- مكان‌هاي عمومي از جمله بيمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، مدارس، سالن‌هاي فرودگاه‌، آمفي‌تئاتر، مترو، استوديوهاي ضبط و پخش موسيقي، سينماها، هتل‌ها، فروشگاه‌ها، موزه‌ها، مطب‌هاي پزشكي و سالن‌هاي كامپيوتر قابل استفاده است.

رنگي است كه پس از اجرا چندين رنگ به صورت مجزا در در آن ديده مي شود

مجموعه‌اي از ويژگي‌هاي بارز رنگ مولتي كالر محبوب بدين شرح مي‌باشد

خاصيت انتي استاتيك: مقاومت بالا در برابر جذب ذرات معلق در هوا كه در نتيجه هزينه تميز كاري و نگهداري را تقليل داده و بهداشتي مي‌باشد.ذرات معلق هوا و دودها را به خود جذب نمي‌كند و مخصوصا براي محيطهاي كه پر ترافيك و يا پر رفت و آمد هستند بسيار مناسب مي‌باشند. (مناطق مركزي، راه پله ها و…).

شستشوي آسان: با آب و انواع شوينده ها براحتي قابل شستشو مي‌باشد. مقاومت عالي در برابر رطوبت و شتشو

ترميم: در صورت اسيب ديدگي به سادگي با حداقل مواد و به بهترين وجه ممكن قابل ترميم است. (درهر ابعاد مانند سطح اوليه و هماهنگ با سطوح مجاور).

بدون نياز به حلال: از آنجائيكه رنگهاي مولتي كالر برخلاف رنگهاي موجود در بازار جهت اجرا نياز به هيچگونه حلالي ندارند، لذا در محيط ايجاد بوي نامطبوع نمي‌كند و به همين دليل در مكانهايي كه امكان تخليه كامل و طولاني مدت انها وجود ندارد، نظير منازل مسكوني، مراكز درماني، مراكز اموزشي، هتلها و… براحتي قابل اجرا مي‌باشد.

بدون پوسته شدن، رنگ پريدگي و زرد شدن: رنگهاي مولتي كالر با ايجاد سطحي با دوام و استثنائي درمقابل رنگ پريدگي، زرد شدن، پوسته شدن، خراشيدگي و از بين رفتن لايه رنگ روي سطح بسيار مقاوم است.

تنوع و گستردگي در طرح و رنگ: با توجه به فرمولاسيون خاص امكان ساخت رنگهاي متنوع و منطبق با هر سليقه براي ايجاد سطوحي زيبا و چشم نواز را فراهم مي‌ كند.

ضد شوره، خزه و رطوبت: اين رنگها خاصيت ضد آب داشته كه در نتيجه باعث عدم موردي همچون شوره و…مي‌باشد.

فوق العاده تزئيني: طرحهاي متنوع در رنگهاي مختلف، بافت ويژه رنگ، مات و كم جلا بودن رنگ، مشكلاتي از قبيل موج و خرابي سطح زير كار را در خود محو مي‌ كند.

ضخامت كم: بافت زمينه دانه هاي رنگي بر روي فيلم كمتر از يك ميلمتر.

قابل اجرا بر روي تمامي‌سطوح: رنگهاي مولتي كالر دكوراتيو بوده و يك لايه فيلم بر روي سطوح ايجاد مي‌نمايد و بسيار مناسب براي سطوح (گچ.سيمان، بتون، آهن، چوب، رنگ، سنگ، كاشي، پلاستيك، رنگ روغني، كنتيكس و….) مي‌باشد.

سرعت بالا در اجرا: به علت وجود تكنولوژي بالا در ساخت دستگاهاي اجراي اين رنگ سرعت قابل توجهي در اجراي آن بر روي سطوح آماده وجود دارد و امكان پوشش دهي بر روي سطوحي كه دور از دسترس مي‌باشد ايجاد شده است. (مثال: لوله ها، رادياتورها و… ).

چسبندگي بالا: قدرت چسبندگي بالا بر روي سطوح اجرايي دارد.

آنتي گرافيتي: مقاومت عالي در برابر رنگ بري اشعه ماوراي بنفش و امكان جابجايي وسايل نصب شده بدون تغيير رنگ محسوس با سطوح مجاور.

ضربه پذير و مقاوم در برابر تغيير حجم سطوح يا قالبها: به علت كشش سطحي بالا در مقابل تغيير حجم سطح زيرين و تركهاي مويي مقاومت مي‌نمايد.

آنتي باكتريال: به علت مواد تشكيل دهنده اين رنگ زمينه مناسب براي رشد باكتريها، ميكروبها، قارچها، كپكها، جلبگها، خزه ها و… فراهم نمي‌ باشد.(در داخل گالن).

كم بو يا بي بو: پس از اجرا، بعد از مدت كوتاهي بوي در محيط باقي نمي‌ماند.

در مدت كوتاهي خشك مي‌شود: بر روي سطوح گچي و سيماني در كمتر از يك ساعت و پس از گذشت سه روز كاملا خشك مي‌شود و پس از آن قابل شستشو است.

تجهيزات براي اجرا: پمپ باد .پيستوله با نازل مخصوص . مخزن فشار (آدمك)

آماده سازي سطح جهت اجرا نقاشي ساختمان با مولتي كالر

سطوح زير كار بايستي خشك وتميز بوده وعاري از هرگونه آلودگي، چربي ودوده باشد.همچنين پيش از اجرا بر روي سطوح فلزي از قبيل: تخت فلزي، كابينت و … زنگ زدگي وضايعات فلزي بايد پاك شود ،سپس رنگ با دستگاه مخصوص (آدمك) با اسپري كردن اجرا شود .

روش اجرا نقاشي مولتي كالر

1-قبل از باز كردن، قوطي را بخوبي تكان داده وسپس استفاده كنيد.

2-براي بهم زدن محتوي قوطي به هيچ وجه از جسم خارجي استفاده نكنيد.

3-رنگ بايد بصورت اسپري وبا دستگاه مناسب (آدمك) اجرا گردد

كاربرد نقاشي مولتي كالر در كجاست؟

مولتي كالر يك رنگ شيك و اسپرت مي‌باشد كه در فضاهاي داخل ساختمان مانند دفاتر كار، محيط‌هاي فروشگاهي، راه پله‌ها، اتاق‌هاي خواب و يا حتي ساير محيط‌هاي منزل به كار مي‌رود. بافت‌هاي سلولي بسيار ريز اين رنگ كه با انتخاب مشتري در رنگ‌هاي متنوعي خودنمايي مي‌كند فضاي تك و خاصي به محيط مورد نظر شما مي‌بخشد و چشم هر بيننده‌اي را به خود جلب مي‌كند.

موارد مصرف مولتي كالر

رنگهاي مولتي كالر قابل اجرا بر روي سطوح داخلي مختلف از قبيل سطوح گچي، بتني، چوبي، آهني، پلاستيكي، آلومينيومي، شيشه اي، كاشي و … مي باشد . قابليت پوشش دهي و چسبندگي فوق العاده رنگهاي مولتي كالر اين امكان را فراهم مي آورد تا در مكانهاي مخلفي از قبيل منازل مسكوني، لوازم موجود در منزل (كابينت، تخت خواب، ميز، سطوح دكوراتيو و …) مكانهاي پر تردد نظير پاگردهاي ورودي، پلكانها، پاركينگها و … مكانهاي عمومي مثل : بيمارستان ها، دانشگاهها، مدارس، سالنهاي فرودگاه و مترو ، استوديو هاي ضبط و پخش موسيقي ، آمفي تئاترها ، هتل ها ، ادارات ، فروشگاهها ، موزه ها ، و … استفاده مي شود

كاتالوگ مولتي كالر

شما براي ديدن هر گونه كاتالوگ مولتي كالر در انواع و رنگ هاي مختلف كافيست با ما تماس بگيريد و با ارسال رايگان كاتالوگ به منزل شما ، كاتالوگ مورد نظر را مشاهده كنيد و هر رنگ و هر مدلي كه مد نظر شماست را انتخاب كنيد و خانه خود را نقاشي كنيد

قرار است به زودي كاتالوگ مولتي كالر در رنگ هاي مختلف در سايت قرار داده شود، در صورت تقاضاي شما كاتالوگ مولتي كالر در اولويت بالاتري قرار مي گيريد و سريعا در سايت قرار داده مي شود

مشاهده انواع كاتالوگ مولتي كالر

khnk.gif (400×200)

كاتالوگ مولتي كالر آريا – كاتالوگ مولتي كالر پارس

كاتالوگ مولتي كالر اطلس – كاتالوگ مولتي كالر رونق

قيمت مولتي كالر

براي آگاهي از قيمت انواع رنگهاي مولتي كالر و نقاشي مولتي كالر ساختمان يا منزل خود مي توانيد با شماره هاي ما تماس حاصل نماييد، تا علاوه بر راهنمايي و مشاوره رايگان كارشناسان ما ، خانه يا منزل خود را در سريع ترين زمان ممكن و با بالاترين كيفيت رنگ آميزي كنيد

برخي از قسمت هاي اين نوشته از وبلاگ مولتي كالر برداشت شده است

 kkkkkk.gif (400×150)

هر گونه نظر و ديدگاهي در مورد اين مطلب داريد مي توانيد آن را با ما در ميان بگذاريد، مطمئن باشيد كه از هرگونه نظر و ديدگاهي استقبال مي كنيم، شما مي توانيد ديدگاه تان را در صفحه تماس با ما در ميان بگذاريد

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۴۴:۱۲ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]


,"نقاشي ساختمان",نقاشي ساختمان,نقشه شهريار جاده شهريار رباط كريم,نقاشي ساختمان اليكا,نقاشي ساختمان .پتينه,تجربيات نقاشي ساختمان

,استعلام نقاشي ساختمان,نقاشي ساختمان درتهران,نقاشي پذيرايي ساختمان,نقاشي از ساختمان,دستمزد نقاشي ساختمان

khnk.gif (400×200)

نحوه رنگ آميزي و نقاشي كاشي هاي سراميك

نحوه رنگ آميزي كاشي‌ سراميك

در جريان بازسازي خانه‌هاي قديمي، ممكن است شما به دنبال تغيير رنگ سراميك‌هاي ديواري در سرويس‌هاي بهداشتي و آشپزخانه خود باشيد، اما رنگ‌هاي موجود در بازار، با دكوراسيون سرويس‌هاي شما مطابقت چنداني نداشته باشد. چطور است خودتان اقدام به رنگ‌آميزي برخي از قطعات سراميك‌هاي ديواري كنيد، تا پس از نصب در كنار بقيه سراميك‌ها، هماهنگي و زيبايي دوچنداني را به خانه خود هديه دهيد.

kkkkkk.gif (400×150)

در اين مقاله روش رنگ آميزي داغ بر روي سراميك‌ها آموزش داده مي‌شود. اين روش در مورد سراميك‌هاي ديواري به كار مي‌رود كه هنوز نصب نشده باشد. براي سراميك‌هايي كه نصب شده باشند بايد از روش ديگري به نام روش هواي خشك بهره برد.

در اين روش از رنگ‌هاي براق استفاده مي‌شود كه ساختار آكريليك با پايه آبي (محلول در آب) دارند و طوري تركيب شده‌اند كه بر سطوح صاف و غير متخلخل بچسبند. اينگونه رنگ‌ها اگر به روش داغ استفاده شوند، پس از خشك شدن، سطحي براق و مقاوم در برابر خش به وجود مي‌آورند. اين روش براي سطوحي كه در معرض تماس مكرر با آب‌گرم باشند از جمله حمام يا نقاطي كه مورد استفاده زياد باشند مانند كف سالن و كف آشپزخانه توصيه نمي‌شود. در صورت تمايل به استفاده از سراميك‌هاي براق در نقاط ذكر شده، بايد انواع آماده و داراي ضمانت را خريداري كنيد.

در زير روش گام به گام رنگ‌آميزي سراميك با روش داغ شرح داده مي‌شود. به ياد داشته باشيد كه اين روش براي سراميك‌هاي نصب نشده است.

گام اول:

قبل از اقدام به رنگ‌آميزي، بايد سطوح سراميك كاملا تميز شود و به اين منظور و براي برطرف كردن هر گونه آلودگي، قطرات چربي يا لكه‌هاي صابون، بايد سطح سراميك را با آب گرم و صابون بشوييد.

پس از شستشوي كامل، سطوح را با الكل ايزوپروپيل يا مخلوط 50 درصد سركه و آب مجددا تميز كنيد. سطوح سراميك را با حوله كاغذي خشك و لكه‌گيري كنيد و به منظور جلوگيري از آغشته شدن سطوح آنها با چربي پوست، از لمس سراميك‌ها خودداري كنيد.

 گام دوم:

حالا به رنگ‌آميزي بپردازيد. كار با رنگ‌هاي آكريليك توصيف شده بسيار ساده است و مي‌توان آنها را به سادگي نيز پاك كرد. اين گونه رنگ‌ها را مي‌توان با يكديگر تركيب كرد تا رنگ دلخواه به دست آيد. اين رنگ‌ها بر اثر تبخير خشك مي‌شوند. سطوح نازك رنگ تقريبا طي 20 دقيقه خشك مي‌شوند و سطوح ضخيم‌تر ممكن است طي يك تا سه روز به طور كامل خشك شود.

اگر در رنگ‌آميزي اشتباهي رخ داد (كه بسيار محتمل است) مي‌توان رنگ را بلافاصله به كمك پارچه مرطوب پاك كرد. اگر رنگ خشك شده باشد و شما احساس كنيد اصلاحي در كار لازم است، روي نقطه مورد نظر را مجددا رنگ‌آميزي كنيد.

 گام سوم:

هنگامي كه رنگ به طور كامل در هوا خشك شد، سراميك ها را از سمت بدون رنگ، روي كاغذ مومي قراردهيد و آن را درون فر سرد بگذاريد. درجه حرارت فر را روي 162 درجه سانتيگراد تنظيم كنيد و فر را روشن كنيد. سراميك‌ها بايد مدت 45 دقيقه بپزند، پس از 45 دقيقه و خاموش كردن فر، با باز كردن در آن، سراميك‌ها به تدريج سرد مي‌شوند. هنگامي كه سراميك‌ها خنك شدند، مي‌توان آنها را از فر بيرون آورد. سطح كار را از نظر مقاومت با ناخن امتحان كنيد. قاعدتا نبايد خراشي بر سطح رنگ بيافتد. اگر رنگ خراشيده شد، نشان مي‌دهد كه يا بايد مدت نگاهداري قبل از پخت در هواي آزاد را اضافه كنيد يا اينكه زمان پخت را افزايش دهيد.

 گام چهارم:

پس از اطمينان از خشك شدن كامل رنگ، حالا نوبت چسباندن سراميك‌ها مي رسد. در اين مورد از چسب‌هاي آكريليك سراميك كه خاصيت خورندگي نداشته باشند استفاده كنيد، زيرا چسب‌هاي خورنده، ممكن است بر سطح رنگ اثر بگذارند.

 گام پنجم:

نظافت سطوح سراميك رنگ شده كار آساني است. از مواد پاك كننده داراي خورندگي استفاده نكنيد و به جاي آن از آب گرم و محلول ماشين ظرفشويي بهره ببريد.

به همين سادگي مي‌توان سراميك‌هاي ديواري را رنگ كرد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۳۴:۱۸ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي ساختمان در درمانگاه ها

 

معرفي رنگ هاي شفاف (سيلر – كيلر – پلي استر)

معرفي انواع رنگ شفاف – سيلر – كيلر – پلي استر – نيم استر

رنگ هاي شفاف علاوه بر پوشاندن سطح و حفاظت آن لايه شفافي را بر روي چوب به وجود مي آورد بدون آن كه در نقش و موج چوب تغييري ايجاد كند و به دسته هاي زير تقسيم مي شود:

رنگ لاك و الكل: لاك ازحشره اي به نام كوكوس لاكا به دست مي آيد اين حشره بعد از مكيدن شيره درختان محلي(انجير) مايع قهوه اي رنگي از خود ترشح مي كند اين مايع پس از تصويه شدن در بازار به عنوان لاك به فروش مي رسد. بهترين نوع لاك به رنگ زرد روشن تا زرد مايل به نارنجي است كه در اين صورت آن را شلاك مي نامند. در عمل لاك و الكل كاري لاك را در الكل حل مي كنندو هر چه درجه خلوص آن بالاتر باشد لاك بهتر در الكل حل خواهد شد. رنگ لاك و الكل را در سه مرحله به كار مي زنند :

1- رنگ دسته اول (بوم كردن) براي پر كردن خلل و فرج چوب

2- رنگ دسته دوم (پوشش) براي ايجاد كردن قشر رنگ روي سطح كار

3- رنگ دسته سوم (پرداخت) براي صاف كردن روي رنگ ايجاد شده

براي زدن لاك و الكل بر روي چوب معمولاً از كهنه رنگ كاري استفاده مي شود. كهنه رنگ كاري عبارت است از تكه پارچه اي لاي آن پنبه و يا پشم گذاشته باشند. لاك و الكل در مقابل اسيد، رطوبت و حرارت مقاوم نيست، چنانچه آب بر روي آن ريخته شود لكه سفيدي بر روي آن باقي مي ماند

1- سيلر

مايعي است كرم رنگ و شفاف و براي غير قابل نفوذ كردن خلل و فرج چوب قبل از رنگ نهايي (كيلر) به كار مي رود پس از استعمال سيلر و خشك شدن آن قابليت جذب رنگ كم مي شود و باعث سختي رنگ نهايي مي شود. سيلر را به وسيله تينر فوري رقيق نموده و به وسيله پستوله و قلمو بر روي چوب پاچيده مي شود.

2- كيلرsdsdsdd.gif (400×200)

رنگي است شفاف كه به عنوان رنگ نهايي، و همراه سيلر مورد مصرف قرار مي گيرد حلال اين رنگ تينر فوري است. كيلر با استفاده از پيستوله و قلمو بر روي سطح چوب پاچيده مي شود. كيلر به دو صورت كيلر مات و كيلر براق وجود دارد .

3- رنگهاي پلي استر

پلي استر رنگي است شفاف و بي رنگ. اين رنگ در تينرهاي فوري بسيار قوي حل مي شود. رنگ هاي پلي استر در مقابل رطوبت، حرارت، الكلها، اسيدها، روغن و چربي، مركب و جوهر تا حدودي مقاوم هستند.

پلي استر خود به دو دسته نيم پلي استر و پلي استر تقسيم مي شود:

نيم پلي استر: جز رنگهاي نيمه هوا خشك هستند و از سه جزء ماده اصلي رنگ (رزين، روغن هاي كوتاه، اوره فرمالدئيد ) حلال(اتيلن) و سخت كننده (پاراتولوئن) تشكيل يافته است. اين رنگها پس از مصرف احتياج به پوليش ندارند و به دو صورت مات و براق در بازار عرضه مي شوند

پلي استر: اين رنگها از يك جزء ماده اصلي رنگ و يك جزء هاردنر (سخت كننده) تشكيل شده اند و ماده رقيق كننده اي ندارد و به علت اينكه در اثر رقيق نشدن تبخير نمي شود، لذا ضخامت لاك به همان ضخامت اصلي روي كار باقي مي ماند، اين دسته از لاكها فوق العاده شفاف هستند. در مورد چوبهايي كه شيرابه دارند، نمي توان پلي استر را به خوبي به كار برد، زيرا اين چوبها به سادگي خشك نمي شوند و به خوبي لاك را نمي پذيرند.

4- روغن جلا

رنگي است قهوه اي روشن تا متمايل به قرمز كه به عنوان رنگ نهايي مورد مصرف قرار مي گيرد. اين رنگ به تنهايي يا همراه با سيلر و كيلر يا لاك و الكل به عنوان براق كننده مورد استفاده قرار مي گيرد. روغن جلا در مقابل آب و حرارت زياد و رطوبت مقاوم نيست.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۲۴:۵۹ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

مولتي كالر

اجراي انواع نقاشي رنگ مولتي كالر ساختمان در طرح و مدل هاي مختلف

انواع رنگ مولتي كالر - قيمت مولتي كالر و كاتالوگ مولتي كالر

مولتي كالر پارس – مولتي كالر اطلس – مولتي كالر آريا – مولتي كالر رونق

براي ارسال رايگان كاتالوگ مولتي كالر و مشاوره رايگان كافيست با ما تماس بگيريد

 

شما علاوه بر اين كه مي توانيد براي نقاشي خانه و ساختمان خود از نقاشان حرفه اي و مجرب ما در زمينه نقاشي ساختمان با مولتي كالر يا هر نوع رنگ يا نقاشي ديگري بهره مند شويد، مي توانيد مطالب آموزشي در مورد رنگ آميزي ساختمان و نقاشي منزل و انواع رنگ هاي ساختماني و همچنين مقالات در زمينه هاي مختلف رنگ ها و نقاشي ساختمان را در سايت نقاشي ساختمان ايران مطالعه نماييد و همچنين با ديدن فيلم هاي آموزشي نقاشي ساختمان از آموزش هاي تصويري اين مجموعه بهره مند شويد تا بتوانيد تصميم گيري بهتري در نقاشي خانه يا منزل خود داشته باشيد و با بهترين رنگ ها خانه خود را رنگ آميزي كنيد

اجراي انواع نقاشي مولتي كالر منزل, نقاشي مولتي كالر خانه, نقاشي مولتي كالر ساختمان, نقاشي مولتي كالر آپارتمان, نقاشي مولتي كالر ديوار, نقاشي مولتي كالر اتاق, رنگ مولتي كالر, رنگ كردن مولتي كالر, رنگ آميزي مولتي كالر-

براي اطلاع بيشتر در مورد نقاشي رنگ مولتي كالر ساختمان و نقاشي ساختمان با رنگهاي مولتي كالر و همچنين اطلاع از قيمت نقاشي مولتي كالر و نيز دريافت كاتالوگ مولتي كالر و بازديد و مشاوره رايگان با ما تماس بگيريد – تا به بهترين نحو شما را راهنمايي كنيم

هدف ما جلب رضايت شما ، مشتريان گرامي است

در صفحه رنگ مولتي كالر به مواردي از قبيل انتخاب رنگ مولتي كالر – ويژگي هاي كلي رنگ مولتي كالر و مزايا و معايب رنگ مولتي در نقاشي ساختمان مورد بحث و بررسي قرار گرفته اند

 

شما در مطلب زير با رنگ مولتي كالر و ويژگي هايي اين رنگ و رنگ آميزي ساختمان خود با اين رنگ آشنا مي شود و ضمنا نكاتي در مورد آماده سازي سطح جهت اجراي نقاشي مولتي كالر و روش اجرا آن و كاربرد و موارد مصرف رنگ مولتي كالر و معايب و مزاياي مولتي كالر اطلاعاتي كسب خواهيد كرد، همچنين مي توانيد از كاتالوگ و قيمت مولتي كالر نيز آگاهي يابيد، شما مي توانيد در ادامه با مطالب ذيل آشنا مي شويد (كه مي توانيد بر روي هر يك كليك كنيد)

مولتي كالر چيست؟

آشنايي با مولتي كالر در نقاشي ساختمان

ويژگي نقاشي با رنگ مولتي كالر

ويژگي رنگهاي مولتي كالر

آماده سطح جهت اجراي نقاشي ساختمان با مولتي كالر

روش اجراي نقاشي مولتي كالر

كاربرد مولتي كالر در كجاست؟

موارد مصرف مولتي كالر

كاتالوگ مولتي كالر: آريا – اطلس – پارس – رونق

قيمت مولتي كالر

مولتي كالر چيست؟

مولتي‌كالر رنگي است كه پس از اجرا، چندين رنگ به صورت مجزا در آن ديده مي‌شود. در واقع يك رنگ زمينه بوده و چند رنگ ديگر به صورت رگه‌هاي مختلف است.

رنگ‌هاي مولتي‌كالر داراي ويژگي‌هايي خاص هستند كه اين رنگ را از رنگ‌هاي ديگر متمايز كرده و به آن اولويت داده است.

فوق‌العاده تزئيني‌ و در طرح‌هاي متنوع و رنگ‌هاي مختلف موجود است. با توجه به فرمولاسيون خاص، امكان ساخت رنگ‌هاي متنوع و منطبق با هر سليقه براي ايجاد سطوحي زيبا و چشم‌نواز در بيش از 40 ترام گوناگون را فراهم مي‌كند. اين رنگ‌ها بسيار شيك، مدرن و داراي تنوع رنگ روز و محبوب اروپاست.

آشنايي با مولتي كالر در نقاشي ساختمان

قابل اجرا بر روي تمامي سطوح‌ است. رنگ‌هاي مولتي‌كالر دكوراتيو بوده و يك لايه فيلم نازك بر روي سطوح ايجاد مي‌نمايد و بسيار مناسب براي سطوح گچ، سيمان، بتون، آهن، آلومينيوم، چوب، رنگ، سنگ، شيشه، كاشي، پلاستيك، رنگ روغن، كنتيكس و ….است.

بافت ويژه اين رنگ و مات و كم‌جلا بودن آن، مشكلاتي از قبيل موج و خرابي سطح زير كار را در خود محو مي‌كند. مولتي‌كالر از آن جايي كه ذرات معلق هوا و دودها را به خود جذب نمي‌كند، براي محيط‌هاي پرترافيك و يا پر رفت‌و‌آمد مانند راه‌پله‌ها بسيار مناسب است.

در صورت آسيب‌ديدگي به سادگي با حداقل مواد و به بهترين وجه ممكن قابل ترميم است.

از آنجايي‌ كه رنگ‌هاي مولتي‌كالر برخلاف رنگ‌هاي موجود در بازار جهت اجرا نياز به هيچ‌گونه حلال و تركيبات نفتي مرسوم ندارد، بدون بو بوده و در مكان‌هايي كه امكان تخليه كامل و طولاني مدت وجود ندارد، نظير منازل، ادارات، مراكز درماني، مراكز آموزشي، هتل‌ها و … به‌راحتي قابل اجرا مي‌باشد.

موارد زير از جمله ويژگي‌هاي نقاشي با رنگ مولتي كالر ا‌ست:

اجراي سريع و آسان طي يك مرحله و توسط اسپري كردن رنگ

توجيه اقتصادي به علت قابليت پوشش‌دهي زياد، سرعت سريع اجرا و كاهش نيروي كار

مقاومت بالا در برابر جذب دوده، غبار و ذرات معلق در هوا (آنتي استاتيك) كه در نتيجه هزينه تميز كاري و نگه‌داري را تقليل داده، آن را بهداشتي مي‌كند.

قابليت شستشوي آسان و كامل با آب و ساير شوينده‌هاي مرسوم خانگي و داراي مقاومت عالي در برابر رطوبت و شستشو

بدون پوسته شدن، رنگ پريدگي و زرد شدن: رنگ‌هاي مولتي‌كالر با ايجاد سطحي با دوام و استثنايي درمقابل رنگ پريدگي، زرد شدن، پوسته شدن، خراشيدگي و از بين رفتن لايه رنگ روي سطح، بسيار مقاوم است.

ضد باكتري: به علت مواد تشكيل‌دهنده اين رنگ، زمينه مناسب براي رشد باكتري‌ها، ميكروب‌ها، قارچ‌ها، كپك‌ها، جلبك‌ها، خزه‌ها و … فراهم نمي‌باشد. به عبارتي اين رنگ‌ها خاصيت ضد آب داشته، ضد شوره، خزه و رطوبت است.

امكان پوشش‌دهي بر روي سطوحي كه دور از دسترس هستند از جمله لوله‌ها و رادياتورها.

كم‌بو يا بي‌بو: پس از اجرا، بعد از مدت كوتاهي بو در محيط باقي نمي‌ماند.

ضربه‌پذير و مقاوم در برابرتغيير حجم سطوح يا قالب‌هاست. به علت كشش سطحي بالا در مقابل تغيير حجم سطح زيرين و ترك‌هاي مويي مقاومت مي‌نمايد.

در مدت كوتاهي خشك مي‌شود. بر روي سطوح گچي و سيماني در كمتر از يك ساعت و پس از گذشت سه روز كاملا خشك ‌شده و پس از آن قابل شستشو است.

به طور كلي مي‌توان گفت به دليل قابليت پوشش‌دهي و چسبندگي فوق‌العاده از آن جهت اهميت دارد كه در مكان‌ها و فضاهاي مختلف از قبيل:

- منازل مسكوني،

- لوازم منزل مانند كابينت‌ها، تختخواب‌ها، ميز، سطوح دكوراتيو

- مكان‌هاي پر تردد مانند پاگردها، پلكان‌ها، پاركينگ‌ها،

- مكان‌هاي عمومي از جمله بيمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، مدارس، سالن‌هاي فرودگاه‌، آمفي‌تئاتر، مترو، استوديوهاي ضبط و پخش موسيقي، سينماها، هتل‌ها، فروشگاه‌ها، موزه‌ها، مطب‌هاي پزشكي و سالن‌هاي كامپيوتر قابل استفاده است.

رنگي است كه پس از اجرا چندين رنگ به صورت مجزا در در آن ديده مي شود

مجموعه‌اي از ويژگي‌هاي بارز رنگ مولتي كالر محبوب بدين شرح مي‌باشد

خاصيت انتي استاتيك: مقاومت بالا در برابر جذب ذرات معلق در هوا كه در نتيجه هزينه تميز كاري و نگهداري را تقليل داده و بهداشتي مي‌باشد.ذرات معلق هوا و دودها را به خود جذب نمي‌كند و مخصوصا براي محيطهاي كه پر ترافيك و يا پر رفت و آمد هستند بسيار مناسب مي‌باشند. (مناطق مركزي، راه پله ها و…).

شستشوي آسان: با آب و انواع شوينده ها براحتي قابل شستشو مي‌باشد. مقاومت عالي در برابر رطوبت و شتشو

ترميم: در صورت اسيب ديدگي به سادگي با حداقل مواد و به بهترين وجه ممكن قابل ترميم است. (درهر ابعاد مانند سطح اوليه و هماهنگ با سطوح مجاور).

بدون نياز به حلال: از آنجائيكه رنگهاي مولتي كالر برخلاف رنگهاي موجود در بازار جهت اجرا نياز به هيچگونه حلالي ندارند، لذا در محيط ايجاد بوي نامطبوع نمي‌كند و به همين دليل در مكانهايي كه امكان تخليه كامل و طولاني مدت انها وجود ندارد، نظير منازل مسكوني، مراكز درماني، مراكز اموزشي، هتلها و… براحتي قابل اجرا مي‌باشد.

بدون پوسته شدن، رنگ پريدگي و زرد شدن: رنگهاي مولتي كالر با ايجاد سطحي با دوام و استثنائي درمقابل رنگ پريدگي، زرد شدن، پوسته شدن، خراشيدگي و از بين رفتن لايه رنگ روي سطح بسيار مقاوم است.

تنوع و گستردگي در طرح و رنگ: با توجه به فرمولاسيون خاص امكان ساخت رنگهاي متنوع و منطبق با هر سليقه براي ايجاد سطوحي زيبا و چشم نواز را فراهم مي‌ كند.

ضد شوره، خزه و رطوبت: اين رنگها خاصيت ضد آب داشته كه در نتيجه باعث عدم موردي همچون شوره و…مي‌باشد.

فوق العاده تزئيني: طرحهاي متنوع در رنگهاي مختلف، بافت ويژه رنگ، مات و كم جلا بودن رنگ، مشكلاتي از قبيل موج و خرابي سطح زير كار را در خود محو مي‌ كند.

ضخامت كم: بافت زمينه دانه هاي رنگي بر روي فيلم كمتر از يك ميلمتر.

قابل اجرا بر روي تمامي‌سطوح: رنگهاي مولتي كالر دكوراتيو بوده و يك لايه فيلم بر روي سطوح ايجاد مي‌نمايد و بسيار مناسب براي سطوح (گچ.سيمان، بتون، آهن، چوب، رنگ، سنگ، كاشي، پلاستيك، رنگ روغني، كنتيكس و….) مي‌باشد.

سرعت بالا در اجرا: به علت وجود تكنولوژي بالا در ساخت دستگاهاي اجراي اين رنگ سرعت قابل توجهي در اجراي آن بر روي سطوح آماده وجود دارد و امكان پوشش دهي بر روي سطوحي كه دور از دسترس مي‌باشد ايجاد شده است. (مثال: لوله ها، رادياتورها و… ).

چسبندگي بالا: قدرت چسبندگي بالا بر روي سطوح اجرايي دارد.

آنتي گرافيتي: مقاومت عالي در برابر رنگ بري اشعه ماوراي بنفش و امكان جابجايي وسايل نصب شده بدون تغيير رنگ محسوس با سطوح مجاور.

ضربه پذير و مقاوم در برابر تغيير حجم سطوح يا قالبها: به علت كشش سطحي بالا در مقابل تغيير حجم سطح زيرين و تركهاي مويي مقاومت مي‌نمايد.

آنتي باكتريال: به علت مواد تشكيل دهنده اين رنگ زمينه مناسب براي رشد باكتريها، ميكروبها، قارچها، كپكها، جلبگها، خزه ها و… فراهم نمي‌ باشد.(در داخل گالن).

كم بو يا بي بو: پس از اجرا، بعد از مدت كوتاهي بوي در محيط باقي نمي‌ماند.

در مدت كوتاهي خشك مي‌شود: بر روي سطوح گچي و سيماني در كمتر از يك ساعت و پس از گذشت سه روز كاملا خشك مي‌شود و پس از آن قابل شستشو است.

تجهيزات براي اجرا: پمپ باد .پيستوله با نازل مخصوص . مخزن فشار (آدمك)

آماده سازي سطح جهت اجرا نقاشي ساختمان با مولتي كالر

سطوح زير كار بايستي خشك وتميز بوده وعاري از هرگونه آلودگي، چربي ودوده باشد.همچنين پيش از اجرا بر روي سطوح فلزي از قبيل: تخت فلزي، كابينت و … زنگ زدگي وضايعات فلزي بايد پاك شود ،سپس رنگ با دستگاه مخصوص (آدمك) با اسپري كردن اجرا شود .

روش اجرا نقاشي مولتي كالر

1-قبل از باز كردن، قوطي را بخوبي تكان داده وسپس استفاده كنيد.

2-براي بهم زدن محتوي قوطي به هيچ وجه از جسم خارجي استفاده نكنيد.

3-رنگ بايد بصورت اسپري وبا دستگاه مناسب (آدمك) اجرا گردد

كاربرد نقاشي مولتي كالر در كجاست؟

مولتي كالر يك رنگ شيك و اسپرت مي‌باشد كه در فضاهاي داخل ساختمان مانند دفاتر كار، محيط‌هاي فروشگاهي، راه پله‌ها، اتاق‌هاي خواب و يا حتي ساير محيط‌هاي منزل به كار مي‌رود. بافت‌هاي سلولي بسيار ريز اين رنگ كه با انتخاب مشتري در رنگ‌هاي متنوعي خودنمايي مي‌كند فضاي تك و خاصي به محيط مورد نظر شما مي‌بخشد و چشم هر بيننده‌اي را به خود جلب مي‌كند.

موارد مصرف مولتي كالر

رنگهاي مولتي كالر قابل اجرا بر روي سطوح داخلي مختلف از قبيل سطوح گچي، بتني، چوبي، آهني، پلاستيكي، آلومينيومي، شيشه اي، كاشي و … مي باشد . قابليت پوشش دهي و چسبندگي فوق العاده رنگهاي مولتي كالر اين امكان را فراهم مي آورد تا در مكانهاي مخلفي از قبيل منازل مسكوني، لوازم موجود در منزل (كابينت، تخت خواب، ميز، سطوح دكوراتيو و …) مكانهاي پر تردد نظير پاگردهاي ورودي، پلكانها، پاركينگها و … مكانهاي عمومي مثل : بيمارستان ها، دانشگاهها، مدارس، سالنهاي فرودگاه و مترو ، استوديو هاي ضبط و پخش موسيقي ، آمفي تئاترها ، هتل ها ، ادارات ، فروشگاهها ، موزه ها ، و … استفاده مي شود

كاتالوگ مولتي كالر

شما براي ديدن هر گونه كاتالوگ مولتي كالر در انواع و رنگ هاي مختلف كافيست با ما تماس بگيريد و با ارسال رايگان كاتالوگ به منزل شما ، كاتالوگ مورد نظر را مشاهده كنيد و هر رنگ و هر مدلي كه مد نظر شماست را انتخاب كنيد و خانه خود را نقاشي كنيد

قرار است به زودي كاتالوگ مولتي كالر در رنگ هاي مختلف در سايت قرار داده شود، در صورت تقاضاي شما كاتالوگ مولتي كالر در اولويت بالاتري قرار مي گيريد و سريعا در سايت قرار داده مي شود

مشاهده انواع كاتالوگ مولتي كالر

khnk.gif (400×200)

كاتالوگ مولتي كالر آريا – كاتالوگ مولتي كالر پارس

كاتالوگ مولتي كالر اطلس – كاتالوگ مولتي كالر رونق

قيمت مولتي كالر

براي آگاهي از قيمت انواع رنگهاي مولتي كالر و نقاشي مولتي كالر ساختمان يا منزل خود مي توانيد با شماره هاي ما تماس حاصل نماييد، تا علاوه بر راهنمايي و مشاوره رايگان كارشناسان ما ، خانه يا منزل خود را در سريع ترين زمان ممكن و با بالاترين كيفيت رنگ آميزي كنيد

برخي از قسمت هاي اين نوشته از وبلاگ مولتي كالر برداشت شده است

 kkkkkk.gif (400×150)

هر گونه نظر و ديدگاهي در مورد اين مطلب داريد مي توانيد آن را با ما در ميان بگذاريد، مطمئن باشيد كه از هرگونه نظر و ديدگاهي استقبال مي كنيم، شما مي توانيد ديدگاه تان را در صفحه تماس با ما در ميان بگذاريد

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۱۷:۵۵ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

معرفي غلطك، قلم مو، پيستوله و معايب و مزاياي آنها

بررسي معايب و مزاياي غلطك – قلم مو – پيستوله و معرفي آنها

بررسي مزايا و معايب قلم مو:

مزاياي قلم مو:

از آنجا كه براي رنگ آميزي سطوح مختلف قلم موهاي متنوع و گوناگوني به لحاظ اندازه، فرم، ضخامت و جنس موهاي آنها وجود دارند، لذا عامل تعيين كننده انتخاب نوع قلم مو و مناسب ترين آنها به نوع رنگ تهيه شده و همچنين ميزان وسعت سطح بستگي دارد. به اين معنا كه قلم موهاي مورد استفاده براي رنگ پلاستيك براي رنگ روغن به كار نمي روند و همچنين از قلم موهاي كوچك براي رنگ آميزي سطوح وسيع نمي توان استفاده كرد.

معايب قلم مو:sdsdsdd.gif (400×200)

از جمله معايب كاربرد قلم مو به مهارت مورد نياز كاربر مي توان اشاره كرد. در واقع براي به كارگيري قلم مو شخص مي بايست از تبحر كافي بهره مند باشد زيرا در غير اين صورت با سطحي راه راه حاصل از رد قلم مو و يا شره هاي رنگ مواجه مي شود.

مهمترين مزيت استفاده از قلم مو:

مهمترين مزيت آن اين است كه با توجه به تنوع موجود در توليد آن، پوشش اغلب سطوح حتي ناصاف و با برجستگي ها و فرورفتگي هاي مختلف امكان پذير است مگر آنكه محدوديت فضايي فرورفتگي از مانور حركتي قلم مو و دست جلوگيري كند كه در چنين شرايطي اصراري بر به كارگيري قلم مو نبوده بلكه مي بايست از ابزار ديگري استفاده كرد.

بررسي مزايا و معايب غلطك:

معرفي غلطك:

غلطك ابزار ديگري براي رنگ آميزي است كه مانند قلم مو در اندازه ها و جنس هاي مختلف توليد مي شود. غلطك شامل يك استوانه پوشش دار و همچنين يك دسته است كه با كمي پيچ و خم به هم متصل هستند. براي آغشته كردن سطح پوشش غلطك كه مانند قلم مو با توجه به نوع رنگ و كاربرد آن متفاوت است سيني مخصوصي در نظر گرفته شده است. اين سيني داراي انتهايي كاسه مانند و گود براي نگهداري رنگ بوده و ابتداي سطح آن نيز با برجستگي هاي كنگره اي پوشش يافته است كه نقش خروج رنگ هاي اضافي از غلطك را برعهده دارد. به اين معنا كه پس از قرار دادن غلطك در داخل قسمت گودي انتهايي سيني و آغشته كردن تمام سطح آن به رنگ، غلتك را چندين بار بر روي كنگره ها حركت داده و اضافات رنگ آن را خارج سازيد.

مزاياي غلطك:

از جمله مهمترين مزاياي غلطك كاربرد آسان آن و عدم نياز به مهارت خاص نقاشي حرفه اي است. يعني هر فردي كه كمي با رنگ و نقاشي آشنايي داشته باشد مي تواند خودش دست به كار شود. علاوه بر آن سرعت عمل در رنگ آميزي با غلطك بيشتر از قلم مو بوده و نتيجه يكنواخت تري نيز حاصل مي شود.

معايب غلطك:

مهمترين عيب آن اين است كه براي پوشش رنگي سطوح ديوارها و سقف يك فضا از غلطك به عنوان تنها ابزار رنگ آميزي نمي توان استفاده كرد بلكه براي تكميل رنگ گوشه ها، زوايا، محل برخورد دو سطح ديوار و سقف با يكديگر و قسمت هاي فرورفته و برجسته و غيره قلم موي مناسب مورد نياز است.

بررسي مزايا و معايب پيستوله:

kkkkkk.gif (400×150)

معرفي پيستوله – مزايا و معايب آن:

پيستوله ابزار ديگر رنگ آميزي سطوح خارجي و داخلي ساختمان و همچنين لوازم دكوراسيون است كه از يك مخزن و يك لوله و در نهايت سري مخصوص آن تشكيل شده است. اين ابزار نسبت به قلم مو و غلطك از ابعاد بزرگ تري برخوردار بوده و همين موضوع محدوديت كاربرد آن را سبب مي شود، زيرا داشتن پيستوله در خانه آن هم براي استفاده هر چند سال يك بار رايج نبوده و به فضايي كافي براي نگهداري نياز دارد. در ضمن استفاده از پيستوله به عنوان جايگزين بقيه ابزارها اگرچه در همه موارد امكان ندارد ولي حتي اگر امكان پذير باشد، به صرفه نيست زيرا به هنگام رنگ پاشي از به هدر رفتن مقدار زيادي رنگ نمي توان جلوگيري كرد و از اين جمله معايب پيستوله است ولي با تمام اين تفاسير، براي رنگ آميزي برخي از قسمت ها و سطوح، تنها ابزار كارا، پيستوله بوده و در ضمن سرعت عمل و يكنواختي نتيجه كار نيز از جمله مزاياي مهم آن به شمار مي آيد.

به عنوان مثال براي رنگ كردن سقف هاي كاذب پر پيچ و خم كه در معماري هاي امروزي رواج يافته، پشت رادياتورها و قسمت هايي مانند اينها كاربرد ابزار ديگري به جز پيستوله به نتيجه دلخواه منجر نخواهد شد.

رعايت چند نكته در نقاشي ساختمان:

پس از پايان كار پروژه و حتي پس از اتمام هر روز كاري نقاشي، ابزار مورد استفاده را با حلال مخصوص رنگ خوب شسته و در گوشه اي قرار دهيد تا در معرض هوا خشك شود. هرگز قلم مو و يا غلطك را آغشته به رنگ نگهداري نكنيد.

چند عدد قوطي رنگ خالي و شيشه براي نگهداري باقي مانده رنگ هاي ساخته شده آماده كرده و پس از ريختن اضافات رنگ ها در آن برچسبي حاوي فضاي رنگ به كار رفته و تاريخ بر روي آنها بچسبانيد.

براي آنكه پس از اتمام هر روزه كار نقاشي مجبور به شستن سيني مخصوص غلطك نباشيد، پيش از استفاده سطح داخل آن را با پلاستيك سلفون كاملا پوشش دهيد سپس در پايان كار آن را دور انداخته و براي روز بعد از پلاستيك ديگري استفاده كنيد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۹:۰۰ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

معرفي پوشش هاي سلولزي

پوشش سلولزي چيست؟

با هدف خدمت رساني به صنعت ساختمان و كمك به رشد و ارتقاء كيفيت در بنا ايجاد گرديده است

khnk.gif (400×200)

رنگ سلولزي جز دسته پوشش هايي مي باشد كه از مواد سلولزي تشكيل شده و نقش پر كنندگي بر روي سطح را دارد و اما اگر به عنوان فيبر تلقي گردد در دسته رنگهاي امولوسيوني قرار مي گردد كه از گروه رنگهاي پايه آبي محسوب مي شوند.

رنگ سلولزي جايگزين مناسب براي سفيد كاري، نقاشي ساختمان و كاغذ ديواري است و مزين كننده آرك، اپن و ابزار زني هاي سقف مي باشد كه با قابليت اجرا بر روي سطوح مختلف اعم از گچ و خاك، سيمان، گچ، شيشه، چوب و…باعث كاهش هزينه هاي ساختمان مي شود.

رنگ سلولزي با سطحي زيبا و قابليت اجرا در طرح ها و شكلهاي مختلف در مكانهاي تجاري، مسكوني، اداري ومراكز تفريحي ورزشي و….قابل اجرا بوده و آرام بخش محيط مي باشد.

به طور كلي رنگ سلولزي حاصل تكنولوژي نوين جهت پوشش داخلي ساختمان مي باشد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۵۴:۰۲ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]
کد کج شدن تصویر
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 69
دیروز : 94
افراد آنلاین : 1
همه : 42814
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب
کد کج شدن تصویر

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم