نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور
نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور

اتاق رمانتيك و رنگ اميزي آن

اتاق رمانتيك و رنگ اميزي آن :

نقاشي ساختمان در شهريار


در طراحي يك اتاق خواب رمانتيك بهترين راه در نظر گرفتن روحيه و خواسته هاي خودتان است و با پياده سازي آنها در محيطي ارام و رمانتيك خواهيد بود . در زير نكاتي است كه به شما كمك خواهد كرد :

▪ به هيچ عنوان از نورهاي درخشان و زننده استفاده نكنيد .

▪ مبلمان اتاق را تا حد ممكن راحت و ساده انتخاب كنيد

▪ يك ظرف قشنگ محتوي شوكلات هاي زيبا يا ميوه هاي خوشرنگ و ريز مثل توت فرنگي بر روي ميز توالت زيبايي و ارامش خاصي به همراه دارد .

▪ بر روي ميزهاي كنار تخت يا بر روي ميز توالت شمع هاي معطر قرار دهيد .

 

▪ از رنگهاي خيلي تند استفاده نكنيد. با رنگ آميزي و نقاشي و انتخاب رنگ اصولي آرامش را بر فضاي اتاق حاكم سازيد.

 

▪  اگر ديواري را خواهان رنگ آميزي تند (براي ايجاد هيجان و نشاط بيشتر )هستيد ، حتما به مقدار نوري كه به آن ديوار مي رسد دقت كنيد تا با انتخاب رنگ خوب در فضاي مناسب به تعادل و هارموني اتاقتان كمك كنيد.

 

نقاشي ساختمان

 

زندگي بهشت توست اگر بهشتت را خواهي زندگي كردن!

 

نقاشي ساختمان در شهريار ارايه رنگ اميزي مدرن ساختمان مناسب براي همه

 

 

 

 

برچسب‌ها: نقاشي ساختمان, رنگ آميزي ساختمان, رنگ اتاق خواب, اتاق خواب رمانتيك, نقاشي اتاق خواب

نقاشي ساختمان در شهريار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۱۱:۳۹:۴۹ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

دنياي هنر رنگ و نقاشي

 

رنگ‌ها و تاثيرات آنها در زندگي

رنگ زماني ظاهر مي‌شود كه فركانس نوري در محيطي متناسب شدت گرفته و متظاهر گردد. رنگ عليرغم خصوصيات ايجاد انگيزه، هوس، شادماني، ساختاري و حتي تهيجي، داراي خصوصيات سوزاننده و برنده نيز هست. هر رنگ داراي خصوصيات منحصر به فرد درماني و تعادل بر انگيزي است. يكي ديگر از خصوصيات رنگ‌ها اين است

كه مي‌توانند تا اعماق نيروي ادراك و شعور ما نفوذ نمايند. رنگ‌ها را مي توان به سه قسمت اسامي يا سه گروه تقسيم كرد. نخستين گروه (گروه اصلي) ‌قرمز _ زرد _ آبي. گروه دوم همان رنگ‌هايي كه از تركيب رنگ اصلي بدست مي آيند و گروه سوم نيز از تركيب رنگ‌هاي اصلي با رنگ‌هاي نوع دوم حاصل مي‌شود. در ادامه به تاثيرات رنگ‌ها در ذهن روان و محيط فيزيكي اطرافمان اشاره مي‌كنيم كه در بين اين متون از تاثير رنگ‌ها به گونه‌اي از بيماري ها اشاره خواهد شد كه ناگفته نماند كه اين فهرست ها صرفا حالت پيشنهادي داشته و به صورت نسخه نبايستي تلقي گردد. براي مبارزه با ناراحتي‌ها و بيماري‌ها استفاده از رنگ‌ها در علم پزشكي پيشرفته صرفا چاره ساز نبوده و اين پيشنهادات در كنار بهره‌گيري از ساير موارد درمان مي تواند بسيار موثر باشد و بهبودي را سريعا براي انسان به ارمغان بياورد.... نقش رنگ‌ها بر زندگي براي مبارزه در مقابل بيماري‌ها مي‌توان بهترين روش استفاده از رنگ‌ها در زندگي نام برد البته روش قطعي نيست ولي كمك به بيمار مي‌كند تا روند بيماري خود را زودتر طي كند.... رنگ سفيد: رنگ سفيد در بنيه تمامي طيف‌ها نهفته و وجود دارد. رنگ سفيد متظاهر كننده احساسات نبوغ و استعدادهاي بالقوه فرد بوده و رنگي است كه نبوغ و توانايي هاي فرد را تقويت نموده و براي تمامي بنيه رنگ‌ها مناسب تشخيص داده مي‌شود.براي درمان توسط رنگ‌ها بهتر است با اين رنگ شروع شود و با اين رنگ نيز پايان يابد. رنگ سياه: رنگ سياه نيز مانند سفيد در تمامي طيف‌هاي نوري متمركز و وجود دارد. سياه در وراي پرده‌اي درهم ريخته و آشفته مخفي گرديده. بسياري از افراد از رنگ سياه به عنوان رنگ درمان كننده استفاده مي‌كنند. اين رنگ در زماني كه فرد دچار مشكلات روحي شده و بسيار آشفته حال است،

مي تواند حالت آرامش بخش و حفاظت كننده را ايفا كند اين رنگ باعث مي‌شود كه احساسات زنانه در افراد به حركت بيفتد و همين امر باعث مي‌گردد كه در وجودشان انرژي مغناطيسي نيرو مندي را حس نمايند. اگر رنگ سياه در لباس‌هاي مورد استفاده، به وفور مورد استعمال قرار گيرد، باعث مي‌گردد فرد دچار افسردگي و آشفتگي روحي گردد. و روانشناسان كه سعي در درمان با رنگ‌ها را دارند سعي مي‌كنند اين رنگ را به همراه سفيد استفاده كنند. زيرا تاثيرات منفي هر دو رنگ باعث مي‌شود كه حالات متعادلي ايجاد شود و همين امر باعث مي‌شود فرد از درون آرامش يابد و عدم تعادل و توازن وي نيز از بين مي‌رود. رنگ سياه باعث مي‌گردد كه رفتارهاي ناشي از غير شعور افراد به نظم سوق پيدا كند. براي رسيدن به اين نتيجه بهتر است رنگ سياه را به تمام، بر تن نكنيد و حتما پيراهن يا كفش و يا چيزي از لباستان را به رنگ سفيد انتخاب كنيد. رنگ آبي آسماني: اين رنگ با ميزان استفاده اكسيژن در بدن در ارتباط است. اين رنگ به شدت حالت گندزدايي و ميكروب كشي داشته و بدن انسان به كمك اين رنگ مي‌تواند تمامي ناراحتي‌هاي مربوط به آشفتگي روحي، ناملايمات رواني، افسردگي و ناراحتي‌هاي ذهني را از بين ببرد. رنگ آبي آسماني و انرژي موجود در آن باعث مي‌شود كه تمامي شرايط موثر و منفي كه كه مغز را دچار خود مي‌سازد، از بين بروند. رنگ آبي (سرمه‌اي): اين رنگ كه از دو رنگ آبي و سبز ايجاد مي‌شود، بهترين انرژي را در رفع بحران‌ها و ناراحتي‌هاي روحي دارد. اين رنگ روح نشاط و فعاليت را به انسان بخشيده و ميكروب‌ها را از بدن و حتي توكسينها را نيز دفع مي نمايد. اين رنگ در حفظ سلامتي پوست بيمار مفيد است و در رفع خستگي هاي جسماني و ناراحتي هاي مربوط به گوش نيز بسيار مفيد مي‌باشد. رنگ افلاطون:(همان كبود روشن است) اين رنگ داراي انرژي بسيار نيرومندي مي‌باشد و استفاده زياد و افراطي از آن باعث مي‌گردد كه فرد دچار ناراحتي‌هاي روحي و رواني شود اين رنگ به واسطه داشتن تُن زيادي از رنگ و قرمز موجبات سر درد، ناراحتي‌هاي ميگرني و واكنش‌هاي عصبي را فراهم مي‌آورد. اما با تمام اين خصوصيات در درمان بيماري‌هاي سرطاني و كوچك كردن و مانع شدن از رشد تومورها، بسيار مفيد واقع مي‌گردد و از طرفي تب شديد را دفع مي‌كند.

رنگ نقره‌اي: اين رنگ در درمان بيماري‌هايي كه ريشه متافيزيكي دارند، استفاده از انرژي رنگ نقره اي بسيار شايسته خواهد بود. از طرفي انرژي اين رنگ قدرت نبوغ، خلاقيت و تفكر را در انسان افزايش مي‌دهد.

 

رنگ آبي نيلي: اين رنگ مهمترين رنگي است كه با انرژي خود تمامي بدن را تحت تاثير خود قرار داده و آرامش و تسكين لازم را به آن مي‌بخشايد و در واقع بدن را سراپا نگه مي‌دارد. اين رنگ در رفع تب شديد بسيار مفيد بوده و حالت آرامش بخشي دارد.

رنگ زرد ليمويي: اين رنگ در افزايش قدرت فعاليت‌هاي مغزي بسيار مفيد است و خصوصيت سرعت بخشي به انتقالات مغزي را دارد. يعني اين رنگ باعث مي‌شود كه فرد آنچه را كه فرا گرفته سريعا حلاجي كرده و تحليل و تجزيه را انجام دهد و به نتيجه برسد. رنگ زرد طلايي: اين رنگ سيستم رفع كدورت و بخشندگي را در وجود آدمي پرورش داده و تقويت مي‌بخشد. روح آرامش و عفو را در انسان ايجاد مي نمايد. اين رنگ نيز مانند رنگ سرخ (قرمز) در انسان هيجانات زيادي را ايجاد مي‌‌نمايد. رنگ صورتي: رنگ صورتي مطمئن ترين و مناسب ترين رنگي است كه مي تواند با انرژي خود، احساسات مربوط به مهرباني، شفقت، حامي، يكرنگي، صراحت، عشق، اعتماد و ايمان به آنچه كه لازم است را تقويت مي‌كند. رنگ صورتي بواسطه داشتن نيروي خاص غده تيموس را تحت تاثير قرار داده و انسان را داراي روحيه بخشندگي و با عاطفه مي‌سازد. در تداعي معاني و خاطرات نيز وجود اين رنگ مفيد واقع مي گردد. به طور خلاصه رنگ صورتي در رفع كدورت، ناراحتي هاي عصبي، خشم، آرامش بسيار مفيد بوده و حالت موثري دارد. رنگ كبود: رنگ كبود بسي متفاوت تر از ساير رنگ‌ها، بخش اسكلت و استخوان بندي بدن را تحت تاثير قرار مي‌دهد. از لحاظ ديگر باعث مي‌شود كه توكسينهاي موجود در بدن از بين بروند و تاثيرات شگرفي در سيستم فيزيكي و روحي بدن دارد. اين رنگ از طرفي حالت گندزدايي و يا آنتي سپتيك را دارد. به همين جهت در ميان ساختار فيزيكي و روحي انسان تعادل شگرفي ايجاد مي‌نمايد. انرژي رنگ كبود در درمان انواع بيماريهاي سرطاني موثر است. مخصوصا التهاب و عفونت دنده هاي قفسه سينه و يا جراحيهاي استخواني بسيار مفيد واقع مي‌شود. از سويي استفاده از رنگ كبود در رفع مشكلات سيستم گوارشي و هضم و جذب مواد معدني و ويتامينها در بدن بسيار مفيد است. رنگ كبود باعث مي‌شود كه انسانها روياهاي زيادي مشاهده نمايند و به خاطر اينكه سيستم عصبي و مغز را نيز تحت تاثير قرار مي‌دهند، باعث مي‌شود كه انسانها در تداعي خاطرات گذشته موفق گردند و در درمان رفع بيماري فراموشي نيز مفيد واقع مي‌شود.

رنگ لاجوردي: اين رنگ در رفع بيماريهاي روحي و فيزيكي بسيار مفيد مي‌باشد. مهمترين تاثير اين رنگ در منطقه مربوط به چاكراي ابروها است. به تناسبي همين رنگ به جهت ارتباط با مراكز چاكراي عصبي باعث مي شود كه حالت متعادلي در سيستم عصبي پديد آيد و واكنشهاي مثبت را موجب مي‌شود. از طرفي نيروي بخشش و عفو را در بدن افزايش داده و تقويت مي بخشد. نيروي خالي اين رنگ به خوبي خون را تميز كرده و شستشو مي دهد. از اين جهت بسياري از توكسينها (سمومي كه به وسيله ميكروبها توليد مي‌شوند) از طريق اين رنگ از بدن و گردش خون خارج مي‌شوند و اين رنگ تعادل و توازن لازم را در ميان دو نيم كره مغز ايجاد كرده و تاثيرات مثبتي مي‌گذارد. اين رنگ در رابطه با چهره انسان نيز بسيار موثر و مفيد است

و تمامي سينوسهاي صورت را تحت تاثير نهاده و اگر در بخش‌هاي مختلف صورت از جمله اطراف چشم،گوش، بيني ، دهان، گونه ها و ناراحتي هايي مشاهده گردد، مي توان از رنگ لاجوردي استفاده كرد و بيماري را بهبود بخشيد. با تمام اين اوصاف، نبايستي از خاصيت آرام بخشي و ساكن و ساكت سازي آن چشم پوشيد. به طور مثال كساني كه با تمركز حواس و يا مديتاسيون مشغول فعاليت هستند، در بين مراحل مختلف تمرينات خويش جايگاه ويژه اي را به رنگ لاجوردي اختصاص مي‌دهند. زيرا اين رنگ احساسات ذي شعور را به همراه قوه تخيل و حدس و گمان را پيش فرض تقويت مي‌كند. در محيطي كه زندگي كرده و يا كار مي كنيد بايد توجه داشته باشيد كه رنگ لاجوردي حالت افسردگي و بي قيدي در برابر ديگران و حالت عدم مسووليت را در انسان افزايش مي دهد. رنگ آبي: رنگ آبي حالت خنك كنندگي سيستم انرژي را دارد و به طور كلي رنگي است كه حالت آرام بخشي و استراحت دهندگي را دارد. اين رنگ انرژيهاي موجود در بدن را متعادل ساخته و حالت آنتي سيتيك (گندزدايي) را در بدن نشان مي‌دهد. اين رنگ در انتظام بخشي سيستم تنفسي نيز مفيد واقع مي شود. از طرفي رنگ آبي باعث مي شود كه فشار خون بالا كاهش يابد و در رفع ناراحتي ها و بيماريهاي گلو و حنجره نيز مفيد واقع مي‌شود.استفاده از رنگ آبي در درمان بيماريهاي مربوط به آسم، آبله مرغان، زردي و يرقان رماتيسم و بيماريهاي شايع كودكان بيسار مفيد بوده و حتي مانع از بروز بيماري مي‌شود از طرفي اين رنگ منجر به افزايش قدرت پيش بيني مي‌شود و حدس را در افراد افزايش مي‌دهد و از اين جهت رنگ آبي مناسب ترين رنگ برشمرده مي‌شود.

اگر مي‌خواهيد بيشتر از هر رنگي از رنگ آبي استفاده كنيد، هميشه آن را رنگ‌هاي گرم به طور مشترك مورد استفاده قرار دهيد. در كنار لباس آبي از رنگ‌هاي قرمز و نارنجي بهره بگيريد.استفاده از رنگ آبي در كنار رنگ‌هاي گرم باعث مي‌شود كه احساسات هنري فكري فرد افزايش مي‌يابد و منبع مربوط به آن به طرز بسيار وسيعي به حركت در مي‌آيد. رنگ سبز: رنگ سبز يكي از رنگ‌هايي است كه در جهان بيش از بقيه رنگ‌ها ديده مي‌شود. رنگ سبز حالت آرام بخشي دارد و به عنوان سمبل شفقت و مهرباني و متعادل بودن روح و روان و رفتار به شمار مي‌رود. اين رنگ از طرفي دل رحمي، مهرباني و مودت و دوستي را در انسانها افزايش مي‌دهد. رنگ سبز روشن كه به طيف نوري آبي نزديكتر است، در بسياري از درمان‌ها مفيد واقع مي‌شود و بهترين رنگ براي درمان دردها محسوب مي‌گردد. اين رنگ در تقويت احساسات دوستي، اميدواري، ايمان و صلح بسيار موثر مي‌باشد و براي اين بيشتر پرچم كشورهاي صلح طلب داراي چنين رنگي است و اگر جامعه‌اي بيشتر به اين رنگ گرايش داشته باشد، از آرامش و ثبات بهتري برخوردار مي‌باشد.مهمترين نقطه اي كه از رنگ سبز متاثر مي‌گردد، چاكراي قلب است. اين حالت باعث مي‌گردد كه ناراحتي هاي قلبي، فشار خون زياد و يا كم، سردردهاي ناموزون و ناهماهنگ ميگرن، بي حالي و سستي در بدن و هم چنين رنگ پريدگي از طريق رنگ سبز درمان مي‌شود

 

و آنچه كه نبايستي در اين قضيه فراموش شود اينكه، از رنگ سبز نبايستي در درمان بيماريهايي از قبيل سرطان و يا بيماريهاي غده اي از آن استفاده كرد. زيرا رنگ سبز باعث مي‌شود كه سرعت رشد و توسعه و پيشرفت هر چيزي افزايش يابد و اين رنگ باعث رشد تومورهاي سرطاني شده و بسيار خطرناك است رنگ زرد: تاثير گذارترين نقطه‌اي كه در بدن انسان مي‌تواند از رنگ زرد متاثر گردد، ذهن آدمي است. تمامي فعاليت‌هاي ذهني فرد به وسيله نيروي رنگ زرد به حركت در مي‌آيد. از طرفي براي از بين بردن ناملايمات و يأس و نااميدي رنگ زرد مفيد واقع مي‌شود. زيرا نيروي رنگ زرد به فرد اميدواري به زندگي و نيروي زيستن مي‌بخشد. به وسيله رنگ زرد، خوش بيني و اعتماد به نفس را در خود افزايش مي‌دهد. سيستم عصبي، معده، روده ها، كليه ها و تمامي جهاز هاضمه تحت تاثير اين رنگ قرار دارند. و اگر ناراحتي در آنها ايجاد شود به وسيله رنگ زرد مي‌توان آن را درمان نمود. رنگ زرد و زرد طلايي هم واكنش‌هاي فرد را در رابطه با زندگي و هم تصورات خوش بينانه در انسان را تقويت مي‌بخشد. رنگ نارنجي: اين رنگ با مشخصه بسيار شاخص و ساده خود، سمبل نشاط و شادماني و از طرفي نشانه دانش و آگاهي است. اين رنگ احساسات اجتماعي بودن و شدن را افزايش داده و فعاليتهاي اجتماعي را در افراد تقويت مي‌بخشد.موثرترين بخش بدن انسان، سيستم عضلاني و ماهيچه هاي انسان است كه به سرعت از اين رنگ تاثير مي‌پذيرد. استفاده افراطي از رنگ نارنجي سبب نامتعادلي و ناهماهنگي در سيستم عصبي افراد مي‌شود. و توصيه مي شود كه اين رنگ به همراه رنگ سبز يا آبي استفاده شود.اعضاي مختلفي از بدن از جمله طحال، غده پانكراس، معده، روده‌ها و كليه‌ها از اين رنگ متاثر هستند. ناراحتي و افسردگي‌هاي شديد نيز مي توانند به وسيله رنگ نارنجي درمان شوند. براي رفع ناراحتي‌هاي گذرا در سيستم گوارشي نيز استفاده از رنگ نارنجي مفيد مي‌باشد. لازم به ذكر است: اگر توجه كنيد در بازي فوتبال كمك داوران كه پرچم نارنجي و زردي كه در دست دارند اگر بازيكنان فوتبال با عصبانيت به سمت آنها حركت كنند

 

و راي و حكم آنها معترض مي‌شوند آنها پرچم خود را در پشت خود نگه مي دارند چون رنگ پرچم كمك داوران باعث بروز خشم بيشتر بازيكنان مي‌شود. رنگ قرمز يا سرخ: رنگ سرخ به نهايت روح افزاد و جان بخش است. اين رنگ به لحاظ داشتن خصوصيات خود باعث مي‌گردد كه چاكراها به حركت بيفتند. (چاكراها محلهايي هستند كه در بدن انسان به وفور وجود داشته و انرژي هاي لازم از طريق آنها وارد بدن شده و يا از آن خارج مي‌گردند، ما بايد توجه داشته باشيم كه اين مراكز و نقاط با بدن فيزيكي ما هيچ ارتباطي نداشته و تاثيراتي در حركات و عمليات فيزيكي ما ندارند و تنها در شرايط تاثير گذاري و يا تاثير پذيري روحي ما انسانها كار برد دارند. رنگ قرمز به سبب داشتن انرژي شديد در خود باعث مي گردد كه تحريكات و احساسات فيزيكي و عوامل و اسباب فيزيكي خود را بيدار سازد و همين بيداري آنها را به شدت به فعاليت وا مي‌دارد. اين رنگ مي تواند سرماخوردگي، ناراحتي‌هاي گردش خون و وجود عفونت در نايژه ها و ريه ها مفيد واقع شود و آنها را درمان نمايد اما بايد توجه داشت كه اين رنگ احساسات مربوط به انتقام، كينه، بي منطقي، جسارت، عشق را نيز تهييج مي‌نمايد. اگر مقدار رنگ قرمز بيشتر مورد استفاده قرار گيرد منجر به ناملايمات احساسي و افسردگي هاي ناپايدار مي‌شود. علاوه بر اين باعث افزايش فشار خون در انسانها نيز مي‌شود. به طور خلاصه رنگ قرمز، باعث مي‌شود كه حرارت و دماي بدن انسان بيشتر شود و گردش خون و جريان آن را سريعتر مي‌سازد و براي افرادي كه داراي فشار خون پاييني هستند مفيد مي‌باشد رنگ قهوه‌اي: اين رنگ فرد را از بسياري از جهات و مخصوصا از حيث ذهني و احساسي تحت تاثير قرار مي‌دهد. اين رنگ بواسطه داشتن انرژي خاص خود باعث مي‌شود كه انسان تحت تاثير آن قرار گرفته و فردي اجتماعي شود و بينش و رفتار فرد را در قبال جامعه متعادل مي‌نمايد.در قسمت بالا اشاره اي به خواص تعدادي از رنگ‌ها (رنگ‌هاي اصلي) شد كه قابل ذكر است همانطور كه در ابتدا نيز اشاره شد اين خواص رنگ‌ها كه در برخي از آنها خاصيت درماني ذكر شد نبايستي بصورت نسخع در نظر گرفته شود بلكه طبق نظر كارشناسان و روان شناسان رنگ مي‌تواند در كنار ساير راه‌هاي درماني پزشكي كاربرد و تاثيري مثبت بر روند درمان داشته باشد و در ادامه بايد به اين نكته اشاره كرد كه رنگ‌ها جز لاينفك زندگي ما هستند و ما هر چه در اطراف خود مي‌بينيم داراي رنگ است و از اين خواص رنگ‌ها در جاها و استفاده هاي مختلف مي‌توانيم بهره گيريم از جمله مراكز درماني، بيمارستانها، مدارس، محيط كار، و رنگ‌هايي كه در تزئين شهر استفاده مي‌شود و... حال بايد از تاثيرات رنگ كه شايد در بعضي از موارد به آن توجه كمي مي‌شود توجه بيشتر و بهره‌اي بيشتر جست و استفاده بهتري برد. حتي كارفرمايان نيز مي توانند از تنوع رنگي و خواص رنگ‌ها در توليد بيشتر و بازده كاري در محيط كارشان بهره گيرند. بر اساس يك تحقيق انجام گرفته تمامي محيط كار كارگران در يك كارخانه در تهران از رنگ‌هاي شاد ومناسب استفاده شد

 

و مشخص شد كه استفاده از رنگ‌هاي شاد و مناسب در محيط كار كارگران، نقش مضاعفي در توليد و كيفيت محصولات كارخانه داشته است. زيرا استفاده از رنگ مناسب در محيط كار باعث افزايش روحيه و حوصله براي كارگران مي‌شود. و ما اينجا مشاهده مي‌كنيم كه با صرف هزينه اندكي و قدرت ابتكار و خلاقيت در رنگ آميزي محيط كار به چه ميزان مي‌توانيم بهره گيريم. و اين يكي از هزاران مواردي است كه از رنگ مي‌توان بهره گرفت.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۱۱:۳۰:۵۲ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

 

دنياي هنر رنگ و نقاشي

 

رنگ‌ها و تاثيرات آنها در زندگي

رنگ زماني ظاهر مي‌شود كه فركانس نوري در محيطي متناسب شدت گرفته و متظاهر گردد. رنگ عليرغم خصوصيات ايجاد انگيزه، هوس، شادماني، ساختاري و حتي تهيجي، داراي خصوصيات سوزاننده و برنده نيز هست. هر رنگ داراي خصوصيات منحصر به فرد درماني و تعادل بر انگيزي است. يكي ديگر از خصوصيات رنگ‌ها اين است كه مي‌توانند تا اعماق نيروي ادراك و شعور ما نفوذ نمايند. رنگ‌ها را مي توان به سه قسمت اسامي يا سه گروه تقسيم كرد. نخستين گروه (گروه اصلي) ‌قرمز _ زرد _ آبي. گروه دوم همان رنگ‌هايي كه از تركيب رنگ اصلي بدست مي آيند و گروه سوم نيز از تركيب رنگ‌هاي اصلي با رنگ‌هاي نوع دوم حاصل مي‌شود. در ادامه به تاثيرات رنگ‌ها در ذهن روان و محيط فيزيكي اطرافمان اشاره مي‌كنيم كه در بين اين متون از تاثير رنگ‌ها به گونه‌اي از بيماري ها اشاره خواهد شد


كه ناگفته نماند كه اين فهرست ها صرفا حالت پيشنهادي داشته و به صورت نسخه نبايستي تلقي گردد. براي مبارزه با ناراحتي‌ها و بيماري‌ها استفاده از رنگ‌ها در علم پزشكي پيشرفته صرفا چاره ساز نبوده و اين پيشنهادات در كنار بهره‌گيري از ساير موارد درمان مي تواند بسيار موثر باشد و بهبودي را سريعا براي انسان به ارمغان بياورد....   نقش رنگ‌ها بر زندگي براي مبارزه در مقابل بيماري‌ها مي‌توان بهترين روش استفاده از رنگ‌ها در زندگي نام برد البته روش قطعي نيست ولي كمك به بيمار مي‌كند تا روند بيماري خود را زودتر طي كند....       رنگ سفيد: رنگ سفيد در بنيه تمامي طيف‌ها نهفته و وجود دارد. رنگ سفيد متظاهر كننده احساسات نبوغ و استعدادهاي بالقوه فرد بوده و رنگي است كه نبوغ و توانايي هاي فرد را تقويت نموده و براي تمامي بنيه رنگ‌ها مناسب تشخيص داده مي‌شود.براي درمان توسط رنگ‌ها بهتر است با اين رنگ شروع شود و با اين رنگ نيز پايان يابد.       رنگ سياه: رنگ سياه نيز مانند سفيد در تمامي طيف‌هاي نوري متمركز و وجود دارد. سياه در وراي پرده‌اي درهم ريخته و آشفته مخفي گرديده. بسياري از افراد از رنگ سياه به عنوان رنگ درمان كننده استفاده مي‌كنند. اين رنگ در زماني كه فرد دچار مشكلات روحي شده و بسيار آشفته حال است، مي تواند حالت آرامش بخش و حفاظت كننده را ايفا كند


اين رنگ باعث مي‌شود كه احساسات زنانه در افراد به حركت بيفتد و همين امر باعث مي‌گردد كه در وجودشان انرژي مغناطيسي نيرو مندي را حس نمايند. اگر رنگ سياه در لباس‌هاي مورد استفاده، به وفور مورد استعمال قرار گيرد، باعث مي‌گردد فرد دچار افسردگي و آشفتگي روحي گردد. و روانشناسان كه سعي در درمان با رنگ‌ها را دارند سعي مي‌كنند اين رنگ را به همراه سفيد استفاده كنند. زيرا تاثيرات منفي هر دو رنگ باعث مي‌شود كه حالات متعادلي ايجاد شود و همين امر باعث مي‌شود فرد از درون آرامش يابد و عدم تعادل و توازن وي نيز از بين مي‌رود. رنگ سياه باعث مي‌گردد كه رفتارهاي ناشي از غير شعور افراد به نظم سوق پيدا كند. براي رسيدن به اين نتيجه بهتر است رنگ سياه را به تمام، بر تن نكنيد و حتما پيراهن يا كفش و يا چيزي از لباستان را به رنگ سفيد انتخاب كنيد.       رنگ آبي آسماني: اين رنگ با ميزان استفاده اكسيژن در بدن در ارتباط است. اين رنگ به شدت حالت گندزدايي و ميكروب كشي داشته و بدن انسان به كمك اين رنگ مي‌تواند تمامي ناراحتي‌هاي مربوط به آشفتگي روحي، ناملايمات رواني، افسردگي و ناراحتي‌هاي ذهني را از بين ببرد. رنگ آبي آسماني و انرژي موجود در آن باعث مي‌شود كه تمامي شرايط موثر و منفي كه كه مغز را دچار خود مي‌سازد، از بين بروند.    

   رنگ آبي (سرمه‌اي): اين رنگ كه از دو رنگ آبي و سبز ايجاد مي‌شود، بهترين انرژي را در رفع بحران‌ها و ناراحتي‌هاي روحي دارد. اين رنگ روح نشاط و فعاليت را به انسان بخشيده و ميكروب‌ها را از بدن و حتي توكسينها را نيز دفع مي نمايد. اين رنگ در حفظ سلامتي پوست بيمار مفيد است و در رفع خستگي هاي جسماني و ناراحتي هاي مربوط به گوش نيز بسيار مفيد مي‌باشد.       رنگ افلاطون:(همان كبود روشن است) اين رنگ داراي انرژي بسيار نيرومندي مي‌باشد و استفاده زياد و افراطي از آن باعث مي‌گردد كه فرد دچار ناراحتي‌هاي روحي و رواني شود اين رنگ به واسطه داشتن تُن زيادي از رنگ و قرمز موجبات سر درد، ناراحتي‌هاي ميگرني و واكنش‌هاي عصبي را فراهم مي‌آورد. اما با تمام اين خصوصيات در درمان بيماري‌هاي سرطاني و كوچك كردن و مانع شدن از رشد تومورها، بسيار مفيد واقع مي‌گردد و از طرفي تب شديد را دفع مي‌كند.       رنگ نقره‌اي: اين رنگ در درمان بيماري‌هايي كه ريشه متافيزيكي دارند، استفاده از انرژي رنگ نقره اي بسيار شايسته خواهد بود. از طرفي انرژي اين رنگ قدرت نبوغ، خلاقيت و تفكر را در انسان افزايش مي‌دهد.  

     رنگ آبي نيلي: اين رنگ مهمترين رنگي است كه با انرژي خود تمامي بدن را تحت تاثير خود قرار داده و آرامش و تسكين لازم را به آن مي‌بخشايد و در واقع بدن را سراپا نگه مي‌دارد. اين رنگ در رفع تب شديد بسيار مفيد بوده و حالت آرامش بخشي دارد. 

 رنگ زرد ليمويي: اين رنگ در افزايش قدرت فعاليت‌هاي مغزي بسيار مفيد است و خصوصيت سرعت بخشي به انتقالات مغزي را دارد. يعني اين رنگ باعث مي‌شود كه فرد آنچه را كه فرا گرفته سريعا حلاجي كرده و تحليل و تجزيه را انجام دهد و به نتيجه برسد.       رنگ زرد طلايي: اين رنگ سيستم رفع كدورت و بخشندگي را در وجود آدمي پرورش داده و تقويت مي‌بخشد. روح آرامش و عفو را در انسان ايجاد مي نمايد. اين رنگ نيز مانند رنگ سرخ (قرمز) در انسان هيجانات زيادي را ايجاد مي‌‌نمايد.       رنگ صورتي: رنگ صورتي مطمئن ترين و مناسب ترين رنگي است كه مي تواند با انرژي خود، احساسات مربوط به مهرباني، شفقت، حامي، يكرنگي، صراحت، عشق، اعتماد و ايمان به آنچه كه لازم است را تقويت مي‌كند. رنگ صورتي بواسطه داشتن نيروي خاص غده تيموس را تحت تاثير قرار داده و انسان را داراي روحيه بخشندگي و با عاطفه مي‌سازد. در تداعي معاني و خاطرات نيز وجود اين رنگ مفيد واقع مي گردد. به طور خلاصه رنگ صورتي در رفع كدورت، ناراحتي هاي عصبي، خشم، آرامش بسيار مفيد بوده و حالت موثري دارد.       رنگ كبود: رنگ كبود بسي متفاوت تر از ساير رنگ‌ها، بخش اسكلت و استخوان بندي بدن را تحت تاثير قرار مي‌دهد. از لحاظ ديگر باعث مي‌شود كه توكسينهاي موجود در بدن از بين بروند و تاثيرات شگرفي در سيستم فيزيكي و روحي بدن دارد. اين رنگ از طرفي حالت گندزدايي و يا آنتي سپتيك را دارد. به همين جهت در ميان ساختار فيزيكي و روحي انسان تعادل شگرفي ايجاد مي‌نمايد. انرژي رنگ كبود در درمان انواع بيماريهاي سرطاني موثر است. مخصوصا التهاب و عفونت دنده هاي قفسه سينه و يا جراحيهاي استخواني بسيار مفيد واقع مي‌شود. از سويي استفاده از رنگ كبود در رفع مشكلات سيستم گوارشي و هضم و جذب مواد معدني و ويتامينها در بدن بسيار مفيد است. رنگ كبود باعث مي‌شود كه انسانها روياهاي زيادي مشاهده نمايند و به خاطر اينكه سيستم عصبي و مغز را نيز تحت تاثير قرار مي‌دهند، باعث مي‌شود كه انسانها در تداعي خاطرات گذشته موفق گردند و در درمان رفع بيماري فراموشي نيز مفيد واقع مي‌شود.       رنگ لاجوردي: اين رنگ در رفع بيماريهاي روحي و فيزيكي بسيار مفيد مي‌باشد. مهمترين تاثير اين رنگ در منطقه مربوط به چاكراي ابروها است. به تناسبي همين رنگ به جهت ارتباط با مراكز چاكراي عصبي باعث مي شود كه حالت متعادلي در سيستم عصبي پديد آيد و واكنشهاي مثبت را موجب مي‌شود. از طرفي نيروي بخشش و عفو را در بدن افزايش داده و تقويت مي بخشد. نيروي خالي اين رنگ به خوبي خون را تميز كرده و شستشو مي دهد. از اين جهت بسياري از توكسينها (سمومي كه به وسيله ميكروبها توليد مي‌شوند) از طريق اين رنگ از بدن و گردش خون خارج مي‌شوند و اين رنگ تعادل و توازن لازم را در ميان دو نيم كره مغز ايجاد كرده و تاثيرات مثبتي مي‌گذارد. اين رنگ در رابطه با چهره انسان نيز بسيار موثر و مفيد است و تمامي سينوسهاي صورت را تحت تاثير نهاده و اگر در بخش‌هاي مختلف صورت از جمله اطراف چشم،گوش، بيني ، دهان، گونه ها و ناراحتي هايي مشاهده گردد، مي توان از رنگ لاجوردي استفاده كرد و بيماري را بهبود بخشيد. با تمام اين اوصاف، نبايستي از خاصيت آرام بخشي و ساكن و ساكت سازي آن چشم پوشيد. به طور مثال كساني كه با تمركز حواس و يا مديتاسيون مشغول فعاليت هستند، در بين مراحل مختلف تمرينات خويش جايگاه ويژه اي را به رنگ لاجوردي اختصاص مي‌دهند. زيرا اين رنگ احساسات ذي شعور را به همراه قوه تخيل و حدس و گمان را پيش فرض تقويت مي‌كند. در محيطي كه زندگي كرده و يا كار مي كنيد بايد توجه داشته باشيد كه رنگ لاجوردي حالت افسردگي و بي قيدي در برابر ديگران و حالت عدم مسووليت را در انسان افزايش مي دهد.       رنگ آبي: رنگ آبي حالت خنك كنندگي سيستم انرژي را دارد و به طور كلي رنگي است كه حالت آرام بخشي و استراحت دهندگي را دارد. اين رنگ انرژيهاي موجود در بدن را متعادل ساخته و حالت آنتي سيتيك (گندزدايي) را در بدن نشان مي‌دهد. اين رنگ در انتظام بخشي سيستم تنفسي نيز مفيد واقع مي شود. از طرفي رنگ آبي باعث مي شود كه فشار خون بالا كاهش يابد و در رفع ناراحتي ها و بيماريهاي گلو و حنجره نيز مفيد واقع مي‌شود.استفاده از رنگ آبي در درمان بيماريهاي مربوط به آسم، آبله مرغان، زردي و يرقان رماتيسم و بيماريهاي شايع كودكان بيسار مفيد بوده و حتي مانع از بروز بيماري مي‌شود از طرفي اين رنگ منجر به افزايش قدرت پيش بيني مي‌شود و حدس را در افراد افزايش مي‌دهد و از اين جهت رنگ آبي مناسب ترين رنگ برشمرده مي‌شود. اگر مي‌خواهيد بيشتر از هر رنگي از رنگ آبي استفاده كنيد، هميشه آن را رنگ‌هاي گرم به طور مشترك مورد استفاده قرار دهيد. در كنار لباس آبي از رنگ‌هاي قرمز و نارنجي بهره بگيريد.استفاده از رنگ آبي در كنار رنگ‌هاي گرم باعث مي‌شود كه احساسات هنري فكري فرد افزايش مي‌يابد و منبع مربوط به آن به طرز بسيار وسيعي به حركت در مي‌آيد.       رنگ سبز: رنگ سبز يكي از رنگ‌هايي است كه در جهان بيش از بقيه رنگ‌ها ديده مي‌شود. رنگ سبز حالت آرام بخشي دارد و به عنوان سمبل شفقت و مهرباني و متعادل بودن روح و روان و رفتار به شمار مي‌رود. اين رنگ از طرفي دل رحمي، مهرباني و مودت و دوستي را در انسانها افزايش مي‌دهد. رنگ سبز روشن كه به طيف نوري آبي نزديكتر است، در بسياري از درمان‌ها مفيد واقع مي‌شود و بهترين رنگ براي درمان دردها محسوب مي‌گردد. اين رنگ در تقويت احساسات دوستي، اميدواري، ايمان و صلح بسيار موثر مي‌باشد و براي اين بيشتر پرچم كشورهاي صلح طلب داراي چنين رنگي است و اگر جامعه‌اي بيشتر به اين رنگ گرايش داشته باشد، از آرامش و ثبات بهتري برخوردار مي‌باشد.مهمترين نقطه اي كه از رنگ سبز متاثر مي‌گردد، چاكراي قلب است. اين حالت باعث مي‌گردد كه ناراحتي هاي قلبي، فشار خون زياد و يا كم، سردردهاي ناموزون و ناهماهنگ ميگرن، بي حالي و سستي در بدن و هم چنين رنگ پريدگي از طريق رنگ سبز درمان مي‌شود و آنچه كه نبايستي در اين قضيه فراموش شود اينكه، از رنگ سبز نبايستي در درمان بيماريهايي از قبيل سرطان و يا بيماريهاي غده اي از آن استفاده كرد. زيرا رنگ سبز باعث مي‌شود كه سرعت رشد و توسعه و پيشرفت هر چيزي افزايش يابد و اين رنگ باعث رشد تومورهاي سرطاني شده و بسيار خطرناك است       رنگ زرد: تاثير گذارترين نقطه‌اي كه در بدن انسان مي‌تواند از رنگ زرد متاثر گردد، ذهن آدمي است. تمامي فعاليت‌هاي ذهني فرد به وسيله نيروي رنگ زرد به حركت در مي‌آيد. از طرفي براي از بين بردن ناملايمات و يأس و نااميدي رنگ زرد مفيد واقع مي‌شود. زيرا نيروي رنگ زرد به فرد اميدواري به زندگي و نيروي زيستن مي‌بخشد. به وسيله رنگ زرد، خوش بيني و اعتماد به نفس را در خود افزايش مي‌دهد. سيستم عصبي، معده، روده ها، كليه ها و تمامي جهاز هاضمه تحت تاثير اين رنگ قرار دارند. و اگر ناراحتي در آنها ايجاد شود به وسيله رنگ زرد مي‌توان آن را درمان نمود. رنگ زرد و زرد طلايي هم واكنش‌هاي فرد را در رابطه با زندگي و هم تصورات خوش بينانه در انسان را تقويت مي‌بخشد.       رنگ نارنجي: اين رنگ با مشخصه بسيار شاخص و ساده خود، سمبل نشاط و شادماني و از طرفي نشانه دانش و آگاهي است. اين رنگ احساسات اجتماعي بودن و شدن را افزايش داده و فعاليتهاي اجتماعي را در افراد تقويت مي‌بخشد.موثرترين بخش بدن انسان، سيستم عضلاني و ماهيچه هاي انسان است كه به سرعت از اين رنگ تاثير مي‌پذيرد. استفاده افراطي از رنگ نارنجي سبب نامتعادلي و ناهماهنگي در سيستم عصبي افراد مي‌شود. و توصيه مي شود كه اين رنگ به همراه رنگ سبز يا آبي استفاده شود.اعضاي مختلفي از بدن از جمله طحال، غده پانكراس، معده، روده‌ها و كليه‌ها از اين رنگ متاثر هستند. ناراحتي و افسردگي‌هاي شديد نيز مي توانند به وسيله رنگ نارنجي درمان شوند. براي رفع ناراحتي‌هاي گذرا در سيستم گوارشي نيز استفاده از رنگ نارنجي مفيد مي‌باشد. لازم به ذكر است: اگر توجه كنيد در بازي فوتبال كمك داوران كه پرچم نارنجي و زردي كه در دست دارند اگر بازيكنان فوتبال با عصبانيت به سمت آنها حركت كنند و راي و حكم آنها معترض مي‌شوند آنها پرچم خود را در پشت خود نگه مي دارند چون رنگ پرچم كمك داوران باعث بروز خشم بيشتر بازيكنان مي‌شود.       رنگ قرمز يا سرخ: رنگ سرخ به نهايت روح افزاد و جان بخش است. اين رنگ به لحاظ داشتن خصوصيات خود باعث مي‌گردد كه چاكراها به حركت بيفتند. (چاكراها محلهايي هستند كه در بدن انسان به وفور وجود داشته و انرژي هاي لازم از طريق آنها وارد بدن شده و يا از آن خارج مي‌گردند، ما بايد توجه داشته باشيم كه اين مراكز و نقاط با بدن فيزيكي ما هيچ ارتباطي نداشته و تاثيراتي در حركات و عمليات فيزيكي ما ندارند و تنها در شرايط تاثير گذاري و يا تاثير پذيري روحي ما انسانها كار برد دارند. رنگ قرمز به سبب داشتن انرژي شديد در خود باعث مي گردد كه تحريكات و احساسات فيزيكي و عوامل و اسباب فيزيكي خود را بيدار سازد و همين بيداري آنها را به شدت به فعاليت وا مي‌دارد. اين رنگ مي تواند سرماخوردگي، ناراحتي‌هاي گردش خون و وجود عفونت در نايژه ها و ريه ها مفيد واقع شود و آنها را درمان نمايد اما بايد توجه داشت كه اين رنگ احساسات مربوط به انتقام، كينه، بي منطقي، جسارت، عشق را نيز تهييج مي‌نمايد. اگر مقدار رنگ قرمز بيشتر مورد استفاده قرار گيرد منجر به ناملايمات احساسي و افسردگي هاي ناپايدار مي‌شود. علاوه بر اين باعث افزايش فشار خون در انسانها نيز مي‌شود. به طور خلاصه رنگ قرمز، باعث مي‌شود كه حرارت و دماي بدن انسان بيشتر شود و گردش خون و جريان آن را سريعتر مي‌سازد و براي افرادي كه داراي فشار خون پاييني هستند مفيد مي‌باشد       رنگ قهوه‌اي: اين رنگ فرد را از بسياري از جهات و مخصوصا از حيث ذهني و احساسي تحت تاثير قرار مي‌دهد. اين رنگ بواسطه داشتن انرژي خاص خود باعث مي‌شود كه انسان تحت تاثير آن قرار گرفته و فردي اجتماعي شود و بينش و رفتار فرد را در قبال جامعه متعادل مي‌نمايد.در قسمت بالا اشاره اي به خواص تعدادي از رنگ‌ها (رنگ‌هاي اصلي) شد كه قابل ذكر است همانطور كه در ابتدا نيز اشاره شد اين خواص رنگ‌ها كه در برخي از آنها خاصيت درماني ذكر شد نبايستي بصورت نسخع در نظر گرفته شود بلكه طبق نظر كارشناسان و روان شناسان رنگ مي‌تواند در كنار ساير راه‌هاي درماني پزشكي كاربرد و تاثيري مثبت بر روند درمان داشته باشد و در ادامه بايد به اين نكته اشاره كرد كه رنگ‌ها جز لاينفك زندگي ما هستند و ما هر چه در اطراف خود مي‌بينيم داراي رنگ است و از اين خواص رنگ‌ها در جاها و استفاده هاي مختلف مي‌توانيم بهره گيريم از جمله مراكز درماني، بيمارستانها، مدارس، محيط كار، و رنگ‌هايي كه در تزئين شهر استفاده مي‌شود و... حال بايد از تاثيرات رنگ كه شايد در بعضي از موارد به آن توجه كمي مي‌شود توجه بيشتر و بهره‌اي بيشتر جست و استفاده بهتري برد. حتي كارفرمايان نيز مي توانند از تنوع رنگي و خواص رنگ‌ها در توليد بيشتر و بازده كاري در محيط كارشان بهره گيرند. بر اساس يك تحقيق انجام گرفته تمامي محيط كار كارگران در يك كارخانه در تهران از رنگ‌هاي شاد ومناسب استفاده شد و مشخص شد كه استفاده از رنگ‌هاي شاد و مناسب در محيط كار كارگران، نقش مضاعفي در توليد و كيفيت محصولات كارخانه داشته است. زيرا استفاده از رنگ مناسب در محيط كار باعث افزايش روحيه و حوصله براي كارگران مي‌شود. و ما اينجا مشاهده مي‌كنيم كه با صرف هزينه اندكي و قدرت ابتكار و خلاقيت در رنگ آميزي محيط كار به چه ميزان مي‌توانيم بهره گيريم. و اين يكي از هزاران مواردي است كه از رنگ مي‌توان بهره گرفت.   


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۴۴:۵۲ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

دنياي هنر رنگ و نقاشي

 

انتخاب رنگ براي نقاشي

رنگ هايي كه براي نقاشي اتاق انتخاب مي كنيد، ارتباط مستقيم با روحيه شما دارند. اين مسئله به عنوان يك اصل و نكته اي غير قابل انكار پذيرفته شده است. بايد دانست كه رنگ ها مي توانند تعيين كننده حس و حال حاكم بر فضا نيز باشند، بطوريكه اگر يك اتاق را با رنگ هاي متفاوت نقاشي كنيد خواهيد ديد احساس ها و حالت هاي كاملا متفاوتي در آن اتاق بوجود مي آيد. از اين رو مي توان گفت رنگ يكي از عناصر مهم در دكوراسيون داخلي است كه در انتخاب آن بايد دقت لازم را به كار بست.

در خصوص انتخاب رنگ مناسب براي نقاشي يك اتاق علاوه بر اينكه سليقه شخصي و اولويت هاي دلخواه شما بسيار مهم است يك سري اصول و راهنمايي هاي ثابت و مهم وجود دارد كه بايد براي داشتن انتخابي صحيح و اصولي آن ها را مد نظر قرار داد. در اين مطلب سعي داريم به صورت خلاصه مهم ترين اين اصول و نكات را برايتان مطرح سازيم. با ما همراه باشيد.

ويژگي‌ها و حقايق ظاهري و ذاتي رنگ‌ها

زماني كه جلوه اتاقي برايتان كسل كننده و خسته كننه شده است هيچ راه حلي سريع‌تر از تغيير رنگ و نقاشي آن اتاق نمي‌تواند جلوه آن اتاق را برايتان دگرگون سازد. تغيير رنگ از تمام موارد مشابه ارزان‌تر و سريعتر قابل اجراست.

چه قسمتي از يك اتاق خانه را نقاشي كنيد و چه تمام اتاق‌هاي خانه را حقيقت اينجاست كه تغيير رنگ مي تواند كيفيت زندگي و روحيه شما را نيز تغيير دهد و  آنرا بهبود بخشد.


رنگ‌ها به صورت كلي به دو دسته رنگ‌هاي سرد و گرم تقسيم مي‌شوند كه هر يك از اين گروه هاي رنگي از طرق مختلف مي‌توانند جلوه و احساس موجود در خانه را تغيير دهند و متحول سازند. رنگ هاي گرم نسبت به رنگ هاي سرد بسيار قوي تر و درخشان تر هستند و خيلي زود تر ديده مي شوند. به طور كلي مي توان گفت كه گيرايي بصري نسبت به اين رنگ ها بالاتر است.


بنابراين براي اتاقي كه سرد و بي روح است از رنگ هاي گرمي مثل زرد و قرمز و نارنجي استفاده كنيد تا روح و نشاط را به آن اتاق بياوريد.

رنگ‌هاي گرم همچنين براي استفاده در اتاق‌هايي كه نورگير خوبي ندارند و از نور طبيعي بي بهره هستند نيز مناسب است. زيرا سبب مي‌شوند فضاي اتاق روشن و گرم شود چراكه اين رنگ ها نور را منعكس مي‌كنند. رنگ هاي گرم در طيف هاي تيره سبب مي‌شوند فضا كوچك تر به نظر برسد از اين رو اين نوع رنگ‌ها براي اتاق هاي بزرگ و سرد بسيار مناسبند به اين دليل كه سبب مي شوند اتاق گرم و منسجم تر به نظر برسد.

 

رنگ‌هاي سرد برعكس رنگ هاي گرم عمل مي‌كنند و تاثير مخالفي با آنها دارند. اين رنگ ها نور را بيشتر جذب مي‌كنند به همين دليل سبب سرد سدن فضا مي‌گردد. از طرفي رنگ‌هاي سرد سبب مي‌شوند ديوار‌ها از هم دور شوند از اين رو اتاقي كه با رنگ‌هاي سرد مثل آبي- سبز يا بنفش رنگ آميزي شده اند بزرگ تر از مقياس واقعي خود به نظر مي‌رسند. اين گروه رنگي براي اتاق‌هاي كوچك يا اتاق‌هايي كه به شدت نورگير هستند و در طول روز در اثر نور خورشيد خيلي گرم مي‌شوند مناسبند و توصيه مي‌شوند.


گروه مهم ديگري از رنگ‌ها وجود دارد كه رنگ‌هاي خنثي نام دارند. اين گروه رنگي تاثير و ويژگي هاي رنگ هاي سرد و گرم را ندارند. در اصل اين گروه رنگي خود را با فضا سازگار مي كنند و هيچ گونه حالتي را بر فضا تحميل نمي كنند. از ديگر ويژگي هاي مهم اين گروه رنگي آن است كه به آساني كنار رنگ‌هاي ديگر مي‌نشينند و خود را با هر رنگي هماهنگ مي‌سازند. تعدادي از مهم ترني رنگ هاي خنثي عبارتند از:سفيد، سياه، بژ، طوسي و...

با توجه به اين ويژگي هاي كلي كه در بالا به آنها اشاره كرديم اگر رنگ ها طبق ويژگي ها و موقعيت اتاق مورد نظر انتخاب كنيد ميتوانيد به نتيجه مطلوبي برسيد. براي انتخابي صحيح تر مي توانيد از طرق مختلفي نيز ايده و الهام بگيريد. براي مثال طبيعت يكي از بهترين و كامل ترين منابع براي الهام گرفتن براي نحوه استفاده از رنگ ها و نحوه اصولي تركيب رنگ هاي مختلف است. يكي يگر از منابع قابل اطمينان مجلات دكوراسيون داخلي و عكس ها و تصاوير موجود در آنها هستند. در اين كاتالوگ ها و مجلات شما مي توانيد تاثير يك رنگ در اتاق هاي مختلف و با چيدمان هاي متفاوت را مشاهده كنيد و از آنها ايده بگيريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۴۶:۲۲ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

دنياي هنر رنگ و نقاشي

 

نقش رنگ در طراحي داخلي


همگان مي دانيم كه افراد مختلف به رنگ هاي خاصي تمايل نشان مي دهند. استفاده از اين تمايل اشخاص به عنوان وسيله اي براي تشخيص شخصيت آنها موضوع بحث انگيزي است، چرا كه افراد با يكديگر تفاوت دارند. هر يك از ما خصوصيات شخصي خاص خود را داريم و احساساتمان را به سبك و سياق خاص خود بيان مي كنيم. در جهان نمي توان دو نفر را يافت كه در ابراز احساساتشان پيرو شيوه يكساني باشند. از طرف ديگر احساسات افراد به طرق مختلف قابل تضعيف و تحريك است و مثلا با تغيير محيط اي كه در آن زندگي مي كنند، به سبب الگوهاي روانشناسي به نتايج بهتري در ايجاد شادابي، صميميت، آرامش افراد خانواده دست يافت. ويژگي هاي خيابان و كوچه اي كه خانه ما قرار دارد، تركيب حجمي، نورگيري، تقسيم بندي فضاهاي داخلي،

مبلمان داخلي، نحوه رنگ بندي و حتي مقياس به كار رفته همه و همه به عنوان فاكتورهاي مهمي براي تعريف يك مسكن مناسب عمل مي كنند. ويژگي هاي فرهنگي، نوع روابط خانوادگي و حريم هاي اجتماعي و غيره از جمله عواملي هستند كه نياز هاي روحي و جسماني ساكنين را تعريف مي كنند و وظيفه يك طراح داخلي است كه تعاملي محكم بين موارد ياد شده با جنبه هاي عملكردي فضا، برقرار سازد . رنگ عاملي مهم در طراحي فضا: رنگ ها مي توانند به شيوه هاي مختلف تاثيراتي بنيادين در زندگي بر جاي گذارند كه از جمله مهم ترين آنها مي توان به تاثير آنها بر احساسات اشاره كرد. جهاني كه انسان در آن زندگي مي كند، متشكل از هزاران رنگ و توناليته هاي مختلفي است كه موجودات و اشيا را براي ما جذاب تر و حتي به گونه اي معنوي، عميق تر نشان مي دهند. هر كدام به سبب ويژگي هاي شيميايي و روانشناسانه اي كه دارا هستند، منبع مهمي از انرژي، در جهت فزوني سلامت و نشاط روح و روان در انسان ها به شمار مي روند. جهاني تك رنگ، با توناليته هاي محدودي را با طبيعت اطراف خويش مقايسه كنيد و يا خود ساكن شهري سياه و سفيد بدانيد، بدون هيچ كنتراستي و هيجاني. معناي زندگي تغيير يافته و سردي و مردگي بر همه جا حاكم مي شود.

فضايي بي روح و عاري از هر جنب و جوشي كه تشنه جرعه اي رنگ است. مساله رنگ به سبب تاثيرات مهم روانشناسانه اش، در مقوله شهر و فضاهاي معماري امري مهم به شمار مي رود؛ تا بدانجا كه تخصصي با عنوان رنگ بندي و رنگ شناسي فضاهاي شهري در بين هنرمندان مطرح شده است. هماهنگي در رنگ مثل هماهنگي در نت هاي موسيقي است و از اهميت ويژه اي در ايجاد هارموني مناسب و چشم نواز به مانند قطعه موسيقي برخوردار است. براي رسيدن به اهدافي همچون كاركرد مناسب، زيبايي بصري، هارموني فضايي، و تأثير محيطي و رواني مؤثر و مثبت در طراحي داخلي، مستلزم استفاده هماهنگ، منسجم، معني‎دار و زيبا از عناصر طراحي است. در يك طرح مطلوب همه عناصر و اجزاء در نسبت به تاثيرات كيفي و معنايي كه به فضا اعمال مي كنند در ارتباطي تنگاتنگ با هم قرار دارند. بر اين اساس، موفقيت هر طرح بستگي كامل به چگونگي تركيب عناصر و الگوهاي سه‎بعدي فضا دارد. تجربه ساليان دراز كار با رنگ ثابت كرده است كه رنگ ها نيز مثل انسان ها، از جهات مختلف با يكديگر مرتبط اند و سليقه ها و صفات مشتركي دارند و يا برعكس ناهموان و متضاد يكديگرند. شايد تصور كنيد كه نارنجي و سرخ متضاد همند، در حالي كه در دايره رنگ كنار هم قرار مي گيرند و داراي هارموني هستند. خريدن يك دايره رنگ، كه در آن نحوه ارتباط رنگ ها و چيدمان آنها و رنگ هاي مكمل مشخص شده است و در اكثر فروشگاه هاي لوازم هنري وجود دارد، با ارزش است

 

تا قبل از خريدن زرد گريپ فوروتي و سبز زيتوني براي رنگ كردن اتاق خواب، نگاهي به آن بيندازيم. رنگ بندي اتاق ها و استفاده از مصالحي كه بتواند خصوصيات رنگي و بافت مورد نظر ما را برآورده سازد بسيار مهم و در عين حال قدرت اعمال نفوذ بر تغييرات كالبدي فضا را نيز داراست؛ كارهايي كه براي تعديل و تقسيم بندي ديواره هاي رنگي انجام مي گيرند مي تواند به عنوان ايده اي براي تعيين كالبد فيزيكي فضاي نيز عمل كند و جنبه هاي كاربردي طراحي را با معيارهاي زيباشناختي همراه سازيم. به عنوان مثال مساله روشنايي و استفاده از نور طبيعي در طراحي يك اتاق بسيار مهم است ولي نحوه كنترل نور، انتخاب رنگ و مصالحي كه نور را از خود عبور مي دهند به خلاقيت و قدرت طراح در ايجاد هماهنگي كه وي بين كاركرد روشنايي اتاق و مطلوبيت فضا بستگي دارد. استفاده از چرخه رنگ، روشي مطمئن براي يافتن رنگ هاي متناسب با رنگ مورد نظر ماست. چرخه رنگ متشكل از دوازده رنگ است كه سه رنگ قرمز، زرد و آبي در آن رنگ هاي اوليه و رنگ هاي ميان آنها به عنوان رنگ هاي ثانويه شناخته مي شوند. هر رنگ در اين چرخه مي تواند با رنگ هاي كناري خود كه رنگ هاي هم خانواده اش محسوب مي شوند و همچنين رنگ مقابلش كه رنگ مكمل آن است به خوبي تركيب شده نتيجه اي زيبا و موزون بيافريند. استفاده از رنگ هاي هم خانواده كه در چرخه رنگ در كنار هم قرار گرفته و به اصطلاح همسايه هستند تركيبي ملايم و هماهنگ را ايجاد مي كند كه نگاه بيننده را به راحتي از يكي به ديگري رهنمون مي شود. استفاده از يك رنگ با ميزان كمي از رنگ مكمل آن چنانچه به درستي و در اندازه هاي صحيح صورت گرفته باشد نتيجه اي درخشان و چشمگير مي آفريند و بر جذابيت مجموعه رنگي حاضر مي افزايد و مانع غالب شدن كامل يك رنگ بر فضاي اتاق مي شود. چنين عواملي در انتخاب رنگ براي بناها، دكوراسيون داخلي و مبلمان فضا، رويكرد هاي مختلفي را در طراحي ايجاد مي كند. رنگ يكي از عوامل تعيين كنند سبك و سياقي است كه بدان طريق با محيط پيرامون خود ارتباط بر قرار مي كنيم و بيشتر از هر عامل مستقل ديگري مي تواند فضاي كسالت بار و يكنواخت اطراف را به مكاني روح بخش مبدل سازد. عوض كردن رنگ ديوار ها مي تواند بيش از تغيير مبلمان يا حتي ساختار يك اتاق، نتايج چشم گيري به بار آورد. تا كنون خانه هاي بسياري به رنگ بژ و كرمي و تناليته هاي آن رنگ آميزي شده اند و رنگ استاندارد معمول براي خانه هاي جديد مگنوليايي است اما بايد تصور نمود كه در شرايط مختلف اجتماعي و به خصوص اقليمي، چگونه بايد از اين رنگ ها استفاده كرد و يا ديوار هايي به رنگ هاي ملايم و نامحسوس مثل استخواني، براي زندگي كردن بسيار مناسبند؛ اما ايجاد كنتراست در آنها با انتخاب رنگ هاي خاص در لوازم جانبي منزل و روكش ها و رومبلي ها باعث روح بخشي به فضا مي شود. براي آنكه بتوانيم ارتباطي درست ميان طبيعت خود با دكوراسيون داخلي خانه برقرا سازيم، بايد بياموزيم كه ترس از متفاوت بودن با سايرين را از خود برانيم؛ مشكلي كه امروزه بسيار با آن در گيريم و بسياري از طراحي هاي معماري و داخلي را تحت الشعاع قرار مي دهد. نمي توان در جامعه اي سياه و سفيد، تفكري رنگي داشت و فردايي بهتر را تصور كرد. غالبا خود را در حصاري از رنگ هايي به تحميل عرف و جامعه «معقول» و «بي روح» و بي رمق قرار مي دهيم، رنگ هايي كه مانع از بروز احساسات و نمايان شدن خود واقعي ما مي گردد.به منظور كمك براي ايجاد فضايي مطلوب و دلنشين در محيط زندگي خود و بهره گيري هر چه بهتر از رنگ ها، لازم است اطلاعات گسترده تري درباره ارتباطات فردي خويش با رنگ ها نايل شويم و مواردي را درك كنيم كه علاقه مندي يا بيزاري به رنگ هاي خاص را در مورد ما آشكار مي سازد. با بذل توجه بيشتر به قدرت رنگ ها در خانه هاي خود ممكن است از آنچه به واسطه اين كار نمايان مي شود به شكلي خوشايند يا ناخوشايند غرق حيرت شويم. رسيدن به تركيب رنگ مناسب در اتاق، لباس و يا هر مورد ديگر، نه فقط جلب توجه مي كند كه حالتي از اطمينان و آرامش را نيز القا مي كند. كار موثر با رنگ بيش از همه به تحريك حس خلاقيت نيازمند است. به دست آوردن يك تركيب رنگ مناسب كه درست با منظور و هدف فرد، منطبق باشد خود به نوعي «آفرينش» محسوب مي شود. براي بدست آوردن چيدماني مناسب از رنگ ها در فضاهاي داخلي گام هاي اوليه زير ضروري است: 1- آن مطلبي را كه با زبان رنگ مي خواهيد به بيننده بگوييد در انديشه خود آماده داشته باشيد. 2- يگ رنگ اصلي كه سخن گوي پر قدرتي براي بيان آن مطلب باشد، پيدا كنيد. 3- رنگ هاي ديگري كه در اطراف آن مي چينيد، بايد در هماهنگي كامل باشد. 4- آنگاه به عنوان يك رهبر طرح وارد شده و اين بار سليقه هنري خود را در چيدن اين ابزار هاي فني دخالت دهيد. به كاربردن رنگ در فضاها و يا مبلماني ساده معمولا نيازمند مهارت زياد و گران قيمت نيست. يك طراح معماري خوب مي تواند بسياري از نياز هاي محرك رواني با استفاده از مطالبي كه گفته شد و اندكي خلاقيت در جهت رفاه مصرف كنند گان به كار گيرد؛ مخصوصابه وسيله گوناگوني و اجتناب از تك رنگ بودن.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۳۳:۵۶ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

مجري و مشاوره انواع رنگهاي پلاستيك , روغني , كنيتكس , رولكس , رنگهاي بدون بوي آكروليك ,انواع پلي استر , نصب و رنگ گل و ابزار , پتينه كاري , تزيين بالاي شومينه ,اجراي رنگ هاي طلايي(golden) و مسي(copper) و مولتي كالر (multi color) , طرح كاغذ ديواري , نصب كاغذ ديواري , گچ كاري , ايجاد انواع بافت هاي مدرن و كلاسيك بر روي ديوار , ايجاد پوشش هاي سلولوزي, بلكا , بلكاج , اولكا,فامالين , كامو , پتينه سازان و ... نصب انواع پاركت وكفپوش , سنگ مصنوعي, روشويي , وان , سنگ رويه كابينت , بلوك شيشه اي , نماسنگ با زير ساخت

 

وهرچيزي كه به رنگ مربوط باشه با ما تماس بگيريد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۲۴:۰۶ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

دنياي هنر رنگ و نقاشي

 

قدرت رنگ در دكوراسيون

رنگ زرد:


ويژگي:درخشندگي,حس خوش بيني و دلگرمي. رنگ زرد باعث بهبود فعاليت هاي ذهني و بيشتر شدن اشتها نيز مي شود .

كاربرد: در آشپزخانه, اتاق كارو اتاق نشيمن هم چنين به ندرت و بصورت خيلي ناچيز در اتاق خواب بزرگسال مي توان از رنگ زرو استفاده كرد اما استفاده از اين رنگ در اتاق نوزادان توصيه نمي شود.

 

رنگ نارنجي:

ويژگي: رنگيست بسيار گرم, محرك و شادي آور كه گرمابخش محيط مي باشد. كاربرد:در ورودي و راهروها, اتاق غذاخوري و اتاق نشيمن. رنگ نارنجي رنگي محرك است بنابراين مي‌توان از آن به مقدار كم و بصورت ملايم در اتاق خواب و اتاق كار نيز استقاده نمود.

رنگ قرمز:

ويژگي: قرمز رنگ عشق,تحرك و انرژي است. قرمز ضربان قلب را افزايش مي‌دهد و باعث نشاط و سرزندگي مي‌شود. كابرد: در اتاق غذاخوري,آشپزخانه, راهروها و اتاق بازي كودكان. از آنجا كه قرمز ميزان ضربان قلب را افزايش مي‌دهد توصيه مي‌شود از اين رنگ بصورت محتاطانه در اتاق خواب و اتاق كار استفاده شود.


رنگ صورتي:

ويژگي: رنگ آرامش,احساس قوت قلب و لطلفت است. صورتي رنگي است كه احساس آرامش و تكامل را القا مي‌كند. كاربرد:در اتاق خواب,اتاق كودك, اتاق نشيمن,سرويس هاي بهداشتي و هال . صورتي تا حدودي باعث كم شدن اشتها مي گردد بنابراين استفاده از آن در آشپزخانه و اتاق نشيمن توصيه نمي شود.

رنگ بنفش تيره:

ويژگي: رنگي الهام بخش و موقر است حي هدف مندي و انگيزه را در فرد القا مي‌كند. كاربرد: در اتاق خواب و اتاق نشيمن. هم چنين از طيف ملايم آن مثلا بنفش ياسي نيز براي اتاق نشيمن ,اتاق خواب و سرويس هاي بهداشتي مناسب مي‌باشد.


رنگ آبي:

ويژگي:رنگ آرامش,التيام و رهاييست. آبي يك محبوبيت جهاني دارد كه همواره در همه جا سمبل رفع تنش و خستگي است و باعث ارتقاي روابط مي‌گردد. كاربرد:در اتاق كار و اتاق مطالعه, سرويس بهداشتي , اتاق نشيمن و اتاق خواب. آبي رنگ آرامش است بنابراين از آن بصورت هوشمندانه و بسيار كم در هال و آشپزخانه و جاهايي كه در آن فعاليت‌هايي صورت مي‌گيرد استفاده كنيد.

رنگ سبز:

ويژگي: رنگ سبز رنگ آرامش و نشاط است هم‎‌چنين سبز رنگ هماهنگي و عدالت است. كاربرد:اين رنگ در اكثر فضاها قابل استفاده است و چون رنگ هماهنگي است مي توان آن را با رنگ هاي ديگر تركيب كرد.

رنگ قهوه اي:

ويژگي: رنگ راحتي و رنگ طبيعت است. با اينكه رنگ قهوه‌اي جزو رنگ هاي اصلي چرخه رنگ نيست اما داراي قدرت فوق العاده اي مي‌باشد.كاربرد: در بسياري از اتاق ها  مخصوصا در اثاثيه و مبلمان .

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۵۹:۰۴ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

دنياي هنر رنگ و نقاشي

 

افكت‌هاي رنگي

افكت‌هاي رنگي

در حال حاضر علاقه افراد به استفاده از افكت‌هاي رنگي افزايش پيدا كرده است. اين افكت‌ها داراي مصارف دكوراتيو بيشماري در منازل هستند. رنگ‌ها تاثير شگرفي بر روي زيبايي محيط داخلي خانه‌ها دارند. در حقيقت رنگي كه ما براي محيط پيرامون خود انتخاب مي‌كنيم حرف‌هاي زيادي در مورد شخصيت واقعي ما مي‌زند. همانطور كه مي‌دانيد قرمز، زرد، و آبي جزء رنگ‌هاي اصلي هستند. رنگ‌هاي اصلي رنگ‌هايي هستند كه با تركيب رنگ‌هاي ديگر به دست نمي‌آيند.

چگالي رنگ

ميزان رنگي كه در يك اتاق مورد استفاده قرار مي‌گيرد و محكي كه به رنگ خاصي درمي‌آيد مي‌تواند تاثير مهيج و نمايشي روي محيط بگذارد. استفاده هوشمندانه از رنگ مي‌تواند تناسب و تقارن موجود در يك اتاق را دگرگون سازد. اتاق كوچك را بزرگ جلوه دهد و اتاق بزرگ را نيز كوچك جلوه دهد. به خاطر داشته باشيد كه مبلمان و ساير اسباب و اثاثيه نيز بخشي از اين ساختار هستند.

رنگ و نور

زماني كه مي‌خواهيد رنگ بخصوصي را براي قسمتي از خانه خود در نظر بگيريد حتما آن رنگ را در مقابل نور طبيعي در زمان‌هاي مختلف روز در نظر بگيريد تا ببينيد در برابر نور طبيعي به چه شكلي بازتاب داده مي‌شوند. در اثر تابش نور خورشيد رنگ تازگي و شادابي اوليه خود را از دست مي‌دهد. اين در حالي است كه همان رنگ در يك اتاقي كه در برابر تابش نور خورشيد قرار ندارد براي ساليان دراز سازگار و ثابت باقي خواهد ماند. توجه داشته باشيد كه رنگ‌ها جلوه‌هاي متفاوتي در برابر نورهاي مصنوعي از خودشان مي‌دهند. تغيير فصول و موقعيت جغرافيايي نيز بر روي رنگ‌ها موثر هستند به عنوان مثال شايد رنگ ديوارهاي ويلايي در شمال كشور براي اتاق نشيمن شما مناسب نباشد.

رنگ و بافت

بافت‌هاي موجود در فضا نيز مي‌تواند برروي تاكيد، شدت، و كثرت رنگي تاثيرگذار واقع نشوند. هرچقدر بافت‌ها درشت‌تر باشند فضا را گرم‌تر مي‌كنند و رنگ‌ها را قوي‌تر جلوه مي‌دهند. اصولا بافت بيانگر اعتماد و كهنسالي است و به شدت مي‌تواند تاثير رنگي قرمز، نارنجي و قهوه‌اي را افزايش دهد.

رنگ‌هاي مونوكروماتيك

شما مي‌توانيد با استفاده از تنالتيه‌هاي رنگ مونوكروم و استفاده از تن‌هاي متفاوت يك رنگ مثل مشكي و خاكستري و طوسي يا كرم و قهوه‌اي و ... افكت‌هاي رنگي خيره‌كننده‌اي را بوجود آوريد. تن‌هاي مختلف رنگي قهوه‌اي نيز زيبايي بصري بالايي را ايجاد مي‌كند چرا كه جزء رنگ‌دانه‌هاي طبيعي زمين هستند. رنگ‌هاي خانواده قهوه‌اي مناسب استفاده در سبك روسنايي «روستيك» هستند.

نوشته شده در سه شنبه بيست و سوم شهريور 1389ساعت 3:37 توسط مَيسا| 4 نظر |

همه چيز در مورد رنگ قهوه‌اي

به مطالعه طبيعت بپرداز، طبيعت را دوست بدار و همراه با آن صميمي باش... طبيعت هيچ گاه با تو دشمني نخواهد كرد.

هر چيز در مورد رنگ قهوه‌اي


قهوه‌اي رنگ شكوفايي و روشني است. رنگ زمين و خاك است. قهوه‌اي به ما يادآوري مي كند كه فطرتاً چه رابطه تنگاتنگي با طبيعت داريم. همانگونه كه زمين زير پايمان براي ايستادن و راه رفتن به ما اطمينان مي دهد رنگ قهوه‌اي نيز حس استحكام و امنيت را القا مي‌كند.

قهوه‌اي داراي طيف هاي رنگي بسياري مي باشد كه هر كدام از اين طيف ها داراي نام‌هايي مي باشند. كه برخي از اين نام ها : خرمايي، خاكي ، فندقي و .... مي‌باشد.

هم چنين اگر به رنگ شكلات، قهوه ، نسكافه ، دارچين و پودر كاكائو توجه كنيد در مي يابيد كه قهوه‌اي رنگي است كه در آشپزخانه زياد ديده مي شود. قهوه‌اي سير كه بسيار به رنگ مشكي نزديك مي باشد نيز كاربرد زيادي در هند دارد و مي توان قهوه‌اي و نداك معروف است كه اين نام را آنتوني و نداك نقاش معروف قرن 7 بدليل علاقه‌اي كه به اين رنگ داشت براي اين رنگ انتخاب كرد.


هر كدام از طيف‌هاي رنگ قهوه‌اي حالات و ويژگي‌هاي مخصوص خرد را دارا مي‌باشند. از جمله ويژگي هاي رنگ قهوه‌اي قدرت ، ثبات ، گرما و تكامل است. از لحاظ علم انرژي درماني ، قهوه‌اي سمبل رويش تكامل است. يكي از عناصر پنج گانه انرژي چوب است و چوب از زمين مي‌رويد و بسوي آسمان قد مي‌كشد. همانگونه كه انسان ها رشد مي كنند و قد مي‌كشند. به همين دليل است كه قهوه‌اي رنگ رويش ، انرژي و سرزندگي است و اشياء چوبي و قهوه‌اي رنگ ، نقش مكمل را در طراحي داخلي دارند.

تاريخ و فرهنگ‌هاي كهن همراه ديد روشني ( مثبتي ) نسبت به رنگ قهوه‌اي داشته اند. روانشناسان رنگ بر اين باورند كه رنگ قهوه‌اي رنگ حس كردن احساسات است ! بر اساس اين نظريه روانشناسان رنگ زماني كه ما احساس آسيب پذير بودن مي‌كنيم خود را پشت اين رنگ كه تركيبي از سه رنگ قرمز- زرد و سياه است پنهان مي‌كنيم . ما از قهوه‌اي استفاده مي‌كنيم تا از خود محافظت كنيم. جالب است بدانيد كه آقايان بيشتراز خانم ها زنگ قهوه‌اي را رنگ مورد علاقه خود مي‌دانند. قهوه‌اي رنگ طبيعت است و با استفاده از آن مي‌توان طبيعت را به خانه آورد.

قهوه‌اي در خانه

قهوه‌اي در اكثر اتاق ها كاربرد دارد براي خلق هر حالتي در هر فضا مي توانيد به نحوي از قهوه‌اي كمك بگيريد براي مثال در يك اتاق شمالي و بي روح حضور رنگ قهوه‌اي ملايم و گرم احساس آرامش و راحتي را به  آن اتاق مي بخشد و يا در يك اتاق جنوبي يا آفتاب گير به كار بردن يك قهوه‌اي تيره و شفاف مي‌تواند جلوه بي‌نظيري داشته باشد.

رنگ قهوه‌اي بخصوص در طيف هاي سردتر آن و يا رنگ دارچيني و شكلاتي از جمله رنگ هايي مي‌باشند كه به شدت مناسب آشپزخانه هستند و با ابراز و وسايل استيل و گرانيتي بخوبي كامل مي شوند. طيف‌هاي رنگ قهوه‌اي در آشپزخانه به فضا عمق و جلوه بي‌نظيري مي‌بخشد.

رنگ قهوه‌اي در اتاق نشيمن حرف اول را مي‌زند قهوه‌اي نه تنها با تمام رنگ هايي كه در اتاق نشيمن هستند هماهنگي و تناسب دارد بلكه سبب هماهنگ جلوه كردن رنگ هاي ديگر نيز با هم مي‌شود.

تركيب رنگ قهوه‌اي گردويي با بافت‌هاي طبيعي مثل قاليچه‌هاي پوستين و يا حصيرهاي فندقي رنگ جلوه اي بسيار شيك و چشم نواز را خلق مي‌كنند .


هم‌چنين طيف هاي خنثي و ملايم رنگ قهوه‌اي مثل گندمي براي سرويس هاي بهداشتي مي تواند بسيار جذاب و آرامبخش باشد. توصيه مي‌كنيم براي دعوت طبيعت به خانه‌هاي خود علاوه بر استفاده از رنگ قهوه‌اي در دكوراسيون اتاق از سنگ‌هاي زيبا ، وسايل حصيري ، پوستين ها و ريگ هاي زيبا استفاده نمائيد.

قهوه‌اي در هارموني

قهوه‌اي نماينده طبيعت است و رنگ كرم هم نشين جذاب رنگ قهوه‌اي ست همانطور كه سفيد هم نشين مناسب رنگ سياه است! قهوه‌اي در اكثر تركيب ها مانند سياه عمل مي كند اما با اين حاصل توصيه مي شود از قهوه‌اي سوخته با جاي مشكي استفاده شود. يك درخت قهوه رنگ را در فصل پاييز تصور كنيد مي بينيد كنار هم قرار گرفتن نارنجي روشن ، حنايي ، زرد ملايم و مقداري سبز چه تصوير گرم ، با شكوه و زيبايي را خلق مي كنند؟! تركيب سه رنگ قهوه‌اي ، نارنجي و سبز هر كدام در طيف هاي مختلف همراه از جمله تركيباتي هستند و بسيار زيبا كنار هم مي نشيند و الهام بخش زيبايي هاي پايدارند.


از طرف ديگر طيف هاي مختلف قهوه‌اي با يكديگر نيز بسيار تناسب و هماهنگي دارند. هيچ گاه در يك اتاق تنها از طيف قهوه‌اي استفاده نكنيد زير اتاق بي روح و كسل كننده مي شود اگر قصد دارند رنگ غالب در اتاق قهوه‌اي باشد حتماً از طيف هاي تيره و روشن ، گرم و سرد قهوه‌اي در كنار هم بهر ببريد.  يكي ديگر از راه هاي خلق فضايي گرم در دكوراسيون داخلي نصب ورقه هاي چوبي به ديوار است هم مانند كفپوش هاي چوبي!


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۱:۳۵ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاش ساختمان قلي پور تهران - كرج

 

قابل توجه شهرداريها

نوشته شده توسط:نقاش نقاشي ساختمان

فعاليت هاي عمراني معابر


قابل توجه شهرداريها

اجراي طرحهاي عمراني و مشاركت در زمينه مرمت و بازسازي معابر شهري از جمله خدمات گروه تزئيناتي مي باشد. به برخي از موضوعات اين بخش در ادامه  توجه فرماييد:

 

فعاليت هاي عمراني معابر

1- بازسازي و رنگ آميزي معابرشهري ( رنگ آميزي جداول – پل ها – مانع ها – ترانس ها – نرده ها و غيره ... .)

2.پيمانكاري و  رنگ آميزي در حد هزار متر به بالا(7 در صد تخفيف)

3:پيمانكاري و رنگ آميزي انواع اسكلت ها(ضد زنگ جهت عدم پوسيدگي و زنگ زدن ...  .)

4:رنگ آميزي دفاتر و ساختمان هاي شهرداري و ساير ارگان ها

5:آماده همكاري با شهرداري هاي سراسر كشور

 

به اميد  بهره مندي از نظرات ارزشمند شما...

كامياب و كامروا باشيد .

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۵:۳۹ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

قابل توجه شهرداريها

نقاشي ساختمان

فعاليت هاي عمراني معابر

قابل توجه شهرداريها


اجراي طرحهاي عمراني و مشاركت در زمينه مرمت و بازسازي معابر شهري از جمله خدمات گروه تزئيناتي شهر?ار مي باشد. به برخي از موضوعات اين بخش در ادامه  توجه فرماييد:

 

فعاليت هاي عمراني معابر

1- بازسازي و رنگ آميزي معابرشهري ( رنگ آميزي جداول – پل ها – مانع ها – ترانس ها – نرده ها و غيره ... .)

2.پيمانكاري و  رنگ آميزي در حد هزار متر به بالا(20 در صد تخفيف)

3:پيمانكاري و رنگ آميزي انواع اسكلت ها(ضد زنگ جهت عدم پوسيدگي و زنگ زدن ...  .)

4:رنگ آميزي دفاتر و ساختمان هاي شهرداري و ساير ارگان ها

5:آماده همكاري با شهرداري هاي سراسر كشور

 

به اميد  بهره مندي از نظرات ارزشمند شما...

كامياب و كامروا باشيد .

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۰۱:۱۸:۴۳ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]
کد کج شدن تصویر
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 76
دیروز : 94
افراد آنلاین : 1
همه : 42821
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب
کد کج شدن تصویر

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم