نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور
نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور

رييس اتحاديه نقاشي ساختمان

 

پتينه  كردن آرك و اوپن ساختمان با لوازم تركيه اي و غلطك

 

رعايت نكاتي در رنگ كردن خانه

آيا از رنگ ديوارهاي خانه‏ تان خسته شده‏ايد؟ دلتان مي‏خواهد در و ديوار رنگ جديدي داشته باشد؟

شايد با خودتان بگوييد: «خب اينكه كاري ندارد. رنگ و قلمو را مي‏بردارم و يك تغيير دكوراسيون حسابي انجام مي‏دهم.» اما كارشناسان توصيه مي‌كنند كه اين كار را با دقت و توجه بيشتري انجام دهيد و مراقب سلامت خود، افراد خانواده و همسايه‌هايتان باشيد.

چه نكاتي را بايد موقع رنگ زدن خانه رعايت كنيم

بيشتر رنگ‌ها حاوي حلال‌هايي هستند كه موجب نرمي ‌و رواني رنگ شده و هنگام خشك شدن رنگ، تبخير مي‌شوند. اين مواد مي‌تواند به سلامت آسيب برساند.

تماس كوتاه‌ مدت با اين مواد مي‌تواند علايمي‌ مانند تحريك و قرمزي پوست، خستگي و تهوع، سردرد و سرگيجه ايجاد كند.

تماس طولاني‌ مدت مي‌تواند مشكلات بهداشتي بيشتري مانند آسيب سيستم اعصاب مركزي، كبد و كليه ايجاد كند.

كودكان، زنان باردار، افرادي با مشكلات تنفسي و ريوي و افرادي كه به دليل نوع شغل‌شان بيشتر با اين مواد تماس دارند، بيش از ديگران در معرض خطر هستند.

نكات هنگام خريد رنگ

۱- هنگام انتخاب و خريد رنگ، بهتر است رنگ‌هايي را كه در آب حل مي‌شوند، انتخاب كنيد. رنگ‏هايي كه در آب حل مي‌شوند، براي پاك كردن به حلال‌هاي شيميايي كه به پوست و سيستم تنفسي آسيب مي‌رسانند، نيازي ندارند.

از اسپري كردن رنگ پرهيز كنيد، زيرا ذرات رنگ به اطراف پخش مي‌شوند

۲- هنگام خريد رنگ با پرسش از فروشنده و مطالعه اطلاعات روي برچسب محصول، رنگ سالم‌تري را انتخاب كنيد. برخي رنگ‌ها حاوي فلزات سنگين و مواد شيميايي خطرناك هستند.

۳- نگهداري از باقي‌مانده رنگ كار آساني نيست. از همان ابتدا به اندازه‌اي كه مي‌خواهيد، خريد كنيد و در صورت لزوم، قوطي‌هاي كوچك رنگ را انتخاب كنيد.

نكات قبل از رنگ كردن خانه

۱- اطلاعات و راهنماي برچسب قوطي رنگ را به دقت بخوانيد.

۲- اگر در خانه‏هاي آپارتماني زندگي مي‌كنيد، همسايه‌ها را از اين كار مطلع كنيد و به مدير ساختمان اطلاع دهيد.

۳- اگر اين كار را با برنامه‌ريزي انجام دهيد، بهتر است. ممكن است ديگران هم تصميم بگيرند هم‌ زمان با شما اين كار را انجام دهند.

نكات هنگام رنگ كردن خانه

۱- از اسپري كردن رنگ پرهيز كنيد. هنگام اسپري كردن رنگ، ذرات رنگ به اطراف پخش مي‌شوند.

۲- در و پنجره‌ها را باز بگذاريد و از تهويه مناسب هوا استفاده كنيد.

۳- سيستم‌هاي خنك‌كننده براي اين كار كافي نيستند و هواي آلوده داخل خانه را خارج نمي‌كنند.

۴- هميشه هنگام رنگ و نقاشي، تهويه مناسب داشته باشيد.

۵- اگر نمي‌توانيد تهويه مناسب ايجاد كنيد از ماسك دهان استفاده كنيد.

۶- براي پيشگيري از آسيب‌هاي پوستي مراقب باشيد، رنگ و حلال‌ها به‌ طور مستقيم با پوست دستتان تماس نداشته باشند.

۷- از وسايل حفاظت فردي مانند دستكش و عينك و ماسك استفاده كنيد.

۸- ماسك مناسب تهيه كنيد و توجه داشته باشيد كه ماسك‌هاي گرد و غبار، حلال‌ها را عبور مي‌دهند.

۹- در فواصل مشخصي به خودتان استراحت كوتاهي بدهيد و چند دقيقه در هواي آزاد تنفس كنيد.

۱۰- كودكان و خانم‌هاي باردار را از محل دور نگه داريد.

بهتر است پنج تا شش روز پس از رنگ كردن هم، خانه را خالي بگذاريد. حلال‌ها و ذرات رنگ و مواد سمي ‌و محرك تا چند روز در فضا باقي مي‌ماند و استنشاق اين مواد سبب سردرد و حالت تهوع مي‌شود

۱۱- براي پيشگيري از اينكه بخارات و آلودگي‌ها وارد خانه همسايه‌ها نشود، مدير ساختمان را مطلع كنيد و از تهويه بيشتر و بهتري استفاده كنيد.

۱۲- اگر از رنگ‌هاي روغني استفاده مي‌كنيد، بيشتر دقت كنيد. اين رنگ‌ها مخاطرات سلامتي بيشتري دارند و خطر حريق و آتش‌سوزي‌شان هم بيشتر است.

۱۳- مراقب منابع آتش و شعله باشيد و كهنه‌ها و پارچه‌هاي آغشته به رنگ و حلال را در ظروف فلزي دربسته بگذاريد.

۱۴- هنگام رنگ زدن خانه سيگار نكشيد. سيگار علاوه بر بيشتر كردن خطر حريق، موجب تشديد علايم مسموميت با مواد شيميايي و حلال‌هاي رنگ هم مي‌شود.

۱۵- درب قوطي‌هاي رنگي را كه از آنها استفاده نمي‌كنيد، بسته نگه داريد و آنها را از دسترس كودكان دور نگه داريد.

نكات بعد از رنگ كردن خانه

۱- پس از اتمام كار، مواد باقيمانده را برداريد و لكه‌هاي رنگ را پاك كنيد.

۲- رنگ را از ديواره قوطي پاك كنيد.

۳- درب قوطي را بگذاريد و با ضربه چكش آن را محكم ببنديد و جايي دور از گرما و سرما ذخيره كنيد. برخي رنگ‌ها حاوي حلال‌ها و مواد قابل اشتعال و انفجار هستند كه مي‌توانند سمي‌ هم باشند.

۴- براي ذخيره كردن و نگهداري طولاني‌مدت رنگ، طبق دستورالعمل روي بسته‌بندي عمل كنيد.

۵- بهتر است در صورت امكان، اضافه رنگ را به فردي كه لازم دارد، بدهيد.

۶- مدت دو تا سه روز پس از تمام شدن رنگ خانه، در و پنجره‌ها را باز بگذاريد و تهويه مناسب داشته باشيد تا رنگ زودتر خشك شود.

۷- بهتر است پنج تا شش روز پس از رنگ كردن هم، خانه را خالي بگذاريد. حلال‌ها و ذرات رنگ و مواد سمي ‌و محرك تا چند روز در فضا باقي مي‌ماند و استنشاق اين مواد سبب سردرد و حالت تهوع مي‌شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۳۵:۵۷ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

رنگ چيست و چه ويژگي هايي دارد؟

 


 

 

دكوراسيون و فضاهاي عمومي آپارتمان

مبحث دكوراسيون و اهميت پرداختن به آن، تنها به فضاي داخل هر خانه محدود نمي شود. اگر در يك مجموعه آپارتماني زندگي مي كنيد، همان طور كه براي داشتن مطلوب ترين فضا در داخل چهارديواري محيط زندگي تان، در انتخاب پوشش هاي سطوح، لوازم كاربردي و دكوراسيوني و در نهايت ، چيدن آنها با دقت و بررسي مي كنيد، دكوراسيون فضاهاي عمومي ساختمان را نيز كه همزمان به كليه اهالي ساكن در آپارتمان تعلق دارد مورد اهميت قرار دهيد؛ زيرا اولين صحنه هايي كه نظر بيننده را در وهله اول ورودش به داخل يك ساختمان، حتي با هدف ورود به خانه شما، به خود جلب مي كند، شرايط ظاهري و همچنين دكوراسيون آن است. در واقع اين مشخصات ظاهري، هويت يك ساختمان و ساكنين آن را نشان مي دهد.پتينه  كردن آرك و اوپن ساختمان با لوازم تركيه اي و غلطك

ما با توجه به ميزان اهميت موضوع، و با هدف كمك به هر چه زيباتر و راحت تر شدن محيط ساختمان محل زندگي تان، به ارائه پيشنهادهايي با موضوع معماري داخلي و دكوراسيون فضاهاي عمومي مي پردازيم.پتينه كاري-رنگ كردن ديوار تركيه اي

همان طور كه مي دانيد، آپارتمان ها به جهت وسعت، تعدد طبقات و واحدهاي هر طبقه، به دو دسته اصلي تقسيم مي شوند:

۱- آن دسته از آپارتمان هايي كه داراي طبقات و واحدهاي بسيار بوده و به آنها برج و يا مجتمع مسكوني اطلاق مي شود.

۲- دسته ديگر از آپارتمان ها كه تعداد طبقات كمتري داشته (معمولاً كمتر از ۷ طبقه) و در هر طبقه نيز حداقل يك واحد و حداكثر ۳ تا ۵ واحد وجود دارد. اين قبيل آپارتمان ها در شهري مانند تهران و با اين جمعيت كثير، درهر كوچه و پس كوچه اي به وفور ديده مي شود. در واقع امروزه درصد زيادي از خانواده ها در اين گونه آپارتمان ها زندگي مي كنند.

هنگامي كه به فضاهاي عمومي يك ساختمان اشاره مي شود، منظور محيط هايي شامل حياط، پاركينگ، راهروها، راه پله ها و در برخي آپارتمان ها مكان هايي كه تسهيلات ويژه اي مانند استخر، سونا، جكوزي و غيره در آن واقع شده اند و همچنين در برج ها و مجتمع هاي بزرگ ، فضاهايي هال مانند به نام لابي است .

توجه: فضاهاي عمومي مورد نظر در اين مبحث، راه پله ها، راهروها و پاگردها در آپارتمان هاي معمولي هستند.

به طور كلي اولين گام در طراحي دكوراسيون هر مكاني، انتخاب پوشش ها است كه در فضاهاي ياد شده در فوق، اين مسئله به جهت جابه جايي و مشكلات ناشي از اسباب كشي ساكنين، از اهميت بيشتري برخوردار است، زيرا در اين قبيل آپارتمان ها، حتي با وجود سيستم آسانسور در ساختمان، آسانسورها به جابه جايي افراد تعلق دارند و با توجه به محدوديت هايي كه براي حمل بار در نظر گرفته شده، جابه جايي لوازم و اثاثيه بايد از همين مكان هاي گذر (راه پله ها، پاگردها و راهروها) انجام گيرد؛ لذا مهم ترين مشخصه اي كه به لحاظ معماري، يك راه پله و پاگرد بايد دارا باشد، وسعت كافي براي جابه جايي و حمل بار است.

نكته

: براساس استانداردهاي معماري ساختمان، در خانه هايي كه هر مجموعه از پلكان براي رسيدن به يك پاگرد به موازات ديگري در سطح كمي بالاتر و پايين از آن واقع شده است، عرض پله ها حداقل يك متر، عرض پاگرد حداقل يك متر تا يك متر و بيست سانتي متر و طول پاگرد حداقل دو متر و ده سانتي متر بايد در نظر گرفته شود. ولي در شرايطي كه آسانسور در ميان پلكان واقع شده و يا چنين فضايي خالي در نظر گرفته شده باشد، وجود پاگردي با طول حداقل سه متر و شصت سانتي متر و عرض حداقل يك متر نياز است.

 پوشش ديوارها

با توجه به موارد ياد شده در فوق، به جهت شرايط راه پله ها، بيشترين صدمات در هنگام جابه جايي لوازم مربوط به ديوارهاي راه پله ها و پاگردها است؛ در نتيجه بهترين مواد براي پوشش ديوار چنين مكان هايي، استفاده از سنگ در سطح كلي و يا لااقل نيمه بيشتري از ديوار است. به اين ترتيب، در اثر برخورد لوازم با ديوار ديگر ضايعه اي به آن وارد نمي شود.

خاصيت ديگري كه براي پوشش ديوارهاي چنين فضاهايي ضروري است، قابل شست وشو بودن آنها است كه در اين راستا سنگ علاوه بر مقاومت به راحتي قابل شست وشو نيز است.

حال اگر به جهت مصلحت مالي ، سازنده يك ساختمان براي پوشش ديوار اين فضاها، از سنگ، تنها در قسمت پايين ديوار و يا نيمه آن استفاده كرده باشد، قسمت هاي باقي مانده بايد با رنگ روغني پوشيده شوند. اگرچه به اين طريق مقاومت ديوار حفظ نمي شود ولي لااقل پوششي قابل شست وشو بر روي آن قرار مي گيرد.

كفپوش

براي كفپوش فضاهاي ياد شده نيز سنگ بهترين انتخاب محسوب مي شود. زيرا همان طور كه در بالا اشاره شد، سنگ هم مقاومت بسياري دارد و هم شست وشوي آن بسيار راحت است؛ در صورتي كه سراميك با توجه به آن كه، به جهت وجود لعابي بر روي سطح آن نسبت به سنگ بهتر پاك و تميز مي شود ولي مقاومت پايين تري داشته و امكان شكستن، ترك خوردگي و لب پريدگي آن به خصوص در هنگام اسباب كشي و برخورد لوازم بسيار وجود دارد. لذا كفپوش مناسبي براي اين منظور محسوب نمي شود.

كفپوش هاي چوبي نيز از آنجا كه نيازمند مراقبت هاي ويژه و بيشتر نسبت به سنگ هستند و در واقع دوام زيادي براي استفاده پي در پي و بدون توجه ندارند، توصيه نمي شود.

مناسب ترين رنگ ها

با توجه به آن كه راهروها، پاگردها و راه پله ها فضاي بسته و كوچكي هستند، بهترين رنگ ها ي انتخابي براي آنها رنگ هاي روشن است. همان طور كه مي دانيد رنگ هاي روشن فضا را بزرگتر و پر نورتر جلوه مي دهند ولي در اين مسئله وجود نور و ميزان بهره مندي از آن ، به خصوص نور طبيعي نيز بي تأثير نيست. در برخي از ساختمان ها ، راه پله ها داراي پنجره بوده و از ميزان كافي نور طبيعي به هنگام روز بهره مند هستند ولي در بعضي ديگر فضاي راه پله ها داراي هيچ گونه پنجره اي نبوده و تنها با نوري مصنوعي روشن مي شوند. لذا در شرايطي كه ميزان بهره مندي از نور طبيعي وجود دارد، شما مي توانيد در انتخاب پوشش ها از رنگ هاي كمي تيره تر و با تنوع رنگي بيشتر استفاده كنيد ولي در صورت وجود نداشتن اين نعمت، تنها رنگ هاي روشن مناسب هستند.

 نورپردازي

نورپردازي فضاي راهروها وراه پله ها، علاوه بر جنبه كاربردي و دكوراسيوني، به لحاظ مسائل ايمني نيز از اهميت بسياري برخوردار است. بنابراين وجود نور كافي، از احتمال بروز خطر افتادن افراد بر روي زمين مي كاهد.

اين مسئله در ساختمان هايي كه از نور طبيعي در فضاي راه پله ها برخوردار نيستند، به هنگام روز نيز به همان ميزان شب حائز اهميت است.

نكته:

به جهت صرفه جويي در مصرف برق، كليدهاي روشن و خاموش كردن منابع نورزاي مورد استفاده در راهروها و راه پله ها بايد تايمردار باشند ولي از آنجا كه فاصله زماني ميان روشن و خاموش شدن چراغ ها به صورت دستي قابل تنظيم است، اين فاصله را با توجه به گروه سني موجود در خانواده هاي ساكنين و همچنين تعداد پله ها و طبقات محاسبه ، و در نهايت تنظيم كنيد.

لوازم كاربردي ـ دكوراسيوني

مهمترين وسيله كاربردي دكوراسيوني در اين محيط ها، جاكفشي است. در صورتي كه براي در ورودي داخل فضاي هر واحد (خانه) تدبيري جهت قرار دادن جاكفشي و جالباسي انديشيده نشده و يا محدوديت مكاني موجود اين اجازه را نمي دهد، اهالي يك خانه مجبور خواهند بود كفش هاي خود را بيرون از هر واحد درآورده و سپس وارد خانه شان شوند، لذا اين مسئله باعث ايجاد شلوغي، بي نظمي و خلل در دكوراسيون فضاي پاگردها مي شود. براي جلوگيري از اين وضع تهيه جاكفشي ، بهترين و رايج ترين راهكار است ولي هدف از طرح اين موضوع و نقش آن در مسائل دكوراسيوني محيط اين است كه:

۱- جاكفشي انتخابي بايد دردار باشد تا نماي كفش هاي چيده شده در طبقات آن، فضاي موجود را نازيبا نكند.

۲- براي كليه واحدهاي موجود در يك ساختمان يك مدل جاكفشي تهيه شود، زيرا مهمترين موضوعي كه در فرهنگ آپارتمان نشيني مطرح است، اتحاد، يكپارچگي و هماهنگي در همه زمينه ها است. از روابط ميان افراد ساكن گرفته تا دكوراسيون محيط هاي عمومي ساختمان.

اين مسئله در مورد انتخاب رنگ براي درهاي هر واحد، پنجره ها، فرم و رنگ، حفاظ هاي در و پنجره و شكل و طرح پادري هاي مقابل هر واحد نيز صدق مي كند.

با وجود چنين هماهنگي در ميان پوشش ها و لوازم مربوط به اين مكان ها، دكوراسيوني مطلوب تر و زيباتر پديد مي آيد.

عناصر دكوراسيوني

براي تزيين فضاهاي يادشده عناصر گوناگوني وجود دارند كه مهمترين آنها گل ها و گياهان طبيعي و يا مصنوعي و همچنين تابلوها و عناصر تزييني از اين قبيل هستند. در ساختمان هايي كه از نور طبيعي كافي براي پرورش گل و گياه بهره مند هستند، مي توان از گلدان هاي متعدد آپارتماني با توجه به نوع و شرايط مورد نياز آنها استفاده كرد ؛ در غير اين صورت كاربرد گل ها و گياهان مصنوعي، جايگزين خوبي براي انواع طبيعي بوده و محيطي زيبا و باصفا را ايجاد مي كند.

نصب تابلوها و عناصر دكوراسيوني مانند آنها برروي ديوارهاي محيط نيز از جمله تزئينات مناسب فضاهاي عمومي ساختمان ها محسوب مي شود. البته تصميم گيري و انتخاب اين عناصر و كليه لوازمي كه به يك شكل بودن آنها توصيه شده، به عهده مسئول ساختمان است.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۲۱:۵۱ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي روي ديوار و رنگهاي مناسب قيمت ها

 

دكوراسيون داخلي ساختمان و نقاشي

الگوهاي انتخاب و كاربرد رنگ در دكوراسيون داخلي ساختمان

نخستين نكته اي كه بايد به هنگام انتخاب الگوي رنگي مد نظر داشته باشيد، شخصيت خود شماست

ساير سوالات مقدماتي عبارت اند از :

1 – چه نوع فعاليتي قرار است در اين مكان انجام گيرد ؟

2 – چه نوع رنگ هاي طبيعي در اين مكان وجود دارد ؟

3 – به چه مقدار نور احتياج است؟ اين فضا اساسا مكاني است روشن يا تاريك ؟

4 – در اين جا اساسا مايل به داشتن فضايي گرم يا سرد هستيد ؟

5 – آيا در پي ايجاد محيطي برانگيزاننده و شاد يا فضايي ساكت و آرام هستيد ؟

6 – آيا مايليد فضاي اتاق بزرگ تر يا كوچك تر از اندازه ي واقعي آن به نظر برسد ؟

7 – شكل اصلي اتاق چيست؟ باريك و طويل يا كوتاه و پهن است ؟

♦ رنگهاي قوي ، درخشان و انگيزاننده موجب كوچك تر به نظر رسيدن فضاي ظاهري اطاق مي شود ( قرمز ، سرخابي نارنجي ، زرد ) مناسب جهت فضاهايي كه فعاليت و جنب و جوش فراواني در آنها انجام مي پذيرد مانند اتاق بازي بچه ها ، تمام يا بخشي از آشپزخانه ، اتاق غذاخوري

♦ براي محيط ها و فضاهاي آرامتر و راحت تر و ساكت ترمانند اتاق مطالعه واتاق خواب رنگهاي سبز ، فيروزه اي ، بنفش تيره و آبي باعث فزوني انبساط خاطر و وسعت فكر مي گردند.

♦ جهت رنگ آميزي سقفها بهتر است از رنگهاي سفيديا سفيد مايل به خاكستري يا زرد استفاده نمود ، چرا كه رنگها معمولا در فضاهاي وسيع ، غليظ تر و تيره تر به نظر ميرسند.

در صورتيكه مايل باشيد سقف ، كوتاهتر از ارتفاع واقعي اش به نظر برسد ، مي توانيد از رنگي تيره تر از رنگ ساير بخش هاي اتاق استفاده نمود .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۳۸:۵۰ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

روانشناسي رنگها وتاثير ان در زندگي

 

دكوراسيون داخلي ساختمان و نقاشي

الگوهاي انتخاب و كاربرد رنگ در دكوراسيون داخلي ساختمان

نخستين نكته اي كه بايد به هنگام انتخاب الگوي رنگي مد نظر داشته باشيد، شخصيت خود شماست

ساير سوالات مقدماتي عبارت اند از :پتينه كاري روي شومينه و ابزار ها گچبري شده

1 – چه نوع فعاليتي قرار است در اين مكان انجام گيرد ؟

2 – چه نوع رنگ هاي طبيعي در اين مكان وجود دارد ؟

3 – به چه مقدار نور احتياج است؟ اين فضا اساسا مكاني است روشن يا تاريك ؟

4 – در اين جا اساسا مايل به داشتن فضايي گرم يا سرد هستيد ؟

5 – آيا در پي ايجاد محيطي برانگيزاننده و شاد يا فضايي ساكت و آرام هستيد ؟

6 – آيا مايليد فضاي اتاق بزرگ تر يا كوچك تر از اندازه ي واقعي آن به نظر برسد ؟

7 – شكل اصلي اتاق چيست؟ باريك و طويل يا كوتاه و پهن است ؟

♦ رنگهاي قوي ، درخشان و انگيزاننده موجب كوچك تر به نظر رسيدن فضاي ظاهري اطاق مي شود ( قرمز ، سرخابي نارنجي ، زرد ) مناسب جهت فضاهايي كه فعاليت و جنب و جوش فراواني در آنها انجام مي پذيرد مانند اتاق بازي بچه ها ، تمام يا بخشي از آشپزخانه ، اتاق غذاخوري

♦ براي محيط ها و فضاهاي آرامتر و راحت تر و ساكت ترمانند اتاق مطالعه واتاق خواب رنگهاي سبز ، فيروزه اي ، بنفش تيره و آبي باعث فزوني انبساط خاطر و وسعت فكر مي گردند.رنگ كردن ديوار به شيوه جديد تركيه اي

♦ جهت رنگ آميزي سقفها بهتر است از رنگهاي سفيديا سفيد مايل به خاكستري يا زرد استفاده نمود ، چرا كه رنگها معمولا در فضاهاي وسيع ، غليظ تر و تيره تر به نظر ميرسند.

در صورتيكه مايل باشيد سقف ، كوتاهتر از ارتفاع واقعي اش به نظر برسد ، مي توانيد از رنگي تيره تر از رنگ ساير بخش هاي اتاق استفاده نمود .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۴۱:۴۵ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

طريقه نصب كاغذديواري

 

دكوراسيون اتاق كودك و نوزاد – بچه بايد چگونه باشد؟

مواردي را كه بايد در دكوراسيون داخلي اتاق نوزاد يا كودك در نظر گرفت؟

آماده كردن يك اتاق براي كودك نورسيده هميشه بخشي از لذت بچه دار شدن و توسعه يك خانواده است و تولد نوزاد همواره واقعه اي است كه ديگر اعضاي خانواده چند ماه در انتظار آن بوده اند. والدين اغلب با عشق و علاقه فراوان اتاق اولين نوزاد خود را آماده مي كنند و وسايل لازم براي آسايش و راحتي او را تدارك مي بينند. اما در حقيقت نوزادان براي آسايش و زندگي راحت به وسايل و ابزار متعدد و بي شماري نياز ندارند و اغلب نيازهاي واقعي آنها به چند وسيله ابتدايي محدود مي شود.

در تهيه و تدارك اتاق نوزاد يكي از مهم ترين نكاتي را كه بايد همواره به خاطر داشته باشيم، رشد و تغيير بسيار سريع نوزادان و نيازهايشان است. از اين رو هنگام برنامه ريزي براي دكوراسيون اتاق كودك از رنگ آميزي و پوشش ديوارها و كف اتاق گرفته تا خريد وسايلي مانند تخت و كمد و از اين قبيل چيزها ، بايد اين واقعيت را در نظر داشته باشيم كه اغلب وسايل نوزادان پيش از آنكه فرسوده شوند بي استفاده مي شوند و نوزاد به دليل رشد سريع و تغييرات محسوس در زماني كمتر از يك سال قادر به استفاده از بسياري از وسايل اوليه اش نخواهد بود.

بنابراين در انتخاب وسايل و رنگ آميزي اتاق نوزاد اين سرعت را به خاطر داشته باشيد و از رنگ هايي بهره بگيريد كه براي چند سال اوليه زندگي كودك مناسب باشند. همچنين وسايلي چون تخت و كمد را به گونه اي انتخاب كنيد كه در چند سال آتي نيز قابل استفاده باشند. بسياري از تختخواب هايي كه براي نوزادان ساخته مي شوند قابل تغيير بوده و به راحتي به طول تختخواب اضافه مي شود يا نرده هاي كنار تخت در اين تختخواب ها امكان جدا شدن داشته و مي توان به راحتي آنها را كنار گذاشت. به اين ترتيب تخت جوابگوي نياز كودك تا سنين ۸-۶ سالگي خواهد بود و والدين مجبور به صرف هزينه مجدد براي تغيير تخت پس از ۳ سال اول زندگي نيستند و يا كشوهايي كه از سطح رويشان مي توان به عنوان جاي تعويض لباس و پوشك نوزاد استفاده كرد در همه سنين به عنوان كشوهايي كه لوازم گوناگون كودك را در خود جاي مي دهند قابل استفاده هستند.

هنگام برنامه ريزي براي اتاق نوزاد به سيستم گرمايي و نورپردازي اتاق نيز توجه داشته باشيد. دماي اتاق نوزاد بايد همواره بين ۱۹ تا ۲۲ درجه سانتيگراد باشد. از اين رو با توجه به امكانات منزل بايد راهي ايمن براي تامين اين دما در اتاق كودك در نظر گرفته شود.

نور مستقيم و درخشان براي نوزادان مناسب نيست. به همين دليل براي تلطيف نور خورشيد در روز از پرده هاي نازكي كه نور را از خود عبور داده اما از تندي آن مي كاهند براي پنجره هاي اتاق نوزاد استفاده كنيد و در شب براي تأمين نور اتاق از چراغ هايي كه نور را به سقف مي تابانند براي ايجاد نور غيرمستقيم و كافي بهره بگيريد. نور اتاق كودك در طول شب نيز از اهميت ويژه اي برخوردار است چرا كه نوزادان اغلب در طول شب نياز به تغذيه دارند و اتاق نوزاد بايد در شب از ميزاني از نور بهره مند باشد تا ضمن آنكه مادر را به انجام امور معمولي چون تغذيه كودك و يا تعويض پوشك او قادر مي سازد موجب بيداري كامل و هوشيار شدن نوزاد نيز نشود. استفاده از كليدهاي تايمردار كه مقدار نور را تنظيم مي كنند يكي از بهترين راه هاي پاسخگويي بر اين نياز است. در غير اين صورت مي توان از چراغ خواب هاي كوچك نيز براي تأمين اين مقدار نور سود برد.رنگ ابزار و گچ بري ها به صورت پتينه

براي پنجره هاي اتاق نوزاد بهتر است علاوه بر پرده اتاق يك آستري ضخيم نيز در نظر بگيريد تا در مواقع لزوم بتوانيد اتاق را در طول روز نيز تاريك كنيد.

اگرچه اولين انتخابي كه براي پوشش كف اتاق نوزاد به نظر مي رسد يك پوشش نرم و راحت است اما بايد اين امر را نيز در نظر داشته باشيم كه ظرف چند ماه ، نوزاد ما تبديل به كودك نوپايي مي شود كه انواع مايعات و نوشيدني ها و مواد غذايي گوناگون را به دست گرفته و بر روي زمين اتاق خواهد ريخت. بنابراين پوشش كف اتاق را از نوعي در نظر بگيريد كه ضمن نرمي و لطافت به راحتي تميز شود.

نوزاد علاوه بر تختخواب اصلي ، اغلب به يك تخت چرخدار متحرك و كوچك و يا يك گهواره نيز نياز دارد كه در ماه هاي اوليه تولد، در كنار تخت مادر قرار گرفته و اين امكان را به مادر بدهد تا براي رسيدگي و مراقبت از نوزاد در طول شب مجبور به طي مسافت ميان اتاق ها نباشد. پس از چند ماه اول ، زماني كه دفعات بيدار شدن نوزاد در شب كاهش مي يابد و مادر نيز توان از دست رفته را باز مي يابد مي توان نوزاد را به اتاق مخصوص و تختخواب اصلي اش انتقال داد.پتينه  كردن آرك و اوپن ساختمان با لوازم تركيه اي و غلطك

چنانچه اتاق كودك جاي كافي داشته باشد يك مبل يا صندلي راحت براي مادر در اتاق نوزاد در نظر بگيريد تا مادر جاي راحتي براي نشستن هنگام شيردهي و مراقبت از نوزاد داشته باشد.

ضمن طراحي و برنامه ريزي براي دكوراسيون اتاق كودكان علاوه بر اموري كه ذكر شد توجه به ايمني نيز نبايد فراموش شود. همواره بايد به وسايلي كه در دسترس نوزاد و يا كودك نوپا قرار دارند از قبيل آنچه از درون تخت براي كودك قابل دسترسي است دقت و توجه داشت. همچنين سطح كف اتاق نبايد از مواد ليز و لغزنده باشد و پريزهاي برق كه در ارتفاع كم نصب شده اند بايد با استفاده از وسايل مخصوص موقتاً مسدود شوند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۱۳:۱۸ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

 

نقاشي ساختمان مدرن و جديد ترين كار در ايران

 

رنگ ابزار و گچ بري ها به صورت پتينه

دكوراسيون اتاق كودك و نوزاد – بچه بايد چگونه باشد؟

مواردي را كه بايد در دكوراسيون داخلي اتاق نوزاد يا كودك در نظر گرفت؟

آماده كردن يك اتاق براي كودك نورسيده هميشه بخشي از لذت بچه دار شدن و توسعه يك خانواده است و تولد نوزاد همواره واقعه اي است كه ديگر اعضاي خانواده چند ماه در انتظار آن بوده اند. والدين اغلب با عشق و علاقه فراوان اتاق اولين نوزاد خود را آماده مي كنند و وسايل لازم براي آسايش و راحتي او را تدارك مي بينند. اما در حقيقت نوزادان براي آسايش و زندگي راحت به وسايل و ابزار متعدد و بي شماري نياز ندارند و اغلب نيازهاي واقعي آنها به چند وسيله ابتدايي محدود مي شود.

در تهيه و تدارك اتاق نوزاد يكي از مهم ترين نكاتي را كه بايد همواره به خاطر داشته باشيم، رشد و تغيير بسيار سريع نوزادان و نيازهايشان است. از اين رو هنگام برنامه ريزي براي دكوراسيون اتاق كودك از رنگ آميزي و پوشش ديوارها و كف اتاق گرفته تا خريد وسايلي مانند تخت و كمد و از اين قبيل چيزها ، بايد اين واقعيت را در نظر داشته باشيم كه اغلب وسايل نوزادان پيش از آنكه فرسوده شوند بي استفاده مي شوند و نوزاد به دليل رشد سريع و تغييرات محسوس در زماني كمتر از يك سال قادر به استفاده از بسياري از وسايل اوليه اش نخواهد بود.

بنابراين در انتخاب وسايل و رنگ آميزي اتاق نوزاد اين سرعت را به خاطر داشته باشيد و از رنگ هايي بهره بگيريد كه براي چند سال اوليه زندگي كودك مناسب باشند. همچنين وسايلي چون تخت و كمد را به گونه اي انتخاب كنيد كه در چند سال آتي نيز قابل استفاده باشند. بسياري از تختخواب هايي كه براي نوزادان ساخته مي شوند قابل تغيير بوده و به راحتي به طول تختخواب اضافه مي شود يا نرده هاي كنار تخت در اين تختخواب ها امكان جدا شدن داشته و مي توان به راحتي آنها را كنار گذاشت. به اين ترتيب تخت جوابگوي نياز كودك تا سنين ۸-۶ سالگي خواهد بود و والدين مجبور به صرف هزينه مجدد براي تغيير تخت پس از ۳ سال اول زندگي نيستند و يا كشوهايي كه از سطح رويشان مي توان به عنوان جاي تعويض لباس و پوشك نوزاد استفاده كرد در همه سنين به عنوان كشوهايي كه لوازم گوناگون كودك را در خود جاي مي دهند قابل استفاده هستند.

هنگام برنامه ريزي براي اتاق نوزاد به سيستم گرمايي و نورپردازي اتاق نيز توجه داشته باشيد. دماي اتاق نوزاد بايد همواره بين ۱۹ تا ۲۲ درجه سانتيگراد باشد. از اين رو با توجه به امكانات منزل بايد راهي ايمن براي تامين اين دما در اتاق كودك در نظر گرفته شود.

نور مستقيم و درخشان براي نوزادان مناسب نيست. به همين دليل براي تلطيف نور خورشيد در روز از پرده هاي نازكي كه نور را از خود عبور داده اما از تندي آن مي كاهند براي پنجره هاي اتاق نوزاد استفاده كنيد و در شب براي تأمين نور اتاق از چراغ هايي كه نور را به سقف مي تابانند براي ايجاد نور غيرمستقيم و كافي بهره بگيريد. نور اتاق كودك در طول شب نيز از اهميت ويژه اي برخوردار است چرا كه نوزادان اغلب در طول شب نياز به تغذيه دارند و اتاق نوزاد بايد در شب از ميزاني از نور بهره مند باشد تا ضمن آنكه مادر را به انجام امور معمولي چون تغذيه كودك و يا تعويض پوشك او قادر مي سازد موجب بيداري كامل و هوشيار شدن نوزاد نيز نشود. استفاده از كليدهاي تايمردار كه مقدار نور را تنظيم مي كنند يكي از بهترين راه هاي پاسخگويي بر اين نياز است. در غير اين صورت مي توان از چراغ خواب هاي كوچك نيز براي تأمين اين مقدار نور سود برد.

براي پنجره هاي اتاق نوزاد بهتر است علاوه بر پرده اتاق يك آستري ضخيم نيز در نظر بگيريد تا در مواقع لزوم بتوانيد اتاق را در طول روز نيز تاريك كنيد.

اگرچه اولين انتخابي كه براي پوشش كف اتاق نوزاد به نظر مي رسد يك پوشش نرم و راحت است اما بايد اين امر را نيز در نظر داشته باشيم كه ظرف چند ماه ، نوزاد ما تبديل به كودك نوپايي مي شود كه انواع مايعات و نوشيدني ها و مواد غذايي گوناگون را به دست گرفته و بر روي زمين اتاق خواهد ريخت. بنابراين پوشش كف اتاق را از نوعي در نظر بگيريد كه ضمن نرمي و لطافت به راحتي تميز شود.

نوزاد علاوه بر تختخواب اصلي ، اغلب به يك تخت چرخدار متحرك و كوچك و يا يك گهواره نيز نياز دارد كه در ماه هاي اوليه تولد، در كنار تخت مادر قرار گرفته و اين امكان را به مادر بدهد تا براي رسيدگي و مراقبت از نوزاد در طول شب مجبور به طي مسافت ميان اتاق ها نباشد. پس از چند ماه اول ، زماني كه دفعات بيدار شدن نوزاد در شب كاهش مي يابد و مادر نيز توان از دست رفته را باز مي يابد مي توان نوزاد را به اتاق مخصوص و تختخواب اصلي اش انتقال داد.

چنانچه اتاق كودك جاي كافي داشته باشد يك مبل يا صندلي راحت براي مادر در اتاق نوزاد در نظر بگيريد تا مادر جاي راحتي براي نشستن هنگام شيردهي و مراقبت از نوزاد داشته باشد.

ضمن طراحي و برنامه ريزي براي دكوراسيون اتاق كودكان علاوه بر اموري كه ذكر شد توجه به ايمني نيز نبايد فراموش شود. همواره بايد به وسايلي كه در دسترس نوزاد و يا كودك نوپا قرار دارند از قبيل آنچه از درون تخت براي كودك قابل دسترسي است دقت و توجه داشت. همچنين سطح كف اتاق نبايد از مواد ليز و لغزنده باشد و پريزهاي برق كه در ارتفاع كم نصب شده اند بايد با استفاده از وسايل مخصوص موقتاً مسدود شوند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۰۰:۰۱ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي منزل_خانه

 

 

خدمات نقاشي ساختمان درايران

نقاشي ساختمان

*** نقاشي ديوار - نقاشي سقف - نقاشي اتاق - نقاشي اتاق خواب - نقاشي اتاق كودك - نقاشي پاركينگ - نقاشي راه پله - نقاشي در و پنجره - نقاشي اتاق نشيمن - نقاشي اتاق پذيرايي - نقاشي نماي ساختمان

*** نقاشي خانه - نقاشي منزل - نقاشي مسكن - نقاشي آپارتمان - نقاشي مغازه - نقاشي دفتر كار - نقاشي مسكن مهر - نقاشي محل كار - نقاشي اداره

*** نقاشي انبوه ساز - رنگ كاري نماي ساختمان - نقاش خانه - نقاش ساختمان

*** نقاشي مناسب - نقاشي ارزان - نقاشي فوري - نقاشي با كيفيت

 

كاغذ ديواري

*** فروش كاغذ ديواري - نصب كاغذ ديواري - قيمت كاغذ ديواري - كاتالوگ كاغذ ديواري

*** كاغذ ديواري اتاق - كاغذ ديواري اتاق بچه - كاغذ ديواري اتاق كودك - انواع كاغذ ديواري اتاق - كاغذ ديواري كودك - كاغذ ديواري اتاق خواب - كاغذ ديواري اتاق نوزاد

*** كاغذ ديواري پوستري - كاغذ ديواري قابل شستشو - كاغذ ديواري ايراني - كاغذ ديواري خارجي - جديدترين كاغذ ديواري - كاغذ ديواري ارزان - انواع كاغذ ديواري جديد

*** دكوراسيون داخلي با كاغذ ديواري - طراحي كاغذ ديواري منزل - دكوراسيون كاغذ ديواري - طرح داخلي با كاغذ ديواري - طرح خانه با كاغذ ديواري

*** كاغذ ديواري مدرن - كاغذ ديواري منزل - كاغذ ديواري خانه - طرح كاغذ ديواري - مدل كاغذ ديواري - آلبوم كاغذ ديواري - عكس كاغذ ديواري - نمونه كاغذ ديواري - گالري كاغذ ديواري - طرح انواع كاغذ ديواري

 

رنگ آميزي ساختمان

*** رنگ آميزي ديوار - رنگ آميزي سقف - رنگ آميزي اتاق - رنگ آميزي اتاق خواب - رنگ آميزي اتاق كودك - رنگ آميزي پاركينگ - رنگ آميزي راه پله - رنگ آميزي در و پنجره - رنگ آميزي اتاق نشيمن - رنگ آميزي اتاق پذيرايي - رنگ آميزي نماي ساختمان

*** رنگ آميزي خانه - رنگ آميزي منزل - رنگ آميزي مسكن - رنگ آميزي آپارتمان - رنگ آميزي مغازه - رنگ آميزي دفتر كار - رنگ آميزي مسكن مهر - رنگ آميزي محل كار - رنگ آميزي اداره - رنگ آميزي انبوه ساز

*** رنگ آميزي مناسب - رنگ آميزي ارزان - رنگ آميزي فوري - رنگ آميزي با كيفيت

 رنگ ابزار و گچ بري ها به صورت پتينه

نقاشي تهران و نقاشي كرج

*** نقاشي در تهران - خدمات ساختماني در تهران - رنگ آميزي در تهران - رنگ كردن در تهران - نقاشي خانه در تهران - نقاشي ساختمان در تهران - نقاشي آپارتمان در تهران - نقاشي اتاق در تهران

*** نقاشي در كرج - خدمات ساختماني در كرج - رنگ آميزي در كرج - رنگ كردن در كرج - نقاشي خانه در كرج - نقاشي ساختمان در كرج - نقاشي آپارتمان در كرج - نقاشي اتاق در كرج

 

رنگ كردن و رنگ كاري ساختمان

رنگ كردن خانه - رنگ كردن ساختمان - رنگ كردن مسكن - رنگ كردن آپارتمان - رنگ كردن ديوار - رنگ كردن سقف - رنگ كردن اتاق - رنگ كردن اتاق خواب - رنگ كردن منزل - رنگ كردن مغازه - رنگ كردن اتاق كودك - رنگ كردن دفتر كار - رنگ كردن مسكن مهر - رنگ كردن محل كار - رنگ كردن اداره - رنگ كردن پاركينگ - رنگ كردن راه پله


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۲۳:۵۰ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

اموزش نقاشي ساختمان

 

خدمات نقاشي ساختمان در ايران

نقاشي ساختمان

*** نقاشي ديوار - نقاشي سقف - نقاشي اتاق - نقاشي اتاق خواب - نقاشي اتاق كودك - نقاشي پاركينگ - نقاشي راه پله - نقاشي در و پنجره - نقاشي اتاق نشيمن - نقاشي اتاق پذيرايي - نقاشي نماي ساختمان

*** نقاشي خانه - نقاشي منزل - نقاشي مسكن - نقاشي آپارتمان - نقاشي مغازه - نقاشي دفتر كار - نقاشي مسكن مهر - نقاشي محل كار - نقاشي اداره

*** نقاشي انبوه ساز - رنگ كاري نماي ساختمان - نقاش خانه - نقاش ساختمان

*** نقاشي مناسب - نقاشي ارزان - نقاشي فوري - نقاشي با كيفيت

 

كاغذ ديواري

*** فروش كاغذ ديواري - نصب كاغذ ديواري - قيمت كاغذ ديواري - كاتالوگ كاغذ ديواري

*** كاغذ ديواري اتاق - كاغذ ديواري اتاق بچه - كاغذ ديواري اتاق كودك - انواع كاغذ ديواري اتاق - كاغذ ديواري كودك - كاغذ ديواري اتاق خواب - كاغذ ديواري اتاق نوزاد

*** كاغذ ديواري پوستري - كاغذ ديواري قابل شستشو - كاغذ ديواري ايراني - كاغذ ديواري خارجي - جديدترين كاغذ ديواري - كاغذ ديواري ارزان - انواع كاغذ ديواري جديد

*** دكوراسيون داخلي با كاغذ ديواري - طراحي كاغذ ديواري منزل - دكوراسيون كاغذ ديواري - طرح داخلي با كاغذ ديواري - طرح خانه با كاغذ ديواري

*** كاغذ ديواري مدرن - كاغذ ديواري منزل - كاغذ ديواري خانه - طرح كاغذ ديواري - مدل كاغذ ديواري - آلبوم كاغذ ديواري - عكس كاغذ ديواري - نمونه كاغذ ديواري - گالري كاغذ ديواري - طرح انواع كاغذ ديواري

 

رنگ آميزي ساختمان

*** رنگ آميزي ديوار - رنگ آميزي سقف - رنگ آميزي اتاق - رنگ آميزي اتاق خواب - رنگ آميزي اتاق كودك - رنگ آميزي پاركينگ - رنگ آميزي راه پله - رنگ آميزي در و پنجره - رنگ آميزي اتاق نشيمن - رنگ آميزي اتاق پذيرايي - رنگ آميزي نماي ساختمان

*** رنگ آميزي خانه - رنگ آميزي منزل - رنگ آميزي مسكن - رنگ آميزي آپارتمان - رنگ آميزي مغازه - رنگ آميزي دفتر كار - رنگ آميزي مسكن مهر - رنگ آميزي محل كار - رنگ آميزي اداره - رنگ آميزي انبوه ساز

*** رنگ آميزي مناسب - رنگ آميزي ارزان - رنگ آميزي فوري - رنگ آميزي با كيفيت

 

نقاشي تهران و نقاشي كرج

*** نقاشي در تهران - خدمات ساختماني در تهران - رنگ آميزي در تهران - رنگ كردن در تهران - نقاشي خانه در تهران - نقاشي ساختمان در تهران - نقاشي آپارتمان در تهران - نقاشي اتاق در تهران

*** نقاشي در كرج - خدمات ساختماني در كرج - رنگ آميزي در كرج - رنگ كردن در كرج - نقاشي خانه در كرج - نقاشي ساختمان در كرج - نقاشي آپارتمان در كرج - نقاشي اتاق در كرج

 

رنگ كردن و رنگ كاري ساختمان

رنگ كردن خانه - رنگ كردن ساختمان - رنگ كردن مسكن - رنگ كردن آپارتمان - رنگ كردن ديوار - رنگ كردن سقف - رنگ كردن اتاق - رنگ كردن اتاق خواب - رنگ كردن منزل - رنگ كردن مغازه - رنگ كردن اتاق كودك - رنگ كردن دفتر كار - رنگ كردن مسكن مهر - رنگ كردن محل كار - رنگ كردن اداره - رنگ كردن پاركينگ - رنگ كردن راه پله


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۰۹:۱۷ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

شناخت بيشتر با رنگ مولتي كالر و بلكا

 

نقاشي ساختمان در تهران

حرفه نقاشي ساختمان – شرح وظايف نقاش ساختمان

نقاش ساختمان كيست؟ (توصيف نقاش در شغل نقاشي ساختمان)

نقاش ساختمان كسي است كه بتواند از عهده:

نقشه خواني – متركردن كار– اندازه گيري و محاسبه برآورد ميزان رنگ و مواد اوليه مورد نياز

ساختن گچ و كشيدن گچ زنده و كشته – آماده سازي سطوح گچي – ساختن بتونه و بتونه كاري

سمباده كاري سطوح بتونه كاري شده – زدن رنگ نيمه پلاستيك روي سقف – آستر كاري با رنگ پلاستيك

تعمير بتونه پلاستيك و روغني – زدن رنگهاي نهايي پلاستيك – روغن اندود كردن سطوح گچينقاشي ساختمان در تهران

زدن رنگهاي روغني روي سطوح گچي زير سازي شده – زدن رنگ روغني مات و براق روي سطوح چوبي و صفحات مصنوعي

زدن رنگهاي روغني سطوح فلزي – همرنگ سازي براساس رنگ مورد نظر ساخت و رنگ آميزي با رنگهاي ورني

رنگ پاشي با پيستوله و پمپ رنگ پاش – رنگ آميزي استخر – رنگ آميزي تزئيني و چوب سازي و سنگ سازي

رنگ آميزي انواع گيتي هاي ساخته شده و لندئي هاي گچي – تركيب رنگها – ايجاد هماهنگي در محيط كار

اجراي مقررات و آئين نامه هاي شغلي برآيد

1- نمونه وظايف

آشنايي با پوشش رنگ پلاستيكي – آشنايي با اصول برآورد مواد مورد لزوم زير كار – آشنايي با روش هاي افزايش پوشش رنگها

آشنايي با برآورد روغن هاي مورد نياز جهت روغن اندود كردن ديوار گچي – آشنايي با اصول برآورد ساير مواد مورد نياز جهت رنگ آميزي و نقاشي ساختمان

شناسايي اصول اندازه گيري – برآورد ميزان رنگ و مواد اوليه مورد نياز – توانايي اندازه گيري و محاسبه و برآورد ميزان رنگ و مواد اوليه مورد نيازنقاشي ساختمان در تهران

آشنايي با سيستم متريك و واحدهاي اندازه گيري طول و سطح و اجزاء آن  - آشنايي با ابزار و وسايل اندازه گيري متر جيبي- متر بلند- متر تاشويي وغيره

آشنايي با اوزان و واحدهاي مربوط در سيستم متريك – شناسايي انواع رنگهاي مورد استفاده در نقاشي ساختمان آشنايي با پوشش رنگ روغني

2- توانايي كار كردن با متر

آشنايي با اصول محاسبه نظري از روي مساحت زيربنا – شناسايي اصول محاسبه سطوح نرده و درب هاي شيشه خور – شناسايي اصول متر كردن كار – آشنايي با علائم و اختصارات نقشه هاي معماري – شناسايي اصول محاسبه سطوح افقي، قائم و مورب نقشه ها

3- ابزار و وسايل

انواع متر – ماشين حساب – نوشت افزار – وسايل ايمني و حفاظتي – متر بلند و متر كوتاه – لباس كار – نقشه هاي مختلف ساختمان – خط كش – ميز كار

- شرايط ارتقاء شغل:

مانند بسياري از مشاغل و شايد همه آنها ظاهر كار افراد بسيار تاثير گذار در جذب مشتري است، دوام عمر رنگ، لكه گيري دقيق و سرعت عمل در اجراي كار نقاش مي تواند شرايط ارتقا كاري و افزايش دستمزد وي را به صورت چشمگيري افزايش دهد، ساختن رنگ و تركيب بندي صحيح آنها نيز بسيار اثربخش است.

- ويژگي هاي شخصيتي:نقاشي ساختمان در تهران

اين رشته در مجموعه عمران جا گرفته است و جز رشته هايي است كه جداي از سختي و زحمات فراوانش، كاري است كه با هنر آميخته شده است. بطور قطع و يقين دستان نيرومند و سلامتي جسمي در اين شغل حرف اول را مي زند شما در نقاشي ساختمان واقعاً بايد حوصله و دقت فراوان داشته باشيد، زيرسازي هاي سطحي و نداشتن دقت در آن باعث فرو افتادن سريع رنگ ها مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۵۶:۱۰ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

ساختار رولكس حلال در اب و كاربا پيستوله

 

نقاشي ساختمان در تهران

حرفه نقاشي ساختمان – شرح وظايف نقاش ساختمان

نقاش ساختمان كيست؟ (توصيف نقاش در شغل نقاشي ساختمان)

نقاش ساختمان كسي است كه بتواند از عهده:

نقشه خواني – متركردن كار– اندازه گيري و محاسبه برآورد ميزان رنگ و مواد اوليه مورد نياز

ساختن گچ و كشيدن گچ زنده و كشته – آماده سازي سطوح گچي – ساختن بتونه و بتونه كاري

سمباده كاري سطوح بتونه كاري شده – زدن رنگ نيمه پلاستيك روي سقف – آستر كاري با رنگ پلاستيك

تعمير بتونه پلاستيك و روغني – زدن رنگهاي نهايي پلاستيك – روغن اندود كردن سطوح گچي

زدن رنگهاي روغني روي سطوح گچي زير سازي شده – زدن رنگ روغني مات و براق روي سطوح چوبي و صفحات مصنوعي

زدن رنگهاي روغني سطوح فلزي – همرنگ سازي براساس رنگ مورد نظر ساخت و رنگ آميزي با رنگهاي ورني

رنگ پاشي با پيستوله و پمپ رنگ پاش – رنگ آميزي استخر – رنگ آميزي تزئيني و چوب سازي و سنگ سازينقاشي ساختمان در تهران

رنگ آميزي انواع گيتي هاي ساخته شده و لندئي هاي گچي – تركيب رنگها – ايجاد هماهنگي در محيط كار

اجراي مقررات و آئين نامه هاي شغلي برآيد

1- نمونه وظايف

آشنايي با پوشش رنگ پلاستيكي – آشنايي با اصول برآورد مواد مورد لزوم زير كار – آشنايي با روش هاي افزايش پوشش رنگها

آشنايي با برآورد روغن هاي مورد نياز جهت روغن اندود كردن ديوار گچي – آشنايي با اصول برآورد ساير مواد مورد نياز جهت رنگ آميزي و نقاشي ساختمان

شناسايي اصول اندازه گيري – برآورد ميزان رنگ و مواد اوليه مورد نياز – توانايي اندازه گيري و محاسبه و برآورد ميزان رنگ و مواد اوليه مورد نيازنقاشي ساختمان در تهران

آشنايي با سيستم متريك و واحدهاي اندازه گيري طول و سطح و اجزاء آن  - آشنايي با ابزار و وسايل اندازه گيري متر جيبي- متر بلند- متر تاشويي وغيره

آشنايي با اوزان و واحدهاي مربوط در سيستم متريك – شناسايي انواع رنگهاي مورد استفاده در نقاشي ساختمان آشنايي با پوشش رنگ روغني

2- توانايي كار كردن با متر

آشنايي با اصول محاسبه نظري از روي مساحت زيربنا – شناسايي اصول محاسبه سطوح نرده و درب هاي شيشه خور – شناسايي اصول متر كردن كار – آشنايي با علائم و اختصارات نقشه هاي معماري – شناسايي اصول محاسبه سطوح افقي، قائم و مورب نقشه ها

3- ابزار و وسايلنقاشي ساختمان در تهران

انواع متر – ماشين حساب – نوشت افزار – وسايل ايمني و حفاظتي – متر بلند و متر كوتاه – لباس كار – نقشه هاي مختلف ساختمان – خط كش – ميز كار

- شرايط ارتقاء شغل:

مانند بسياري از مشاغل و شايد همه آنها ظاهر كار افراد بسيار تاثير گذار در جذب مشتري است، دوام عمر رنگ، لكه گيري دقيق و سرعت عمل در اجراي كار نقاش مي تواند شرايط ارتقا كاري و افزايش دستمزد وي را به صورت چشمگيري افزايش دهد، ساختن رنگ و تركيب بندي صحيح آنها نيز بسيار اثربخش است.

- ويژگي هاي شخصيتي:

اين رشته در مجموعه عمران جا گرفته است و جز رشته هايي است كه جداي از سختي و زحمات فراوانش، كاري است كه با هنر آميخته شده است. بطور قطع و يقين دستان نيرومند و سلامتي جسمي در اين شغل حرف اول را مي زند شما در نقاشي ساختمان واقعاً بايد حوصله و دقت فراوان داشته باشيد، زيرسازي هاي سطحي و نداشتن دقت در آن باعث فرو افتادن سريع رنگ ها مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۴۱:۳۴ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]
کد کج شدن تصویر
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 69
دیروز : 233
افراد آنلاین : 1
همه : 20051
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب
کد کج شدن تصویر

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» سوغاتی های محلی بوداپست | خرید از بازارهای بوداپست مجارستان
» اقامتگاه های ارزان جهان، راهی مناسب برای صرفه جویی
» فیلم های دیدنی درباره آفریقا، اوج غرور ملتی ستمدیده
» تفریح در جزایر مالزی برای گذراندن تعطیلات
» لوح سنگی قرن 17 به ایران باز می گردد!!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | گرگ و میش دبی
» جاذبه های گردشگری و اطلاعات لازم در سفر به صربستان
» شرایط اعزام زائران به عراق تغییر می کند
» معروف ترین کتاب های آفریقای جنوبی، تجربه سفری مجازی و شیرین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کیهان نورد نوجوان
» میدان های نبرد اسکاتلند در گذشته و حال | گذاری در تاریخ اسکاتلند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | موج نو
» نرده های استفاده شده به عنوان برانکارد، شگفتی در جنگ
» قدیمی ترین سیاره نما در هلند، اوج شگفتی علم در جهان
» مرکز شگفت انگیز موسیقی جهان، مرموز و عجیب در قلب تاریخ
» آشنایی با بهترین هتل های آمستردام در سفر به هلند
» تپه ای تاریخی به قبرستان تبدیل شد
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جنگ مرغ دریایی
» 10 مورد از شگفت انگیز ترین استخرهای هتل در سرتاسر جهان
» سفری تکرار نشدنی به جاذبه های گردشگری بافق
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | غرقه در گل
» سفری مجازی به جاذبه های گردشگری اشکذر یزد
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | پارکینگ
» بهترین رستوران های تبریز | خوشمزه ترین غذاهای ایرانی
» سفری جذاب به شهرستان بهاباد در استان یزد
» سفری تکرار نشدنی به بافت فرهنگی، تاریخی میبد
» بازار تهران؛ گشت و گذار در منبعی سرشار از اجناس و خوراکی ها
» زلزله قوی تر است یا نیاوران؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | طلوع باشکوه
» نمایشگاه دیدنی موزه لوور راهی مشهد می شود!
» سوغاتی های استان مرکزی | پایتخت صنعتی ایران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مادر ساحل
» مسجد جامع کبیر یزد | بلندترین مناره ها در جهان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قلمرو سلطنتی
» به بهترین هتل های پکن با دیدی متفاوت تر نگاه کنید!
» سفر به رنگی ترین شهرهای دنیا، سفر به دنیایی شاد و کودکانه
» سواحل زیبای جزایر هاوایی، اوج آرامشی وصف نشدنی
» بهترین شهرهای دنیا برای پیاده روی را متفاوت تجربه کنید
» ایران به رتبه هفتم در بین رقبای خود رسید!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تپه 45
» سفری مجازی به جاذبه های تاریخی مهریز یزد
» نقاشی های درباری ایرانی سر از تفلیس درآوردند!
» شهرستان نمونه گردشگری تفت در استان یزد
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | سفر اول
» سفری مجازی به مقاصد گردشگری شهرستان خاتم یزد
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کارخانه آجر
» جاهای دیدنی زاهدان | سفری هیجان انگیز و مجازی به زاهدان
» مقاصدی برای سفر جذاب و خاطره انگیز، مطمئن ولی پر استرس
» پاسارگاد از دید توریست های خارجی | نکاتی که خوب است بدانید !!
» جزیره دیدنی با مردم خداحافظی می کند!