نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور
نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور

 

زيبا سازي

 

 kkkkkk.gif (400×150)

 

 

فضاي داخلي و نحوه و تقسيم بندي پلان ها، نقش مهمي را در ساختار معماري يك بنا بر عهده دارد.

طراحي فضايي با انعطاف پذيري بالا و تنوع پذير از لحاظ چيدمان و آرايش سطوح مي تواند كاركرد هاي مختلفي را بپذيرد و اين در حالي است كه مخاطب احساس رضايت بيشتري از فضا خواهد داشت. استفاده از جدا كننده هاي سبك و قابل حمل، شفاف سازي، رنگ بندي هاي متناسب با نياز هاي موجود، تنوع مصالح، توجه به نحوه قرار گيري و تعامل مابين فضاهاي مختلف از جمله ويژگي هايي هستند كه در كنار ساختار خاصي كه براي يك پلان معماري در نظر گرفته شده است، مي تواند بر غناي آن افزوده و حتي قسمتي از مشكلات آن را حل كند.

از طرف ديگر معماري داخلي به لحاظ معيارهاي روانشناسي اهميت بسياري دارد. ميزان امنيت، صميميت، شور و هيجان و آرامش موجود در يك فضا را با مي توان با راهكارهاي مناسب تشديد يا تضعيف كرد. هر كدام از انسان ها داراي تعلقات ذهني و روحي خاصي هستند كه پاسخگويي به نيازهاي آنها در معماري داخلي اولويت قرار مي گيرد، از اين رو نگرشي علمي و راسيونال در كنار خلاقيت هاي هنري مطرح شده و يكي از مسائل مهم در اين زمينه ايجاد تعامل و هماهنگي بين آنها است.

امروزه مبحث طراحي و دكوراسيون داخلي، اهميتي خاص يافته و حتي به عنوان رشته اي مجزا تدريس مي شود. الگوهاي و ايده هاي مختلفي اعم از مدرن و كلاسيك، توسط طراحان اين رشته به كار گرفته مي شود و از محدوديت هاي معماري در زمينه اجرا، معمولا خبري نيست و مي توان به ايده هاي بلند پروازانه ايشان تجسم بخشيد، چه بسا به گونه اي ميان گستره اي، موضوع فعاليت رشته هاي مختلف هنري از مجسمه سازي گرفته تا نقوش برجسته قرار گرفته ميگيرد. پيشرفت تكنولوژي به سبب تسهيل در يكسري از مسائل تاسيساتي و اجرايي از يك طرف و تنوع و كارآيي بالا در محصولات عرضه شده، زمينه مساعد و كارآمدي را در سطح جامعه به وجود آورده است؛ بهانه اي كه پرداختن به مقوله طراحي داخلي را جز لاينفك فضاهاي معماري بر مي شمارد. معماري داخلي و توجه به جزئيات و تزئينات بعد از چندين دهه سكوت و فراموشي، رويكردي دوباره پيدا كرده و جالب تر اينكه سعي مي كند نمود هايي از معماري گذشته را در تلفيقي با الگوهاي مدرن بيان كند؛ مساله اي كه سال ها است در معماري مورد بحث و جدل قرار گرفته و تا كنون نتيجه اي حاصل نشده است.

naghashi.org_.gif (490×80)

معماري گذشته ما سرشار است از ظرافت ها و ريزه كاري هايي كه هزاران ايده و خلاقيت را در خود نهفته است. تزئينات و كاشيكاري هاي داخلي با تناسبات و رنگ بندي خاص خويش در كنار كالبد دروني، فضايي رمزگون را تداعي مي كنند و هم اكنون نيز ارزش فضايي خويش را حفظ كرده است.امروزه با افزايش روز افزون جمعيت شهري و قيمت زمين ، ساخت و ساز آپارتمان و زندگي آپارتماني مقرون به صرفه تر شده است . بيشتر ما حداقل يك بار زندگي در محيط بسته آپارتماني را تجربه كرده ايم و از معايب و مشكلات آپارتمان نشيني آگاهيم. يكي از عمده معايبي كه بيشتر مردم از آن گله مند هستند خفه و بسته بودن فضاي آپارتمان است . ما با استفاده از چندين نكته كوچك كه بيشتر جنبه بصري دارد ميتوانيم اين فضاي مرده را زنده تر و آپارتمان خود را دلباز تر نماييم .

 hhhhh.gif (400×300)

 

1. انتخاب رنگ ديوارها

 

انتخاب رنگ مناسب براي فضاي آپارتماني بخصوص آپارتمانهاي با متراژ كم بسيار مهم است. رنگها از نظر درخشندگي و شفافيت انواع مختلف دارند كه بهترين انتخاب ، انتخاب رنگهاي روشن با درخشندگي و شفافيت زياد است . اصولا رنگهاي روشن باعث مي شوند كه فضا بزرگتر بنظر آيد و هر چه شفافيت و درخشندگي آن بيشتر باشد به دليل انعكاس نور فضا زنده تر بنظر مي آيد. يكي از رنگهاي مناسب آپارتمان رنگ استخواني روشن است ، كه علاوه بر داشتن شفافيت و روشني با بيشتر رنگهاي وسايل منزل همنشيني دارد و كمپوزيسيون مناسبي را ايجاد مي نمايد.جهت ايجاد تنوع در رنگ ميتوانيد در قسمت ديوار اپن آشپزخانه از مصالح سنگي با رنگهاي متنوع استفاده نماييد.

 

2. انتخاب كفپوش

 

جهت پوشش كف آپارتمان از مصالح گوناگوني ميتوان بهره گرفت .( از جمله سراميك ها ، پاركتهاي طرح چوب ، موكت و ...) اگر قصد تعويض كفپوش ساختمان را داشته باشيد ، در صورت استفاده از سراميك مي بايست در انتخاب رنگ آن دقت زيادي شود، زيرا استفاده از رنگهاي تيره در كف ، فضا را فشرده تر نشان ميدهد . معمولا استفاده از رنگ هاي بسيار روشن مثل سفيد نيز معايبي به همراه دارند ، يكي از معايب آن يكدست شدن فضا است كه جهت برطرف كردن يكدستي آن مي توان از يك قاليچه در زير ميز مبل استفاده كرد. يا اينكه در ميان سراميك ها طرح هايي با رنگهاي متفاوت را بكار گرفت.در صورت استفاده از پاركت نيز ميبايست نكات گفته شده را رعايت نمود و رنگهاي روشن طرح چوب را انتخاب كرد.

 

3. انتخاب مبلمان و نحوه قرار گيري

kkkkkk.gif (400×150)

 

انتخاب رنگ مبل اختياري است اما استفاده از رنگهايي مثل كرم روشن و يا حتي سفيد به زنده تر كردن فضا كمك بيشتري مي نمايد و فضا بزرگتر به نظر مي آيد. در مورد انتخاب طرح مبل بهتر است حتي المقدور مبل هايي با اشكال هندسي صلب و يا بدون منحني انتخاب شود. در مورد نحوه چيدمان آن بهتر است مبلها را تقريبا" چسبيده به ديوار ها قرار داد علت انتخاب شكل بدون منحني نيز اين است كه مبلها در كنار ديوار صاف تركيب مناسبتري را ايجاد نمايند. حتي المقدور سعي كنيد وسايل خانه را نزديك به ديوارها قرار دهيد تا از هدر رفتن كوچكترين فضاها نيز جلوگيري شود. اگر در جلوي پنجره ها از پرده هاي پارچه اي استفاده مي كنيد بهتر است رنگ آنها نيز روشن انتخاب شود.

 

4. نورپردازي

 

نور نيز نقش مهمي را در زنده كردن فضا به عهده دارد . استفاده از نور مناسب و يكنواخت در آپارتمان خفگي محيط را از بين مي برد ، البته استفاده از نور طبيعي بسيار مناسبتر است . در صورت ضعيف بودن نور طبيعي كمبود آن را با بكارگيري نور مصنوعي جبران نماييد. حتي المقدور از پرده هاي عمودي يا كركره اي استفاده نكنيد ، زيرا از ورود نور خورشيد به داخل تا ميزان زيادي جلوگيري مي نمايند. پرده هاي پارچه اي يا توري بهترين انتخاب براي پنجره هاي آپارتمان محسوب ميشوند. زيرا نور را به خوبي از خود عبور مي دهند.استفاده از نور پردازي موضعي بر روي قاب ها و ... نيز باعث تحرك و ايجاد حركت در فضا ميشود.

 

5. استفاده از طبيعت

 

در ساختمانهاي حياط دار كمبود طبيعت بوسيله ايجاد باغچه در كناره هاي حياط جبران ميشود . اما براي جبران آن در آپارتمان ميتوان از گلدانهاي كوچك كه در گوشه هاي فضا قرار مي گيرند استفاده كرد . سعي كنيد گلدانها را در كنار پنجره ها و يا تا جايي كه امكان دارد در كنج ديو ارها قرار دهيد ، زيرا معمولا" گوشه ديوار ها بدون استفاده مي مانند.

در نتيجه سعي كنيد تا جايي كه امكان دارد از رنگهاي روشن در طراحي داخلي آپارتمان استفاده كنيد . شايد اين سئوال برايتان پيش آيد كه بكارگيري اين همه رنگ روشن فضا را يكنواخت و سرد نمي كند؟ در جواب بايد بگويم اين هنر شماست كه با استفاده از قابها و وسايل تزييني كوچك با رنگ بندي متنوع فضا را جذاب تر نماييد

تاقچه ها، رف ها، ارسي ها، هشتي ها، حوض ها و باغچه ها تنها شماري از عناصر كالبدي طراحي داخلي در ايران هستند. روش معماران گذشته ايراني در به كارگيري اين عناصر، در راستاي آن بوده تا از جذابيت فُرم كاسته شود و به غناي فضا افزوده گردد. اين همان هندسه همراه با تزئينات است.

به نظر مي رسد طراحي داخلي در ايران، از يك سو در چنبره نوستالژياي تاقچه ها، رف ها و اُرسي هاي قديم گرفتار مانده و از سوي ديگر به دكوراسيون و ابعاد دراماتيك و تزئيني فضاها تقليل يافته است. با تمام اينها، طراحي داخلي فرآيندي است كه همزمان مي بايست سويه هاي زيباشناختي و عملكردي را سامان دهد. طراحي داخلي يك ساختمان، داستاني است كه شخصيت اصلي آن خود انسان است؛ در اين بين حضور او در اين فضا، چگونگي آن و ويژگي هاي فضايي كه انسان در آن قرار مي گيرد، مي تواند تداعي كننده اصولي باشد كه در ادامه ? اصل از آنها را مي خوانيد:

 

? - نور را درياب: نور عنصري است كه با آن ديدن اشيا ممكن مي شود. نور مي تواند ريتم خلاقانه اي به يك فضاي داخلي ببخشد. بدون نور، نه فرم را احساس مي توان كرد، نه رنگ را و نه بافت را. نورپردازي در يك فضاي داخلي پيامدهاي مهمي در بردارد. چه بسا نورپردازي مناسب يك فضا آن فضا را خوشامد و چشم نواز كند. نورپردازي در كنار ابعاد زيباشناختي، بعد عملكردي هم دارد. نور مناسب در طول شب در يك فضاي داخلي مي تواند حس محدود بودن يا ابهام و هراس را بر طرف كند. نور مناسب يك اتاق حتي مي تواند چهره آدمي را گرم و صميمي كند. به كمك نورپردازي مي توان يك فضاي داخلي را به جزاير نوراني متنوعي تبديل كرد. پس، از باب مثال، غذاخوري بايد نور ملايم و گرمي داشته باشد يا بهترين نورها براي حمام، منابع نوري كم ولتاژ هستند.

?- فرم را بشناس: فرم، توده فيزيكي يك شيء است كه سه بعدي بوده و وزن دارد. فرم معمولاً به پوسته بيروني بنا نسبت داده مي شود، در حالي كه فضاي داخلي هم فرم خاص خود را تشكيل مي دهد. معمولاً فرم فضاي داخلي تابعي از عوامل مختلف است. دسترسي ها و سيركولاسيون مهمترين اين عوامل هستند. هر چند نمود فرم بيشتر در پوسته بيروني يك بنا است با اين حال نمود بيرون و درون مي تواند يك كل نباشد.

? - فضا را احساس كن: فضا را محدوده در دسترس كاربران دانسته اند. در طراحي داخلي معمولاً استفاده مؤثر از فضا و ارتباط آن با محيط، مهم است. مسأله اي كه در رابطه با فضا مطرح مي شود، رعايت ابعاد انساني در طراحي داخلي است. از قرن ها پيش رويكرد عمده فيلسوفان و معماران به عنصر فضا، برجسته بوده است. در طي سال هاي اخير هم ارتباط بين ابعاد انساني با فضاهاي داخلي به يكي از فاكتورهاي مهم طراحي بدل شده كه از آن تحت عنوان ارگونومي يا كار پژوهي در ديد كلي و اندام سنجي (Anthropometry) در ديد جزئي، ياد مي شود. در طراحي داخلي مي بايست رابطه درسـت انسان با فضا تعريـف شود و ابعاد بدن انسان ها براي سهولت دسترسي هاي فضايي مد نظر قرار گيرد.

? - بافت را لمس كن: بافـت مشخصـه اي از يك شيء اسـت كه با لمس كـردن يا ديدن به چشـم مي آيد. بافت مي تواند نرم يا خشن، كشيده يا برجسته، زبر يا مخملين و يا ابريشمي باشد. در طراحي داخلي پوسته ها و سطوح فضايي معمولاً بسته به عملكرد هر فضا تغيير مي كند. چه بسا طراحي داخلي يك خانه نيازمند سطوحي نرم و منعطف باشد، اما فضاي داخلي يك سينما چنين سطوحي را برنتابد.

? - شكل را بيازماي: شكل، خط بيروني يك شيء را تشكيل مي دهد. در معماري معمولاً شكل و فرم را با هم اشتباه مي گيرند. شكل يا صورت معادله كلمه Shape فرنگي است؛ در حالي كه فرم املاي فارسي همان Form است. معمولاً شكل ها يا طبيعي هستند يا غيـرقابل مشاهـده يا هندسي. در تركيب بندي يك فضا شكل اشيـا عامل تعيين كننده اي است. طراحان داخلي به كمك اين عامل مي توانند تركيبات بصري گوناگوني پديد آورند.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۱۵:۳۴ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

 

1) تعميرات و تغييرات ساختماني

 kkkkkk.gif (400×150)

2)نقاشي /بازسازي

 

3)رنگ آميزي رنگ هاي روغني ، پلاستيك ، آكروليك و بدون بو

 

4)اجراي انواع پتينه ديواري وتابلويي

 

5) رنگ آميزي انواع درب هاي چوبي و فلزي

 

6)پوشش كنيتكس اجرابازيرسازي / پلاستيك

 

7)اجراي پوشش صنعتي - اپوكسي

 

8) رنگ آميزي انواع چهارچوب هاي فلزي / با شيشه و بدون شيشه

 

9) اجراي انواع پوشش هاي ضد زنگ براي اسكلت ساختمان ها

 naghashi.org_.gif (490×80)

10)رنگ آميزي انواع معابر و جدول ها و غيره

 

11)اجراي رنگهاي دكوراتيو پوشش مولتي كالر

 

12) اجراي لندني كاري

 

13)اجراي رنگ هاي فوري مخصوص چوب / سيلروكيلر / پلي استر / نيم پلي استر

 

14) اجراي رنگ هاي نما /رنگ نما / رولكس /كنيتكس

 

15) اجراي رنگ آميزي استخر ها / رنگ استخرhhhhh.gif (400×300)

 

16) بنايي و تزئينات داخل وخارج ساختمان

 

17) ارسال كاتالوگ ، (همراه با مشاوره تلفني)در تهران رايگان

16) بنايي و تزئينات داخل وخارج ساختمان

 

17) ارسال كاتالوگ ، (همراه با مشاوره تلفني)در تهران رايگان

18) مشاوره رايگان در زمينه تزئينات ساختمان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۳:۵۸ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]
[ ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۳۸:۳۸ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]
[ ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۷:۰۹ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي ساختمان در تمامي استان البرز و شهر كرج

ارائه انواع نقاشي ساختمان كرج و استان البرز در تمامي مناطق

شما مي توانيد در هر منطقه اي كه در استان تهران يا البرز قرار داريد ، با ما تماس بگيريد تا علاوه بر مشاوره و راهنمايي رايگان در مورد نقاشي منزل خود، ساختمان خود را با قيمت مناسب نقاشي كنيد.

نقاشی-ساختمان-قلی-پور.gif (594×135)

خدمات نقاشي ساختمان ايران در سراسر استان تهران و البرز به ويژه در استان البرز و كرج مي باشد

—————————*,*,*—————————

كافيست هم اكنون با ما تماس حاصل نماييد تا با قيمت نقاشي ساختمان در طرح و رنگ هاي متنوع آگاه شويد

منتظر تماس شما هستيم

—————————*,*,*—————————

نقاشي ساختمان در مناطق مختلف استان البرز ,كرج

بنياد  ,  مركز شهر كرج ,مصباح كرج ,سرحدآباد ,ساساني (شهيد صدوقي) ,آسارا ,ماهدشت ,شهرك استاندارد ,چهارراه طالقاني ,رزكان ,واريان شهر ,نوروز اباد و شيخ آباد ,ولدآباد ,اتحاد ,شهرك استادان ,اسلام‌آباد (كرج)اسلام‌آباد ,آسياب برجي ,اصفهاني‌ها ,اكبرآباد ,اوقافي(كوي اماميه) ,باغستان ,المهدي ,محله بهار ,جهانشهر ,جوادآباد ,چهارصددستگاه كرج ,حاجي‌آباد ,حسن‌آباد ,حسين‌آباد

حصار ,حصار بالا ,حصارك ,حيدرآباد ,خيابان فردوسي ,شهرك خرمدشت ,دهقان‌ويلا ,دولت‌آباد ,رزكان نو ,زيبادشت ,سرجوب ,يزديها. بهمن ۱۶ ,سهرابيه ,شاهين ويلا ,شهر صنعتي ,شهرك ۱۱۰ ,جعفرآباد (جعفريه) ,مشكين دشت

kkkkkk.gif (400×150)

شهرك امام ,شهرك امام رضا ,شهرك پيشاهنگي ,شهرك گلدشت ,شهرك جهازي‌ها ,شهرك خاتم الانبياء ,شهرك ذوب آهن ,شهرك شاهد ,شهرك شهيد رستمي ,شهرك شهيد مطهري ,شهرك شيخ سعدي ,شهرك فرهنگيان ,شهرك نگارستان ,شهرك وحدت ,شهرك منظريه ,شهرك ياس ,شكرآباد ,عظيميه (شهرك رسالت) ,فاز ۴ ,فرديس ,قزلحصار ,قلمستان

كردان ,كوي اماميه ,كوي بنفشه ,كوي شقايق ,كوي قائم ,كوي كارمندان جنوبي ,كوي كارمندان شمالي ,كوي مدرس ,كوي ولي‌عصر ,كيانمهر ,كمالشهر ,گرمدره ,گلشهر ,گوهردشت (رجايي‌شهر) ,رستاخيز

naghashi.org-4.png (355×200)

محمد شهر ,مهرويلا ,مهرشهر ,ماهدشت ,نوروزآباد ,همت‌آباد ,وسيه ,وهرجرد ,ويان ,اشتهارد ,شهرك طالقاني ,باغستان ,بنياد(۳۵۰ متري) ,شهرك ظفر ,كوهپايه ,شهرك احساني نژاد۲ ,شهرك كوثر ,۴۵ متري گلشهر

—————————*,*,*—————————

نقاشي ساختمان در شمال ، شمال غرب ، شمال شرق تهران ,غرب تهران ، مركز تهران ، شرق تهران ,جنوب ، جنوب شرق ، جنوب غرب تهران  و تمامي استان تهران و شهر تهران ,استان البرز و شهر كرج مي باشد

—————————*,*,*—————————

نقاشي ساختمان در نواحي مختلف استان تهران ,استان البرز(كرج): تجريش ,پونك ,ونك ,پاسداران ,شهرك غرب ,صادقيه ,تهرانپارس ,انقلاب ,وليعصر ,مولوي ,شوش ,شهرري ,مركز شهر كرج ,حصار

logo.gif (368×86)

نقاشي ساختمان در شهرستان هاي مختلف استان تهران : اسلام شهر, ورامين ,فيروزكوه ,دماوند ,بومهن ,اسلام شهر ,رباط كريم ,پرديس و …

خدمات ما در سراسر استان تهران (و شهر تهران) و البرز (و شهر كرج) مي باشد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۳۷:۱۲ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۲۵:۳۳ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي پلاستيك | رنگ پلاستيك ساختمان – ديوار و قابل شستشو

رنگ پلاستيك

اجراي انواع نقاشي رنگ پلاستيك ساختمان در طرح و مدل هاي مختلف

انواع رنگ پلاستيك و نقاشي پلاستيك

قيمت نقاشي پلاستيك و رنگ پلاستيك – كاتالوگ پلاستيك

رنگ پلاستيك ساختماني – رنگ پلاستيك قابل شستشو – رنگ سقف پلاستيك

رنگ پلاستيك ديوار – رنگ پلاستيك سحر – رنگ پلاستيك چيست

براي ارسال رايگان كاتالوگ رنگ پلاستيك و مشاوره رايگان كافيست با ما تماس بگيريد

 

شما علاوه بر اين كه مي توانيد براي نقاشي منزل يا رنگ آميزي ساختمان خود از نقاشان حرفه اي ما در زمينه نقاشي ساختمان با رنگ پلاستيك يا هر نوع رنگ يا نقاشي ديگري بهره مند شويد، مي توانيد مطالب آموزشي در مورد نقاشي خانه يا ساختمان و انواع رنگ هاي ساختماني و همچنين مقالات در زمينه هاي مختلف رنگ ها و نقاشي ساختمان را در وبسايت نقاشي ساختمان ايران مطالعه نماييد و همچنين با ديدن فيلم هاي آموزشي نقاشي ساختمان از آموزش هاي تصويري اين مجموعه بهره مند شويد تا بتوانيد تصميم گيري بهتري در نقاشي خانه يا منزل خود داشته باشيد و با بهترين رنگ ها خانه خود را رنگ آميزي كنيد

نقاشي پلاستيك

اجراي انواع رنگ پلاستيكي, رنگ پلاستيك قابل شستشو, رنگ پلاستيك ساختماني, رنگ سقف پلاستيك, رنگ پلاستيك روي گچ, رنگ پلاستيك سحر, رنگ نيمه پلاستيك, رنگ پلاستيك ديوار, رنگ زدن پلاستيك, رنگ آميزي پلاستيك, بتونه رنگ پلاستيك

براي اطلاع بيشتر در مورد نقاشي رنگ پلاستيك ساختمان و نقاشي ساختمان با رنگ پلاستيك در رنگ هاي مختلف و همچنين اطلاع از قيمت نقاشي رنگ پلاستيك و نيز دريافت كاتالوگ رنگ پلاستيك و بازديد و مشاوره رايگان با ما تماس بگيريد – تا به بهترين نحو شما را راهنمايي كنيم براي آشنايي بيشتر با آموزش نقاشي ساختمان مي توانيد از صفحات ديگر سايت نقاشي ساختمان ايران بازديد نماييد تا بتوانيد اطلاعات كامل تري در مورد نقاشي ساختمان بدست بياوريد و اطلاعات و آگاهي خود را در زمينه رنگ آميزي ساختمان و منزل خود افزايش دهيد

logo.gif (368×86)

هدف ما جلب رضايت شما ، مشتريان گرامي است

 

 

شما در مطلب زير با انواع رنگ پلاستيك ساختماني – مزايا و معايب رنگ پلاستيك – آموزش رنگ پلاستيك – نكات قبل از رنگ آميزي رنگ پلاستيك – دستور عمل اجراي نقاشي پلاستيك – انواع بسته بندي رنگ هاي پلاستيك ساختماني – مقايسه رنگ روغني و پلاستيك به طور كامل آشنا مي شويد، شما مي توانيد در ادامه با مطالب ذيل آشنا مي شويد (كه مي توانيد بر روي هر يك كليك كنيد)

رنگ پلاستيك چيست؟

رنگ پلاستيك ساختماني

انواع رنگ پلاستيك

مزاياي رنگ پلاستيك

معايب رنگ پلاستيك

آموزش رنگ پلاستيك

نكات قبل از رنگ آميزي رنگ پلاستيك

دستور عمل اجراي نقاشي پلاستيك

انواع بسته بندي رنگ هاي پلاستيك ساختماني

مقايسه رنگ روغني و پلاستيك

قيمت رنگ پلاستيك و نقاشي پلاستيك

كاتالوگ نقاشي پلاستيك و رنگ پلاستيك

رنگ پلاستيك چيست؟

رنگ هاي پلاستيك از قديمي ترين نوع رنگ بوده و در كيفيت هاي مختلفي در بازار موجود مي باشد كه بسا كيفيت بعضي از رنگ ها واقعا قابل قبول نبوده ولي بخاطر سود جويي بعضي افراد ناوارد و استفاده شخصي در بازار هر نوع رنگي به خصوص در مورد رنگ پلاستيك يافت مي شود. تنوع اين رنگ ها در بازار بسيار زياد است و معمولا بر روي محصولات شركت هاي مختلف درجه كيفي رنگ مشخص شده است ولي اينكه چه مقدار قابل اطمينان است موضوعي است كه بايد از يك رنگ فروش يا نقاش معمتد سوال كنيد!

رنگ كردن با اين نوع بسيار لذت بخش است فقط بايد دقت كنيد كه رنگي را كه مي خواهيد آماده كنيد غليظ يا رقيق نباشد. در صورت غلظت بالا رنگ به خوبي بر روي سطوح پخش نمي شود و پس از خشك شدن اثر قلم يا غلطك نقاشي برروي ديوار به جا مي ماند. همچنين در صورت رقيق بودن بيش از حد، براي آنكه اثر رنگ قبلي از اصلا ديده نشود شايد مجبور باشيد تا 7 سري سطوح را نقاشي كنيد كه آن موقع از انجام رنگ آميزي خود را سرزنش خواهيد كرد!

رنگ پلاستيك بايد از لاتكس تهيه شده باشد و قابليت شستشو و كهنه مرطوب كشيدن داشته باشد ولي از آنجايي كه اين رنگ كاملا سطحي فلات و غير روان توليد مي كند مناسب براي شستشو نبوده و اكثر از يك كيفيت پائين تر اين رنگ استفاده مي شود كه به نيمه پلاستيك معروف هست

ولي در كل اين رنگ بيشتر مناسب سقفها بوده و براي مكانهايي كه از دسترس دور است مناسب مي باشد و در كيفيت استاندارد ، نيمه پلاستيك درجه يك ، نيمه پلاستيك درجه ۲ و متاسفانه اين نيمه پلاستيك ها تا درجه ۲۰ هم ادامه داره . روي همين اصل در قيمت گذاري ها كار مرغوب با نيمه پلاستيك درجه يك مد نظر مي باشد و حتما از نوع رنگي كه خريداري يا اجرا مي كنيد مطمئن شويد كه كيفيت مطلوب را دارا باشد .در ادامه مطلب به قيمت خدمات رنگ آميزي پلاستيك توجه فرماييد

رنگ پلاستيك براي پوشاندن نقص‌ها گزينه بهتري است ولي دوام كمتري دارد.

رنگ پلاستيك ساختماني

يكي از پرمصرف ترين رنگ هاي ساختماني گروه رنگ هاي پلاستيك (امولسيون) ميباشد. ماده اصلي اين رنگ لاتكس ميباشد و در دو نوع تمام پلاستيك و نيم پلاستيك عرضه ميشود.

نوع تمام پلاستيك به ادعاي كارخانجات رنگ سازي قابل شستشو ميباشد ولي تجربه نشان داده كه اين ادعا صرفا تبليغات است و كلا رنگ هاي حلال آب قابليت شستشو100% را ندارند و كارفرماياني كه مايل به شستشوي منزل خود هستند تنها به رنگ هاي روغني ميتوانند اطمينان كنند.

پرمصرف ترين رنگ در اين نوع، نيم پلاستيك ميباشد كه رنگ نيم پلاستيكي كه استاندارد باشد در مقابل آب مقاوم هستند (قابل شستشو نيستند) و هزينه پائين تر و سرعت اجراي بالاتر و نداشتن بو و شيك بودن و…. باعث شده است كه استقبال زيادي از اين نوع رنگ بشود.

ديده شده كه حتي در ساختمان هاي گران قيمت هم به لحاظ شيك بودن رنگ پلاستيك (نيم پلاستيك) مصرف ميشود وكارفرما بعد از 2 يا 3 سال با صرف زمان وهزينه كمتر نسبت به رنگ روغني، ديوارهاي ساختمان خود را تغيير رنگ مي دهند و روحي تازه به فضاي زندگي خود مي دهند.

رنگ پلاستيك (طبق عرفي كه معمول شده نقاشان و كارفرمايان رنگ نيم پلاستيك را رنگ پلاستيك مي نامند وكارفرمائي كه قصد سفارش رنگ پلاستيك داشته باشد سفارش رنگ پلاستيك قابل شستشو ميدهد) هم مانند رنگ روغني سازگاري بالائي نسبت به اجرا بوسيله غلطك دارد.

رنگ پلاستيكي كه بوسيله قلم اجرا شود داراي رش قلم ميشود كه سليقه اكثر كارفرمايان رش قلم را نميپسندد و رنگ پلاستيكي كه بوسيله غلطك يا اسپري گان اجرا شود حالت مخملي زيبا و شكيل دارد كه مورد پسند هر نوع سليقه اي قرار ميگيرد.

رنگ پلاستيك براي اجرا بر روي گچ نو: نياز به بتونه كشي كامل سطح (ماستيك) ندارد و در صورتي كه سطح كار ناصاف و داراي تعميرات زياد باشد و يا در صورت درخواست كارفرما (به هر دليل) بايد سطح كار روغن الف درجه 1 (سطح كاري كه گچ است) اجرا شود وسپس 1 يا دو دست بتونه كشي كامل (ماستيك) اجرا شود وهزينه روغن زدن و بتونه كشي جداگانه محاسبه شود.

 رنگ پلاستيك فاقد بو ميباشد و سرعت خشك شدن بالائي دارد.

كلا در منازل ايرانيان رنگ پلاستيك براي سقف ها استفاده مي شود كه علاوه بر كاهش هزينه به واسطه عبور راحت گرما و رطوبت هوا از رنگ پلاستيك، اين نوع رنگ براي سقف مناسبتر از رنگ روغني ميباشد.

در سالهاي گذشته كه رنگ پلاستيك استاندارد عرف نبود كارفرمايان سفارش رنگ كردن منزل بوسيله گل سفيد ميدادند كه عبارت بود از تكه هاي گلي سفيد رنگ كه بايد خرد ميشد وچند روز در آب خيس ميخورد و بعد از حل شدن (به سختي حل ميشد) و گذشتن رنگ از صافي با لعاب (سريش حل شده در آب) مخلوط مي شد و باز هم از صافي عبور ميكرد و بعد بوسيله قلم و يا پمپ هاي سمپاشي بر روي سقف و ديوار اجرا ميشد.

logo.gif (368×86)

البته استفاده از گل سفيد تا حدود زيادي منسوخ شده و وقت و انرژي كه صرف آماده كردن گل ميشود و نيز كيفيت پائين و در ضمن قيمت بالاي گل سفيد استفاده از اين پوشش را منسوخ كرده (البته بعضي از كارفرمايان مسن هنوز هم سفارش گل زدن براي ساخت هاي قديمي را دارند)

مطالبي هرچند خلاصه در مورد رنگ پلاستيك بود كه اميدوارم براي شما اطلاعات مفيدي داشته باشد.

نرخ رنگ پلاستيك با مصالح استاندارد از قرار هر متر مربع متغير ميباشد (براي اطلاع از قيمت انواع نقاشي پلاستيك ساختمان با ما تماس بگيريد)

انواع رنگ پلاستيك

اين رنگها به صورت تمام پلاستيك و نيم پلاستيك در بازار موجود مي باشد. به دليل پائين بودن كيفيت رنگهاي پلاستيك علي الخصوص نيم پلاستيك، اين رنگ غير قابل شستتسو بوده و بيشتر در مكاني دور دست كه دسترسي به انجا سخت مي باشد مورد استفاده قرار مي گيرد، مثل سقفها، بالكنها. زيرا موقع كشيدن دستمال نرم بر روي اين رنگها آب موجود در دستمال نرمدار را بخود جذب نموده و در اثر اب گريز نبودن اين نوع رنگها مواد موجود در رنگ شل شده و جذب دستمال مي شود .از ديگر خصوصيات اين نوع رنگ اين است كه نور را منعكس نمي كند وهمچنين رنگ خشك شده بر روي ديوار روشنتر از رنگ ساخته شده مي باشد.

رنگ هاي پلاستيك شامل موارد زير مي باشند :

- پوشرنگ پلاستيك مات

- پوشرنگ نيم پلاستيك مات

پوشرنگ پلاستيك مات رنگي قابل شستشو براي مصارف داخل ساختمان و برروي سطوح مختلف گچي، سيمان و غيره قابل استفاده است.

انواع بسته بندي رنگهاي پلاستيك : كوارت – سطل  - دبه2.5گالني

از مرغوبترين مواد اوليه ساخته شده و داراي قابليت شستشو و چسبندگي فوق العاده و كيفيت عالي مي باشد .

مزايا رنگ پلاستيك:

اين نوع رنگ با آب مخلوط شده و نياز به حلالهاي نفتي نيست.

رنگهاي پلاستيك نيز مثل ديگر رنگها از تنوع رنگي زيادي برخوردار مي باشد

اين نوع رنگ ها از معلق كردن رنگ دانه ها در آب مخلوط با يك چسب محلول در آب تهيه مي شوند.رنگهاي پلاستيك درجه يك و قابل شستشو نيز مي باشند .

از مزاياي اين رنگ مي توان به حلال شدن با آب و وقت كمتر در انجام و اتمام كار اشاره كرد

اين رنگها بوي زننده اي مثل رنگهاي روغني ندارد.

اين رنگها زود خشك شده واز نظر زماني براي زودتر تمام شدن كار مفيد مي باشد .

اين رنگ مات بوده و ايرادات گچكاري را از لحاظ موج بودن سقف و ديوار تا اندازهاي از بين مي برد.

معايب رنگ پلاستيك:

اب گريز نبودن آن زيرا آب را به خود جذب مي كند.

زود چرك مي شود .

قابل شستشو نمي باشد .

قابل استفاده بر روي اهن الات مثل در و پنجره و نرده نمي باشد .

روش مصرف :

ابتدا سطح مورد نظر را قبل از رنگ آميزي از هرگونه گرد و خاك ، پوسته ، چربي ، رطوبت و هرگونه آلودگي پاك نماييد و قسمتهاي ناصاف را با بتونه مناسب ، آماده كرده و سپس محتوي ظرف را كاملا مخلوط نموده و رنگ را به اندازه نياز با 50 درصد آب معمولي رقيق و با استفاده از قلمو ، پيستوله و يا غلطك اعمال نماييد .

آموزش رنگ پلاستيك

در ابتدا بايد ذكر كنيم كه رنگ پلاستيك ارزانترين رنگ مي باشد و از نظر اجرا نيز راحت مي باشد

1-رنگ پلاستيك معمولا بصورت نيم پلاستيك وتمام پلاستيك در بازار عرضه مي شود كه رنگ تمام پلاستيك كيفيت بالاتري دارد و مقدار ناچيزي هم قابليت شستشو دارد

2-اگر زير كار شما گچ ميباشد ابتدا بايد يك دست رنگ بعنوان استر بزنيد تا قابل بتونه كاري بشود ولي اگر زيركار رنگ شده باشد ميتوانيد بتونه كاري بكنيد

3-درست كردن بتونه پلاستيك برخلاف بتونه روغني خيلي خيلي آسونه و مثل گچ درست كردن است و ابتدا كمي مل (گل بتونه) را در ظرفي بريزيد و مقداري رنگ پلاستيك و آب به آن اضافه كرده و خوب به هم بزنيد. بتونه آماده هست فقط اگر بتونه شل شد به آن مل اضافه كنيد و اگر سفت شد رنگ يا آب اضافه كنيد

4-زيركاري: تركها را باز كنيد و اگر عمقي بود با گچ و اگر سطحي بود با بتونه (قابليت پر كنندگي بتونه پلاستيك خيلي ضعيف است و زود ترك ميخورد) ديوار را لكه گيري كنيد (از تيغ و كاردك مناسب استفاده شود تا بتونه صاف كشيده شود

5-سنباده كاري: براي سنباده كاري اگر ديوارتان خيلي زبر است از سنباده100 يا120 و اگر خرابي زيادي ندارد از120 يا150 استفاده كنيد

6-رنگ كاري: براي رنگ سقف كه معمولا و تقريبا95% سفيد پلاستيك ميزنند به رنگ سفيدي كه دارين براي افزايش جذابيت و پوشش كمي لاجورد اضافه كنيد

نكته مهم: هيچوقت لاجورد را مستقيم بر روي رنگ نريزيد زيرا حل نميشود، براي اينكار لاجورد را در ظرفي ديگر با حدود نيم الي يك ليتر آب بخوبي حل كنيد و بعدا آنرا با رنگ مخلوط كنيد ، رنگ سقف شما آماده هست و با افزودن حدود 40 الي 70درصد آب (با در نظر گرفتن آبي كه به لاجورد اضافه كرديد)آنرا شل كنيد وبا استفاده از قلم (50%) غلطك(35%) و پيستوله(15%) آنرا رنگ آميزي كنيد

7-رنگ ديوار: معمولا رنگ ديوار را كرم رنگ يا استخواني ميزنند براي اينكار گل ماش اندازه يك نخود مشكي را در ظرفي جداگانه كاملا شل كنيد و سپس به رنگ سفيد اضافه كنيد و سپس مصرف كنيد

logo.gif (368×86)

 نكات قبل از رنگ آميزي پلاستيك

1. قبل از كار كردن بهتر است دستهاي خود را با وازلين يا روغن چرب كنيد و بعد از اتمام كار با آب گرم بشوييد .

2. فاصله زماني بين هر دست رنگ بهتر است بيشتر از 2 ساعت باشد .

3. زمان خشك شدن اوليه 24 ساعت و خشك شدن كامل 7 روز است .

4. اگر رنگ به جايي ماليده شد براي پاك كردنش ميتوان از دستمال خيس استفاده كرد ( البته قبل از خشك شدن رنگ)

 زير كار رنگ بسيار مهم است :

بهتر است قبل از رنگ آميزي هر سطح ابتدا تميز شود كه اصولا اين كار با سنباده زدن صورت ميگرد .

اگر زير كار رنگ پلاستيك نا مرغوب يا گچ مرده باشد احتمال پوسته كردن هست در اين صورت بايد روي سطح سنباده نرم زده شود و سپس يك دست پرايمر اكرليك زده شود در اين صورت سطح زير كار براي رنگ زدن آماده ميشود .

اگر سطح كار رنگ روغني باشد بايد روي آن سنباده زده شود تا سطحي مناسب به وجود آيد.

نكته : اگر سطح زير كار توانايي جذب رنگ را داشته باشد رنگ هيچ وقت پوسته نمي كند .

نكته : بهتر است براي سنباده زدن از سنباده 150 استفاده شود .

دستور عمل اجرا نقاشي پلاستيك:

ميزان رنگ موردنياز : براي سطح خوب به ازاء هر 6 متر مربع يك كيلو گرم و براي سطح بد به ازاء هر 3 تا 4 متر مربع يك كيلو گرم است .

نسبت تركيب رنگ به آب حدوداً هر 10 كيلو گرم رنگ به حداقل 6 كيلو آب نياز دارد .

· اين رنگ داراي غلظتي بالاست كه براي حل شدن كامل آن با آب حدوداً دو ساعت زمان نياز است .

· پس از تركيب رنگ با آب محلول را خوب هم بزنيد سپس از صافي ( جوراب زنانه يا پارچه صدفي ) عبور دهيد و لرد هاي باقي مانده را به سطل اصلي بگردانيد و اين عمل را آنقدر انجام دهيد تا رنگ كاملا باز شود سپس رنگ آميزي را با رنگ صاف شده آغاز كنيد.

نكته: اين رنگ هيچگونه دور ريزي ندارد و كاملا قابل استفاده است .

براي ساختن مايه رنگ ابتدا كمي از رنگ رقيق شده را در ظرفي بريزيد سپس مايه رنگ را به آن اضافه كرده و خوب تركيب كنيد تا كاملا يكنواخت شود سپس مايه رنگ رقيق شده را به رنگ اصلي اضافه كنيد .

براي بتونه كاري بهتر است از تركيب رنگ اكرليك خالص (رنگين بام) با10 كيلو استفاده شود.

قلم مو آغشته به رنگ بايد به راحتي و روان بر روي سطح حركت كند كه اين نشانه غلظت مناسب است.

رنگ در اولين دست بايد رقيق باشد تا بخوبي به سطح نفوذ كند .

پس از اتمام كار قلم مو يا غلطك را با آب بشوييد، در غير اين صورت رنگ به آن خشك شده و ديگر تميز نميشود .

در صورت استفاده از پيستوله يا دستگاه ايرلس بهتر است غلظت رنگ بالا باشد .

انواع بسته بندي رنگ هاي پلاستيك ساختماني

1- مشخصات فني

رنگ نيمه پلاستيك سوپر استاندارد

باقدرت پوشش دهي بسيار بالا

kkkkkk.gif (400×150)

مناسب براي سطوح داخلي و خارجي

 نوع بسته بندي

پنج كيلوگرم و دوازده كيلو پانصد گرمي

2-  مشخصات فني

رنگ نيمه پلاستيك ممتاز استاندارد

با پوشش دهي بالا مناسب براي

كليه سطوح داخلي ساختمان

 نوع بسته بندي

پنج كيلوگرم و دوازده كيلو پانصد گرمي

3-  مشخصات فني

رنگ نيمه پلاستيك ممتاز استاندارد

با پوشش دهي بالا مناسب براي

كليه سطوح داخلي ساختمان

 نوع بسته بندي

پنج كيلوگرم و دوازده كيلو پانصد گرمي

نقاشی-ساختمان-قلی-پور.gif (594×135)

4-  مشخصات فني

رنگ نيمه پلاستيك درجه يك

با پوشش دهي متوسط مناسب براي

كليه سطوح داخلي و سقف

 نوع بسته بندي

پنج كيلوگرم و دوازده كيلو پانصد گرمي

مقايسه رنگ پلاستيك يا روغني

براي رنگ زدن ديوارها كدام نوع رنگ مناسب است، روغني يا پلاستيك؟

براي مقايسه بين رنگ هاي پلاستيك و روغني مي توانيد از مطالب موجود در رنگ روغني و نقاشي روغني استفاده كنيد تا با مقايسه با رنگ پلاستيك بتوانيد مقايسه كامل تري نسبت به اين دو رنگ داشته باشيد

قيمت رنگ پلاستيك و نقاشي پلاستيك

براي آگاهي از قيمت انواع پتينه كاري ساختمان و پتينه كاري ديوار و سقف يا منزل خود مي توانيد با شماره هاي ما تماس حاصل نماييد، تا علاوه بر راهنمايي و مشاوره رايگان كارشناسان ما ، خانه يا منزل خود را در سريع ترين زمان ممكن و با بالاترين كيفيت رنگ آميزي كنيد

كاتالوگ انواع نقاشي پلاستيك و رنگ پلاستيك

شما براي ديدن هر گونه كاتالوگ پتينه كاري در انواع و رنگ هاي مختلف كافيست با ما تماس بگيريد و با ارسال رايگان كاتالوگ به منزل شما ، كاتالوگ مورد نظر را مشاهده كنيد و هر رنگ و هر مدلي كه مد نظر شماست را انتخاب كنيد و خانه خود را نقاشي كنيد

هر گونه نظر و ديدگاهي در مورد اين مطلب داريد مي توانيد آن را با ما در ميان بگذاريد، مطمئن باشيد كه از هرگونه نظر و ديدگاهي استقبال مي كنيم، شما مي توانيد ديدگاه تان را در صفحه تماس با ما در ميان بگذاريد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۱۱:۳۹ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي روغني

اجراي انواع نقاشي روغني ساختمان در طرح و مدل هاي مختلف

نقاشي ساختمان با رنگ روغني – نقاشي روغني براي ديوار

قيمت نقاشي روغني و كاتالوگ نقاشي روغني

logo.gif (368×86)

رنگ روغني مات – رنگ روغني بدون بو – رنگ روغني براق

براي ارسال رايگان كاتالوگ نقاشي روغني و مشاوره رايگان كافيست با ما تماس بگيريد

 

شما علاوه بر اين كه مي توانيد براي نقاشي خانه يا ساختمان خود از نقاشان حرفه اي و مجرب ما در زمينه نقاشي روغني ساختمان يا هر نوع رنگ يا نقاشي ديگري بهره مند شويد و مي توانيد مطالب آموزشي در مورد نقاشي ساختمان و انواع رنگ هاي ساختماني و همچنين مقالات در زمينه هاي مختلف رنگ ها و نقاشي ساختمان را در وبسايت نقاشي ساختمان ايران مطالعه نماييد و همچنين با ديدن فيلم هاي آموزشي نقاشي ساختمان از آموزش هاي تصويري اين مجموعه بهره مند شويد تا بتوانيد تصميم گيري بهتري در نقاشي خانه يا منزل خود داشته باشيد و با بهترين رنگ ها خانه خود را رنگ آميزي كنيد

رنگ روغني

اجراي انواع نقاشي روغني, نقاشي روغني ساختمان, نقاشي روغني خانه, نقاشي روغني منزل, نقاشي روغني آپارتمان, نقاشي روغني مسكن, نقاشي روغني ديوار, نقاشي روغني اتاق, رنگ روغني, رنگ كردن روغني, رنگ آميزي روغني

براي اطلاع بيشتر در مورد نقاشي روغني ساختمان و نقاشي ساختمان با رنگ روغن در رنگ هاي مختلف و اطلاع از قيمت نقاشي روغني و همچنين دريافت كاتالوگ رنگ

براي تكميل اطلاعات خود در زمينه نقاشي روغني مي توانيد به صفحه رنگ روغني مراجعه نماييد

در صفحه رنگ روغني مواردي از قبيل انواع رنگ روغني (رنگ روغني براق – مات – نيمه مات) – مزايا و معايب رنگ روغني – كاتالوگ و قيمت نقاشي رنگ روغني و بسته بندي و رنگ بندي رنگ هاي روغني مورد بحث و بررسي قرار گرفته است

 naghashi.org-4.png (355×200)

 

شما در اين مقاله با نحوه اجرا نقاشي ساختمان با رنگ روغني و دلايل و فوايد استفاده از روغن الف  موارد استفاده و طريقه استفاده از رنگ روغني – قابليت شستشوي نقاشي رنگ روغني و نقاشي در فصول مختلف به طور كامل آشنا مي شويد.

شما در ادامه با مطالب ذيل آشنا مي شويد (كه مي توانيد بر روي هر يك كليك كنيد)

چگونگي اجرا نقاشي روغني ساختمان

فوايد استفاده از روغن الف

نقاشي در فصول مختلف

طريقه مصرف رنگ روغني

موارد استفاده از نقاشي رنگ روغني

قابليت شستشوي رنگ هاي روغني

براي كاتالوگ نقاشي روغني و قيمت نقاشي روغني ساختمان مي توانيد به صفحه رنگ روغني مراجعه نماييد، براي اطلاع بيشتر نيز مي توانيد با شماره هاي ما تماس حاصل نماييد

چگونگي اجرا نقاشي روغني ساختمان

ابتدا بايد زير كار را آماده كرد. اين كار با زدن بتونه يا انجام ماستيك انجام مي شود. ماستيك براي صافي و يكنواختي ديوار است.

ماستيك چيست؟ نوعي كار با بتونه است. در اين حالت بتونه شل تر استفاده مي شود. و روش كشيدن روي ديوار به صورت يك تكه و يكنواخت است. اين كار با تيغ ( وسيله است كه براي كشيدن بتونه روي ديوار استفاده مي شود ) و كاردك ( براي نگهداري بتونه استفاده مي شود ) انجام مي شود.

kkkkkk.gif (400×150)

ابتدا از روغن الف استفاده مي شود. روغن الف به عنوان زير كار استفاده مي شود.

فوايد و دلايل استفاده از روغن الف:

1- براي حركت روان قلم است .

2– باعث مصرف كمتر رنگ مي شود كه اصطلاحا مي گويند ديوار رنگ را نخورد.

3– پستي و بلندي كار( ديوار ) معلوم شود.

سپس با سنباده هاي نرم ديوار را مي سابيم تا صاف و ليز شود. به گونه اي كه با كشيدن دست روي كار ، هيچ برجستگي يا فرورفتگي احساس نشود.

نقاشي در فصول مختلف (مناطق با آب و هواي گرم و سرد ):

نقاشي در فصول گرم به خاطر خشك شدن سريع رنگ بايد دوخت خط ها سريع و پيوند آنها كامل باشد تا حركت قلم روي كار نماند. در فصول سرد به خاطر شكنندگي رنگ سعي كنيد بعد از كشيدن خط هاي عمودي با دقت بيشتر براي جلوگيري از شكسته شدن باز بايد آن را جلا داد يا خط هاي عمودي را محكم تر كشيد.

طريقه مصرف رنگ روغني

محتويات ظرف را قبل از مصرف ابتدا كاملا مخلوط نماييد و با توجه به وسيله كاربرد رنگ اعم از قلم مو، پيستوله و يا غلطك آنرا با تينر روغني كافي رقيق نموده ، سطح كار را از هر گونه آلودگي نظير گرد و غبار، چربي، دوده و احيانا رنگ پوسته شده قبلي پاك و كاملا خشك و سپس رنگ آميزي نماييد .

نقاشی-ساختمان-قلی-پور.gif (594×135)

اين رنگ با بهترين مواد اوليه ساخته شده و با پوشش و چسبندگي عالي براي سطوح داخلي و خارجي ساختمان اعم از گچ ، فلز، چوب مناسب و با گذشت 24 ساعت كاملا خشك مي شود .

اين رنگ را با رنگ هاي روغني براق به نسبت دلخواه مصرف نمائيد . از مصرف آن به تنهايي خودداري نمائيد .

موارد استفاده از نقاشي رنگ روغني در ساختمان

اين نوع رنگ در بازار به دو حالت مات و براق موجود است كه نقاشان با تلفيق اين دو با به هم حالت هاي مختلفي بين حالت هاي مات و براق (كه بيشتر به نام نيمه مات يا نيمه براق مشهور است) مي رسند.

اين رنگ را در داخل قوطي هاي فلزي نگه داري مي كنند و حلال آن تينر ميباشد و پس از رنگ آميزي سطوح مورد نظر 24 ساعت در تابستان و 48 ساعت در زمستان طول ميكشد تا كامل و عميق خشك شود.

از رنگ براق كه شفافيت و براقي بالايي برخوردار است براي رنگ آميزي فلزاتي نظير نرده ˓ فرفورژه˓ درب˓ پنجره و… استفاده مي شود كه باعث مي شود مواردي كه ذكر شد بهتر و خوش رنگ تر ديده شوند.

از رنگ مات براي رنگ آميزي سطوحي استفاده مي شود كه نمي خواهيم جزئيات آن سطح به خوبي ديده شود مثل سقف و ديوارهايي كه زياد موج دارند˓ اين رنگ پس از خشك شدن مانند رنگ پلاستيك مي شود و قابل ششتشو نيز هست.

رنگ نيمه مات يا نيمه براق رنگي است كه از مخلوط دو رنگ مات و رنگ براق بدست مي آيد كه اكثر منازل را با اين رنگ ˓ رنگ آميزي مي كنند علت آن است كه هم موج ديوار را نشان نمي دهد و اين كه به اندازه كافي براق است كه ديواري كه رنگ شده خوب به چشم بياد.

رنگ روغني از هر نوع كه باشد قابل شستشو به كرات ميباشد و از اين رو طرفدار زيادي دارد و اكثر ديوار˓ سقف حمام˓ توالت و آشپز خانه ها را با اين رنگ، رنگ آميزي مي كنند تا زماني كه چرك شد و به خصوص در زمان خانه تكاني آخر سال آن را تميز كنند .

موارد استفاده از رنگ روغني در ساختمان:

آشپزخانه ، كامل. سقف و ديوار همگي روغني رنگ مي شود. تا قابل شستشو شود.

در و پنجره ها رنگ روغني زده مي شود تا از پوسيدگي و خرابي آن در مقابل آب و هوا كاسته شود. و مهم نيست در آهني يا چوبي باشد.

ولي اتاق ها چون مانند آشپزخانه بخار چرب ندارد ، فقط ديوارها رنگ روغني زده مي شود تا در صورت كثيف شدن قابل شستشو باشد ولي سقف ها به خاطر زيبايي بيشتر از رنگ پلاستيك استفاده مي شود.

اگر سقف روغني زده شود، نور چراغها را به شكل آزار دهنده منعكس مي كند.

قابليت شستشوي رنگ‌هاي روغني پس از اجراي نقاشي روغني ساختمان

رنگ‌هاي روغني براي شستشو تقريباً با هيچ مشكلي مواجه نيستند و به راحتي با هر شوينده ضعيف قابل شستشو هستند اما اين يك حسن براي رنگ‌هاي روغني به شمار نمي رود

رنگ‌ها بايد داراي خواصي باشند كه كمتر نياز به شستشو داشته باشند يكي از اين خواص خاصيت آنتي‌استاتيك بودن رنگ‌ ساختمان است . اين ويژگي باعث مي‌گردد كه تا پس از اتمام نقاشي ساختمان با رنگ‌هاي آنتي استاتيك كيفيت و دوام رنگي قابل قبولي را شاهد باشيم

آنتي استاتيك بودن رنگ‌ها باعث مي‌شوند كه بعد از نقاشي ساختمان ذرات معلق در هوا مانند دوده و گرد و غبار جذب رنگ نشود و رنگ هاي استفاده شده جهت نقاشي ساختمان تا سالهاي سال همان طراوت و شادابي را داشته باشند

متأسفانه به دليل كيفيت نه چندان مطلوب سطح زير كار جهت نقاشي ساختمان در ايران هميشه مجبور هستيم از رنگ‌هاي روغني مات استفاده كنيم . اين رنگ‌ها رنگ‌هاي چرك پذيري هستند و به راحتي لكه‌ها و آثار كثيفي از روي آنها برداشته نمي شوند

اما به دليل اينكه فقط قابليت شستشو دارند هميشه مجبور بوده‌ايم جهت نقاشي ساختمان از همين رنگ‌ها استفاده كنيم

فراموش نكنيم هر رنگي كه قابليت شستشو دارد نمي تواند به طور كامل تميز گردد و ما هميشه به اين مسئله توجه نمي‌كنيم هميشه بانوان ايراني طبق عادت و رسم و رسومات ما ايراني ها در شب عيد و ايام نزديك به سال نو اقدام به شستشوي رنگ ديوار منازل مي‌كنند

اما آيا دقت كرده‌ايد كه رنگ‌هاي ديوار منازل ما حتي پس از شستشو رنگ هاي مات و كدر و مرده‌اي هستند

حال بايد چه كار كنيم تا رنگ ساختمان مدتها پس از نقاشي ساختمان هميشه شادابي و طراوت روز اول را داشته باشد خيلي ساده است استفاده از رنگ‌هاي اكريليك جهت نقاشي ساختمان اين مشكل را براي هميشه از بين خواهد برد

تاليف قسمت هايي از اين نوشته توسط استاد سفيدبري كه در صفحه آموزش رنگ روغني ساختمان نوشته شده است

 

خدمات اين گروه علاوه بر اجرا انواع نقاشي ساختمان در طرح ها، رنگ ها و مدل هاي مختلف ، داراي كادري مجرب و متعهد در زمينه تهيه و فروش و نصب انواع كاغذ ديواري ايراني و خارجي (قابل شستشو) – طراحي و اجرا دكوراسيون داخلي منزل نيز مي باشد

براي اطلاع از قيمت خدمات نقاشي ساختمان مي توانيد با شماره هاي تماس ما ارتباط برقرار كنيد تا علاوه بر بهترين راهنمايي ها و مشاوره در زمينه نقاشي ساختمان – كاغذ ديواري و طراحي و اجرا دكوراسيون ساختمان از قيمت هاي ما نيز آگاهي يابيد

مطمئن باشيد كه هرگونه خدمات نقاشي ساختمان – كاغذ ديواري – طراحي و اجرا دكوراسيون را بهترين نحو ممكن و در اسرع وقت براي شما مشتريان عزيز انجام مي دهيم

فقط كافيست تلفن را برداريد و با شماره هاي ما تماس حاصل نماييد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۰۰:۰۰ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي رنگ بلكا در ساختمان

نقاشي ساختمان با رنگ بلكا

طبق آخرين آمار در حال حاضر، رنگهايي كه در بيشتر كشورهاي جهان سوم و در حال توسعه استفاده مي شوند، در كشورهاي پيشرفته از چرخه استفاده خارج شده اند زيرا در آنها اكسيد سرب كه سرطان زاييش ثابت شده به كار رفته است و باعث مضرات بسيار زيادي براي كاركنان كارخانجات رنگ سازي مي شود و همچنين براي مصرف كنندگاني كه در معرض استنشاق مواد فرار مي باشند مضر است پس از گذشت حدود 70 سال از توليد رنگ هنوز عيوب فراواني براي رنگ شيميايي موجود مي باشد. لذا به دلايل دانش ايراني بدين فكر افتاد كه لااقل براي رنگ آميزي اماكن و ساختمانها شالوده اي از تفكر قديمي كه مبتني بر استفاده مواد طبيعي بود و همچنين خلاقيت مدرنيسم را به عنوان پوششهاي سلولزي به بازار ارائه دهد.

با در نظر گرفتن تاريخ پيدايش بلكا به عنوان پوشش سلولزي اين نتيجه گيري مي شود كه بلكا صنعتي است كه با مرور زمان جايگزين رنگهاي ساختماني مي شود و در عين حال زيبايي و سلامت بهداشتي و صرفه جويي منابع نفتي را به ارمغان مي آورد.

 ويژگيهاي خاص بلكا عبارتند از :

* عايق حرارت

* عايق برودت

* عايق صوت

* بي نياز از زيرسازي

* نداشتن بو و مواد فرار هنگام اجرا

* قابليت شستشو

* خاصيت آنتي استاتيك: به دليل ساختار فيبري گرد و غبار و مولكولهاي سوخته در هوا را جذب نميكند.

* مقاومت در برابر آتش و شعله ور نشدن

logo.gif (368×86)

* ترك ها را مي پوشاند

* مقاومت در برابر ضربه

* كاهش بازتاب مستقيم نور

* قابليت ترميم

 1- عايق حرارت و برودت

خاصيت عايق بودن الياف سالهاست كه پذيرفته شده است و بيشتر خاصيت عايق بودن مجموع الياف (از نظر حرارت) به اين علت است كه همواره هوا در داخل فضاهاي موجود در داخل آن ساكن مي گردد. ديوار پوشيده از بلكا از اتلاف حرارتي ساختمان در فصل زمستان مي كاهد. همه ساختمانها از طريق ديوارها و جداره ها مقداري گرما را ازدست مي دهند كه بلكا كاملا اين فضاها را پر مي كن. همچنين بلكا با جلوگيري از برخورد مستقيم تابش خورشيد سرمايش تابستاني را تامين ميكند. هواي گرم بين ديوار بيروني و هواي ساكن بين الياف بالا رفته و از ميان سوراخ ها ي رو كاري به بيرون جريان مي يابد. در نتيجه از ميزان بار سرمايشي ساختمان كاسته مي شود و هواي تهويه شده مستقيما از طريق دريچه هاي فرعي به داخل ساختمان وارد مي شود. بدين صورت هواي گرم و سرد پس از برخورد با ديوارهاي پوشيده شده توسط بلكا به يك سد انتقال حرارتي برخورد مي كند اين خود مطلبي است كه مورد توجه سازمان بهينه سازي مصرف انرژي مي باشد.

 2- كاهش محسوس رفلكس صدا

naghashi.org-4.png (355×200)

يكي از آلودگيهاي محيط زيست كه براي انسان نيز بسيار مضر است آلودگي صوتي مي باشد.مخصوصاً صداهاي مداوم كه ناشي از بازگشت امواج صوت پس از برخورد با سطوح به وجود مي آيند. اين صداها حساسيت گوش را نسبت به انواع صداها تقليل مي دهد اگر مدت ده دقيقه درمحيطي كه اين صداها موجود باشند حضور داشته باشيم نيازبه استراحتي به مدت بيست دقيقه در محيطي كاملاً آرام داريم تا اثر آن را جبران نماييم .اثرات غير مستقيم صداهاي ناخواسته بر روي انسان عبارت از حساسيت عصبي، تحريك پذيري شديد، گرفتگي عضلاني و خستگي روحي و جسمي و حتي در مواقعي سرگيجه است.

بلكا به عنوان پوششي با تخلخلهاي فراوان و غير همگون كه به ضخامت mm4 -2 روي ديوارها اجرا مي شود حدود 41 درصد رفلكس صدا را كاهش مي دهد و بطوريكه كاملاً محسوس آلودگي صوت را تقليل مي دهد.

 3- عدم نياز به زيرسازيkkkkkk.gif (400×150)

عدم نياز به زير سازي جدي و اجرا شدن اين محصول بر روي كليه سطوح اعم از گچ و خاك، سيمان سفيد و سياه، رنگ روغن، رنگ پلاستي، كاشي و… باعث سرعت عمل اين كار و در ضمن كاهش جدي هزينه مي گردد.

بطور مثال روند كلي ساخت در ساختمانهاي بيشتر نقاط ايران بدين صورت است كه ابتدا بعد از آجر چيني، گچ وخاك ساختمان انجام مي شود كه اين مرحله در بعضي از مناطق مرطوب كشور به جاي گچ وخاك، سيمان سفيد جايگزين مي شود سپس روي گچ و خاك يا سيمان، گچ سفيد مي زنند و رنگ آميزي مي كنند. با بلكا مرحله سفيد كاري كاملا حذف مي شود. در مرحله گچ و خاك يا سيمان بلافاصله بلكا كه جايگزين رنگ ساختماني است اجرا مي شود بدين ترتيب علاوه بر سرعت اجراي كار، راحتي و همچنين صرفه اقتصادي را به همراه مي آورد در مواردي كه فضاي داخلي به منظور استفاده براي آشپزخانه يا آزمايشگاه از كاشي پوشيده شده باشد و بعد از مدتي مصرف كننده تمايل داشته باشد به عنوان اتاق ديگري از آن استفاده نمايد بلكا به راحتي بر روي كاشي اجرا مي شود و نياز به برداشتن كاشي نمي باشد.

 4- دوستدار محيط زيست

همانطور كه در بخش آلودگيهاي صوتي ذكر شد صوت هاي ناهنجار يكي از آلاينده هاي محيط زيست مي باشد از زواياي ديگر عدم استفاده از مواد نفتي و مواد فرار در ساختار بلكا كه چه در زمان اجرا و چه در موقع توليد، و چه در موقع توليد، پسابي در اين زمينه توليد نمي كند كه باعث عدم حساسيت مصرف كنندگان و سلامتي محيط زيست مي شود. چرا كه مسئله آلودگي مواد نفتي به صورت تاثيرات دراز مدت يا كوتاه مدت نمايان مي شود. كاهش در انتقال نور كه موجب ممانعت عمل فتوسنتز گياهان مي شوند حاصل پسابهاي نفتي مي باشد. تركيبات هيدرو كربني اشباع شده با نقطه جوش بالا و آرو ماتيكها مي توانند اثرات فجيعي بر روي انواع گوناگون موجودات داشته باشند. سرنوشت تركيبات آلي كه وارد زنجيره غذايي موجودات شده اند ( ورود در زنجيره غذايي از طريق آبياري سبزيجات امكان پذير مي باشد ) مطالعه شده است. نتايج نشان مي دهند كه هيدرو كربن صنعتي زماني كه يكبار به درون بدن يك موجود زنده رفته باشند نيز پايدار مي مانند.

يكي ديگر از آلوده كنندگان محيط زيست فلزات سنگين مي باشند. فلزات جزو مفيد ترين مواد و اولين عناصري هستند كه توسط انسان شناخته شدند و مهم ترين نقش را در توسعه تمدن ايفا كرده اند. امروز يك فلز اورانيوم راه حلي براي مبرم ترين مشكل بشر يعني كمبود انرژي شناخته شده است كه بسيار ارزشمند است ولي در كنار آن هر چه در صنايع ديگر امكان استفاده كمتر از اين فلزات سنگين كه بطور كل cu-v-sn-ni-mg-pb-cn –cd-ba هستند، باشد. آلودگيهاي زيست محيطي به حداقل خواهد رسيد با اين هدف بلكا بدون استفاده از حتي يك فلز سنگين تهيه مي شود كه از اين بابت تامين كننده سلامت مصرف كنندگان مي باشد. يكي از موارد مطرح در جوامع مدرن بشري باز يافت محصولات پس از پايان دوره مصرف مي باشد كه از اين جهت نيز بلكا به راحتي به چرخه طبيعت باز مي گردد.

 5- خاصيت قابليت شستشو

اين خاصيت مربوط به رزين نهايي است كه اين نوع رزين شيميايي مخصوص شركت مي باشد.

نحوه شتستشو: با ابر و شامپوي فرش قابل شستشو مي باشد پس از شستشو مدتي صبر كنيد تا دوباره بلكا خشك شود.

 6- عدم جذب گرد وغبار

يكي از عوامل جذب گرد وغبار توسط سطوح، ايجاد بار الكتريكي مخالف بين ذرات معلق در هوا و سطح مورد نظر مي باشد. در آزمايشات متعدد مشخص شده است كه الياف سلولزي حداقل (در حد صفر) اشكال را از نظر بار الكتريسيته ساكن ايجاد مي نمايند. دليل اين پديده به جذب رطوبت توسط الياف سلولزي و پنبه اي مربوط مي شود. از مدتها قبل فهميده شده بود كه الياف، رطوبت موجود در هوا را به خود جذب مي كنند از اين نقطه نظر جذب رطوبت باعث مي گردد از تشكيل الكتريسيته ساكن در الياف جلوگيري به عمل آيد. با توجه به ساختار بلكا كه تشكيل شده از رزينهاي سلولزي و الياف پنبه اي و پگيمنت معدني، هيچكدام از اجزا تشكيل اين محصول داراي الكتريسيته ساكن نمي شود و در نتيجه ما شاهد رگه هاي جذب گرد و غبار در سقفها و بالاي شوفاژها نمي باشيم.

نقاشی-ساختمان-قلی-پور.gif (594×135)

 7- مقاومت در برابر آتش

طول زمان حفاظت در مقابل آتش يا تحمل آتش براي ساختمان مي تواند متفاوت باشد و بستگي به فاصله آنها از مراكز آتش نشاني، وجود تجهيزات اطفاء حريق مستقر در ساختمان و يا وجود مــواد قابل اشتعال در آنها دارد. زمان تحمل آتش براي ساختمانهاي مسكـوني و اداري بايد ســه ربع تا يك ساعت باشدو اين زماني است كه معمولاً براي تخليه ساختـمان لازم است. ساختمانهاي بلند، بيمارستانها، تئاتر و سينما 2 ساعت و اماكن تجاري و صنعتـي حداقل بايد سه ساعت تحــمل آتش را داشته باشد و در اين زمـان آسيب نبيند. انتخـاب نوع پوشش مقاوم آتش و ضخــامت آن براي ساختمانها بستگي به جنس آنها و همچنين زماني دارد كه براي تحمل آتش، براي آنها در نظر گرفته شده است. در شرايـط ثابت، ضخامت لاية پوشش مقاوم آتش نسبت مستقيم با زمان تحمـل آتش دارد و با افزايش ضخامت، زمان تحمل افزايش مي يابد.استاندارد شمارة DIN4102 آلمـان، ناظر به عكس الـعمل مصالح ساختماني در مقابل آتش است. پوشش ديوار« بلكا » بر اسـاس داده هاي اين استاندارد در رابطه با آتش سوزي، مورد آزمـــايش قرارگرفت و نتيجتاً به عنوان يك مصالح ساختماني كه به سختي قابل اشتعال مي باشد، طبقه بندي شده و مي توان اين پوشش ديواررا به عنوان مصالح ساختماني كه به سختي قابل اشتعال مي باشد، به كار برد. ضمناً تأييديه عدم اشتعال بلكا را از NWTA استراليا و دانشكده امير كبير اخذكرده ايم.

 8- خاصيت ارتجاعي

اين خاصيت باعث مي شود ترك ديوارها پوشانده شود و همچنين از ايجاد ترك احتمالي در سقف و ديوارها جلوگيري كند. اين مورد به خصوص هنگام بازسازي ساختمانهاي قديمي نمود پيدا مي كند.

 بلكا از نظر بهداشتي مورد بررسي قرار گرفته است :

1) از لحاظ سمي براي كشت گياهاني كه بعداً توليد فيبر مي نمايد آزمايش شده و ميزان آن در حد نرمال مي باشد.

2) : PH PH بلكا به دليل حلال آب برابر با 7 مي باشد.

3) فاقد فرمالدئيد مي باشد.

4) ميزان فلزات سنگين مانند Pb ـ Hg ـ Zn ـ A ـ Co ـ Cu ـ CI ـ Cd كه سرطان زا هستند تقريباً در حد صفر مي باشد.

5) بلكا فاقد هر گونه مواد فرار ميباشد.

مواد موجود در بلكا و ساختار بلكا :

مخلوطي از پنبه سلولز در رشته هاي الياف و رزين سلولزي با انواع متنوعي از افزودنيهاي تزئيني و آب بسته و ساختار بلكا به نوع طرح نرم، دانه دار و رشته دار مي باشد.

پوشش :

هركيلو حداقل 3 متر را پوشش مي دهد.

 توضيح :

بلكا به دليل داشتن رطوبت در حين اجرا، مي بايست كليه سطوحي كه در مقابل آب از خود رفلكس نشان ميدهند را قبلاً توسط رنگ روغني براق و تترونيوم رزين پوشش داد و ميزان مصرف وغلظت رنگ روغن و يا تترونيوم رزين، بستگي به فرسودگي و قطر فلز يا سطح زيركار دارد.

 نحوه اجرا :

براي اين كه بلكا خواص و مزاياي خود رادر حد ماكزيمم داشته باشد لازم است ضخامت مناسب را داشته باشيم براي اين منظور بايد در هر متر مربع 280گرم بلكا ( خشك ) به ضخامت 1/5mm ـ 0/5mm اجرا شود.

بلكا روي سطوح رنگ روغني ـ رنگ پلاستيك ـ سيمان سياه ـ سيمان سفيد ـ گچ و خاك و … اجرا ميشود.

براي كاركردن سطوحي كه ازرنگ پلاستيك استفاده شده بايدقبل از شروع كار روي سطح را با محلول روغن اليف و (حلال: تينر يا نفت) بپوشانيم و پس از خشك شدن كامل شروع به اجراي بلكا نماييم. اگر در محلي دود سيگار ( نيكوتين ) و يا دوده زياد باشد براي بالا بردن چسبندگي بهتر است آن قسمت از سطح قبل از اجرا شستشو شو.

زمان خشك شدن :

بسته به نوع كار و رطوبت محيط متفاوت ميباشد براي زير كار گچ و خاك 24ساعت خشك مي شود. و براي بقيه بين24 تا72 ساعت زمان طول ميكشد تا خشك شود.

جهت ترميم بلكا :

مي بايست محل صدمه ديده را از هر طرف، حداقل به ميزان 10 سانتي متر توسط آبپاش خيس نمود و پس از 10 دقيقه از همان مواد و رنگ بلكا بر محل صدمه ديده اجرا گردد.

نحوه اجراي بلكا بر روي سطوح مختلف

 1- سطوح گچي

گچ نرمه يا گچ سفيد

اين نوع سطح كار جزء بهترين دسته سطوح جهت اجراء بلكا ميباشد و نياز به هيچ گونه زير ساخت و يا زير سازي ندارد و مستقيماً بلكا بر روي آن انجام ميشود.

 سطح گچ و خاك

معمولاً در اين سطوح نبشهــاي ديوار به دليل عدم نظــارت و يا عدم نياز شمشــه گيري نمي شوند و دور پنجره ها و دربها خالي مي ماند كه در اين صــورت مي بايست نبشـهـا شمشمه گيري شود بعـد از انجام اين كار مانند بند 1 ماده الف، بلكا قابل اجراء ميباشد.

 2- سطوح سيماني

الف)سطح سيمان زبر

معمولاً سطوح سيمان زبر از ناصافي و تخلخل بالا بر خوردار است و نبشها شمشه گيري درستي نگرديده ودر اين صورت بعد از ترميم نبشها مي بايست جهت كيفيت بهتر، بلكا دو بار به صورت آستر و رويــه اجراء شود كه طبعاً هزينـه اجراء بلكـا فزايش مي يابد و از لحاظ چسبندگي هيچ گونه مشكلي نخواهد داشت.

ب)سطح سيمان نرم

سطوح سيمان نرم كه طبق استاندارد هاي معمول منطقه اي اجراء شده است، هيچ گونه مشكلي جهت اجراء بلكا ندارد و بستر بسيار مناسبي جهت اجرا، اين محصول مي باشد.

ج)سطح سيمان تگري

اين سطوح در صورتي كه از سطح يكساني بر خوردار باشد، بلكا به راحتي بر روي آن اجراء مي شود .

 3- كنيتكس

كنيتكس روغني

در صورتي كه اين سطوح داراي طبله و پوسيدگي نباشد به راحتي بلكا بر روي آن اجرا، ميشود.

 كنيتكس آبي ( پلاستيك )

اين سطــوح معمولاً به دلـيل عدم قدرت چسبندگي به سطوح زيرين و حلاليــت در آب مي بايست كليه سطح به مواد تترونيـوم رزين آغشته شود، به اندازه اي كه ديگر آب داخل آن نفوذ نكند و سپس بلكا بر روي آن اجرا، شود.

 رولكس

مانند كنيتكس آبي رفتار شود.

 4- رنگها

رنگ روغن

سطوح رنگ روغن بستر مناسبي جهت اجرا، بلكا مي باشد و مي بايست به دليل لغزنده بودن سطوح رنگ روغن، خمير بلكا كمي سفت تر از حد معمول تهيه شود.

 رنگ روغن كهنه و خراب

معمولاً اين سطوح به دليل پوسيدگي در اثر مرور زمان و يا عدم كيفيت رنگ و اجراء از سطح نا برابري برخوردار است كه جهت جلوگيري از تناقض رفتار بلكا در اين سطوح كليه سطح را ميبايست توسط تترونيوم رزين آغشته كرد و يك برابري كلـي در روي سطح ايجاد نمود و پس از خشك شدن كامل، بلكا را بر روي آن اجرا گردد .

رنگ پلاستيك

رنگ پلاستيك به دليل عدم مقـاومت در برابر آب ، ميبايست كاملاً توسط تتـرونيوم رزين و تينر آغشته شود و پس از خشك شدن، بلكا بر روي آن اجراء گردد.

 5- چــوب

چـــوب

براي اين سطوح، قبل از اجراء بايد سطح چوب به تترونيوم رزين آغشته شود در اين صورت كيفيت مطلوبتري بدست مي آيد.

نئوپان

سطح نئوپان، مي بايست حداقل دوبار توسط تترونيوم رزين آغشته شود و در غير اينصورت مي بايست حتماً از رنگ روغن خوب استفاده شود.

 6- شيشه

سطح شيشه محدوديتي جهت اجراء ندارد، اما در صورت آلوده بودن به دوده مي بايسـت توسط ابر يا دستمال تميز گردد و خمير بلكا از حد معمول كمي سفت تر تهيه شود.

 7- آهن

آهن سياه

آهن سياه به دليل سـرعت بالاي زنگ زدگي مـي بايست حتماً توسط رنگ روغن خـوب آغشته مي شود.

 آهن گالوانيزه و يا آلومينيوم

اين سطوح در صورت چرب نبودن محدوديتي جهت اجـراء بلكا ندارد و خميرمي بايست كمي سفت تر از حد معمول تهيه شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: سايت نقاش ساختمان،
موضوع:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۴۷:۱۴ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي رنگ بلكا در ساختمان

نقاشي ساختمان با رنگ بلكا

طبق آخرين آمار در حال حاضر، رنگهايي كه در بيشتر كشورهاي جهان سوم و در حال توسعه استفاده مي شوند، در كشورهاي پيشرفته از چرخه استفاده خارج شده اند زيرا در آنها اكسيد سرب كه سرطان زاييش ثابت شده به كار رفته است و باعث مضرات بسيار زيادي براي كاركنان كارخانجات رنگ سازي مي شود و همچنين براي مصرف كنندگاني كه در معرض استنشاق مواد فرار مي باشند مضر است پس از گذشت حدود 70 سال از توليد رنگ هنوز عيوب فراواني براي رنگ شيميايي موجود مي باشد. لذا به دلايل دانش ايراني بدين فكر افتاد كه لااقل براي رنگ آميزي اماكن و ساختمانها شالوده اي از تفكر قديمي كه مبتني بر استفاده مواد طبيعي بود و همچنين خلاقيت مدرنيسم را به عنوان پوششهاي سلولزي به بازار ارائه دهد.

نقاشی-ساختمان-قلی-پور.gif (594×135)

با در نظر گرفتن تاريخ پيدايش بلكا به عنوان پوشش سلولزي اين نتيجه گيري مي شود كه بلكا صنعتي است كه با مرور زمان جايگزين رنگهاي ساختماني مي شود و در عين حال زيبايي و سلامت بهداشتي و صرفه جويي منابع نفتي را به ارمغان مي آورد.

 ويژگيهاي خاص بلكا عبارتند از :

* عايق حرارت

* عايق برودت

* عايق صوت

* بي نياز از زيرسازي

naghashi.org-4.png (355×200)

* نداشتن بو و مواد فرار هنگام اجرا

* قابليت شستشو

* خاصيت آنتي استاتيك: به دليل ساختار فيبري گرد و غبار و مولكولهاي سوخته در هوا را جذب نميكند.

* مقاومت در برابر آتش و شعله ور نشدن

* ترك ها را مي پوشاند

* مقاومت در برابر ضربه

* كاهش بازتاب مستقيم نور

* قابليت ترميم

 1- عايق حرارت و برودت

خاصيت عايق بودن الياف سالهاست كه پذيرفته شده است و بيشتر خاصيت عايق بودن مجموع الياف (از نظر حرارت) به اين علت است كه همواره هوا در داخل فضاهاي موجود در داخل آن ساكن مي گردد. ديوار پوشيده از بلكا از اتلاف حرارتي ساختمان در فصل زمستان مي كاهد. همه ساختمانها از طريق ديوارها و جداره ها مقداري گرما را ازدست مي دهند كه بلكا كاملا اين فضاها را پر مي كن. همچنين بلكا با جلوگيري از برخورد مستقيم تابش خورشيد سرمايش تابستاني را تامين ميكند. هواي گرم بين ديوار بيروني و هواي ساكن بين الياف بالا رفته و از ميان سوراخ ها ي رو كاري به بيرون جريان مي يابد. در نتيجه از ميزان بار سرمايشي ساختمان كاسته مي شود و هواي تهويه شده مستقيما از طريق دريچه هاي فرعي به داخل ساختمان وارد مي شود. بدين صورت هواي گرم و سرد پس از برخورد با ديوارهاي پوشيده شده توسط بلكا به يك سد انتقال حرارتي برخورد مي كند اين خود مطلبي است كه مورد توجه سازمان بهينه سازي مصرف انرژي مي باشد.

 2- كاهش محسوس رفلكس صدا

logo.gif (368×86)

يكي از آلودگيهاي محيط زيست كه براي انسان نيز بسيار مضر است آلودگي صوتي مي باشد.مخصوصاً صداهاي مداوم كه ناشي از بازگشت امواج صوت پس از برخورد با سطوح به وجود مي آيند. اين صداها حساسيت گوش را نسبت به انواع صداها تقليل مي دهد اگر مدت ده دقيقه درمحيطي كه اين صداها موجود باشند حضور داشته باشيم نيازبه استراحتي به مدت بيست دقيقه در محيطي كاملاً آرام داريم تا اثر آن را جبران نماييم .اثرات غير مستقيم صداهاي ناخواسته بر روي انسان عبارت از حساسيت عصبي، تحريك پذيري شديد، گرفتگي عضلاني و خستگي روحي و جسمي و حتي در مواقعي سرگيجه است.

بلكا به عنوان پوششي با تخلخلهاي فراوان و غير همگون كه به ضخامت mm4 -2 روي ديوارها اجرا مي شود حدود 41 درصد رفلكس صدا را كاهش مي دهد و بطوريكه كاملاً محسوس آلودگي صوت را تقليل مي دهد.

 3- عدم نياز به زيرسازي

عدم نياز به زير سازي جدي و اجرا شدن اين محصول بر روي كليه سطوح اعم از گچ و خاك، سيمان سفيد و سياه، رنگ روغن، رنگ پلاستي، كاشي و… باعث سرعت عمل اين كار و در ضمن كاهش جدي هزينه مي گردد.

بطور مثال روند كلي ساخت در ساختمانهاي بيشتر نقاط ايران بدين صورت است كه ابتدا بعد از آجر چيني، گچ وخاك ساختمان انجام مي شود كه اين مرحله در بعضي از مناطق مرطوب كشور به جاي گچ وخاك، سيمان سفيد جايگزين مي شود سپس روي گچ و خاك يا سيمان، گچ سفيد مي زنند و رنگ آميزي مي كنند. با بلكا مرحله سفيد كاري كاملا حذف مي شود. در مرحله گچ و خاك يا سيمان بلافاصله بلكا كه جايگزين رنگ ساختماني است اجرا مي شود بدين ترتيب علاوه بر سرعت اجراي كار، راحتي و همچنين صرفه اقتصادي را به همراه مي آورد در مواردي كه فضاي داخلي به منظور استفاده براي آشپزخانه يا آزمايشگاه از كاشي پوشيده شده باشد و بعد از مدتي مصرف كننده تمايل داشته باشد به عنوان اتاق ديگري از آن استفاده نمايد بلكا به راحتي بر روي كاشي اجرا مي شود و نياز به برداشتن كاشي نمي باشد.

 4- دوستدار محيط زيست

همانطور كه در بخش آلودگيهاي صوتي ذكر شد صوت هاي ناهنجار يكي از آلاينده هاي محيط زيست مي باشد از زواياي ديگر عدم استفاده از مواد نفتي و مواد فرار در ساختار بلكا كه چه در زمان اجرا و چه در موقع توليد، و چه در موقع توليد، پسابي در اين زمينه توليد نمي كند كه باعث عدم حساسيت مصرف كنندگان و سلامتي محيط زيست مي شود. چرا كه مسئله آلودگي مواد نفتي به صورت تاثيرات دراز مدت يا كوتاه مدت نمايان مي شود. كاهش در انتقال نور كه موجب ممانعت عمل فتوسنتز گياهان مي شوند حاصل پسابهاي نفتي مي باشد. تركيبات هيدرو كربني اشباع شده با نقطه جوش بالا و آرو ماتيكها مي توانند اثرات فجيعي بر روي انواع گوناگون موجودات داشته باشند. سرنوشت تركيبات آلي كه وارد زنجيره غذايي موجودات شده اند ( ورود در زنجيره غذايي از طريق آبياري سبزيجات امكان پذير مي باشد ) مطالعه شده است. نتايج نشان مي دهند كه هيدرو كربن صنعتي زماني كه يكبار به درون بدن يك موجود زنده رفته باشند نيز پايدار مي مانند.

يكي ديگر از آلوده كنندگان محيط زيست فلزات سنگين مي باشند. فلزات جزو مفيد ترين مواد و اولين عناصري هستند كه توسط انسان شناخته شدند و مهم ترين نقش را در توسعه تمدن ايفا كرده اند. امروز يك فلز اورانيوم راه حلي براي مبرم ترين مشكل بشر يعني كمبود انرژي شناخته شده است كه بسيار ارزشمند است ولي در كنار آن هر چه در صنايع ديگر امكان استفاده كمتر از اين فلزات سنگين كه بطور كل cu-v-sn-ni-mg-pb-cn –cd-ba هستند، باشد. آلودگيهاي زيست محيطي به حداقل خواهد رسيد با اين هدف بلكا بدون استفاده از حتي يك فلز سنگين تهيه مي شود كه از اين بابت تامين كننده سلامت مصرف كنندگان مي باشد. يكي از موارد مطرح در جوامع مدرن بشري باز يافت محصولات پس از پايان دوره مصرف مي باشد كه از اين جهت نيز بلكا به راحتي به چرخه طبيعت باز مي گردد.

 5- خاصيت قابليت شستشو

اين خاصيت مربوط به رزين نهايي است كه اين نوع رزين شيميايي مخصوص شركت مي باشد.

نحوه شتستشو: با ابر و شامپوي فرش قابل شستشو مي باشد پس از شستشو مدتي صبر كنيد تا دوباره بلكا خشك شود.

 6- عدم جذب گرد وغبار

يكي از عوامل جذب گرد وغبار توسط سطوح، ايجاد بار الكتريكي مخالف بين ذرات معلق در هوا و سطح مورد نظر مي باشد. در آزمايشات متعدد مشخص شده است كه الياف سلولزي حداقل (در حد صفر) اشكال را از نظر بار الكتريسيته ساكن ايجاد مي نمايند. دليل اين پديده به جذب رطوبت توسط الياف سلولزي و پنبه اي مربوط مي شود. از مدتها قبل فهميده شده بود كه الياف، رطوبت موجود در هوا را به خود جذب مي كنند از اين نقطه نظر جذب رطوبت باعث مي گردد از تشكيل الكتريسيته ساكن در الياف جلوگيري به عمل آيد. با توجه به ساختار بلكا كه تشكيل شده از رزينهاي سلولزي و الياف پنبه اي و پگيمنت معدني، هيچكدام از اجزا تشكيل اين محصول داراي الكتريسيته ساكن نمي شود و در نتيجه ما شاهد رگه هاي جذب گرد و غبار در سقفها و بالاي شوفاژها نمي باشيم.

 7- مقاومت در برابر آتش

طول زمان حفاظت در مقابل آتش يا تحمل آتش براي ساختمان مي تواند متفاوت باشد و بستگي به فاصله آنها از مراكز آتش نشاني، وجود تجهيزات اطفاء حريق مستقر در ساختمان و يا وجود مــواد قابل اشتعال در آنها دارد. زمان تحمل آتش براي ساختمانهاي مسكـوني و اداري بايد ســه ربع تا يك ساعت باشدو اين زماني است كه معمولاً براي تخليه ساختـمان لازم است. ساختمانهاي بلند، بيمارستانها، تئاتر و سينما 2 ساعت و اماكن تجاري و صنعتـي حداقل بايد سه ساعت تحــمل آتش را داشته باشد و در اين زمـان آسيب نبيند. انتخـاب نوع پوشش مقاوم آتش و ضخــامت آن براي ساختمانها بستگي به جنس آنها و همچنين زماني دارد كه براي تحمل آتش، براي آنها در نظر گرفته شده است. در شرايـط ثابت، ضخامت لاية پوشش مقاوم آتش نسبت مستقيم با زمان تحمـل آتش دارد و با افزايش ضخامت، زمان تحمل افزايش مي يابد.استاندارد شمارة DIN4102 آلمـان، ناظر به عكس الـعمل مصالح ساختماني در مقابل آتش است. پوشش ديوار« بلكا » بر اسـاس داده هاي اين استاندارد در رابطه با آتش سوزي، مورد آزمـــايش قرارگرفت و نتيجتاً به عنوان يك مصالح ساختماني كه به سختي قابل اشتعال مي باشد، طبقه بندي شده و مي توان اين پوشش ديواررا به عنوان مصالح ساختماني كه به سختي قابل اشتعال مي باشد، به كار برد. ضمناً تأييديه عدم اشتعال بلكا را از NWTA استراليا و دانشكده امير كبير اخذكرده ايم.

 8- خاصيت ارتجاعي

اين خاصيت باعث مي شود ترك ديوارها پوشانده شود و همچنين از ايجاد ترك احتمالي در سقف و ديوارها جلوگيري كند. اين مورد به خصوص هنگام بازسازي ساختمانهاي قديمي نمود پيدا مي كند.

 بلكا از نظر بهداشتي مورد بررسي قرار گرفته است :

1) از لحاظ سمي براي كشت گياهاني كه بعداً توليد فيبر مي نمايد آزمايش شده و ميزان آن در حد نرمال مي باشد.

2) : PH PH بلكا به دليل حلال آب برابر با 7 مي باشد.

3) فاقد فرمالدئيد مي باشد.

4) ميزان فلزات سنگين مانند Pb ـ Hg ـ Zn ـ A ـ Co ـ Cu ـ CI ـ Cd كه سرطان زا هستند تقريباً در حد صفر مي باشد.

5) بلكا فاقد هر گونه مواد فرار ميباشد.

مواد موجود در بلكا و ساختار بلكا :

مخلوطي از پنبه سلولز در رشته هاي الياف و رزين سلولزي با انواع متنوعي از افزودنيهاي تزئيني و آب بسته و ساختار بلكا به نوع طرح نرم، دانه دار و رشته دار مي باشد.

پوشش :

هركيلو حداقل 3 متر را پوشش مي دهد.

 توضيح :

بلكا به دليل داشتن رطوبت در حين اجرا، مي بايست كليه سطوحي كه در مقابل آب از خود رفلكس نشان ميدهند را قبلاً توسط رنگ روغني براق و تترونيوم رزين پوشش داد و ميزان مصرف وغلظت رنگ روغن و يا تترونيوم رزين، بستگي به فرسودگي و قطر فلز يا سطح زيركار دارد.

 نحوه اجرا :

براي اين كه بلكا خواص و مزاياي خود رادر حد ماكزيمم داشته باشد لازم است ضخامت مناسب را داشته باشيم براي اين منظور بايد در هر متر مربع 280گرم بلكا ( خشك ) به ضخامت 1/5mm ـ 0/5mm اجرا شود.

بلكا روي سطوح رنگ روغني ـ رنگ پلاستيك ـ سيمان سياه ـ سيمان سفيد ـ گچ و خاك و … اجرا ميشود.

براي كاركردن سطوحي كه ازرنگ پلاستيك استفاده شده بايدقبل از شروع كار روي سطح را با محلول روغن اليف و (حلال: تينر يا نفت) بپوشانيم و پس از خشك شدن كامل شروع به اجراي بلكا نماييم. اگر در محلي دود سيگار ( نيكوتين ) و يا دوده زياد باشد براي بالا بردن چسبندگي بهتر است آن قسمت از سطح قبل از اجرا شستشو شو.

زمان خشك شدن :

بسته به نوع كار و رطوبت محيط متفاوت ميباشد براي زير كار گچ و خاك 24ساعت خشك مي شود. و براي بقيه بين24 تا72 ساعت زمان طول ميكشد تا خشك شود.

جهت ترميم بلكا :

مي بايست محل صدمه ديده را از هر طرف، حداقل به ميزان 10 سانتي متر توسط آبپاش خيس نمود و پس از 10 دقيقه از همان مواد و رنگ بلكا بر محل صدمه ديده اجرا گردد.

نحوه اجراي بلكا بر روي سطوح مختلف

 1- سطوح گچي

گچ نرمه يا گچ سفيد

اين نوع سطح كار جزء بهترين دسته سطوح جهت اجراء بلكا ميباشد و نياز به هيچ گونه زير ساخت و يا زير سازي ندارد و مستقيماً بلكا بر روي آن انجام ميشود.

 سطح گچ و خاك

معمولاً در اين سطوح نبشهــاي ديوار به دليل عدم نظــارت و يا عدم نياز شمشــه گيري نمي شوند و دور پنجره ها و دربها خالي مي ماند كه در اين صــورت مي بايست نبشـهـا شمشمه گيري شود بعـد از انجام اين كار مانند بند 1 ماده الف، بلكا قابل اجراء ميباشد.

 2- سطوح سيماني

الف)سطح سيمان زبر

معمولاً سطوح سيمان زبر از ناصافي و تخلخل بالا بر خوردار است و نبشها شمشه گيري درستي نگرديده ودر اين صورت بعد از ترميم نبشها مي بايست جهت كيفيت بهتر، بلكا دو بار به صورت آستر و رويــه اجراء شود كه طبعاً هزينـه اجراء بلكـا فزايش مي يابد و از لحاظ چسبندگي هيچ گونه مشكلي نخواهد داشت.

ب)سطح سيمان نرم

سطوح سيمان نرم كه طبق استاندارد هاي معمول منطقه اي اجراء شده است، هيچ گونه مشكلي جهت اجراء بلكا ندارد و بستر بسيار مناسبي جهت اجرا، اين محصول مي باشد.

ج)سطح سيمان تگري

اين سطوح در صورتي كه از سطح يكساني بر خوردار باشد، بلكا به راحتي بر روي آن اجراء مي شود .

 3- كنيتكس

كنيتكس روغني

در صورتي كه اين سطوح داراي طبله و پوسيدگي نباشد به راحتي بلكا بر روي آن اجرا، ميشود.

 كنيتكس آبي ( پلاستيك )

اين سطــوح معمولاً به دلـيل عدم قدرت چسبندگي به سطوح زيرين و حلاليــت در آب مي بايست كليه سطح به مواد تترونيـوم رزين آغشته شود، به اندازه اي كه ديگر آب داخل آن نفوذ نكند و سپس بلكا بر روي آن اجرا، شود.

 رولكس

مانند كنيتكس آبي رفتار شود.

 4- رنگها

رنگ روغن

سطوح رنگ روغن بستر مناسبي جهت اجرا، بلكا مي باشد و مي بايست به دليل لغزنده بودن سطوح رنگ روغن، خمير بلكا كمي سفت تر از حد معمول تهيه شود.

 رنگ روغن كهنه و خراب

معمولاً اين سطوح به دليل پوسيدگي در اثر مرور زمان و يا عدم كيفيت رنگ و اجراء از سطح نا برابري برخوردار است كه جهت جلوگيري از تناقض رفتار بلكا در اين سطوح كليه سطح را ميبايست توسط تترونيوم رزين آغشته كرد و يك برابري كلـي در روي سطح ايجاد نمود و پس از خشك شدن كامل، بلكا را بر روي آن اجرا گردد .

رنگ پلاستيك

رنگ پلاستيك به دليل عدم مقـاومت در برابر آب ، ميبايست كاملاً توسط تتـرونيوم رزين و تينر آغشته شود و پس از خشك شدن، بلكا بر روي آن اجراء گردد.

 5- چــوب

چـــوب

براي اين سطوح، قبل از اجراء بايد سطح چوب به تترونيوم رزين آغشته شود در اين صورت كيفيت مطلوبتري بدست مي آيد.

نئوپان

سطح نئوپان، مي بايست حداقل دوبار توسط تترونيوم رزين آغشته شود و در غير اينصورت مي بايست حتماً از رنگ روغن خوب استفاده شود.

 6- شيشه

سطح شيشه محدوديتي جهت اجراء ندارد، اما در صورت آلوده بودن به دوده مي بايسـت توسط ابر يا دستمال تميز گردد و خمير بلكا از حد معمول كمي سفت تر تهيه شود.

 7- آهن

آهن سياه

آهن سياه به دليل سـرعت بالاي زنگ زدگي مـي بايست حتماً توسط رنگ روغن خـوب آغشته مي شود.

 آهن گالوانيزه و يا آلومينيوم

اين سطوح در صورت چرب نبودن محدوديتي جهت اجـراء بلكا ندارد و خميرمي بايست كمي سفت تر از حد معمول تهيه شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۴۱:۳۷ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]
کد کج شدن تصویر
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 80
دیروز : 94
افراد آنلاین : 1
همه : 42825
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب
کد کج شدن تصویر

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم