نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور
نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور

نقاشي ساختمان در دزفول

 


بلكا|نقاشي بلكا با رنگهاي متنوع بلكا-ارائه كاتالوگ و قيمت بلكا

بلكا

اجراي انواع نقاشي رنگ بلكا ساختمان در طرح و مدل هاي مختلف

انواع رنگ بلكا - قيمت بلكا و كاتالوگ بلكا

بلكا چيست – انواع بلكا – معايب بلكا – پوشش بلكا

براي ارسال رايگان كاتالوگ بلكا و مشاوره رايگان كافيست با ما تماس بگيريد

 

شما علاوه بر اين كه مي توانيد براي رنگ آميزي منزل يا نقاشي خانه خود از نقاشان حرفه اي ما در زمينه نقاشي ساختمان با بلكا يا هر نوع رنگ يا نقاشي ديگري بهره مند شويد، مي توانيد مطالب آموزشي در مورد نقاشي خانه يا ساختمان و انواع رنگ هاي ساختماني و همچنين مقالات در زمينه هاي مختلف رنگ ها و نقاشي ساختمان را در وبسايت نقاشي ساختمان ايران مطالعه نماييد و همچنين با ديدن فيلم هاي آموزشي نقاشي ساختمان از آموزش هاي تصويري اين مجموعه بهره مند شويد تا بتوانيد تصميم گيري بهتري در نقاشي خانه يا منزل خود داشته باشيد و با بهترين رنگ ها خانه خود را رنگ آميزي كنيد

نقاشي بلكا

اجراي انواع نقاشي بلكا منزل, بلكا خانه, رنگ بلكا, پوشش اليافي, پوشش هاي اليافي, پوشش سلولزي, نقاشي بلكا ساختمان, نقاشي بلكا آپارتمان, نقاشي بلكا ديوار, نقاشي بلكا اتاق, رنگ بلكا, رنگ كردن بلكا, رنگ آميزي بلكا

براي اطلاع بيشتر در مورد نقاشي بلكا ساختمان و نقاشي ساختمان با رنگ بلكا در رنگ هاي مختلف و همچنين اطلاع از قيمت نقاشي نقاشي بلكا و نيز دريافت كاتالوگ رنگ بلكا و بازديد و مشاوره رايگان با ما تماس بگيريد – تا به بهترين نحو شما را راهنمايي كنيم

براي آشنايي بيشتر با آموزش نقاشي ساختمان مي توانيد از صفحات ديگر سايت نقاشي ساختمان بازديد نماييد تا بتوانيد اطلاعات كامل تري در مورد نقاشي ساختمان بدست بياوريد و اطلاعات و آگاهي خود را در زمينه رنگ آميزي ساختمان و منزل خود افزايش دهيد

هدف ما جلب رضايت شما ، مشتريان گرامي است

چه با آموزش نقاشي ساختمان و چه با انجام خدمات نقاشي ساختمان

——————————————*-*-*——————————————

براي تكميل اطلاعات خود در زمينه رنگ بلكا مي توانيد به صفحه رنگ بلكا مراجعه نماييد

در صفحه رنگ بلكا به مواردي از قبيل چگونگي رنگ بلكا و نقاشي بلكا در طي زمان – مواد تشكيل دهنده  بلكا و ساختار پوشش هاي سلولزي آشنا مي شويد و همچنين آشنا خواهيد شد كه چگونه با بلكا منزل خود را زيبا كنيم و چگونگي اجراي بلكا در سطوح مختلف و نيز مزاياي پوشش سلولزي و نيز مواد و مزاياي پوشش هاي سلولزي و ابريشمي (پتينه – بلكا – رومالين – روپاد)  مورد بحث و بررسي قرار گرفته اند

——————————————*-*-*——————————————

شما در مطلب زير با بلكا و نقاشي بلكا – مواد موجود در بلكا و ساختار بلكا و همچنين ويژگي هاي مهم بلكا – پوشش سلولزي و الياف سلولزي آشنا مي شويد، همچنين با نحوه اجراي بلكا در ساختمان و خانه و مزاياي استفاده از پوشش سلولزي در ديوار و و سوالات متداول در مورد رنگ و نقاشي بلكا و قيمت نقاشي ساختمان با بلكا و انواع كاتالوگ رنگهاي بلكا آشنا خواهيد شد، شما مي توانيد در ادامه با مطالب ذيل آشنا مي شويد (كه مي توانيد بر روي هر يك كليك كنيد)

بلكا و نقاشي بلكا چيست؟

مواد موجود در رنگ بلكا و ساختار بلكا

ويژگي هاي مهم بلكا

بررسي كامل ويژگي هاي رنگ بلكا و نقاشي بلكا

نحوه اجراي بلكا – پتينه يا پوشش هاي سلولزي در ساختمان و خانه

مزايا و معايب استفاده از پوشش سلولزي در سقف و ديوار

ويژگي الياف سلولزي (بلكا)

بلكا به عنوان پوشش سلولزي چيست؟

ويژگي هاي بلكا و پوشش سلولزي

قيمت نقاشي بلكا و رنگ بلكا

كاتالوگ بلكا

سوالات متداول در مورد بلكا و نقاشي بلكا

بلكا چيست؟ نقاشي بلكا چيست؟

نقاشي بلكا مناسبترين پوشش جهت ديوار و سقف ساختمانهاي مسكوني ، تجاري ، هتلها ، بيمارستانها ، مراكز تفريحي ، ورزشي ، استوديوهاي صدا برداري و غيره ميباشد . داراي قابليتهاي فراواني بوده كه آن را از هر نظر در برابر انواع پوشش ها صاحب برتري مينمايد . ارايه گر بي نهايت رنگ براي سلايق گوناگون و نيز منطبق بر انواع دكوراسيون مي باشد . از الياف طبيعي و سلولوزي توليد گرديده و در حين و نيز بعد از اجرا بو و گرد و غباري به همراه نخواهد داشت . بلكا نياز به زير سازي نداشته و همچنين كاملا عيب زير كار را مي پوشاند و به راحتي بر روي كليه سطوح قابل اجرا ميباشد و سرعت اجرايي آن بسيار بالا است. پوشش بلكا دوده و ذرات معلق در هوا را از خود دور نموده و به راحتي قابل شستشو مي باشد .

در برابر ضربات بسيار مقاوم بوده و در صورت صدمات احتمالي براحتي و تنها در عرض چند دقيقه قابل ترميم است. با گذشت زمان تغييري نيافته و هيچگونه ترك خوردگي بر روي ديوار و يا سقف مشاهده نخواهد گرديد. پوشش بلكا عايق حرارتي ، برودتي و رطوبتي بوده و دماي محيط را بطور مطلوبي حفظ مينمايد . بلكا داراي خاصيت صدا گيري بوده و رفلكس صدا را بطور چشمگيري كاهش مي دهد

طبق آخرين آمار در حال حاضر، رنگهايي كه در بيشتر كشورهاي جهان سوم و در حال توسعه استفاده مي شوند، در كشورهاي پيشرفته از چرخه استفاده خارج شده اند زيرا در آنها اكسيد سرب كه سرطان زاييش ثابت شده به كار رفته است و باعث مضرات بسيار زيادي براي كاركنان كارخانجات رنگ سازي مي شود. و همچنين براي مصرف كنندگاني كه در معرض استنشاق مواد فرار مي باشند مضر است پس از گذشت حدود 70 سال از توليد رنگ هنوز عيوب فراواني براي رنگ شيميايي موجود مي باشد. لذا به دلايل دانش ايراني بدين فكر افتاد كه لااقل براي رنگ آميزي اماكن و ساختمانها شالوده اي از تفكر قديمي كه مبتني بر استفاده مواد طبيعي بود و همچنين خلاقيت مدرنيسم را به عنوان پوششهاي سلولزي به بازار ارائه دهد.

با در نظر گرفتن تاريخ پيدايش بلكا به عنوان پوشش سلولزي اين نتيجه گيري مي شود كه بلكا صنعتي است كه با مرور زمان جايگزين رنگهاي ساختماني مي شود ودر عين حال زيبايي و سلامت بهداشتي و صرفه جويي منابع نفتي را به ارمغان مي آورد.

مواد موجود در رنگ بلكا و ساختار بلكا :

مخلوطي از پنبه سلولز، رشته هاي الياف و رزين سلولزي با انواع متنوعي از افزودنيهاي تزئيني و آب . ساختار بلكا به انواع طرح هاي نرم و دانه دار مي باشد.

پوشش :

هركيلو حداقل 3 متر را پوشش مي دهد.

توضيح :

بلكا به دليل داشتن رطوبت در حين اجراء، مي بايست كليه سطوحي كه در مقابل آب از خود رفلكس نشان ميدهند را قبلاً توسط رنگ روغني براق و تترونيوم رزين پوشش داد و ميزان مصرف وغلظت رنگ روغن و يا تترونيوم رزين، بستگي به فرسودگي و قطر فلز يا سطح زيركار دارد.

ويژگي هاي مهم نقاشي بلكا

بلكا پوششي است كه از سلولز طبيعي تشكيل شده است.

بلكا عايق حرارت ، برودت و همچنين عايق صوت مي باشد.

بلكا به زيرسازي نيازي ندارد و قابل ترميم مي باشد.

بلكا در برابر ضربه ، آتش سوزي و شعله ور شدن بسيار مقاوم است.

بلكا به دليل دارا بودن خاصيت آنتي استاتيك و ساختار فيبري ، گرد و غبار هوا را به خود جذب نمي كند.

بررسي كامل ويژگي هاي رنگ بلكا و نقاشي بلكا:

عايق حرارت و برودت

خاصيت عايق بودن الياف سالهاست كه پذيرفته شده است و بيشتر خاصيت عايق بودن مجموع الياف (از نظر حرارت) به اين علت است كه همواره هوا در داخل فضاهاي موجود در داخل آن ساكن مي گردد. ديوار پوشيده از بلكا از اتلاف حرارتي ساختمان در فصل زمستان مي كاهد. همه ساختمانها از طريق ديوارها و جداره ها مقداري گرما را ازدست مي دهند كه بلكا كاملا اين فضاها را پر مي كن. همچنين بلكا با جلوگيري از برخورد مستقيم تابش خورشيد سرمايش تابستاني را تامين مي كند. هواي گرم بين ديوار بيروني و هواي ساكن بين الياف بالا رفته و از ميان سوراخ هاي رو كاري به بيرون جريان مي يابد. در نتيجه از ميزان بار سرمايشي ساختمان كاسته مي شود و هواي تهويه شده مستقيما از طريق دريچه هاي فرعي به داخل ساختمان وارد مي شود. بدين صورت هواي گرم و سرد پس از برخورد با ديوارهاي پوشيده شده توسط بلكا به يك سد انتقال حرارتي برخورد مي كند اين خود مطلبي است كه مورد توجه سازمان بهينه سازي مصرف انرژي مي باشد.

كاهش محسوس صدا به عنوان عايق صوت

يكي از آلودگي هاي محيط زيست كه براي انسان نيز بسيار مضر است آلودگي صوتي مي باشد. مخصوصاً صداهاي مداوم كه ناشي از بازگشت امواج صوت پس از برخورد با سطوح به وجود مي آيند. اين صداها حساسيت گوش را نسبت به انواع صداها تقليل مي دهد اگر مدت ده دقيقه در محيطي كه اين صداها موجود باشند حضور داشته باشيم نياز به استراحتي به مدت بيست دقيقه در محيطي كاملاً آرام داريم تا اثر آن را جبران نماييم .اثرات غير مستقيم صداهاي ناخواسته بر روي انسان عبارت از حساسيت عصبي، تحريك پذيري شديد، گرفتگي عضلاني و خستگي روحي و جسمي و حتي در مواقعي سرگيجه است. بلكا به عنوان پوششي با تخلخلهاي فراوان و غير همگون كه به ضخامت mm4 -2 روي ديوارها اجرا مي شود حدود 30 تا50 درصد رفلكس صدا را كاهش مي دهد و بطوريكه كاملاً محسوس آلودگي صوت را تقليل مي دهد.

عدم نياز به زيرسازي جدي در مرحله اجرا

عدم نياز به زير سازي جدي و اجرا شدن اين محصول بر روي كليه سطوح اعم از گچ و خاك، سيمان سفيد و سياه، رنگ روغن، رنگ پلاستي، كاشي و… باعث سرعت عمل اين كار و در ضمن كاهش جدي هزينه مي گردد. بطور مثال روند كلي ساخت در ساختمانهاي بيشتر نقاط ايران بدين صورت است كه ابتدا بعد از آجر چيني، گچ و خاك ساختمان انجام مي شود كه اين مرحله در بعضي از مناطق مرطوب كشور به جاي گچ و خاك، سيمان سفيد جايگزين مي شود سپس روي گچ وخاك يا سيمان، گچ سفيد مي زنند و رنگ آميزي مي كنند. با بلكا مرحله سفيد كاري كاملا حذف مي شود. در مرحله گچ و خاك يا سيمان بلافاصله بلكا كه جايگزين رنگ ساختماني است اجرا مي شود بدين ترتيب علاوه بر سرعت اجراي كار، راحتي و همچنين صرفه اقتصادي را به همراه مي آورد در مواردي كه فضاي داخلي به منظور استفاده براي آشپزخانه يا آزمايشگاه از كاشي پوشيده شده باشد و بعد از مدتي مصرف كننده تمايل داشته باشد به عنوان اتاق ديگري از آن استفاده نمايد بلكا به راحتي بر روي كاشي اجرا مي شود و نياز به برداشتن كاشي نمي باشد.

بلكا خاصيت قابليت شستشو دارد

اين خاصيت مربوط به رزين نهايي است كه اين نوع رزين شيميايي مخصوص شركت مي باشد. نحوه شتستشو: با ابر و شامپوي فرش قابل شستشو مي باشد پس از شستشو مدتي صبر كنيد تا دوباره بلكا خشك شود.

شما مي توانيد بلكا را نيز با بخارشو تميز كنيد

عدم جذب گرد و غبار

يكي از عوامل جذب گرد وغبار توسط سطوح، ايجاد بار الكتريكي مخالف بين ذرات معلق در هوا و سطح مورد نظر مي باشد. در آزمايشات متعدد مشخص شده است كه الياف سلولزي حداقل (در حد صفر) اشكال را از نظر بار الكتريسيته ساكن ايجاد مي نمايند. دليل اين پديده به جذب رطوبت توسط الياف سلولزي و پنبه اي مربوط مي شود. از مدتها قبل فهميده شده بود كه الياف، رطوبت موجود در هوا را به خود جذب مي كنند از اين نقطه نظر جذب رطوبت باعث مي گردد از تشكيل الكتريسيته ساكن در الياف جلوگيري به عمل آيد. با توجه به ساختار بلكا كه تشكيل شده از رزينهاي سلولزي والياف پنبه اي و پگيمنت معدني، هيچكدام از اجزا تشكيل اين محصول داراي الكتريسيته ساكن نمي شود و در نتيجه ما شاهد رگه هاي جذب گرد و غبار در سقفها و بالاي شوفاژها نمي باشيم.

مقاوم در مقابل آتش سوزي

طول زمان حفاظت در مقابل آتش يا تحمل آتش براي ساختمان مي تواند متفاوت باشد و بستگي به فاصله آنها از مراكز آتش نشاني، وجود تجهيزات اطفاء حريق مستقر در ساختمان و يا وجود مــواد قابل اشتعال در آنها دارد. زمان تحمل آتش براي ساختمانهاي مسكـوني و اداري بايد ســه ربع تا يك ساعت باشد و اين زماني است كه معمولاً براي تخليه ساختمان لازم است. ساختمانهاي بلند، بيمارستانها، تئاتر و سينما 2 ساعت و اماكن تجاري و صنعتـي حداقل بايد سه ساعت تحمل آتش را داشته باشد و در اين زمـان آسيب نبيند. انتخـاب نوع پوشش مقاوم آتش و ضخــامت آن براي ساختمانها بستگي به جنس آنها و همچنين زماني دارد كه براي تحمل آتش، براي آنها در نظر گرفته شده است. در شرايـط ثابت، ضخامت لايه پوشش مقاوم آتش نسبت مستقيم با زمان تحمـل آتش دارد و با افزايش ضخامت، زمان تحمل افزايش مي يابد.استاندارد شماره DIN4102 آلمـان، ناظر به عكس الـعمل مصالح ساختماني در مقابل آتش است. پوشش ديوار« بلكا » بر اسـاس داده هاي اين استاندارد در رابطه با آتش سوزي، مورد آزمايش قرارگرفت و نتيجتاً به عنوان يك مصالح ساختماني كه به سختي قابل اشتعال مي باشد، طبقه بندي شده و مي توان اين پوشش ديوار را به عنوان مصالح ساختماني كه به سختي قابل اشتعال مي باشد، به كار برد. ضمناً تأييديه عدم اشتعال بلكا را از NWTA استراليا و دانشكده امير كبير اخذ كرده ايم.

بلكا ترك نمي خورد

اين خاصيت باعث مي شود ترك ديوارها پوشانده شود و همچنين از ايجاد ترك احتمالي در سقف و ديوارها جلوگيري كند. اين مورد به خصوص هنگام بازسازي ساختمانهاي قديمي نمود پيدا مي كند.

خاصيت ارتجاعي

اين خاصيت باعث مي شود ترك ديوارها پوشانده شود و همچنين از ايجاد ترك احتمالي در سقف و ديوارها جلوگيري كند. اين مورد به خصوص هنگام بازسازي ساختمانهاي قديمي نمود پيدا مي كند.

بلكا از نظر بهداشت

از لحاظ سمي براي كشت گياهاني كه بعداً توليد فيبر مي نمايد آزمايش شده و ميزان آن در حد نرمال مي باشد.

PH بلكا به دليل حلال آب برابر با 7 مي باشد فاقد فرمالدئيد مي باشد. فرمالدئيد : گازي با بوي تند است كه سرطان زا مي باشد و در دود سيگار و ماشين وجود دارد و بيشتر در ساخت رنگ و فوم از آن استفاده مي شود. فلزات سنگين مانند Pb ـ Hg ـ Zn ـ A ـ Co ـ Cu ـ CI ـ Cd كه سرطان زا هستند تقريباً در حد صفر مي باشد. بلكا فاقد هر گونه مواد فرار مي باشد.

دوستدار محيط زيست

همانطور كه در بخش آلودگيهاي صوتي ذكر شد صوت هاي ناهنجار يكي از آلاينده هاي محيط زيست مي باشد از زواياي ديگر عدم استفاده از مواد نفتي و مواد فرار در ساختار بلكا كه چه در زمان اجرا و چه در موقع توليد، و چه در موقع توليد، پسابي در اين زمينه توليد نمي كند كه باعث عدم حساسيت مصرف كنندگان و سلامتي محيط زيست مي شود. چرا كه مسئله آلودگي مواد نفتي به صورت تاثيرات دراز مدت يا كوتاه مدت نمايان مي شود. كاهش در انتقال نور كه موجب ممانعت عمل فتوسنتز گياهان مي شوند حاصل پسابهاي نفتي مي باشد. تركيبات هيدرو كربني اشباع شده با نقطه جوش بالا و آروماتيكها مي توانند اثرات فجيعي بر روي انواع گوناگون موجودات داشته باشند. سرنوشت تركيبات آلي كه وارد زنجيره غذايي موجودات شده اند ( ورود در زنجيره غذايي از طريق آبياري سبزيجات امكان پذير مي باشد ) مطالعه شده است. نتايج نشان مي دهند كه هيدرو كربن صنعتي زماني كه يك بار به درون بدن يك موجود زنده رفته باشند نيز پايدار مي مانند. يكي ديگر از آلوده كنندگان محيط زيست فلزات سنگين مي باشند. فلزات جزو مفيد ترين مواد و اولين عناصري هستند كه توسط انسان شناخته شدند و مهم ترين نقش را در توسعه تمدن ايفا كرده اند. امروز يك فلز اورانيوم راه حلي براي مبرم ترين مشكل بشر يعني كمبود انرژي شناخته شده است كه بسيار ارزشمند است ولي در كنار آن هر چه در صنايع ديگر امكان استفاده كمتر از اين فلزات سنگين كه بطور كل cu-v-sn-ni-mg-pb-cn –cd-ba هستند، باشد آلودگي هاي زيست محيطي به حداقل خواهد رسيد با اين هدف بلكا بدون استفاده از حتي يك فلز سنگين تهيه مي شود كه از اين بابت تامين كننده سلامت مصرف كنندگان مي باشد. يكي از موارد مطرح در جوامع مدرن بشري باز يافت محصولات پس از پايان دوره مصرف مي باشد كه از اين جهت نيز بلكا به راحتي به چرخه طبيعت باز مي گردد.

نحوه اجراي بلكا – پتينه يا پوشش هاي سلولزي در ساختمان و خانه

مخلوط كردن مواد بلكا پتينه – رومالين به مقدار مورد نياز مواد بلكا را از كيسه خارج نموده و در درون ظرفي مناسب بريزيد.

حدود پنج برابر وزن مواد، آب (ترجيحاً آب گرم) اضافه كنيد تا يك خمير سفت ايجاد شود.

مخلوط كردن مواد بلكا پتينه – رومالين خمير بلكا را خوب هم زده، به طور كامل به مدت حداقل 10 دقيقه ورز دهيد..

مخلوط كردن مواد بلكا پتينه – رومالين پس از 30 دقيقه، مجدداً خمير بلكا را خوب ورز دهيد…

مخلوط كردن مواد بلكا پتينه – رومالين اكنون مواد آماده‌ي اجرا با ماله‌ي مخصوص بلكا مي‌باشد و مي توانيد آن را بر روي ديوار بكشيد

مخلوط كردن مواد بلكا پتينه – رومالين براي استفاده‌ي بهينه از بلكا، لازم است آن را با ضخامت مناسب بر روي سطوح اجرا نماييد. براي اين منظور، توصيه مي شود در هر متر مربع حدود 280 گرم بلكا (خشك) و به ضخامت حدود 2 ميلي متر اجرا شود.

تذكر 1 : بلكا بر روي سطوح گوناگون (رنگ روغني، رنگ پلاستيك، سيمان، گچ، گچ و خاك، شيشه، چوب، فلز و …) قابل اجرا مي باشد.

تذكر 2 اگر سطح زير كار، رنگ پلاستيك، چوب، فلز و يا گچ كشته باشد بايد قبل از اجراي بلكا، روي سطح را با رزين يا حتي با رنگ روغني رقيق شده پوشانده، پس از خشك شدن كامل آن، شروع به اجراي بلكا نماييد.

مزايا و معايب استفاده از پوشش هاي سلولزي (بلكا) در سقف و ديوار :

1 – جهت اجرا نيازي به زيرسازي اوليه ندارد از اين رو در وقت و هزينه صرفه جويي شده و برخلاف انواع ديواركوب PVC و MDF فضاي خاليي بين پوشش و ديوار اصلي ايجاد نخواهد شد .

2 – بلكا به دليل پوشش دادن سطوح بطور كامل ٬ نوعي عايق صوتي و حرارتي به شمار مي رود .

3 – به دليل خاصيت آنتي استاتيك مواد اوليه بلكا ( پتينه – روپاد – رومالين )٬ اين پوشش ها گرد و غبار را به خود جذب نمي كنند

4 – به جهت استفاده از مواد با كيفيت ٬ پايداري زنگ و طرح خود را به مرور زمان از دست نمي دهند

5 – از آنجا كه اين مواد مستقيما بر روي ديوار قرار مي گيرند در برابر ضربه مقاومت خوبي داشته و در سطوح آن ترك خوردگي به وجود نخواهد آمد .

6 – در صورت كنده شدن به راحتي قابل ترميم و بازسازي مي باشد.

7 – جهت اجراي پوشش بلكا نيازي به تخليه محل نبوده و به دليل استفاده از مواد كاملا طبيعي در تركيبات آن با محيط زيست سازگار بوده و هيچگونه حساسيت و آلرژيي ايجاد نمي كند .

8 – در اجراي بلكا به راحتي مي توان از تركيب رنگ هاي مختلف استفاده نموده و طرح هاي زيبايي بوجود آورد .

لازم به ذكر است كه مواد اوليه پوشش هاي سلولزي ارائه شده توسط شركت كيميا دكور طبق استانداردهاي بين المللي سلامت و بهداشتي كشورهاي آلمان ٬ استراليا و روسيه تهيه مي شوند .

از آنجا كه اين پوشش ها از تنوع بالاي طرح و رنگ برخوردارند به راحتي ميتوان با مبلمان و ساير اثاثيه تناسب رنگ ايجاد نمود

ويژگي هاي الياف سلولزي ( بلكا )

بلكا بر روي گچ، خاك و گچ ( شمشه كشي شده )، چوب، فلز، رنگ روغن، سيمان، شيشه و … قابل اجرا مي باشد. لازم به توضيح است در ساختمان هاي در حال ساخت استفاده از بلكا بر روي خاك و گچ موجب افزايش سرعت اجراي پروژه و كاهش هزينه، به واسطه حذف كامل مراحل گچ كاري و رنگ مي شود .

بلكا رطوبت محيط را جذب كرده و باعث تعديل رطوبت محيط ميگردد . رطوبت جذب شده در شرايط معكوس به محيط باز گردانده مي شود

بلكا به دليل خاصيت ارتجاعي، ترك هايي كه معمولاً در اثر نشست ساختمان بعد از ساخت روي ديوارها و سقف ايجاد مي شود را پوشش داده و از معرض ديد براي هميشه حذف مي نمايد .

بر خلاف رنگ و كاغذ ديواري مقاومت بلكا در برابر ضربه قابل توجه بوده و چنانچه پوشش بلكا صدمه اي وارد شود براحتي ظرف چند دقيقه توسط شخص قابل ترميم است .

بلكا جايگزين مناسب رنگ و كاغذ ديواري است و پايه اصلي آن الياف طبيعي است .

طرح توليدي شركت پارس رومالين ويژگي هاي منحصر به فردي دارد كه عبارتنداز :

تنوع نامحدود در طرح و رنگ

سرعت اجراي بالا

وزن سبك در مقايسه با گچ

قابليت شستشوي آسان

غيرقابل اشتعال و عايق صوت و صدا و حرارت

عدم جذب گرد و غبار به واسطه خاصيت آنتي استاتيك

بدون بو و ايجاد حساسيت

قابل ترميم

سرعت اجرايي بالا

طول عمر بالا

صرفه اقتصادي

بلكا با توجه به مشخصات فوق از نظر كيفيت، زيبايي و اقتصادي كاملاً نسبت به محصولات مشابه صاحب برتري و امتياز مي باشد مي توان آن را به عنوان بهترين پوشش ساختماني جهت اجرا در ديوارها و سقف هاي ساختمان هاي مسكوني، هتل ها، اماكن عمومي، رستوران ها، بيمارستان ها، استوديوهاي ضبط صدا و تصوير، دكورهاي سينمايي، سالن هاي سينما، فروشگاه ها، ورزشگاه ها، ادارات و غيره استفاده نمود .

اين پوشش به دليل بهره مندي از طيف بالاي رنگي و امكان اجراي آن به صورت طرح هاي مختلف (مانند: اشكال هندسي و اشكال طبيعي مانند: گل، درخت، ماه، ستاره و …) ميتواند در فضاهاي آموزشي مانند مهد كودك، مدارس و دانشگاه ها مورد استفاده قرار گيرد و ضمن ايجاد فضايي آرامش بخش، محيطي زيبا و جذاب را بوجود آورد .

از اين پوشش همچنين مي توان داخل سالن هاي پذيرايي، سالن هاي سينمايي، اماكن عمومي پر رفت و آمد مانند: سالن مترو، ترمينال ها و فرودگاه ها استفاده نمود .

اين مواد به دليل برخورداري از مواد اوليه كاملاً طبيعي مي تواند در فضاهاي بهداشتي و درماني مانند: بيمارستان ها نيز مورد استفاده قرار گيرد و ضمن روحيه بخشي به بيماران محيطي كاملاً بهداشتي و آرامي را (به دليل رفلكس پايين صدا) به وجود آورد .

بلكا توسط موسسه تحقيقات صنعتي شيمي مورد تائيد قرارگرفته است . آزمونهاي مقاومت در برابر رطوبت و قابل شستشو بودن توسط پژوهشكده صنايع رنگ ايران انجام شده است . آزمون مقاومت در برابر حرارت توسط پژوهشكده مواد و انرژي انجام پذيرفته است . آزمون جذب صوتي از طريق سازمان ساختمان تهران انجام پذيرفته است . اين محصول در كشورهايي نظير آلمان ، ايتاليا ، ژاپن ، فرانسه و مكزيك اجرا مي شود

بلكا به عنوان پوشش سلولزي چيست؟

بلكا (belka) جايگزين مناسب رنگ و كاغذ ديواري، نوعي پوشش سلولوزي با الياف طبيعي پنبه سلولز مي‌باشد كه توسط دستگاه‌هاي مخصوص در ابعاد بسيار ريز خرد شده و سپس با ميزان مشخصي از رزين سلولزي وسنگهاي تزئيني كاملا مخلوط شده است. اين پوشش به دليل برخورداري از مواد اوليه كاملا طبيعي مي‌تواند در فضاهاي بهداشتي و درماني مانند بيمارستانها نيز مورد استفاده قرار گيرد. بلكا بر روي گچ، خاك و گچ (شمشه كشي شده)، چوب، فلز، رنگ روغن، سيمان، شيشه و… قابل اجرا مي باشد.

ويژگي هاي بلكا و پوشش سلولزي:

عايق حرارت

عايق برودت

عايق صوت

بي نياز از زيرسازي

نداشتن بو و مواد فرار هنگام اجرا

قابليت شستشو (با ابر و شامپوي فرش)

خاصيت آنتي استاتيك: به دليل ساختار فيبري گرد و غبار و ملكولهاي سوخته در هوا را جذب نمي‌كند.

مقاومت در برابر آتش و شعله ور نشدن

ترك‌ها را مي پوشاند

مقاومت در برابر ضربه

كاهش بازتاب مستقيم نور

قابليت ترميم

قيمت نقاشي بلكا و رنگ بلكا

شما براي اينكه از قيمت نقاشي ساختمان با رنگ بلكا و همچنين قيمت انواع رنگهاي بلكا آشنا شويد كافيست با ما تماس حاصل نماييد تا ما قيمت انواع رنگ و نيز نقاشي ساختمان را به شما اطلاع دهيم

كاتالوگ بلكا در رنگ هاي مختلف

شما براي ديدن هر گونه كاتالوگ رنگ بلكا در انواع و رنگ هاي مختلف كافيست با ما تماس بگيريد و با ارسال رايگان كاتالوگ به منزل شما ، كاتالوگ مورد نظر را مشاهده كنيد و هر رنگ و هر مدلي كه مد نظر شماست را انتخاب كنيد و خانه خود را نقاشي كنيد

قرار است به زودي كاتالوگ هاي بلكا در سايت قرار داده شود، در صورت تقاضاي شما كاتالوگ بلكا در اولويت بالاتري قرار مي گيريد و سريع تر در سايت قرار داده مي شود

مشاهده كاتالوگ بلكا

سوالات متداول در مورد بلكا و نقاشي بلكا

بلكا، پتينه، رومالين چيست؟

در واقع بلكا، پتينه، رومالين و… نام شركت هاي توليد كننده پوشش سلولزي مي باشند. محصول يكي هست فقط با طرح ها و رنگ هاي متفاوت.

بلكا چيست؟

بلكا مواد سلولزي مي باشد كه حاصل تركيب سلولز پنبه ، كاغذ، چسب پودري (cmc)، وسنگ هاي تزئيني است. كه به صورت پودر مي باشد و اجرا كننده فقط به آن آب اضافه مي كند و به صورت خمير درمي آورد. و بوسيله ماله مخصوص بلكا با ضخامت 2 ميلي متر بر روي ديوار اجرا مي كند.

 

از بلكا براي سقف حمام و يا جايي كه نم دارد مي‌توان استفاده كرد؟

بله با اضافه كردن مقداري چسب رزين مي‌توان استفاده نمود.

آيا بلكا قابليت شستشو دارد؟

مانند رنگ روغني نميتوان بلكا را شست ولي در صورت لك شدن و كثيفي ميتوان با كف شامپو فرش بوسليه يك تكه ابر آنرا تميز كرد.

بلكا قابل ترميم است؟

بله. به شما نيز به راحتي مي توانيد ترميم بلكا را انجام دهيد.

آيا بلكا داراي بو مي باشد ؟

خير . بلكا به دليل نداشتن مواد شيميايي و نفتي هيچگونه بو و حساسيتي ايجاد نمي كند.

سرعت اجراي بلكا چگونه است؟

سرعت اجراي بلكا بسيار بالا بوده به طوري كه هر نصاب حرفه اي روزانه تا 70 متر مربع را مي‌تواند اجرا كند.

برخي از نوشته هاي اين متن از صفحه اجرا بلكا نوشته شده است

——————————————*-*-*——————————————

هر گونه نظر و ديدگاهي در مورد اين مطلب داريد مي توانيد آن را با ما در ميان بگذاريد، مطمئن باشيد كه از هرگونه نظر و ديدگاهي استقبال مي كنيم، شما مي توانيد ديدگاه تان را در صفحه تماس با ما در ميان بگذاريد

——————————————*-*-*——————————————


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۰:۳۱ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي ساختمان بم

 

 

بلكا|نقاشي بلكا با رنگهاي متنوع بلكا-ارائه كاتالوگ و قيمت بلكا

بلكا

اجراي انواع نقاشي رنگ بلكا ساختمان در طرح و مدل هاي مختلف

انواع رنگ بلكا - قيمت بلكا و كاتالوگ بلكا

بلكا چيست – انواع بلكا – معايب بلكا – پوشش بلكا

براي ارسال رايگان كاتالوگ بلكا و مشاوره رايگان كافيست با ما تماس بگيريد

 

شما علاوه بر اين كه مي توانيد براي رنگ آميزي منزل يا نقاشي خانه خود از نقاشان حرفه اي ما در زمينه نقاشي ساختمان با بلكا يا هر نوع رنگ يا نقاشي ديگري بهره مند شويد، مي توانيد مطالب آموزشي در مورد نقاشي خانه يا ساختمان و انواع رنگ هاي ساختماني و همچنين مقالات در زمينه هاي مختلف رنگ ها و نقاشي ساختمان را در وبسايت نقاشي ساختمان ايران مطالعه نماييد و همچنين با ديدن فيلم هاي آموزشي نقاشي ساختمان از آموزش هاي تصويري اين مجموعه بهره مند شويد تا بتوانيد تصميم گيري بهتري در نقاشي خانه يا منزل خود داشته باشيد و با بهترين رنگ ها خانه خود را رنگ آميزي كنيد

نقاشي بلكا

اجراي انواع نقاشي بلكا منزل, بلكا خانه, رنگ بلكا, پوشش اليافي, پوشش هاي اليافي, پوشش سلولزي, نقاشي بلكا ساختمان, نقاشي بلكا آپارتمان, نقاشي بلكا ديوار, نقاشي بلكا اتاق, رنگ بلكا, رنگ كردن بلكا, رنگ آميزي بلكا

براي اطلاع بيشتر در مورد نقاشي بلكا ساختمان و نقاشي ساختمان با رنگ بلكا در رنگ هاي مختلف و همچنين اطلاع از قيمت نقاشي نقاشي بلكا و نيز دريافت كاتالوگ رنگ بلكا و بازديد و مشاوره رايگان با ما تماس بگيريد – تا به بهترين نحو شما را راهنمايي كنيم

براي آشنايي بيشتر با آموزش نقاشي ساختمان مي توانيد از صفحات ديگر سايت نقاشي ساختمان بازديد نماييد تا بتوانيد اطلاعات كامل تري در مورد نقاشي ساختمان بدست بياوريد و اطلاعات و آگاهي خود را در زمينه رنگ آميزي ساختمان و منزل خود افزايش دهيد

هدف ما جلب رضايت شما ، مشتريان گرامي است

چه با آموزش نقاشي ساختمان و چه با انجام خدمات نقاشي ساختمان

——————————————*-*-*——————————————

براي تكميل اطلاعات خود در زمينه رنگ بلكا مي توانيد به صفحه رنگ بلكا مراجعه نماييد

در صفحه رنگ بلكا به مواردي از قبيل چگونگي رنگ بلكا و نقاشي بلكا در طي زمان – مواد تشكيل دهنده  بلكا و ساختار پوشش هاي سلولزي آشنا مي شويد و همچنين آشنا خواهيد شد كه چگونه با بلكا منزل خود را زيبا كنيم و چگونگي اجراي بلكا در سطوح مختلف و نيز مزاياي پوشش سلولزي و نيز مواد و مزاياي پوشش هاي سلولزي و ابريشمي (پتينه – بلكا – رومالين – روپاد)  مورد بحث و بررسي قرار گرفته اند

——————————————*-*-*——————————————

شما در مطلب زير با بلكا و نقاشي بلكا – مواد موجود در بلكا و ساختار بلكا و همچنين ويژگي هاي مهم بلكا – پوشش سلولزي و الياف سلولزي آشنا مي شويد، همچنين با نحوه اجراي بلكا در ساختمان و خانه و مزاياي استفاده از پوشش سلولزي در ديوار و و سوالات متداول در مورد رنگ و نقاشي بلكا و قيمت نقاشي ساختمان با بلكا و انواع كاتالوگ رنگهاي بلكا آشنا خواهيد شد، شما مي توانيد در ادامه با مطالب ذيل آشنا مي شويد (كه مي توانيد بر روي هر يك كليك كنيد)

بلكا و نقاشي بلكا چيست؟

مواد موجود در رنگ بلكا و ساختار بلكا

ويژگي هاي مهم بلكا

بررسي كامل ويژگي هاي رنگ بلكا و نقاشي بلكا

نحوه اجراي بلكا – پتينه يا پوشش هاي سلولزي در ساختمان و خانه

مزايا و معايب استفاده از پوشش سلولزي در سقف و ديوار

ويژگي الياف سلولزي (بلكا)

بلكا به عنوان پوشش سلولزي چيست؟

ويژگي هاي بلكا و پوشش سلولزي

قيمت نقاشي بلكا و رنگ بلكا

كاتالوگ بلكا

سوالات متداول در مورد بلكا و نقاشي بلكا

بلكا چيست؟ نقاشي بلكا چيست؟

نقاشي بلكا مناسبترين پوشش جهت ديوار و سقف ساختمانهاي مسكوني ، تجاري ، هتلها ، بيمارستانها ، مراكز تفريحي ، ورزشي ، استوديوهاي صدا برداري و غيره ميباشد . داراي قابليتهاي فراواني بوده كه آن را از هر نظر در برابر انواع پوشش ها صاحب برتري مينمايد . ارايه گر بي نهايت رنگ براي سلايق گوناگون و نيز منطبق بر انواع دكوراسيون مي باشد . از الياف طبيعي و سلولوزي توليد گرديده و در حين و نيز بعد از اجرا بو و گرد و غباري به همراه نخواهد داشت . بلكا نياز به زير سازي نداشته و همچنين كاملا عيب زير كار را مي پوشاند و به راحتي بر روي كليه سطوح قابل اجرا ميباشد و سرعت اجرايي آن بسيار بالا است. پوشش بلكا دوده و ذرات معلق در هوا را از خود دور نموده و به راحتي قابل شستشو مي باشد .

در برابر ضربات بسيار مقاوم بوده و در صورت صدمات احتمالي براحتي و تنها در عرض چند دقيقه قابل ترميم است. با گذشت زمان تغييري نيافته و هيچگونه ترك خوردگي بر روي ديوار و يا سقف مشاهده نخواهد گرديد. پوشش بلكا عايق حرارتي ، برودتي و رطوبتي بوده و دماي محيط را بطور مطلوبي حفظ مينمايد . بلكا داراي خاصيت صدا گيري بوده و رفلكس صدا را بطور چشمگيري كاهش مي دهد

طبق آخرين آمار در حال حاضر، رنگهايي كه در بيشتر كشورهاي جهان سوم و در حال توسعه استفاده مي شوند، در كشورهاي پيشرفته از چرخه استفاده خارج شده اند زيرا در آنها اكسيد سرب كه سرطان زاييش ثابت شده به كار رفته است و باعث مضرات بسيار زيادي براي كاركنان كارخانجات رنگ سازي مي شود. و همچنين براي مصرف كنندگاني كه در معرض استنشاق مواد فرار مي باشند مضر است پس از گذشت حدود 70 سال از توليد رنگ هنوز عيوب فراواني براي رنگ شيميايي موجود مي باشد. لذا به دلايل دانش ايراني بدين فكر افتاد كه لااقل براي رنگ آميزي اماكن و ساختمانها شالوده اي از تفكر قديمي كه مبتني بر استفاده مواد طبيعي بود و همچنين خلاقيت مدرنيسم را به عنوان پوششهاي سلولزي به بازار ارائه دهد.

با در نظر گرفتن تاريخ پيدايش بلكا به عنوان پوشش سلولزي اين نتيجه گيري مي شود كه بلكا صنعتي است كه با مرور زمان جايگزين رنگهاي ساختماني مي شود ودر عين حال زيبايي و سلامت بهداشتي و صرفه جويي منابع نفتي را به ارمغان مي آورد.

مواد موجود در رنگ بلكا و ساختار بلكا :

مخلوطي از پنبه سلولز، رشته هاي الياف و رزين سلولزي با انواع متنوعي از افزودنيهاي تزئيني و آب . ساختار بلكا به انواع طرح هاي نرم و دانه دار مي باشد.

پوشش :

هركيلو حداقل 3 متر را پوشش مي دهد.

توضيح :

بلكا به دليل داشتن رطوبت در حين اجراء، مي بايست كليه سطوحي كه در مقابل آب از خود رفلكس نشان ميدهند را قبلاً توسط رنگ روغني براق و تترونيوم رزين پوشش داد و ميزان مصرف وغلظت رنگ روغن و يا تترونيوم رزين، بستگي به فرسودگي و قطر فلز يا سطح زيركار دارد.

ويژگي هاي مهم نقاشي بلكا

بلكا پوششي است كه از سلولز طبيعي تشكيل شده است.

بلكا عايق حرارت ، برودت و همچنين عايق صوت مي باشد.

بلكا به زيرسازي نيازي ندارد و قابل ترميم مي باشد.

بلكا در برابر ضربه ، آتش سوزي و شعله ور شدن بسيار مقاوم است.

بلكا به دليل دارا بودن خاصيت آنتي استاتيك و ساختار فيبري ، گرد و غبار هوا را به خود جذب نمي كند.

بررسي كامل ويژگي هاي رنگ بلكا و نقاشي بلكا:

عايق حرارت و برودت

خاصيت عايق بودن الياف سالهاست كه پذيرفته شده است و بيشتر خاصيت عايق بودن مجموع الياف (از نظر حرارت) به اين علت است كه همواره هوا در داخل فضاهاي موجود در داخل آن ساكن مي گردد. ديوار پوشيده از بلكا از اتلاف حرارتي ساختمان در فصل زمستان مي كاهد. همه ساختمانها از طريق ديوارها و جداره ها مقداري گرما را ازدست مي دهند كه بلكا كاملا اين فضاها را پر مي كن. همچنين بلكا با جلوگيري از برخورد مستقيم تابش خورشيد سرمايش تابستاني را تامين مي كند. هواي گرم بين ديوار بيروني و هواي ساكن بين الياف بالا رفته و از ميان سوراخ هاي رو كاري به بيرون جريان مي يابد. در نتيجه از ميزان بار سرمايشي ساختمان كاسته مي شود و هواي تهويه شده مستقيما از طريق دريچه هاي فرعي به داخل ساختمان وارد مي شود. بدين صورت هواي گرم و سرد پس از برخورد با ديوارهاي پوشيده شده توسط بلكا به يك سد انتقال حرارتي برخورد مي كند اين خود مطلبي است كه مورد توجه سازمان بهينه سازي مصرف انرژي مي باشد.

كاهش محسوس صدا به عنوان عايق صوت

يكي از آلودگي هاي محيط زيست كه براي انسان نيز بسيار مضر است آلودگي صوتي مي باشد. مخصوصاً صداهاي مداوم كه ناشي از بازگشت امواج صوت پس از برخورد با سطوح به وجود مي آيند. اين صداها حساسيت گوش را نسبت به انواع صداها تقليل مي دهد اگر مدت ده دقيقه در محيطي كه اين صداها موجود باشند حضور داشته باشيم نياز به استراحتي به مدت بيست دقيقه در محيطي كاملاً آرام داريم تا اثر آن را جبران نماييم .اثرات غير مستقيم صداهاي ناخواسته بر روي انسان عبارت از حساسيت عصبي، تحريك پذيري شديد، گرفتگي عضلاني و خستگي روحي و جسمي و حتي در مواقعي سرگيجه است. بلكا به عنوان پوششي با تخلخلهاي فراوان و غير همگون كه به ضخامت mm4 -2 روي ديوارها اجرا مي شود حدود 30 تا50 درصد رفلكس صدا را كاهش مي دهد و بطوريكه كاملاً محسوس آلودگي صوت را تقليل مي دهد.

عدم نياز به زيرسازي جدي در مرحله اجرا

عدم نياز به زير سازي جدي و اجرا شدن اين محصول بر روي كليه سطوح اعم از گچ و خاك، سيمان سفيد و سياه، رنگ روغن، رنگ پلاستي، كاشي و… باعث سرعت عمل اين كار و در ضمن كاهش جدي هزينه مي گردد. بطور مثال روند كلي ساخت در ساختمانهاي بيشتر نقاط ايران بدين صورت است كه ابتدا بعد از آجر چيني، گچ و خاك ساختمان انجام مي شود كه اين مرحله در بعضي از مناطق مرطوب كشور به جاي گچ و خاك، سيمان سفيد جايگزين مي شود سپس روي گچ وخاك يا سيمان، گچ سفيد مي زنند و رنگ آميزي مي كنند. با بلكا مرحله سفيد كاري كاملا حذف مي شود. در مرحله گچ و خاك يا سيمان بلافاصله بلكا كه جايگزين رنگ ساختماني است اجرا مي شود بدين ترتيب علاوه بر سرعت اجراي كار، راحتي و همچنين صرفه اقتصادي را به همراه مي آورد در مواردي كه فضاي داخلي به منظور استفاده براي آشپزخانه يا آزمايشگاه از كاشي پوشيده شده باشد و بعد از مدتي مصرف كننده تمايل داشته باشد به عنوان اتاق ديگري از آن استفاده نمايد بلكا به راحتي بر روي كاشي اجرا مي شود و نياز به برداشتن كاشي نمي باشد.

بلكا خاصيت قابليت شستشو دارد

اين خاصيت مربوط به رزين نهايي است كه اين نوع رزين شيميايي مخصوص شركت مي باشد. نحوه شتستشو: با ابر و شامپوي فرش قابل شستشو مي باشد پس از شستشو مدتي صبر كنيد تا دوباره بلكا خشك شود.

شما مي توانيد بلكا را نيز با بخارشو تميز كنيد

عدم جذب گرد و غبار

يكي از عوامل جذب گرد وغبار توسط سطوح، ايجاد بار الكتريكي مخالف بين ذرات معلق در هوا و سطح مورد نظر مي باشد. در آزمايشات متعدد مشخص شده است كه الياف سلولزي حداقل (در حد صفر) اشكال را از نظر بار الكتريسيته ساكن ايجاد مي نمايند. دليل اين پديده به جذب رطوبت توسط الياف سلولزي و پنبه اي مربوط مي شود. از مدتها قبل فهميده شده بود كه الياف، رطوبت موجود در هوا را به خود جذب مي كنند از اين نقطه نظر جذب رطوبت باعث مي گردد از تشكيل الكتريسيته ساكن در الياف جلوگيري به عمل آيد. با توجه به ساختار بلكا كه تشكيل شده از رزينهاي سلولزي والياف پنبه اي و پگيمنت معدني، هيچكدام از اجزا تشكيل اين محصول داراي الكتريسيته ساكن نمي شود و در نتيجه ما شاهد رگه هاي جذب گرد و غبار در سقفها و بالاي شوفاژها نمي باشيم.

مقاوم در مقابل آتش سوزي

طول زمان حفاظت در مقابل آتش يا تحمل آتش براي ساختمان مي تواند متفاوت باشد و بستگي به فاصله آنها از مراكز آتش نشاني، وجود تجهيزات اطفاء حريق مستقر در ساختمان و يا وجود مــواد قابل اشتعال در آنها دارد. زمان تحمل آتش براي ساختمانهاي مسكـوني و اداري بايد ســه ربع تا يك ساعت باشد و اين زماني است كه معمولاً براي تخليه ساختمان لازم است. ساختمانهاي بلند، بيمارستانها، تئاتر و سينما 2 ساعت و اماكن تجاري و صنعتـي حداقل بايد سه ساعت تحمل آتش را داشته باشد و در اين زمـان آسيب نبيند. انتخـاب نوع پوشش مقاوم آتش و ضخــامت آن براي ساختمانها بستگي به جنس آنها و همچنين زماني دارد كه براي تحمل آتش، براي آنها در نظر گرفته شده است. در شرايـط ثابت، ضخامت لايه پوشش مقاوم آتش نسبت مستقيم با زمان تحمـل آتش دارد و با افزايش ضخامت، زمان تحمل افزايش مي يابد.استاندارد شماره DIN4102 آلمـان، ناظر به عكس الـعمل مصالح ساختماني در مقابل آتش است. پوشش ديوار« بلكا » بر اسـاس داده هاي اين استاندارد در رابطه با آتش سوزي، مورد آزمايش قرارگرفت و نتيجتاً به عنوان يك مصالح ساختماني كه به سختي قابل اشتعال مي باشد، طبقه بندي شده و مي توان اين پوشش ديوار را به عنوان مصالح ساختماني كه به سختي قابل اشتعال مي باشد، به كار برد. ضمناً تأييديه عدم اشتعال بلكا را از NWTA استراليا و دانشكده امير كبير اخذ كرده ايم.

بلكا ترك نمي خورد

اين خاصيت باعث مي شود ترك ديوارها پوشانده شود و همچنين از ايجاد ترك احتمالي در سقف و ديوارها جلوگيري كند. اين مورد به خصوص هنگام بازسازي ساختمانهاي قديمي نمود پيدا مي كند.

خاصيت ارتجاعي

اين خاصيت باعث مي شود ترك ديوارها پوشانده شود و همچنين از ايجاد ترك احتمالي در سقف و ديوارها جلوگيري كند. اين مورد به خصوص هنگام بازسازي ساختمانهاي قديمي نمود پيدا مي كند.

بلكا از نظر بهداشت

از لحاظ سمي براي كشت گياهاني كه بعداً توليد فيبر مي نمايد آزمايش شده و ميزان آن در حد نرمال مي باشد.

PH بلكا به دليل حلال آب برابر با 7 مي باشد فاقد فرمالدئيد مي باشد. فرمالدئيد : گازي با بوي تند است كه سرطان زا مي باشد و در دود سيگار و ماشين وجود دارد و بيشتر در ساخت رنگ و فوم از آن استفاده مي شود. فلزات سنگين مانند Pb ـ Hg ـ Zn ـ A ـ Co ـ Cu ـ CI ـ Cd كه سرطان زا هستند تقريباً در حد صفر مي باشد. بلكا فاقد هر گونه مواد فرار مي باشد.

دوستدار محيط زيست

همانطور كه در بخش آلودگيهاي صوتي ذكر شد صوت هاي ناهنجار يكي از آلاينده هاي محيط زيست مي باشد از زواياي ديگر عدم استفاده از مواد نفتي و مواد فرار در ساختار بلكا كه چه در زمان اجرا و چه در موقع توليد، و چه در موقع توليد، پسابي در اين زمينه توليد نمي كند كه باعث عدم حساسيت مصرف كنندگان و سلامتي محيط زيست مي شود. چرا كه مسئله آلودگي مواد نفتي به صورت تاثيرات دراز مدت يا كوتاه مدت نمايان مي شود. كاهش در انتقال نور كه موجب ممانعت عمل فتوسنتز گياهان مي شوند حاصل پسابهاي نفتي مي باشد. تركيبات هيدرو كربني اشباع شده با نقطه جوش بالا و آروماتيكها مي توانند اثرات فجيعي بر روي انواع گوناگون موجودات داشته باشند. سرنوشت تركيبات آلي كه وارد زنجيره غذايي موجودات شده اند ( ورود در زنجيره غذايي از طريق آبياري سبزيجات امكان پذير مي باشد ) مطالعه شده است. نتايج نشان مي دهند كه هيدرو كربن صنعتي زماني كه يك بار به درون بدن يك موجود زنده رفته باشند نيز پايدار مي مانند. يكي ديگر از آلوده كنندگان محيط زيست فلزات سنگين مي باشند. فلزات جزو مفيد ترين مواد و اولين عناصري هستند كه توسط انسان شناخته شدند و مهم ترين نقش را در توسعه تمدن ايفا كرده اند. امروز يك فلز اورانيوم راه حلي براي مبرم ترين مشكل بشر يعني كمبود انرژي شناخته شده است كه بسيار ارزشمند است ولي در كنار آن هر چه در صنايع ديگر امكان استفاده كمتر از اين فلزات سنگين كه بطور كل cu-v-sn-ni-mg-pb-cn –cd-ba هستند، باشد آلودگي هاي زيست محيطي به حداقل خواهد رسيد با اين هدف بلكا بدون استفاده از حتي يك فلز سنگين تهيه مي شود كه از اين بابت تامين كننده سلامت مصرف كنندگان مي باشد. يكي از موارد مطرح در جوامع مدرن بشري باز يافت محصولات پس از پايان دوره مصرف مي باشد كه از اين جهت نيز بلكا به راحتي به چرخه طبيعت باز مي گردد.

نحوه اجراي بلكا – پتينه يا پوشش هاي سلولزي در ساختمان و خانه

مخلوط كردن مواد بلكا پتينه – رومالين به مقدار مورد نياز مواد بلكا را از كيسه خارج نموده و در درون ظرفي مناسب بريزيد.

حدود پنج برابر وزن مواد، آب (ترجيحاً آب گرم) اضافه كنيد تا يك خمير سفت ايجاد شود.

مخلوط كردن مواد بلكا پتينه – رومالين خمير بلكا را خوب هم زده، به طور كامل به مدت حداقل 10 دقيقه ورز دهيد..

مخلوط كردن مواد بلكا پتينه – رومالين پس از 30 دقيقه، مجدداً خمير بلكا را خوب ورز دهيد…

مخلوط كردن مواد بلكا پتينه – رومالين اكنون مواد آماده‌ي اجرا با ماله‌ي مخصوص بلكا مي‌باشد و مي توانيد آن را بر روي ديوار بكشيد

مخلوط كردن مواد بلكا پتينه – رومالين براي استفاده‌ي بهينه از بلكا، لازم است آن را با ضخامت مناسب بر روي سطوح اجرا نماييد. براي اين منظور، توصيه مي شود در هر متر مربع حدود 280 گرم بلكا (خشك) و به ضخامت حدود 2 ميلي متر اجرا شود.

تذكر 1 : بلكا بر روي سطوح گوناگون (رنگ روغني، رنگ پلاستيك، سيمان، گچ، گچ و خاك، شيشه، چوب، فلز و …) قابل اجرا مي باشد.

تذكر 2 اگر سطح زير كار، رنگ پلاستيك، چوب، فلز و يا گچ كشته باشد بايد قبل از اجراي بلكا، روي سطح را با رزين يا حتي با رنگ روغني رقيق شده پوشانده، پس از خشك شدن كامل آن، شروع به اجراي بلكا نماييد.

مزايا و معايب استفاده از پوشش هاي سلولزي (بلكا) در سقف و ديوار :

1 – جهت اجرا نيازي به زيرسازي اوليه ندارد از اين رو در وقت و هزينه صرفه جويي شده و برخلاف انواع ديواركوب PVC و MDF فضاي خاليي بين پوشش و ديوار اصلي ايجاد نخواهد شد .

2 – بلكا به دليل پوشش دادن سطوح بطور كامل ٬ نوعي عايق صوتي و حرارتي به شمار مي رود .

3 – به دليل خاصيت آنتي استاتيك مواد اوليه بلكا ( پتينه – روپاد – رومالين )٬ اين پوشش ها گرد و غبار را به خود جذب نمي كنند

4 – به جهت استفاده از مواد با كيفيت ٬ پايداري زنگ و طرح خود را به مرور زمان از دست نمي دهند

5 – از آنجا كه اين مواد مستقيما بر روي ديوار قرار مي گيرند در برابر ضربه مقاومت خوبي داشته و در سطوح آن ترك خوردگي به وجود نخواهد آمد .

6 – در صورت كنده شدن به راحتي قابل ترميم و بازسازي مي باشد.

7 – جهت اجراي پوشش بلكا نيازي به تخليه محل نبوده و به دليل استفاده از مواد كاملا طبيعي در تركيبات آن با محيط زيست سازگار بوده و هيچگونه حساسيت و آلرژيي ايجاد نمي كند .

8 – در اجراي بلكا به راحتي مي توان از تركيب رنگ هاي مختلف استفاده نموده و طرح هاي زيبايي بوجود آورد .

لازم به ذكر است كه مواد اوليه پوشش هاي سلولزي ارائه شده توسط شركت كيميا دكور طبق استانداردهاي بين المللي سلامت و بهداشتي كشورهاي آلمان ٬ استراليا و روسيه تهيه مي شوند .

از آنجا كه اين پوشش ها از تنوع بالاي طرح و رنگ برخوردارند به راحتي ميتوان با مبلمان و ساير اثاثيه تناسب رنگ ايجاد نمود

ويژگي هاي الياف سلولزي ( بلكا )

بلكا بر روي گچ، خاك و گچ ( شمشه كشي شده )، چوب، فلز، رنگ روغن، سيمان، شيشه و … قابل اجرا مي باشد. لازم به توضيح است در ساختمان هاي در حال ساخت استفاده از بلكا بر روي خاك و گچ موجب افزايش سرعت اجراي پروژه و كاهش هزينه، به واسطه حذف كامل مراحل گچ كاري و رنگ مي شود .

بلكا رطوبت محيط را جذب كرده و باعث تعديل رطوبت محيط ميگردد . رطوبت جذب شده در شرايط معكوس به محيط باز گردانده مي شود

بلكا به دليل خاصيت ارتجاعي، ترك هايي كه معمولاً در اثر نشست ساختمان بعد از ساخت روي ديوارها و سقف ايجاد مي شود را پوشش داده و از معرض ديد براي هميشه حذف مي نمايد .

بر خلاف رنگ و كاغذ ديواري مقاومت بلكا در برابر ضربه قابل توجه بوده و چنانچه پوشش بلكا صدمه اي وارد شود براحتي ظرف چند دقيقه توسط شخص قابل ترميم است .

بلكا جايگزين مناسب رنگ و كاغذ ديواري است و پايه اصلي آن الياف طبيعي است .

طرح توليدي شركت پارس رومالين ويژگي هاي منحصر به فردي دارد كه عبارتنداز :

تنوع نامحدود در طرح و رنگ

سرعت اجراي بالا

وزن سبك در مقايسه با گچ

قابليت شستشوي آسان

غيرقابل اشتعال و عايق صوت و صدا و حرارت

عدم جذب گرد و غبار به واسطه خاصيت آنتي استاتيك

بدون بو و ايجاد حساسيت

قابل ترميم

سرعت اجرايي بالا

طول عمر بالا

صرفه اقتصادي

بلكا با توجه به مشخصات فوق از نظر كيفيت، زيبايي و اقتصادي كاملاً نسبت به محصولات مشابه صاحب برتري و امتياز مي باشد مي توان آن را به عنوان بهترين پوشش ساختماني جهت اجرا در ديوارها و سقف هاي ساختمان هاي مسكوني، هتل ها، اماكن عمومي، رستوران ها، بيمارستان ها، استوديوهاي ضبط صدا و تصوير، دكورهاي سينمايي، سالن هاي سينما، فروشگاه ها، ورزشگاه ها، ادارات و غيره استفاده نمود .

اين پوشش به دليل بهره مندي از طيف بالاي رنگي و امكان اجراي آن به صورت طرح هاي مختلف (مانند: اشكال هندسي و اشكال طبيعي مانند: گل، درخت، ماه، ستاره و …) ميتواند در فضاهاي آموزشي مانند مهد كودك، مدارس و دانشگاه ها مورد استفاده قرار گيرد و ضمن ايجاد فضايي آرامش بخش، محيطي زيبا و جذاب را بوجود آورد .

از اين پوشش همچنين مي توان داخل سالن هاي پذيرايي، سالن هاي سينمايي، اماكن عمومي پر رفت و آمد مانند: سالن مترو، ترمينال ها و فرودگاه ها استفاده نمود .

اين مواد به دليل برخورداري از مواد اوليه كاملاً طبيعي مي تواند در فضاهاي بهداشتي و درماني مانند: بيمارستان ها نيز مورد استفاده قرار گيرد و ضمن روحيه بخشي به بيماران محيطي كاملاً بهداشتي و آرامي را (به دليل رفلكس پايين صدا) به وجود آورد .

بلكا توسط موسسه تحقيقات صنعتي شيمي مورد تائيد قرارگرفته است . آزمونهاي مقاومت در برابر رطوبت و قابل شستشو بودن توسط پژوهشكده صنايع رنگ ايران انجام شده است . آزمون مقاومت در برابر حرارت توسط پژوهشكده مواد و انرژي انجام پذيرفته است . آزمون جذب صوتي از طريق سازمان ساختمان تهران انجام پذيرفته است . اين محصول در كشورهايي نظير آلمان ، ايتاليا ، ژاپن ، فرانسه و مكزيك اجرا مي شود

بلكا به عنوان پوشش سلولزي چيست؟

بلكا (belka) جايگزين مناسب رنگ و كاغذ ديواري، نوعي پوشش سلولوزي با الياف طبيعي پنبه سلولز مي‌باشد كه توسط دستگاه‌هاي مخصوص در ابعاد بسيار ريز خرد شده و سپس با ميزان مشخصي از رزين سلولزي وسنگهاي تزئيني كاملا مخلوط شده است. اين پوشش به دليل برخورداري از مواد اوليه كاملا طبيعي مي‌تواند در فضاهاي بهداشتي و درماني مانند بيمارستانها نيز مورد استفاده قرار گيرد. بلكا بر روي گچ، خاك و گچ (شمشه كشي شده)، چوب، فلز، رنگ روغن، سيمان، شيشه و… قابل اجرا مي باشد.

ويژگي هاي بلكا و پوشش سلولزي:

عايق حرارت

عايق برودت

عايق صوت

بي نياز از زيرسازي

نداشتن بو و مواد فرار هنگام اجرا

قابليت شستشو (با ابر و شامپوي فرش)

خاصيت آنتي استاتيك: به دليل ساختار فيبري گرد و غبار و ملكولهاي سوخته در هوا را جذب نمي‌كند.

مقاومت در برابر آتش و شعله ور نشدن

ترك‌ها را مي پوشاند

مقاومت در برابر ضربه

كاهش بازتاب مستقيم نور

قابليت ترميم

قيمت نقاشي بلكا و رنگ بلكا

شما براي اينكه از قيمت نقاشي ساختمان با رنگ بلكا و همچنين قيمت انواع رنگهاي بلكا آشنا شويد كافيست با ما تماس حاصل نماييد تا ما قيمت انواع رنگ و نيز نقاشي ساختمان را به شما اطلاع دهيم

كاتالوگ بلكا در رنگ هاي مختلف

شما براي ديدن هر گونه كاتالوگ رنگ بلكا در انواع و رنگ هاي مختلف كافيست با ما تماس بگيريد و با ارسال رايگان كاتالوگ به منزل شما ، كاتالوگ مورد نظر را مشاهده كنيد و هر رنگ و هر مدلي كه مد نظر شماست را انتخاب كنيد و خانه خود را نقاشي كنيد

قرار است به زودي كاتالوگ هاي بلكا در سايت قرار داده شود، در صورت تقاضاي شما كاتالوگ بلكا در اولويت بالاتري قرار مي گيريد و سريع تر در سايت قرار داده مي شود

مشاهده كاتالوگ بلكا

سوالات متداول در مورد بلكا و نقاشي بلكا

بلكا، پتينه، رومالين چيست؟

در واقع بلكا، پتينه، رومالين و… نام شركت هاي توليد كننده پوشش سلولزي مي باشند. محصول يكي هست فقط با طرح ها و رنگ هاي متفاوت.

بلكا چيست؟

بلكا مواد سلولزي مي باشد كه حاصل تركيب سلولز پنبه ، كاغذ، چسب پودري (cmc)، وسنگ هاي تزئيني است. كه به صورت پودر مي باشد و اجرا كننده فقط به آن آب اضافه مي كند و به صورت خمير درمي آورد. و بوسيله ماله مخصوص بلكا با ضخامت 2 ميلي متر بر روي ديوار اجرا مي كند.

 

از بلكا براي سقف حمام و يا جايي كه نم دارد مي‌توان استفاده كرد؟

بله با اضافه كردن مقداري چسب رزين مي‌توان استفاده نمود.

آيا بلكا قابليت شستشو دارد؟

مانند رنگ روغني نميتوان بلكا را شست ولي در صورت لك شدن و كثيفي ميتوان با كف شامپو فرش بوسليه يك تكه ابر آنرا تميز كرد.

بلكا قابل ترميم است؟

بله. به شما نيز به راحتي مي توانيد ترميم بلكا را انجام دهيد.

آيا بلكا داراي بو مي باشد ؟

خير . بلكا به دليل نداشتن مواد شيميايي و نفتي هيچگونه بو و حساسيتي ايجاد نمي كند.

سرعت اجراي بلكا چگونه است؟

سرعت اجراي بلكا بسيار بالا بوده به طوري كه هر نصاب حرفه اي روزانه تا 70 متر مربع را مي‌تواند اجرا كند.

برخي از نوشته هاي اين متن از صفحه اجرا بلكا نوشته شده است

——————————————*-*-*——————————————

هر گونه نظر و ديدگاهي در مورد اين مطلب داريد مي توانيد آن را با ما در ميان بگذاريد، مطمئن باشيد كه از هرگونه نظر و ديدگاهي استقبال مي كنيم، شما مي توانيد ديدگاه تان را در صفحه تماس با ما در ميان بگذاريد

——————————————*-*-*——————————————


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اصول نقاشي ساختمان، krhad shojlhk، آموزش نقاشي ساختمان با غلتك، رنگ ساختمان، رنگ آميزي مدرن منزل، رنگ اميزي در ساختمان، رنگ ونقاشي ساختمان، رنگ كاري ساختمان، روانشناسي رنگ ساختمان، روانشناسي رنگ ها در ساختمان، روانشناسي رنگها براي ساختمان، روش نقاشي ساختمان، نقاشي سقف ساختمان، نقاشي در و ساختمان، نقاشي ساختمان تهران، نقاشي ساخثمان، نقاشي از ساختمان، نقاشي ساختمان بتونه، مراحل رنگ كاري، نقاشس ساختمان، نقاشي ديوار با غلطك، نقاشي ساحتما،
موضوع:
[ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۴۴:۵۵ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي ساختمان در پارس اباد

 

درب فلزي,رنگ آميزي درب فلزي,رنگ آميزي درب چوبي,كنتكس,كنيتكس,كنتكس پلاستيك,كنتكس با زيرسازي,پوشش, صنعتي,پوشش صنعتي,اپوكسي,چهارچوب فلزي,متري,متر مربع,رنگ آميزي چهارچوب فلزي,شيشه,مشاوره,مشاوره در زمينه نقاشي ساختمان,مشاور نقاش ساختمان,مشاوره با نقاش ساختمان,بنايي,كاشي كاري,گچ كاري,قيركاري, جوشكاري,داخل,خارج,رنگ آميزي استخرها,رنگ,رنگ استخر,رنگ هاي فوري,پلي استر,مولتي كالر,اجراي مولتي كالر,رنگ مولتي كالر,اجراي مولتي كالر خوب,ارزان,قيمت,مناسب,جدول,جداول,رنگ آميزي جدول,رنگ آميزي جدول ها,رنگ آميزي جدول هاي كنار خيابان,خيابان,ضدزنگ,ضد زنگ آهن,ضد زنگ اسكلت ساختمان ها,اسكلت,اسكلت ساختمان ضد زنگ,بهترين رنگ,رنگ خوب , رنگ هادي ,رنك سحر ,رنگ سحرو هادي,رنگ درجه يك , رنگ درجه ۱ , سفارش,سفارش نقاشي ساختمان, اتحاديه,اتحاديه نقاشان,اتحاديه نقاشان وزارت كار,اتحاديه نقاشان تهران,عضو اتحاديه نقاش ها,عضويت,سامانه پيام كوتاه نقاشي ساختمان,سامانه پيامكي,قلي پور,نقاش ساختمان محمدي,كارشناس,كارشناس نقاشي ساختمان,قيمت رنگ,اخبار

 

براي رنگ آميزي و نقاشي ساختمان چقدر رنگ نياز است؟

چقدر رنگ لازم داريم - محاسبه مقدار رنگ براي هر ساختمان

اگر تصميم گرفته‌ايد ديوار منزل تان را خودتان رنگ‌آميزي كنيد،‌ اين مقاله را بخوانيد تا اندازه لازم براي خريد رنگ را بدانيد. براي محاسبه مقدار رنگ لازم در رنگ‌آميزي،‌ ابتدا بايد مساحت سطحي كه قصد رنگ آميزي آن را داريد بر حسب متر مربع و با استفاده از فرمولهاي مناسب سطوح مورد رنگ آميزي، محاسبه و تعيين كنيد. البته بايد در نظر داشت كه بسياري از ديوارها و سطوح؛ مسطح و منظم نيستند و شما ملزم هستيد آنها را به صورت مجزا اندازه‌گيري كنيد. يادتان باشد:


• سطوح فرسايش يافته رنگ بيشتري نسبت به سطوح نو جذب مي‌كنند. بنابراين بايد رنگ بيشتري از ميزان محاسبه شده تهيه كنيد.

• سطوح گچي نيازمند دو نوع پوشش رنگ (ابتدا پوشش آستر و سپس پوشش رويه) هستند.

 مرحله اول:

مساحت سطوح مختلف هندسي را بر اساس فرمول‌هاي زير به دست آوريد:

 مرحله دوم:

مساحت مترمربع را بر پوشش تئوري هر گالن كه بر روي برچسب رنگ نوشته شده تقسيم مي‌كنيم. عدد حاصله، تعداد تقريبي گالن رنگ موردنياز است. پوشش تئوري هر گالن رنگ، 19 تا 38 متر مربع بر گالن است. با اين حال، پوشش اوليه يا آستري روي سطوح فرسايش يافته يا گچي 19 تا 14متر مربع بر گالن بر‌آورد مي‌شود.

مثال: براي رنگ‌آميزي كلي يك اتاق كه داراي ابعاد 6در 4 و ارتفاع 3 متر است از جدول زير استفاده مي‌كنيم. پوشش تئوري رنگ انتخابي 30 مترمربع در هر گالن است كه بر روي درپوش ظرف رنگ نوشته شده است.

4 مترمربع را تقسيم بر 30 (متراژ اتاق) مي‌كنيم، عدد به دست آمده 8/2 گالن است يعني بايد 3 گالن رنگ براي رنگ‌آميزي اين اتاق خريداري شود.

اگر ديوار تازه ساز و گچي بود و هنوز روي آن رنگي نيامده بود، بايد يك دور رنگ آستري نيز بر روي ديوار بزنيم، براي اين كار مي‌توانيم رنگي با پوشش تئوري 17 مترمربع بر گالن را انتخاب كنيم كه در چنين صورتي طبق جدول فوق، 84 مترمربع تقسيم بر 17 مساوي با 9/4 گالن رنگ آستري مي‌شود يعني شما بايد 5 گالن رنگ نيز براي آستر خريداري كنيد.

 براي محاسبه مقدار رنگ لازم براي ديگر سطوح منزل نيز مي‌توانيد به روش زير عمل كنيد:رنگ سال 93

1 – مساحت كل ديوارها: مجموع عرض همه ديوارها ضربدر درازاي اتاق

2 – مساحت پنجره: درازاي پنجره ضربدر عرض پنجره

3 – تكرار رديف 2 براي هر پنجره و جمع مساحت آنها با يكديگر

4 – مساحت در: ارتفاع در ضربدر عرض در

5 – تكرار رديف 4 براي هر در و جمع مساحت آنها با يكديگر

6 – سطوحي كه رنگ‌آميزي نمي‌شوند: مساحت حاصل از رديف 3 به علاوه مساحت حاصل از رديف 4

7 – مساحت كلي سطح رنگ‌آميزي شونده: مساحت حاصل از رديف 6 منهاي مساحت حاصل از رديف 1

8 – مقدار رنگ لازم براي هر پوشش: پوشش رنگ(برحسب مترمربع برگالن) تقسيم‌بر عدد حاصل از رديف 7

 رنگ ها ي جديد ساختماني

رنگ عاملي است نيرومند كه مي‌تواند برانگيزد يا تحسين بخشد؛ به هيجان آورد يا آرامش دهد؛ حسي از گرمي يا سردي ايجاد كند و حتي خوشايند يا ناخوشايند باشد.

رنگ‌هاي ساختماني يكي از عوامل زمينه دكوراسيون هستند كه آگاهي درباره آنها مي‌تواند تاثير بسزايي در انتخاب نوع و اثر به جامانده از آنها داشته باشد. از جمله رنگ‌هاي ساختماني، مي‌توان به رنگ‌هاي (Water Base) يا پايه آب اشاره كرد كه به دليل زود خشك شدن طرفداران بيشتري دارد.

حلال‌ها و مواد نفتي از تشكيل‌دهنده‌هاي اصلي رنگ‌ها هستند كه اغلب به عنوان مواد خطرناك و آلوده‌كننده محيط زيست از آنها ياد مي‌شود. در سال‌هاي اخير، حذف حلال‌ها از سيستم رنگ و جايگزين كردن آن با آب، هدف اصلي تكنولوژيست‌ها قرار گرفته و استفاده از محصولات پايه آب در حال گسترش است. از مجموعه وسيعي از رنگ‌ها و پوشش‌هاي پايه آب كه به بازار عرضه شده، بد نيست با چند نمونه بسيار كاربردي آشنا شويم.

- پوشش‌هاي اكرليك پايه آب ساختماني

اين رنگ‌ها بر پايه پليمر اكرليك امولشن، با بالاترين كيفيت و مخصوص سطوح داخلي و خارجي ساختمان طراحي شده‌اند.

- پوشش‌هاي ضدزنگ پايه آب مخصوص سطوح فلزي داخل و خارج ساختمان

ضدزنگ اكرليك، محصول جديد ديگري از دسته ديگري از دسته رنگ‌هاي دوست‌دار محيط زيست است كه بر پايه پليمر اكرليك امولشن صنعتي و پيگمنت‌هاي ضدخوردگي طراحي شده است و جهت محافظت سطوح فلزي از زنگ‌زدگي مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد. اين ضدزنگ قابل پوشش به وسيله رنگ‌هاي آلكيدي و نيز رنگ‌هاي اكرليك ساختماني است و از چسبندگي عالي نسبت به اين پوشش‌ها برخوردار است.

پوشش‌هاي آكرليك پايه آب مخصوص چوب

بعد از توليد موفقيت‌آميز رنگ‌هاي ساختماني اكرليك، هم‌اكنون سيلر و كيلر اكرليك بر پايه آب مخصوص چوب نيز براي اولين بار در ايران همگام با تكنولوژي روز اروپا و امريكا توسط متخصصين توليد و عرضه شده است. اين پوشش در شرايط مختلف جوي (آفتاب، بارندگي و رطوبت) از چوب حفاظت مي‌كند و براي سطوح چوبي خارجي ساختمان نيز قابل استفاده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۲۶:۵۴ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي ساختمان در مرند

 

براي رنگ آميزي و نقاشي ساختمان چقدر رنگ نياز است؟

چقدر رنگ لازم داريم - محاسبه مقدار رنگ براي هر ساختمان

اگر تصميم گرفته‌ايد ديوار منزل تان را خودتان رنگ‌آميزي كنيد،‌ اين مقاله را بخوانيد تا اندازه لازم براي خريد رنگ را بدانيد. براي محاسبه مقدار رنگ لازم در رنگ‌آميزي،‌ ابتدا بايد مساحت سطحي كه قصد رنگ آميزي آن را داريد بر حسب متر مربع و با استفاده از فرمولهاي مناسب سطوح مورد رنگ آميزي، محاسبه و تعيين كنيد. البته بايد در نظر داشت كه بسياري از ديوارها و سطوح؛ مسطح و منظم نيستند و شما ملزم هستيد آنها را به صورت مجزا اندازه‌گيري كنيد. يادتان باشد:

• سطوح فرسايش يافته رنگ بيشتري نسبت به سطوح نو جذب مي‌كنند. بنابراين بايد رنگ بيشتري از ميزان محاسبه شده تهيه كنيد.

• سطوح گچي نيازمند دو نوع پوشش رنگ (ابتدا پوشش آستر و سپس پوشش رويه) هستند.

 مرحله اول:

مساحت سطوح مختلف هندسي را بر اساس فرمول‌هاي زير به دست آوريد:

 مرحله دوم:

مساحت مترمربع را بر پوشش تئوري هر گالن كه بر روي برچسب رنگ نوشته شده تقسيم مي‌كنيم. عدد حاصله، تعداد تقريبي گالن رنگ موردنياز است. پوشش تئوري هر گالن رنگ، 19 تا 38 متر مربع بر گالن است. با اين حال، پوشش اوليه يا آستري روي سطوح فرسايش يافته يا گچي 19 تا 14متر مربع بر گالن بر‌آورد مي‌شود.

مثال: براي رنگ‌آميزي كلي يك اتاق كه داراي ابعاد 6در 4 و ارتفاع 3 متر است از جدول زير استفاده مي‌كنيم. پوشش تئوري رنگ انتخابي 30 مترمربع در هر گالن است كه بر روي درپوش ظرف رنگ نوشته شده است.

4 مترمربع را تقسيم بر 30 (متراژ اتاق) مي‌كنيم، عدد به دست آمده 8/2 گالن است يعني بايد 3 گالن رنگ براي رنگ‌آميزي اين اتاق خريداري شود.

اگر ديوار تازه ساز و گچي بود و هنوز روي آن رنگي نيامده بود، بايد يك دور رنگ آستري نيز بر روي ديوار بزنيم، براي اين كار مي‌توانيم رنگي با پوشش تئوري 17 مترمربع بر گالن را انتخاب كنيم كه در چنين صورتي طبق جدول فوق، 84 مترمربع تقسيم بر 17 مساوي با 9/4 گالن رنگ آستري مي‌شود يعني شما بايد 5 گالن رنگ نيز براي آستر خريداري كنيد.

 براي محاسبه مقدار رنگ لازم براي ديگر سطوح منزل نيز مي‌توانيد به روش زير عمل كنيد:

1 – مساحت كل ديوارها: مجموع عرض همه ديوارها ضربدر درازاي اتاق

2 – مساحت پنجره: درازاي پنجره ضربدر عرض پنجره

3 – تكرار رديف 2 براي هر پنجره و جمع مساحت آنها با يكديگر

4 – مساحت در: ارتفاع در ضربدر عرض دردرب فلزي,رنگ آميزي درب فلزي,رنگ آميزي درب چوبي,كنتكس,كنيتكس,كنتكس پلاستيك,كنتكس با زيرسازي,پوشش, صنعتي,پوشش صنعتي,اپوكسي,چهارچوب فلزي,متري,متر مربع,رنگ آميزي چهارچوب فلزي,شيشه,مشاوره,مشاوره در زمينه نقاشي ساختمان,مشاور نقاش ساختمان,مشاوره با نقاش ساختمان,بنايي,كاشي كاري,گچ كاري,قيركاري, جوشكاري,داخل,خارج,رنگ آميزي استخرها,رنگ,رنگ استخر,رنگ هاي فوري,پلي استر,مولتي كالر,اجراي مولتي كالر,رنگ مولتي كالر,اجراي مولتي كالر خوب,ارزان,قيمت,مناسب,جدول,جداول,رنگ آميزي جدول,رنگ آميزي جدول ها,رنگ آميزي جدول هاي كنار خيابان,خيابان,ضدزنگ,ضد زنگ آهن,ضد زنگ اسكلت ساختمان ها,اسكلت,اسكلت ساختمان ضد زنگ,بهترين رنگ,رنگ خوب , رنگ هادي ,رنك سحر ,رنگ سحرو هادي,رنگ درجه يك , رنگ درجه ۱ , سفارش,سفارش نقاشي ساختمان, اتحاديه,اتحاديه نقاشان,اتحاديه نقاشان وزارت كار,اتحاديه نقاشان تهران,عضو اتحاديه نقاش ها,عضويت,سامانه پيام كوتاه نقاشي ساختمان,سامانه پيامكي,قلي پور,نقاش ساختمان محمدي,كارشناس,كارشناس نقاشي ساختمان,قيمت رنگ,اخبار

5 – تكرار رديف 4 براي هر در و جمع مساحت آنها با يكديگر

6 – سطوحي كه رنگ‌آميزي نمي‌شوند: مساحت حاصل از رديف 3 به علاوه مساحت حاصل از رديف 4

7 – مساحت كلي سطح رنگ‌آميزي شونده: مساحت حاصل از رديف 6 منهاي مساحت حاصل از رديف 1

8 – مقدار رنگ لازم براي هر پوشش: پوشش رنگ(برحسب مترمربع برگالن) تقسيم‌بر عدد حاصل از رديف 7

 رنگ ها ي جديد ساختماني

رنگ عاملي است نيرومند كه مي‌تواند برانگيزد يا تحسين بخشد؛ به هيجان آورد يا آرامش دهد؛ حسي از گرمي يا سردي ايجاد كند و حتي خوشايند يا ناخوشايند باشد.

رنگ‌هاي ساختماني يكي از عوامل زمينه دكوراسيون هستند كه آگاهي درباره آنها مي‌تواند تاثير بسزايي در انتخاب نوع و اثر به جامانده از آنها داشته باشد. از جمله رنگ‌هاي ساختماني، مي‌توان به رنگ‌هاي (Water Base) يا پايه آب اشاره كرد كه به دليل زود خشك شدن طرفداران بيشتري دارد.

حلال‌ها و مواد نفتي از تشكيل‌دهنده‌هاي اصلي رنگ‌ها هستند كه اغلب به عنوان مواد خطرناك و آلوده‌كننده محيط زيست از آنها ياد مي‌شود. در سال‌هاي اخير، حذف حلال‌ها از سيستم رنگ و جايگزين كردن آن با آب، هدف اصلي تكنولوژيست‌ها قرار گرفته و استفاده از محصولات پايه آب در حال گسترش است. از مجموعه وسيعي از رنگ‌ها و پوشش‌هاي پايه آب كه به بازار عرضه شده، بد نيست با چند نمونه بسيار كاربردي آشنا شويم.

- پوشش‌هاي اكرليك پايه آب ساختماني

اين رنگ‌ها بر پايه پليمر اكرليك امولشن، با بالاترين كيفيت و مخصوص سطوح داخلي و خارجي ساختمان طراحي شده‌اند.

- پوشش‌هاي ضدزنگ پايه آب مخصوص سطوح فلزي داخل و خارج ساختمان

ضدزنگ اكرليك، محصول جديد ديگري از دسته ديگري از دسته رنگ‌هاي دوست‌دار محيط زيست است كه بر پايه پليمر اكرليك امولشن صنعتي و پيگمنت‌هاي ضدخوردگي طراحي شده است و جهت محافظت سطوح فلزي از زنگ‌زدگي مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد. اين ضدزنگ قابل پوشش به وسيله رنگ‌هاي آلكيدي و نيز رنگ‌هاي اكرليك ساختماني است و از چسبندگي عالي نسبت به اين پوشش‌ها برخوردار است.

پوشش‌هاي آكرليك پايه آب مخصوص چوب

بعد از توليد موفقيت‌آميز رنگ‌هاي ساختماني اكرليك، هم‌اكنون سيلر و كيلر اكرليك بر پايه آب مخصوص چوب نيز براي اولين بار در ايران همگام با تكنولوژي روز اروپا و امريكا توسط متخصصين توليد و عرضه شده است. اين پوشش در شرايط مختلف جوي (آفتاب، بارندگي و رطوبت) از چوب حفاظت مي‌كند و براي سطوح چوبي خارجي ساختمان نيز قابل استفاده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۰۷:۱۸ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي ساختمان در بانه

 

براي داشتن يك كار نقاشي با كيفيت، دانستن اين نكات الزامي است.

نقاشي ساختمان به نسبت ساير خدمات ساختماني يكي از ارزان ترين خدمات ساختماني و در عين حال مهمترين وجه جلوه داخلي ساختمان است. ارزان بودن خدمات نقاشان دليل پائين بودن كيفيت كار نمي شود. بسياري از كارفرمايان براي مرحله نقاشي وسواس زيادي به خرج مي دهند كه به دليل جلوه نمائي داخلي ساختمان به وسيله نقاشان اين وسواس منطقي مي نمايد.

در اين مطلب قصد دارم كلياتي در مورد مواردي كه براي يك كار با كيفيت از طرف كارفرما بايد لحاظ شود را ذكر كنم.

در بالا ذكر شد كه نقاشي ساختمان ارزان ترين و مهم ترين مرحله ساخت ساختمان (از لحاظ ظاهر) مي باشد و ذكر شد كه ارزان بودن اين خدمات دليل پائين بودن كيفيت كار از طرف نقاش نمي شود. در كنار اين موارد ذكر اين نكته هم ضروري است كه نقاش مرحله آخر كار را انجام مي دهد و كيفيت كاري كه در مراحل زيرين انجام شده در كيفيت كار نقاش ساختمان تاثير مستقيم و اساسي دارد.

براي مثال: خطوط رنگ آميزي كارخانجات آلماني پيشرفته ترين خطوط رنگ و بالاترين كيفيت رنگ اتومبيل در دنيا را اجرا مي كنند : ولي همين خطوط پيشرفته رنگ آميزي براي نمايش توان و كيفيت خود نياز به اتومبيلي با بدنه كيفيت بالا هستند و هرگز نمي توان توقع داشت خطوط رنگ كارخانه بنز آلمان بتواند يك ژِيان مدل پائين بدنه پوسيده را نو كنند.

اين مثال در ساختمان سازي هم مصداق پيدا مي كند. وقتي يك نقاش با يك كيفيت كار: بر روي دو زير كار كه يكي با گچ كشي با كيفيت بالا و ديگري گچ كشي تجاري ارزان قيمت و بي كيفيت دارد : نقاشي را انجام مي دهد : كيفيت دو كار قابل مقايسه نيست.

نقاش شما بنا يا معمار نيست كه بتواند ترك عمقي كه در ديوار به واسطه كيفيت پائين ساخت و يا كم گذاشتن معمار شما در مصالح و يا ….. ايجاد شده را با گچ و بتونه درمان كند. براي داشتن يك نقاشي با كيفيت بايد از مرحله ديوار چيني وسواس داشته باشيد و نه اينكه تمام وسواستان را براي مرحله آخر ذخيره كنيد.

ترك هاي ساختمان معمولا از نشست ساختمان و يا فشار نا متعارف بر قسمتي از ديوار (در اثر كاركرد ضعيف بنا ) و مواردي ديگر ايجاد مي شود كه به غير از نشست ساختمان (تا حدودي) در بقيه موارد خطاي انساني و يا كم گذاشتن مصالح باعث ترك خوردن ديوارها و سقف مي شود و درمان ترك ساختمان در مرحله نقاشي (براي مدت طولاني) غير ممكن است. البته ميتوانيد از كسي كه مدعي است ميتواند ترك ساختمان را تعمير اساسي كند : ضمانت نامه كتبي بخواهيد تا ادعايش را پس بگيرد.

مهمترين مرحله زير كار قبل از نقاشي مرحله گچ كشي ساختمان است كه به نظر اينجانب كيفيت اين مرحله از كار مي تواند كيفيت كار نقاشي شما را تضمين كند.

در مواردي معماران يا مهندسان براي كم كردن هزينه هاي ساخت مرحله گچ كشي را به گچ كش هاي تازه كار و يا با قيمت پائين به گچ كشي مي سپارند و نتيجه بي كيفيتي زير كار ساختمان شما براي هميشه خواهد بود. گچ كشي كه مجبور مي شود كاري را با قيمت خيلي پائين قبول كند براي بالا رفتن سرعت كار از شمشه كردن دقيق اجتناب مي كند و به جاي لايه نازك گچ كشته بر روي سطح از لايه ضخيم كشته براي صاف كردن سطح استفاده مي كند و با اين كار زير كار ساختمان شما را براي هميشه معيوب مي كند.

بعضي از گچ كشها با ادعاي اينكه اگر كار شما را با گچ سفيد انجام دهند تا چند سال نياز به نقاشي منزل پيدا نمي كنيد (دانسته يا ندانسته) كلاه شما را برميدارند: هم با گرفتن مبلغي اضافه تر به خاطر كار با گچ سفيد و هم به واسطه اينكه گچ كشي ساختمان با گچ سفيد (بواسطه چرب بودن گچ سفيد) هيچگاه رنگ روغني را به صورت كامل جذب خود نخواهد كرد.

مورد بسيار مهم ديگر در انتخاب مجري نقاشي ساختمان:

مدت زمان لازم براي اجراي نقاشي ساختمان (اجراي رنگ روغني) براي متراژهاي عرف بين 8 تا 15 روز طول مي كشد و رنگ آميزي ساختمان شما بايد طول عمري بين 7 تا 10 سال پيدا كند.

پس براي مدت (مثلا) 15 روز مدت انجام كار براي خود و نقاشتان جنگ اعصاب درست نكنيد:

اين مطلب به اين معني است كه اگر براي انتخاب نقاشتان وسواس داريد : پس حتما نقاشي كه به تجربه و كارش اطمينان پيدا كرديد (يا معرفي يا اطمينان به واسطه قرارداد و موارد مطمئن كننده) را انتخاب كنيد تا به كارش (كه در اكثر مواقع شما با اين شغل آشنائي نداريد) اطمينان داشته باشيد و با انتخاب نقاشي كه به خدماتش با ديده شك نگاه مي كنيد براي خود و نقاشتان چند روزه ناخوشايند و چندين سال شك به كيفيت كارش را مهيا نكنيد.

يا نقاشتان را با معرفي آشنايان انتخاب كرديد (كه در اين حالت هر دو طرف راحت تر هستند : حتي اگر كيفيت كار نقاشتان بالا نباشد بواسطه معرفي معمولا خيال كارفرما راحت است) و يا نقاشتان را بواسطه مواردي كه رعايتش باعث اطمينان به آن نقاش مي شود (مثل : عضويت در اتحاديه نقاشان و يا بستن قرارداد رسمي و يا ضمانت كتبي كيفيت اجرا و……) انتخاب مي كنيد . در اين 2 حالت اطمينان به كاركرد نقاشتان تعاملي منطقي بين شما پديد مي آورد.

و يا ممكن است بواسطه قيمت نازل يك نقاش بدون بستن قرارداد و بدون داشتن عضويت اتحاديه از طرف مجري و با فكر و فقط بواسطه قيمت نازل نقاشتان را انتخاب مي كنيد و معضلاتي براي خود و نقاشتان به وجود مي آوريد.

در پايان لازم به ذكر است كه از نظر نقاشان با تجربه : كار مهمترين تبليغ است. اين مطلب به صورت خلاصه در مورد تمهيداتي براي داشتن كاري با كيفيت (كه حق هر مشتري است) بايد بدانيد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۸:۰۵:۵۳ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي ساختمان در جواد اباد


براي داشتن يك كار نقاشي با كيفيت، دانستن اين نكات الزامي است.

نقاشي ساختمان به نسبت ساير خدمات ساختماني يكي از ارزان ترين خدمات ساختماني و در عين حال مهمترين وجه جلوه داخلي ساختمان است. ارزان بودن خدمات نقاشان دليل پائين بودن كيفيت كار نمي شود. بسياري از كارفرمايان براي مرحله نقاشي وسواس زيادي به خرج مي دهند كه به دليل جلوه نمائي داخلي ساختمان به وسيله نقاشان اين وسواس منطقي مي نمايد.

در اين مطلب قصد دارم كلياتي در مورد مواردي كه براي يك كار با كيفيت از طرف كارفرما بايد لحاظ شود را ذكر كنم.

در بالا ذكر شد كه نقاشي ساختمان ارزان ترين و مهم ترين مرحله ساخت ساختمان (از لحاظ ظاهر) مي باشد و ذكر شد كه ارزان بودن اين خدمات دليل پائين بودن كيفيت كار از طرف نقاش نمي شود. در كنار اين موارد ذكر اين نكته هم ضروري است كه نقاش مرحله آخر كار را انجام مي دهد و كيفيت كاري كه در مراحل زيرين انجام شده در كيفيت كار نقاش ساختمان تاثير مستقيم و اساسي دارد.

براي مثال: خطوط رنگ آميزي كارخانجات آلماني پيشرفته ترين خطوط رنگ و بالاترين كيفيت رنگ اتومبيل در دنيا را اجرا مي كنند : ولي همين خطوط پيشرفته رنگ آميزي براي نمايش توان و كيفيت خود نياز به اتومبيلي با بدنه كيفيت بالا هستند و هرگز نمي توان توقع داشت خطوط رنگ كارخانه بنز آلمان بتواند يك ژِيان مدل پائين بدنه پوسيده را نو كنند.

اين مثال در ساختمان سازي هم مصداق پيدا مي كند. وقتي يك نقاش با يك كيفيت كار: بر روي دو زير كار كه يكي با گچ كشي با كيفيت بالا و ديگري گچ كشي تجاري ارزان قيمت و بي كيفيت دارد : نقاشي را انجام مي دهد : كيفيت دو كار قابل مقايسه نيست.

نقاش شما بنا يا معمار نيست كه بتواند ترك عمقي كه در ديوار به واسطه كيفيت پائين ساخت و يا كم گذاشتن معمار شما در مصالح و يا ….. ايجاد شده را با گچ و بتونه درمان كند. براي داشتن يك نقاشي با كيفيت بايد از مرحله ديوار چيني وسواس داشته باشيد و نه اينكه تمام وسواستان را براي مرحله آخر ذخيره كنيد.

ترك هاي ساختمان معمولا از نشست ساختمان و يا فشار نا متعارف بر قسمتي از ديوار (در اثر كاركرد ضعيف بنا ) و مواردي ديگر ايجاد مي شود كه به غير از نشست ساختمان (تا حدودي) در بقيه موارد خطاي انساني و يا كم گذاشتن مصالح باعث ترك خوردن ديوارها و سقف مي شود و درمان ترك ساختمان در مرحله نقاشي (براي مدت طولاني) غير ممكن است. البته ميتوانيد از كسي كه مدعي است ميتواند ترك ساختمان را تعمير اساسي كند : ضمانت نامه كتبي بخواهيد تا ادعايش را پس بگيرد.

مهمترين مرحله زير كار قبل از نقاشي مرحله گچ كشي ساختمان است كه به نظر اينجانب كيفيت اين مرحله از كار مي تواند كيفيت كار نقاشي شما را تضمين كند.

در مواردي معماران يا مهندسان براي كم كردن هزينه هاي ساخت مرحله گچ كشي را به گچ كش هاي تازه كار و يا با قيمت پائين به گچ كشي مي سپارند و نتيجه بي كيفيتي زير كار ساختمان شما براي هميشه خواهد بود. گچ كشي كه مجبور مي شود كاري را با قيمت خيلي پائين قبول كند براي بالا رفتن سرعت كار از شمشه كردن دقيق اجتناب مي كند و به جاي لايه نازك گچ كشته بر روي سطح از لايه ضخيم كشته براي صاف كردن سطح استفاده مي كند و با اين كار زير كار ساختمان شما را براي هميشه معيوب مي كند.

بعضي از گچ كشها با ادعاي اينكه اگر كار شما را با گچ سفيد انجام دهند تا چند سال نياز به نقاشي منزل پيدا نمي كنيد (دانسته يا ندانسته) كلاه شما را برميدارند: هم با گرفتن مبلغي اضافه تر به خاطر كار با گچ سفيد و هم به واسطه اينكه گچ كشي ساختمان با گچ سفيد (بواسطه چرب بودن گچ سفيد) هيچگاه رنگ روغني را به صورت كامل جذب خود نخواهد كرد.

مورد بسيار مهم ديگر در انتخاب مجري نقاشي ساختمان:

مدت زمان لازم براي اجراي نقاشي ساختمان (اجراي رنگ روغني) براي متراژهاي عرف بين 8 تا 15 روز طول مي كشد و رنگ آميزي ساختمان شما بايد طول عمري بين 7 تا 10 سال پيدا كند.

پس براي مدت (مثلا) 15 روز مدت انجام كار براي خود و نقاشتان جنگ اعصاب درست نكنيد:

اين مطلب به اين معني است كه اگر براي انتخاب نقاشتان وسواس داريد : پس حتما نقاشي كه به تجربه و كارش اطمينان پيدا كرديد (يا معرفي يا اطمينان به واسطه قرارداد و موارد مطمئن كننده) را انتخاب كنيد تا به كارش (كه در اكثر مواقع شما با اين شغل آشنائي نداريد) اطمينان داشته باشيد و با انتخاب نقاشي كه به خدماتش با ديده شك نگاه مي كنيد براي خود و نقاشتان چند روزه ناخوشايند و چندين سال شك به كيفيت كارش را مهيا نكنيد.

يا نقاشتان را با معرفي آشنايان انتخاب كرديد (كه در اين حالت هر دو طرف راحت تر هستند : حتي اگر كيفيت كار نقاشتان بالا نباشد بواسطه معرفي معمولا خيال كارفرما راحت است) و يا نقاشتان را بواسطه مواردي كه رعايتش باعث اطمينان به آن نقاش مي شود (مثل : عضويت در اتحاديه نقاشان و يا بستن قرارداد رسمي و يا ضمانت كتبي كيفيت اجرا و……) انتخاب مي كنيد . در اين 2 حالت اطمينان به كاركرد نقاشتان تعاملي منطقي بين شما پديد مي آورد.

و يا ممكن است بواسطه قيمت نازل يك نقاش بدون بستن قرارداد و بدون داشتن عضويت اتحاديه از طرف مجري و با فكر و فقط بواسطه قيمت نازل نقاشتان را انتخاب مي كنيد و معضلاتي براي خود و نقاشتان به وجود مي آوريد.

در پايان لازم به ذكر است كه از نظر نقاشان با تجربه : كار مهمترين تبليغ است. اين مطلب به صورت خلاصه در مورد تمهيداتي براي داشتن كاري با كيفيت (كه حق هر مشتري است) بايد بدانيد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۳۳:۲۲ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي ساختمان در رفسنجان

 


آيا امكان شستشوي (ديوار) رنگ روغني وجود دارد؟

امكان شستشوي رنگ‌هاي روغني بعد از نقاشي ساختمان

رنگ‌هاي روغني براي شستشو تقريباً با هيچ مشكلي مواجه نيستند و به راحتي با هر شوينده ضعيف قابل شستشو هستند اما اين يك حسن براي رنگ‌هاي روغني به شمار نمي رود

رنگ‌ها بايد داراي خواصي باشند كه كمتر نياز به شستشو داشته باشند، يكي از اين خواص خاصيت آنتي‌استاتيك بودن رنگ‌ ساختمان است. اين ويژگي باعث مي‌گردد كه تا پس از اتمام نقاشي ساختمان با رنگ‌هاي آنتي استاتيك كيفيت و دوام رنگي قابل قبولي را شاهد باشيم

آنتي استاتيك بودن رنگ‌ها باعث مي‌شوند كه بعد از نقاشي ساختمان ذرات معلق در هوا مانند دوده و گرد و غبار جذب رنگ نشود و رنگ هاي استفاده شده جهت نقاشي ساختمان تا سالهاي سال همان طراوت و شادابي را داشته باشند

متأسفانه به دليل كيفيت نه چندان مطلوب سطح زير كار جهت نقاشي ساختمان در ايران هميشه مجبور هستيم از رنگ‌هاي روغني مات استفاده كنيم . اين رنگ‌ها رنگ‌هاي چرك پذيري هستند و به راحتي لكه‌ها و آثار كثيفي از روي آنها برداشته نمي شوند

اما به دليل اينكه فقط قابليت شستشو دارند، هميشه مجبور بوده‌ايم جهت نقاشي ساختمان از همين رنگ‌ها استفاده كنيم

فراموش نكنيم هر رنگي كه قابليت شستشو دارد نمي تواند به طور كامل تميز گردد و ما هميشه به اين مسئله توجه نمي‌كنيم، هميشه بانوان ايراني طبق عادت و رسم و رسومات ما ايراني ها در شب عيد و ايام نزديك به سال نو اقدام به شستشوي رنگ ديوار منازل مي‌كنند

اما آيا دقت كرده‌ايد كه رنگ‌هاي ديوار منازل ما حتي پس از شستشو رنگ هاي مات و كدر و مرده‌اي هستند

حال بايد چه كار كنيم تا رنگ ساختمان مدتها پس از نقاشي ساختمان هميشه شادابي و طراوت روز اول را داشته باشد خيلي ساده است، استفاده از رنگ‌هاي اكريليك جهت نقاشي ساختمان اين مشكل را براي هميشه از بين خواهد برد

حال سوال اين است كه چگونه و از كجا رنگ اكريليك مناسب انتخاب كنيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۰۷:۳۹ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي ساختمان در ورامين

 

 

آموزش نقاشي ساختمان (كامل و به زبان ساده)

پيش از آغاز كار ابزار مورد نياز نظير سمباده – برس – قلم مو – غلطك-حلال – كاردك و ساير ابزار مورد نياز را تهيه نماييد. در ابتدا با استفاده از سنباده كشيدن و تيغ زدن بر سطح ديوار سطح كار را كاملا صاف و صيقلي نماييد.

اگر گچ ديوار به سبب رطوبت به حالت ورقه اي و يا باد كرده در آمده است ابتدا بايد آنها را با كاردك پهن يا برس سيمي ترميم كرده و در صورت نياز با يك لايه گچ، سطح را صاف و هموار نماييد . سپس روي ان را با كاردك بكشيد تا تكه هاي اضافي ريخته شود.

سپس روغن زير كار بر سطح ديوار مي زنيم اينكار موجب مي شود گچ ديوار سفت شده و از ترك خوردن جلوگيري كند همچنين ديوار اماده بتونه و آستر شود. از فوايد ديگر روغن زير كار ايجاد انسجام در لايه هاي رنگ بر ديوار است.

بعد از خشك شدن روغن زير كار در اين مرحله بايد ديوار بتونه شود كه با توجه به نوع كار يك يا دو دست بتونه مي شود.

طرز تهيه بتونه:درب فلزي,رنگ آميزي درب فلزي,رنگ آميزي درب چوبي,كنتكس,كنيتكس,كنتكس پلاستيك,كنتكس با زيرسازي,پوشش, صنعتي,پوشش صنعتي,اپوكسي,چهارچوب فلزي,متري,متر مربع,رنگ آميزي چهارچوب فلزي,شيشه,مشاوره,مشاوره در زمينه نقاشي ساختمان,مشاور نقاش ساختمان,مشاوره با نقاش ساختمان,بنايي,كاشي كاري,گچ كاري,قيركاري, جوشكاري,داخل,خارج,رنگ آميزي استخرها,رنگ,رنگ استخر,رنگ هاي فوري,پلي استر,مولتي كالر,اجراي مولتي كالر,رنگ مولتي كالر,اجراي مولتي كالر خوب,ارزان,قيمت,مناسب,جدول,جداول,رنگ آميزي جدول,رنگ آميزي جدول ها,رنگ آميزي جدول هاي كنار خيابان,خيابان,ضدزنگ,ضد زنگ آهن,ضد زنگ اسكلت ساختمان ها,اسكلت,اسكلت ساختمان ضد زنگ,بهترين رنگ,رنگ خوب , رنگ هادي ,رنك سحر ,رنگ سحرو هادي,رنگ درجه يك , رنگ درجه ۱ , سفارش,سفارش نقاشي ساختمان, اتحاديه,اتحاديه نقاشان,اتحاديه نقاشان وزارت كار,اتحاديه نقاشان تهران,عضو اتحاديه نقاش ها,عضويت,سامانه پيام كوتاه نقاشي ساختمان,سامانه پيامكي,قلي پور,نقاش ساختمان محمدي,كارشناس,كارشناس نقاشي ساختمان,قيمت رنگ,اخبار

كلا دو نوع بتونه داريم.نخست بتونه معمولي كه مخصوص ديوارهاي رنگ پلاستيك است كه ساخت آن بدين صورت است كه ابتدا مقداري پودر مل را روي تخت مي ريزيم سپس مقداري آب ريخته و با هم مخلوط مي كنيم . دوم بتونه روغني كه در ساخت ابتدا روغن اليف و پودر مل را با هم مخلوط مي كنيم . در ادامه رنگ روغن به ان اضافه مي كنيم. لازم به ذكر است اضافه كردن روغن اليف به آن الزامي نيست اما حتما بايد رنگ روغن براق در بتونه روغني استفده كنيم و گرنه بتونه به صورت چروك در آيد.و اگر مي خواهيد بتونه سفت شود مقدار پودر را اضافه كنيد .

بعد از آنكه بتونه آماده را خوب تركيب كرديد خرابي و شيارهاي روي ديوار را با استفاده از بتونه پرنماييد و با كاردك مخصوص بتونه را از بالا به پايين روي شيارها بكشيد . شيارهاي كوچك را با همين روش بتونه كاري نماييد ولي شيارهاي بزرگتر را از ابتدا تراشيده و از ذرات گچ و رنگ پاك كنيد و سپس آن را مرطوب كنيد و باكاردك بتونه را در جهت شيار روي آن بكشيد و در صورتي نياز چند بار تكرار كنيد چرا كه بتونه ها پس از خشك شدن در شيار يا حفره اندكي جمع مي شود. لذا بايستي پس از حدود يك ساعت مجدد بتونه كاري شود در آخر پس از خشك شدن بتونه روي آن را با سنباده نرم هموار كنيد تا سطح سنباده بسيار صاف و عاري از لكه شود.

سنباده كاري ديوارهاي بتونه شده ايجاد گردو خاك بر روي ديوار مي كند و نياز است قبل از رنگ آميزي ديوارو يا آستر با يك دستمال نمناك سطح ديوار را از گرد و خاك پاك كنيم.

آستر زدن:

پس از هموار سازي بتونه و پاك سازي آن نوبت به آستري مي رسد كه معمولا پيش از رنگ كاري بر سطوح ديوار زده مي شود . دقت نماييد، ممكن است آستري از رنگ آستر مخصوص استفاده گردد و يا از همان رنگ اصلي استفاده گردد كه در هر دو صورت به آن آستر مي گويند رنگ آستر سطح بسيار خوبي را براي رنگ آميزي نهايي بوجود مي اورد و قصور در استفاده ازآستري به چسبندگي نامناسب رنگ نهايي منجر مي شود و ممكن است مجبور شويد آن را مجدد رنگ بزنيد.

رنگ آستري سايه هاي ناشي از روي هم افتادن چند دست رنگ را كاهش مي دهد و رنگ يكنواخت تري را بوجود مي آورد. رنگهاي آستري بايد تا هنگام نزديك شدن به رنگ اصلي روشن شوند.

پس از رنگ استري نوبت به لكه گيري و موج گيري مي رسد كه اين مرحله با بتونه مخصوصي صورت مي گيرد اين مرحله از اصلي ترين مراحل رنگ اميزي است كه هر چقدر به انجام رسد نقاشي با كيفيت و زيباتري نمايان خواهد شد. پس از لكه گيري بايد يك سنباده كاري نرم روي ديوارها كشيده شود و مجددا گردو خاك ديوارها توسط پارچه مرطوب گرفته شود تا سطح كار آماده آستر دوم شود.تغيير نوع رنگ از اين مرحله به بعد ناممكن است.

و مرحله پايان نقاشي – رنگ رويه يا دست سوم- را بروي ديوار مي زنند و مراحل كار نقاشي به پايان مي رسد.

رنگ آميزي با دو روش با قلم مو و غلطك انجام مي گيرد كه به شرح هر يك بطور جداگانه مي پردازند در روش اول در استفاده از قلم، ابتدا موهاي قلم مو را روي انگشتانتان به جلو عقب بكشيد اين كار موها را باز و بسته كرده و ذرات يا گرد و خاك را پاك مي كند. قلم مو را به راحتي از نزديك قاعده دسته در دست بگيريد و نصف طول موهاي قلم را در ظرف رنگ فرو كنيد و با قلم مو به آرامي به كناره ظرف بدنه ضربه بزنيد. هنگامي كه قلم مو را روي سطح ديوار مي كشيد فشار فقط بايد به اندازه اي باشد كه موها كمي به طرف نوگ قلم خم شوند . با ضربات ثابت و يكنواخت رنگ كنيد از قلم مو… براي رنگ زدن استفاده نكنيد و نگذاريد قلم مو روي نوك موهاي خود در قوطي نيمه خالي رنگ يا حلال باقي بماند. پس از هر بار مصرف بايد قلم موها را با حلال هاي مربوطه كاملا تميز بماند. پس از هر بار مصرف بايد قلم موها را با حلالهاي مربوطه كاملا تميز كنيد. براي كسب پرداختهاي واقعا صاف چند دست رنگ لازم است. به هر حال، روش كار آن است كه هر دست رنگ را پس از خشك شدن كامل صاف كنيد كه اين كار با سنباده زدن (پشم فولاد-پوست آب) انجام گيرد.

روش دوم نگ آميزي با غلتك است كه اين روش از استفاده قلم مو بهتر است در انتخاب غلتك سعي نماييد از غلتك نقاشي مرغوب (ب ااهرم دسته تلسكوپي ) كه از پشم طبيعي گوسفند است استفاده نمايييد چرا كه اين نوع غلتك رنگ را به خود بهتر جذب مي نمايد و كار با آن راحت تر و مناسبتر است البته در مورد گوش ه ها كه غلتك امكان پوشش ندارد قلم مو كاربد بهتري دارد اگر چه غلتك هاي كو تاهتر مخصوصي براي استفاده از زهنوارها، قاب پنجره و گوشها ساخته شده است كه در موارد فوق قابل استفاده است.

در اين روش موهاي غلتك نقاشي را از درازا به اندازه نصفيا كمتر در داخل رنگ نماييد و رنگهاي اضافي را نيز مرتبا با توري مشبك مخصوص داخل ظرف تخليه كنيد نحوه رنگ زدن بايد پشت سر هم و يكنواخت انجام گيرد و بايستي غلتك را روي ديوار از بالا به سمت پايين به حركت درآوريد. جهت حركت دست ها بايد به شكلي باشد كه رنگ غلتك را به حالت يكپارچه روي سقف يا ديوارها قرار گيرد. بهتر است جهت رنگ اميزي ابتدا از سمت پنجره ها به طرف فضاي داخلي انتخاب نماييد. لازم به ذكر است ابتدا از سمت پنجره ها به طرف فضاي داخلي انتخاب نماييد. لازم به ذكر است ابتدا سقفها را رنگ بزنيد، زيرا احتمال پاشيدن دانه هاي رنگ به ديوارها وجود دار.

هرگز غلتك را پي دير پي در يك مسير حركت ندهيد زيرا همان لايه نازك ابتدايي كفايت مي كند.

 * * * * *

 اصول نقاشي بر ديوار گچي( خلاصه):

1 – سنباده كاري (يا تيغ كشيدن) ملايم روي گچ

2 – روغن زير كار مناسب گچ

3 – ماستيك با بتونه مناسب

4 – سنباده بعد از خشك شدن بتونه

5- گردگيري گرد و خاك حاصل سنباده

6- رنگ آميزي (آستري – دست اول) با قلمو و غلتك مرغوب

7- لكه گيري ديوار با بتونه مخصوص پس از خشك شدن رنگ اوليه (آستر)

8- سنباده كاري با سنباده نرم

9- گردگيري از گرده ها و ذرات

10- رنگ دوم

11- رنگ سوم (رنگ رويه)


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۲۷:۲۸ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي ساختمان در ساوه

 

آموزش نقاشي ساختمان (كامل و به زبان ساده)

پيش از آغاز كار ابزار مورد نياز نظير سمباده – برس – قلم مو – غلطك-حلال – كاردك و ساير ابزار مورد نياز را تهيه نماييد. در ابتدا با استفاده از سنباده كشيدن و تيغ زدن بر سطح ديوار سطح كار را كاملا صاف و صيقلي نماييد.

اگر گچ ديوار به سبب رطوبت به حالت ورقه اي و يا باد كرده در آمده است ابتدا بايد آنها را با كاردك پهن يا برس سيمي ترميم كرده و در صورت نياز با يك لايه گچ، سطح را صاف و هموار نماييد . سپس روي ان را با كاردك بكشيد تا تكه هاي اضافي ريخته شود.

سپس روغن زير كار بر سطح ديوار مي زنيم اينكار موجب مي شود گچ ديوار سفت شده و از ترك خوردن جلوگيري كند همچنين ديوار اماده بتونه و آستر شود. از فوايد ديگر روغن زير كار ايجاد انسجام در لايه هاي رنگ بر ديوار است.

بعد از خشك شدن روغن زير كار در اين مرحله بايد ديوار بتونه شود كه با توجه به نوع كار يك يا دو دست بتونه مي شود.

طرز تهيه بتونه:

كلا دو نوع بتونه داريم.نخست بتونه معمولي كه مخصوص ديوارهاي رنگ پلاستيك است كه ساخت آن بدين صورت است كه ابتدا مقداري پودر مل را روي تخت مي ريزيم سپس مقداري آب ريخته و با هم مخلوط مي كنيم . دوم بتونه روغني كه در ساخت ابتدا روغن اليف و پودر مل را با هم مخلوط مي كنيم . در ادامه رنگ روغن به ان اضافه مي كنيم. لازم به ذكر است اضافه كردن روغن اليف به آن الزامي نيست اما حتما بايد رنگ روغن براق در بتونه روغني استفده كنيم و گرنه بتونه به صورت چروك در آيد.و اگر مي خواهيد بتونه سفت شود مقدار پودر را اضافه كنيد .

بعد از آنكه بتونه آماده را خوب تركيب كرديد خرابي و شيارهاي روي ديوار را با استفاده از بتونه پرنماييد و با كاردك مخصوص بتونه را از بالا به پايين روي شيارها بكشيد . شيارهاي كوچك را با همين روش بتونه كاري نماييد ولي شيارهاي بزرگتر را از ابتدا تراشيده و از ذرات گچ و رنگ پاك كنيد و سپس آن را مرطوب كنيد و باكاردك بتونه را در جهت شيار روي آن بكشيد و در صورتي نياز چند بار تكرار كنيد چرا كه بتونه ها پس از خشك شدن در شيار يا حفره اندكي جمع مي شود. لذا بايستي پس از حدود يك ساعت مجدد بتونه كاري شود در آخر پس از خشك شدن بتونه روي آن را با سنباده نرم هموار كنيد تا سطح سنباده بسيار صاف و عاري از لكه شود.

سنباده كاري ديوارهاي بتونه شده ايجاد گردو خاك بر روي ديوار مي كند و نياز است قبل از رنگ آميزي ديوارو يا آستر با يك دستمال نمناك سطح ديوار را از گرد و خاك پاك كنيم.

آستر زدن:

پس از هموار سازي بتونه و پاك سازي آن نوبت به آستري مي رسد كه معمولا پيش از رنگ كاري بر سطوح ديوار زده مي شود . دقت نماييد، ممكن است آستري از رنگ آستر مخصوص استفاده گردد و يا از همان رنگ اصلي استفاده گردد كه در هر دو صورت به آن آستر مي گويند رنگ آستر سطح بسيار خوبي را براي رنگ آميزي نهايي بوجود مي اورد و قصور در استفاده ازآستري به چسبندگي نامناسب رنگ نهايي منجر مي شود و ممكن است مجبور شويد آن را مجدد رنگ بزنيد.

رنگ آستري سايه هاي ناشي از روي هم افتادن چند دست رنگ را كاهش مي دهد و رنگ يكنواخت تري را بوجود مي آورد. رنگهاي آستري بايد تا هنگام نزديك شدن به رنگ اصلي روشن شوند.

پس از رنگ استري نوبت به لكه گيري و موج گيري مي رسد كه اين مرحله با بتونه مخصوصي صورت مي گيرد اين مرحله از اصلي ترين مراحل رنگ اميزي است كه هر چقدر به انجام رسد نقاشي با كيفيت و زيباتري نمايان خواهد شد. پس از لكه گيري بايد يك سنباده كاري نرم روي ديوارها كشيده شود و مجددا گردو خاك ديوارها توسط پارچه مرطوب گرفته شود تا سطح كار آماده آستر دوم شود.تغيير نوع رنگ از اين مرحله به بعد ناممكن است.

و مرحله پايان نقاشي – رنگ رويه يا دست سوم- را بروي ديوار مي زنند و مراحل كار نقاشي به پايان مي رسد.

رنگ آميزي با دو روش با قلم مو و غلطك انجام مي گيرد كه به شرح هر يك بطور جداگانه مي پردازند در روش اول در استفاده از قلم، ابتدا موهاي قلم مو را روي انگشتانتان به جلو عقب بكشيد اين كار موها را باز و بسته كرده و ذرات يا گرد و خاك را پاك مي كند. قلم مو را به راحتي از نزديك قاعده دسته در دست بگيريد و نصف طول موهاي قلم را در ظرف رنگ فرو كنيد و با قلم مو به آرامي به كناره ظرف بدنه ضربه بزنيد. هنگامي كه قلم مو را روي سطح ديوار مي كشيد فشار فقط بايد به اندازه اي باشد كه موها كمي به طرف نوگ قلم خم شوند . با ضربات ثابت و يكنواخت رنگ كنيد از قلم مو… براي رنگ زدن استفاده نكنيد و نگذاريد قلم مو روي نوك موهاي خود در قوطي نيمه خالي رنگ يا حلال باقي بماند. پس از هر بار مصرف بايد قلم موها را با حلال هاي مربوطه كاملا تميز بماند. پس از هر بار مصرف بايد قلم موها را با حلالهاي مربوطه كاملا تميز كنيد. براي كسب پرداختهاي واقعا صاف چند دست رنگ لازم است. به هر حال، روش كار آن است كه هر دست رنگ را پس از خشك شدن كامل صاف كنيد كه اين كار با سنباده زدن (پشم فولاد-پوست آب) انجام گيرد.

روش دوم نگ آميزي با غلتك است كه اين روش از استفاده قلم مو بهتر است در انتخاب غلتك سعي نماييد از غلتك نقاشي مرغوب (ب ااهرم دسته تلسكوپي ) كه از پشم طبيعي گوسفند است استفاده نمايييد چرا كه اين نوع غلتك رنگ را به خود بهتر جذب مي نمايد و كار با آن راحت تر و مناسبتر است البته در مورد گوش ه ها كه غلتك امكان پوشش ندارد قلم مو كاربد بهتري دارد اگر چه غلتك هاي كو تاهتر مخصوصي براي استفاده از زهنوارها، قاب پنجره و گوشها ساخته شده است كه در موارد فوق قابل استفاده است.

در اين روش موهاي غلتك نقاشي را از درازا به اندازه نصفيا كمتر در داخل رنگ نماييد و رنگهاي اضافي را نيز مرتبا با توري مشبك مخصوص داخل ظرف تخليه كنيد نحوه رنگ زدن بايد پشت سر هم و يكنواخت انجام گيرد و بايستي غلتك را روي ديوار از بالا به سمت پايين به حركت درآوريد. جهت حركت دست ها بايد به شكلي باشد كه رنگ غلتك را به حالت يكپارچه روي سقف يا ديوارها قرار گيرد. بهتر است جهت رنگ اميزي ابتدا از سمت پنجره ها به طرف فضاي داخلي انتخاب نماييد. لازم به ذكر است ابتدا از سمت پنجره ها به طرف فضاي داخلي انتخاب نماييد. لازم به ذكر است ابتدا سقفها را رنگ بزنيد، زيرا احتمال پاشيدن دانه هاي رنگ به ديوارها وجود دار.

هرگز غلتك را پي دير پي در يك مسير حركت ندهيد زيرا همان لايه نازك ابتدايي كفايت مي كند.

 * * * * *

 اصول نقاشي بر ديوار گچي( خلاصه):

1 – سنباده كاري (يا تيغ كشيدن) ملايم روي گچ

2 – روغن زير كار مناسب گچ

3 – ماستيك با بتونه مناسب

4 – سنباده بعد از خشك شدن بتونه

5- گردگيري گرد و خاك حاصل سنباده

6- رنگ آميزي (آستري – دست اول) با قلمو و غلتك مرغوب

7- لكه گيري ديوار با بتونه مخصوص پس از خشك شدن رنگ اوليه (آستر)

8- سنباده كاري با سنباده نرم

9- گردگيري از گرده ها و ذرات

10- رنگ دوم

11- رنگ سوم (رنگ رويه)


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۱۷:۳۶ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي ساختمان در گنبدكاووس

 

نقاشي,نقاشي ساختمان,نقاشي ساختمون,نقاش,ساختمان,ساختمون,خانه,خونه,تزئينات,شركت,دفتر,كارخانه,گروه, خدمات,تزئيناتي,گروه خدمات تزئيناتي محمدي,محمدي,كادر مجرب نقاشي ساختمان,كادر,مجرب,اكيپ فعال نقاشي ساختمان,اكيپ,تعميرات,تغييرات,ساختماني,تعميرات و تغييرات ساختماني,نقاشي,بازسازي,رنگ آميزي,رنگ روغني,رنگ پلاستيك,آكروليك,رنگ آكروليك,رنگ بدون بو,روغني,پلاستيك,رنگ آميزي رنگ,اجرا,پتينه,پتينه ديواري,پتينه تابلويي,درب,درب هاي جوبي,درب هاي چوبي,چوبي,سيلر,كيلر,painting,home,painting-home , naghashi , sakhteman , manzel , naghashi sakhteman,درب فلزي,رنگ آميزي درب فلزي,رنگ آميزي درب چوبي,كنتكس,كنيتكس,كنتكس پلاستيك,كنتكس با زيرسازي,پوشش, صنعتي,پوشش صنعتي,اپوكسي,چهارچوب فلزي,متري,متر مربع,رنگ آميزي چهارچوب فلزي,شيشه,مشاوره,مشاوره در زمينه نقاشي ساختمان,مشاور نقاش ساختمان,مشاوره با نقاش ساختمان,بنايي,كاشي كاري,گچ كاري,قيركاري, جوشكاري,داخل,خارج,رنگ آميزي استخرها,رنگ,رنگ استخر,رنگ هاي فوري,پلي استر,مولتي كالر,اجراي مولتي كالر,رنگ مولتي كالر,اجراي مولتي كالر خوب,ارزان,قيمت,مناسب,جدول,جداول,رنگ آميزي جدول,رنگ آميزي جدول ها,رنگ آميزي جدول هاي كنار خيابان,خيابان,ضدزنگ,ضد زنگ آهن,ضد زنگ اسكلت ساختمان ها,اسكلت,اسكلت ساختمان ضد زنگ,بهترين رنگ,رنگ خوب , رنگ هادي ,رنك سحر ,رنگ سحرو هادي,رنگ درجه يك , رنگ درجه ۱ , سفارش,سفارش نقاشي ساختمان, اتحاديه,اتحاديه نقاشان,اتحاديه نقاشان وزارت كار,اتحاديه نقاشان تهران,عضو اتحاديه نقاش ها,عضويت,سامانه پيام كوتاه نقاشي ساختمان,سامانه پيامكي,محمدي,نقاش ساختمان محمدي,كارشناس,كارشناس نقاشي ساختمان,قيمت رنگ,krhad shojlhkنقاشي ساختمان, نقاشي ساختمون, نقاشي ساختمان محمدب, نقاشي, نقاش ساختماني, نقاشي ساختمان در تهران, نقاشي خانه ,تزئينات ساختمان ,مجري نقاشي ساختمان مسكن مهر,مسكن مهر نقاشي ساختمان,نقاشي ساختمان مسكن مهر,نقاشي مسكن مهر,تزئينات مسكن مهر,نقاشي و تزئينات مسكن مهر,مسكن مهر تهران,نقاشي ساختمان مسكن مهر,نقاشي ساختمان مسكن مهر تهران,نقاشي كرج ,نقاشي ساختمان مسكن مهر كرج,,نقاشي ساختمان مسكن مهر صفادشت,,نقاشي ساختمان مسكن مهر البرز,,نقاشي ساختمان مسكن مهر قم,krhad shojlhk nv jivhk,نقاشي ساختمان مسكن مهر پرند,نقاشي ,ساختمان مسكن مهر پرديس,,نقاشي ساختمان مسكن مهر انديشه

آموزش ساخت بتونه

آموزش ساخت انواع بتونه

بتونه چيست؟ ، انواع بتونه , ابزار بتونه كاري ، ترفند هاي استفاده از بتونه ، آموزش ……

بتونه:

به ماده اي گفته مي شود كه براي پركردن منافذ و درز ها و خلل و فرج ها، ترك خوردگي ها، زدگي ها، پوشاندن سر پيچ ها و ميخ ها و در محل اتصالات به كار برده مي شود بتونه كاري بعد از آخرين مرحلة‌ پرداخت و قبل از رنگ كاري صورت مي گيرد.

مواد مورد استفاده در بتونه كاري:

گلها و پودر هاي رنگي : مل : ماده اصلي بتونه نيز مي باشد كه به آن گل بتونه هم مي گويند. مل همان كربنات كلسيم CaCo3 است به رنگ سفيد مايل به كرم مل ماده اصلي بتونه است و خمير بتونه را تشكيل مي دهد.

اخرا : همان اكسيد آهن است به رنگ قرمز كه در آب و كليه روغن ها حل مي شود در رنگ كاري چوب براي همرنگي بتونه (تغيير رنگ بتونه) به كار مي رود

پودر امرا : اين گل به رنگ قرمز مايل به قهوه اي است

گل ماشي : به رنگ زرد مي باشد و براي ساخت بتونه همرنگي مورد استفاده قرار مي گيرددرب فلزي,رنگ آميزي درب فلزي,رنگ آميزي درب چوبي,كنتكس,كنيتكس,كنتكس پلاستيك,كنتكس با زيرسازي,پوشش, صنعتي,پوشش صنعتي,اپوكسي,چهارچوب فلزي,متري,متر مربع,رنگ آميزي چهارچوب فلزي,شيشه,مشاوره,مشاوره در زمينه نقاشي ساختمان,مشاور نقاش ساختمان,مشاوره با نقاش ساختمان,بنايي,كاشي كاري,گچ كاري,قيركاري, جوشكاري,داخل,خارج,رنگ آميزي استخرها,رنگ,رنگ استخر,رنگ هاي فوري,پلي استر,مولتي كالر,اجراي مولتي كالر,رنگ مولتي كالر,اجراي مولتي كالر خوب,ارزان,قيمت,مناسب,جدول,جداول,رنگ آميزي جدول,رنگ آميزي جدول ها,رنگ آميزي جدول هاي كنار خيابان,خيابان,ضدزنگ,ضد زنگ آهن,ضد زنگ اسكلت ساختمان ها,اسكلت,اسكلت ساختمان ضد زنگ,بهترين رنگ,رنگ خوب , رنگ هادي ,رنك سحر ,رنگ سحرو هادي,رنگ درجه يك , رنگ درجه ۱ , سفارش,سفارش نقاشي ساختمان, اتحاديه,اتحاديه نقاشان,اتحاديه نقاشان وزارت كار,اتحاديه نقاشان تهران,عضو اتحاديه نقاش ها,عضويت,سامانه پيام كوتاه نقاشي ساختمان,سامانه پيامكي,قلي پور,نقاش ساختمان محمدي,كارشناس,كارشناس نقاشي ساختمان,قيمت رنگ,اخبار

دوده : به رنگ مشكي بوده و در ساخت بتونه همرنگي مورد استفاده قرار مي گيرد

سريش : ماده اي است پودري ( آرد مانند ) به رنگ سبز كمرنگ كه هنگام تركيب با آب چسبندگي پيدا مي كند سريش به بتونه استحكام مي بخشد اگر مقدار سريش را بيشتر از اندازه معمول بگيريم، بتونه خيلي سفت مي شود براي 100 گرم مل 10 گرم سريش در ساخت بتونه استفاده شود.

آب : از آب جهت مخلوط و تركيب شد ن و به حالت خميري در آمدن در بتونه كاري استفاده مي كنند.

سينكا : پودري است سنگين و سفيد تر ازمل وزن مخصوص آن بيشتر از پودر مل بوده، و در ساختن بتونه روغني به كار مي رود. اگر به مقدارلازم مصرف شود رنگ ها و روغن ها را روان مي كند، ولي مقدار بيش از حد آن از مقاومت رنگ و بتونه مي كاهد.

انواع بتونه:نقاشي,نقاشي ساختمان,نقاشي ساختمون,نقاش,ساختمان,ساختمون,خانه,خونه,تزئينات,شركت,دفتر,كارخانه,گروه, خدمات,تزئيناتي,گروه خدمات تزئيناتي محمدي,محمدي,كادر مجرب نقاشي ساختمان,كادر,مجرب,اكيپ فعال نقاشي ساختمان,اكيپ,تعميرات,تغييرات,ساختماني,تعميرات و تغييرات ساختماني,نقاشي,بازسازي,رنگ آميزي,رنگ روغني,رنگ پلاستيك,آكروليك,رنگ آكروليك,رنگ بدون بو,روغني,پلاستيك,رنگ آميزي رنگ,اجرا,پتينه,پتينه ديواري,پتينه تابلويي,درب,درب هاي جوبي,درب هاي چوبي,چوبي,سيلر,كيلر,painting,home,painting-home , naghashi , sakhteman , manzel , naghashi sakhteman,درب فلزي,رنگ آميزي درب فلزي,رنگ آميزي درب چوبي,كنتكس,كنيتكس,كنتكس پلاستيك,كنتكس با زيرسازي,پوشش, صنعتي,پوشش صنعتي,اپوكسي,چهارچوب فلزي,متري,متر مربع,رنگ آميزي چهارچوب فلزي,شيشه,مشاوره,مشاوره در زمينه نقاشي ساختمان,مشاور نقاش ساختمان,مشاوره با نقاش ساختمان,بنايي,كاشي كاري,گچ كاري,قيركاري, جوشكاري,داخل,خارج,رنگ آميزي استخرها,رنگ,رنگ استخر,رنگ هاي فوري,پلي استر,مولتي كالر,اجراي مولتي كالر,رنگ مولتي كالر,اجراي مولتي كالر خوب,ارزان,قيمت,مناسب,جدول,جداول,رنگ آميزي جدول,رنگ آميزي جدول ها,رنگ آميزي جدول هاي كنار خيابان,خيابان,ضدزنگ,ضد زنگ آهن,ضد زنگ اسكلت ساختمان ها,اسكلت,اسكلت ساختمان ضد زنگ,بهترين رنگ,رنگ خوب , رنگ هادي ,رنك سحر ,رنگ سحرو هادي,رنگ درجه يك , رنگ درجه ۱ , سفارش,سفارش نقاشي ساختمان, اتحاديه,اتحاديه نقاشان,اتحاديه نقاشان وزارت كار,اتحاديه نقاشان تهران,عضو اتحاديه نقاش ها,عضويت,سامانه پيام كوتاه نقاشي ساختمان,سامانه پيامكي,محمدي,نقاش ساختمان محمدي,كارشناس,كارشناس نقاشي ساختمان,قيمت رنگ,krhad shojlhkنقاشي ساختمان, نقاشي ساختمون, نقاشي ساختمان محمدب, نقاشي, نقاش ساختماني, نقاشي ساختمان در تهران, نقاشي خانه ,تزئينات ساختمان ,مجري نقاشي ساختمان مسكن مهر,مسكن مهر نقاشي ساختمان,نقاشي ساختمان مسكن مهر,نقاشي مسكن مهر,تزئينات مسكن مهر,نقاشي و تزئينات مسكن مهر,مسكن مهر تهران,نقاشي ساختمان مسكن مهر,نقاشي ساختمان مسكن مهر تهران,نقاشي كرج ,نقاشي ساختمان مسكن مهر كرج,,نقاشي ساختمان مسكن مهر صفادشت,,نقاشي ساختمان مسكن مهر البرز,,نقاشي ساختمان مسكن مهر قم,krhad shojlhk nv jivhk,نقاشي ساختمان مسكن مهر پرند,نقاشي ,ساختمان مسكن مهر پرديس,,نقاشي ساختمان مسكن مهر انديشه

بتونه سيريشي: تركيبي از (خاك اره , كمي مل ,چسب چوب , آب )

بتونه سيريشي : (مل , سيريش , آب )

بتونه روغني: ( مل , پودر سينكا , آب , روغن اليف , رنگ روغن )

به طور كلي در انتخاب و مصرف بتونه بايد موارد زير را در نظر گرفت:

(1محلي كه بايد با بتونه پر شود.

(2نوع چوبي كه بايد بتونه شود.

(3نوع رنگي كه كار را پوشش مي دهد.

(4نوع آستر همرنگي كه در تغيير رنگ زمينه چوب به كار مي رود.

ابزار بتونه كاري :

كاردك : كاردك به شكل مثلث متساوي الساقين است دسته چوبي در راْس مثلث توسط قطعه فلزي حلقوي وصل شده

ليسه : نيز يك قطعة فلزي قابل خمش منتها به شكل مستطيل

تخته بتونه : وسيله اي است جهت ساختن بتونه بايد سطح تخته بتونه از فيبر يا تخته رنده شده و صاف باشد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۴:۲۲ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]
کد کج شدن تصویر
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 58
دیروز : 233
افراد آنلاین : 1
همه : 20040
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب
کد کج شدن تصویر

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» سوغاتی های محلی بوداپست | خرید از بازارهای بوداپست مجارستان
» اقامتگاه های ارزان جهان، راهی مناسب برای صرفه جویی
» فیلم های دیدنی درباره آفریقا، اوج غرور ملتی ستمدیده
» تفریح در جزایر مالزی برای گذراندن تعطیلات
» لوح سنگی قرن 17 به ایران باز می گردد!!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | گرگ و میش دبی
» جاذبه های گردشگری و اطلاعات لازم در سفر به صربستان
» شرایط اعزام زائران به عراق تغییر می کند
» معروف ترین کتاب های آفریقای جنوبی، تجربه سفری مجازی و شیرین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کیهان نورد نوجوان
» میدان های نبرد اسکاتلند در گذشته و حال | گذاری در تاریخ اسکاتلند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | موج نو
» نرده های استفاده شده به عنوان برانکارد، شگفتی در جنگ
» قدیمی ترین سیاره نما در هلند، اوج شگفتی علم در جهان
» مرکز شگفت انگیز موسیقی جهان، مرموز و عجیب در قلب تاریخ
» آشنایی با بهترین هتل های آمستردام در سفر به هلند
» تپه ای تاریخی به قبرستان تبدیل شد
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جنگ مرغ دریایی
» 10 مورد از شگفت انگیز ترین استخرهای هتل در سرتاسر جهان
» سفری تکرار نشدنی به جاذبه های گردشگری بافق
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | غرقه در گل
» سفری مجازی به جاذبه های گردشگری اشکذر یزد
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | پارکینگ
» بهترین رستوران های تبریز | خوشمزه ترین غذاهای ایرانی
» سفری جذاب به شهرستان بهاباد در استان یزد
» سفری تکرار نشدنی به بافت فرهنگی، تاریخی میبد
» بازار تهران؛ گشت و گذار در منبعی سرشار از اجناس و خوراکی ها
» زلزله قوی تر است یا نیاوران؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | طلوع باشکوه
» نمایشگاه دیدنی موزه لوور راهی مشهد می شود!
» سوغاتی های استان مرکزی | پایتخت صنعتی ایران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مادر ساحل
» مسجد جامع کبیر یزد | بلندترین مناره ها در جهان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قلمرو سلطنتی
» به بهترین هتل های پکن با دیدی متفاوت تر نگاه کنید!
» سفر به رنگی ترین شهرهای دنیا، سفر به دنیایی شاد و کودکانه
» سواحل زیبای جزایر هاوایی، اوج آرامشی وصف نشدنی
» بهترین شهرهای دنیا برای پیاده روی را متفاوت تجربه کنید
» ایران به رتبه هفتم در بین رقبای خود رسید!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تپه 45
» سفری مجازی به جاذبه های تاریخی مهریز یزد
» نقاشی های درباری ایرانی سر از تفلیس درآوردند!
» شهرستان نمونه گردشگری تفت در استان یزد
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | سفر اول
» سفری مجازی به مقاصد گردشگری شهرستان خاتم یزد
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کارخانه آجر
» جاهای دیدنی زاهدان | سفری هیجان انگیز و مجازی به زاهدان
» مقاصدی برای سفر جذاب و خاطره انگیز، مطمئن ولی پر استرس
» پاسارگاد از دید توریست های خارجی | نکاتی که خوب است بدانید !!
» جزیره دیدنی با مردم خداحافظی می کند!