نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور
نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور

 

برچسب كلي از رنگها

 

رنگ بلكا |نقاشي ساختمان با بلكا – معايب و مزاياي رنگ بلكا

رنگ بلكا

اجراي انواع نقاشي رنگ بلكا ساختمان در طرح و مدل هاي مختلف

انواع رنگ بلكا و نقاشي بلكا

قيمت نقاشي و رنگ بلكا – كاتالوگ بلكا

رنگ ساختماني بلكا – پوشش سلولزي بلكا – آلبوم و عكس بلكا

براي ارسال رايگان كاتالوگ رنگ بلكا و مشاوره رايگان كافيست با ما تماس بگيريد

شما علاوه بر اين كه مي توانيد براي رنگ آميزي ساختمان يا نقاشي ساختمان خود از نقاشان حرفه اي ما در زمينه نقاشي ساختمان با رنگ بلكا يا هر نوع رنگ يا نقاشي ديگري بهره مند شويد، مي توانيد مطالب آموزشي در مورد نقاشي خانه يا ساختمان و انواع رنگ هاي ساختماني و همچنين مقالات در زمينه هاي مختلف رنگ ها و نقاشي ساختمان را در وبسايت نقاشي ساختمان باشگاه مطالعه نماييد و همچنين با ديدن فيلم هاي آموزشي نقاشي ساختمان از آموزش هاي تصويري اين مجموعه بهره مند شويد تا بتوانيد تصميم گيري بهتري در نقاشي خانه يا منزل خود داشته باشيد و با بهترين رنگ ها خانه خود را رنگ آميزي كنيد

نقاشي بلكا

اجراي انواع بلكا منزل, بلكا خانه, رنگ بلكا, پوشش اليافي, پوشش هاي اليافي, پوشش سلولزي, نقاشي بلكا ساختمان, نقاشي بلكا آپارتمان, نقاشي بلكا ديوار, نقاشي بلكا اتاق, رنگ بلكا-رنگ كردن بلكا, رنگ آميزي بلكا,

براي اطلاع بيشتر در مورد نقاشي بلكا ساختمان و نقاشي ساختمان با رنگ بلكا در رنگ هاي مختلف و همچنين اطلاع از قيمت نقاشي نقاشي بلكا و نيز دريافت كاتالوگ رنگ بلكا و بازديد و مشاوره رايگان با ما تماس بگيريد – تا به بهترين نحو شما را راهنمايي كنيم

هدف ما جلب رضايت شما ، مشتريان گرامي است

چه با آموزش نقاشي ساختمان و چه با انجام خدمات نقاشي ساختمان باشگاه قلي پور

——————————————*-*-*——————————————

براي تكميل اطلاعات خود در زمينه بلكا مي توانيد به صفحه بلكا مراجعه نماييد

در صفحه بلكا به مواردي از قبيل چگونگي بلكا و نقاشي بلكا – مواد موجود در بلكا و ساختار بلكا و همچنين ويژگي هاي مهم بلكا – پوشش سلولزي و الياف سلولزي آشنا مي شويد، همچنين با نحوه اجراي بلكا در ساختمان و خانه و مزاياي استفاده از پوشش سلولزي در ديوار و سوالات متداول در مورد رنگ و نقاشي بلكا و قيمت نقاشي ساختمان با بلكا و انواع كاتالوگ رنگهاي بلكا مورد بحث و بررسي قرار گرفته اند

——————————————*-*-*——————————————

شما در مطلب زير با رنگ بلكا و نقاشي بلكا در طي زمان – مواد تشكيل دهنده  بلكا و ساختار پوشش هاي سلولزي آشنا مي شويد و همچنين آشنا خواهيد شد كه چگونه با بلكا منزل خود را زيبا كنيم و چگونگي اجراي بلكا در سطوح مختلف و نيز مزاياي پوشش سلولزي و نيز مواد و مزاياي پوشش هاي سلولزي و ابريشمي (پتينه – بلكا – رومالين – روپاد) آشنا خواهيد شد، شما مي توانيد در ادامه با مطالب ذيل آشنا مي شويد (كه مي توانيد بر روي هر يك كليك كنيد)

رنگ بلكا و نقاشي بلكا در مرور زمان

بررسي اقتصادي بودن بلكا

مواد تشكيل دهنده در رنگ بلكا چيست؟

ساختار پوشش هاي سلولزي – بلكا

چگونه با بلكا منزل خود را زيباتر كنيم!؟

نحوه اجراي رنگ بلكا بر روي سطوح مختلف

مزاياي نقاشي بلكا

مزاياي پوشش هاي سلولزي (بلكا)

مواد تشكيل دهنده پوشش سلولزي (بلكا – پتينه – رومالين – روپاد)

مزاياي پوشش هاي سلولزي و ابريشمي (بلكا – رومالين – روپاد)

رنگ بلكا و نقاشي بلكا در مرور زمان

طبق آخرين آمار، رنگهايي كه در بيشتر كشورهاي جهان سوم و در حال توسعه استفاده مي شوند، در كشورهاي پيشرفته از چرخه استفاده خارج شده اند، زيرا در آنها اكسيد سرب كه سرطان زايش ثابت شده، در آن به كار رفته است و باعث مضرات بسيار زيادي براي كاركنان كارخانجات رنگ سازي مي شود. همچنين براي مصرف كنندگاني كه در معرض استنشاق مواد فرار مي باشند، مضر است و پس از گذشت حدود 70 سال از توليد رنگ هنوز عيوب فراواني براي رنگ شيميايي موجود مي باشد. لذا به دلايل دانش ايراني بدين فكر افتاد كه لااقل براي رنگ آميزي اماكن و ساختمانها شالوده اي از تفكر قديمي كه مبتني بر استفاده مواد طبيعي بود و همچنين خلاقيت مدرنيسم را به عنوان پوششهاي سلولزي به بازار ارائه دهد. با در نظر گرفتن تاريخ پيدايش بلكا به عنوان پوشش سلولزي اين نتيجه گيري مي شود كه بلكا صنعتي است كه با مرور زمان جايگزين رنگهاي ساختماني مي شود و در عين حال زيبايي و سلامت بهداشتي و صرفه جويي منابع نفتي را به ارمغان مي آورد.

بررسي اقتصادي بودن بلكا؟

امروزه مصالح ساختماني سنتي، توان پاسخگوئي به نيازهاي امروزي بشر را ندارد. نيـازهـاي عمومـي صنعت سـاختمـان در سـالهـاي اخـيـر، به دليـل حجـم گسـتـرده اطـلاع رسـاني و دستيابي به ابزارهاي ارتباط جمعي نوين مانند اينترنت فزوني يافته و آگاهي از وجود محصولات جديد و كم هزينه، تمايل مصرف كنندگان را به استفاده از اينـگونـه مصـالـح و تـوليـدات مـدرن و شيـك را افـزايـش داده اسـت. در ايـن ميـان دسـت اندركاران صنعت ساختمان نيز از اين قاعده مستثني نبوده، با آگاهي از اين مهم و در نظر گرفتن صرفه اقتصادي و موارد فني خاص استفاده از اين محصولات، رويكرد وسيعي به استفـاده از ايـن نوع محصولات داشته اند.

مبـاحث مهـمي مـانند بهيـنه سازي مصرف انرژي، سبك سازي ساختمان ها، عوامل جوي و زلزله، سرعت اجراي بسيار بالا در بهره برداري هر چه سريعتر از منافع سرمايه گذاري در اين صنعت، از جمله مواردي است كه طي سالهاي اخير توجه شاياني بدان شده است. در اين بين توليد كنندگان مصالح ساختماني با توجه به مطالب فوق از دقت نظر بالائي در توليد اين گونه از محصولات ساختماني برخوردار بوده و با استفاده از دانش بالاي علمي، اقتصادي، مديريتي، اجتماعي، فرهنگي، زيبائي شناسي در اين راه قدم گذاشته و پيش مي روند.

مواد تشكيل دهنده در رنگ بلكا چيست؟

مخلوطي از پنبه سلولز در رشته هاي الياف و رزين سلولزي با انواع متنوعي از افزودنيهاي تزئيني و آب بسته و ساختار بلكا به نوع طرح نرم، دانه دار و رشته دار مي باشد. مردم ژاپن به علت سرماي زياد منطقه ژاپن براي اولين بار سبوس برنج را بعد از كوبيدن با چسب تركيب نموده و به صورت لايه‌اي روي درها مي‌ماليدند كه از آن به عنوان عايقي در برابر سرما استفاده مي‌كردند. بعدها اين پوشش شكل كامل‌تري گرفت و در اروپا استفاده شد و به جاي سبوس و ساقه برنج از مواد ديگري استفاده شد. يعني ماده اوليه سلولز بود و افزودني‌هاي فراواني به آن اضافه شد كه تنوع اين محصول را بسيار زياد نمود و كم‌كم به صورت يك پوشش شناخته شده در آمد كه در تمام دنيا كاربرد دارد.

 ساختار پوشش هاي سلولزي – بلكا

اين نوع پوشش تشكيل شده از الياف پنبه اي، رزين هاي سلولزي، آراينده هاي معدني، پيگمنتهاي مقاوم، روان كننده ها و ساير افزودنيهايي كه به صورت خمير و با استفاده از ماله هاي فلكسي گلاس بر روي سطح كار اجرا مي شود. اين پوشـش داراي خـواص بسياري بوده و در واقع مي توان از آن به عنوان بهتـرين و زيبـاتـريـن جايگزين براي رنگ و كاغذ ديواري نام برد. اين نوع محصولات معمولاً به نام پوشش بلكا معرفي مي شوند.

چگونه با بلكا جلوه منزل خود را زيباتر كنيم!؟

چگونه با صرف هزينه و زمان كم ديوارهاي منزل و يا محل كارمان را زيباتر كنيم؟

زماني كه در ميهماني هستيد بلافاصله رنگ ديوارها شما را محو تماشا مي كند، رنگ ديوار عالي است! چگونه به چنين نتيجه اي مي رسيد؟

نمي خواهم صداي اتاق خواب و يا پذيرايي منزلمان به گوش همسايه برسد! چه كار بايد بكنم؟

بلكا سريع اجرا مي شود و باعث مي شود تا شما زمان زيادي را مثل نقاشي از دست ندهيد بلكا قابل ترميم است كه باعث مي شود شما خودتان اينكار را به راحتي انجام دهيد بلكا ترك نمي خورد كه باعث مي شود ديوارهاي شما زيبايي خود را از دست ندهند بلكا قابل شستشو مي باشد كه باعث مي شود شما ديوار خود را با شامپو فرش و بخار شو آن را تميز كنيد بلكا نياز به زير سازي ندارد كه باعث مي شود شما در هر محيطي آنرا اجرا كنيد – قابليت اجرا بر روي كچ خاك، سيمان، كاشي، سراميك، چوب و انواع رنگ هزينه اجراي آن بسيار ارزانتر از رنگ است شماره هفت بلكا عايق برودتي و حرارتي مي باشد كه باعث مي شود تا در مصرف انرژي صرفه جويي كنيد و يارانه ها را صرف خودتان كنيد تا پول گاز و برق!

نحوه اجراي رنگ بلكا بر روي سطوح مختلف

از آنجا كه خمير بلكا توسط آب ايجاد مي شود مي تواند مواد قابل حل در آب موجود در زير سازي را حل كند تا جايي كه اين مواد در طول مدت خشك شدن به درون بلكا نفوذ كرده به ايجاد طبله و تغيير رنگ در پوشش بلكا منجر شود .

سطح آهن سياه : از آنجا كه آهن سياه به سرعت زنگ مي زند اكيدا توصيه مي شود قبل از اجراي بلكا سطح آن با رنگ روغني پوشش داده شود .

آهن گالوانيزه – شيشه – آلومينيوم : در صورتي كه سطح اين مواد چرب نباشد محدوديتي جهت اجراي بلكا وجود نخواهد داشت البته جهت سهولت در اجرا مي توانيد خمير بلكا را كمي سفت تر انتخاب نماييد .

گچ نرمه – گچ سفيد – سيمان نرم : گچ نرمه يا گچ سفيد مناسبترين سطوح جهت اجراي بلكا بوده و محدوديتي در اجراي اين پوشش وجود نخواهد داشت .

چوب و نئوپان : قبل از اجراي بلكا بر روي چوب و نئوپان لازم است ابتدا سطح آنها با تترونيوم رزين آغشته و سپس خشك شود اين موضوع در مورد نئوپان كه داراي شبكه فشرده اي نيست اهميت بالاتري خواهد داشت .

سطوح گچ و خاك : تنها مشكل اين سطوح خالي بودن دور دربها و پنجره ها و همچنين شمشه گيري نشدن نبش و كنج ها مي باشد كه براي اجراي پوشش بلكا و رسيدن به بالاترين كيفيت و زيبايي لازم است اين نواقص جبران شوند .

كنيتكس آبي ( پلاستيك ) – رولكس : اين پوشش ها معمولا چسبندگي مناسبي به سطح زيرين خود ندارند و همچنين حلال آنها آب مي باشد لذا با اجراي بلكا بر روي آنها تمام سطح يك جا كنده خواهد شد لذا توصيه مي شود قبل از اجراي بلكا حتما سطح اين پوشش ها به تترونيوم رزين كاملا آغشته شود و يا در صورت امكان تمامي سطوح سست از روي ديوار كنده شوند .

كنيتكس روغني – رنگ روغني : اجراي بلكا بر روي اين سطوح در صورتي كه داراي پوسيدگي نباشند به سهولت امكان پذير خواهد بود .

سيمان زبر : تنها مشكل پيش رو در اجراي بلكا بر روي سطوح سيماني زبر وجود سطح متخلخل و نا تراز آن مي باشد كه موجب مي شود در هر متر مربع مواد اوليه بيشتري مصرف شود

مزايا نقاشي بلكا:

تنوع نامحدود رنگ

سرعت اجراي بالا

قابليت اجرا روي سطوح مختلف

قابليت طراحي در اشكال مختلف

عايق و جاذب صوت

عايق حرارت(كاهش قابل توجه مصرف انرژي) – دوام بالا

بدون بو و ايجاد حساسيت

مقاوم در برابر ضربه و آتش

آنتي استاتيك (عدم جذب گرد و غبار معلق در هوا)

پوشاننده تركها و عيوب زيركار

عدم ترك خوردگي به دليل پيوستگي بين الياف

ترميم پذيري آسان

قابليت شستشو طبق دستورالعمل

مزاياي پوشش هاي سلولزي (بلكا)

پوشاندن عيوب زير كار:

اين نوع پوشش نيازي به زيرسازي نداشته و تا حد زيادي ايرادات ناشي از وجود تركهاي موضعي و ناهمواريهاي سطح كار را مخفي مي نمايد .

 عايق حرارتي و برودتي:

به علت بافت الياف گونه عايق بسيار مناسبي جهت حفظ گرماي محيط مي باشد و در راستاي بهينه سازي مصرف انرژي در ساختمان تأثير بسزايي دارد .

 عايق صوت:

سطح بافت دار اين پوشش عايق بسيار مناسبي جهت كاهش حجم صداهاي مزاحم و مانع از انعكاس امواج صوتي به ميزان قابل ملاحضه اي ( 30% الي 50 % ) مي باشد و اصطلاحا محيط را اكوستيك مي نمايد .

 سبكي:

وزن اين پوشش در هر متر مربع 400 تا 700 گرم مي باشد كه در مقايسه با وزن گچ و رنگ در هر متر مربع ( 17kg الي 25 kg ) بسيار سبك تر بوده كه اين امر باعث كاهش وزن مرده ي ساختمان مي باشد .نقاشي ساختمان در تهران

 تنوع بسيار بالاي رنگ:

اين پوشش داراي تنوع بسيار بالاي رنگ بوده و نيز مي توان از آن براي رنگهاي تركيبي استفاده نمود .

 ايجاد آرامش محيطي:

كه به علت سطح بافت دار و زيبا و سازگار با محيط زيست فضايي بسيار گرم و جذاب و همراه با آرامش به فضاي داخلي ساختمان مي بخشد .

 قابليت شستشو:

اين پوشش را مي توان به كمك كف شامپو فرش به آساني تميز نمود . البته در صورت تمايل مي توان اين پوشش را با استفاده از رزين هاي مخصوص ضد آب نمود .

 نداشتن بو و حساسيت:

اين پوشش چه در زمان اجرا و چه بعد ازآن فاقد هرگونه بو مي باشد .

 عايق رطوبت:

اين پوشش رطوبت محيط را جذب نموده و باعث تعديل رطوبت مي گردد و رطوبت جذب شده در شرايط معكوس جوي به محيط بازگردانده مي شود. بسيار مناسب جهت فضاهايي كه از كولر هاي آبي در آنها استفاده مي گردد .

 عدم ترك خوردگي:

به دليل خاصيت ارتجاعي مواد سلولزي، تركهايي كه در اثر نشست ساختمان و يا زلزله هاي خفيف در ديوار يا سقف ايجاد مي شود را مخفي نگه مي دارد .

 مقاوم در برابر ضربه:نقاشي ساختمان در تهران

بر خلاف رنگ و كاغذ ديواري اين پوشش به دليل خاصيت ارتجاعي موضعي خود در برابر ضربات مقاوم است .

 خاصيت آنتي استاتيك:

گرد و غبار، دوده و ذرات معلق در هوا را به خود جذب نمي كند (فاقد الكتريسيته ساكن).

 سرعت اجراي بالا:

هر كارگر ماهر مي تواند در حدود 15 مترمربع از اين پوشش را در هر ساعت اجرا نمايد .

 قابليت ترميم سريع و آسان:

اين پوشش بر خلاف رنگ و كاغد ديواري در كمترين زمان و قابل ترميم به بهترين شكل مي باشد .

قابليت اجرا به روي هر نوع زير كار:

اعم از سنگ، گچ خاك، گچ، رنگ روغن، رنگ پلاستيك، رنگ هاي پايه آب، شيشه، چوب، كاشي، سراميك، انواع فلز و …

و ساير ويژگي هاي بلكا كه نيازي به توضيح ندارند و عنوان آن ، خود گوياي ويژگي بلكاست:نقاشي ساختمان در تهران

مقاوم در برابر آتش

كاهش بازتاب نور

طول عمر بالا

مواد تشكيل دهنده پوشش سلولزي (بلكا – پتينه – رومالين – روپاد)

پوشش سلولزي از الياف مصنوعي كه صرفا براي اينكار توليد شده است، استفاده مي گردد اين محصول داراي چسب پودري CMC مي باشد و زماني كه با آب مخلوط مي شود چسب پودري فعال مي گردد همچنين اين محصول داراي يكسري الياف هاي ابريشمي است كه به محصول اضافه مي شود كه از آن به بلكا ابريشمي ياد مي شود برخي از مواد از اكليل و ميكا (نوعي سنگ تزئيني) به محصول اضافه مي گردد، اين محصول كاملا از مواد طبيعي تشكيل شده و هيچ نوع مواد شيميايي در آن وجود ندارد به همين علت فاقد بو و مواد فرار مي باشد و تنها آب به محصول اضافه شده و اجرا مي گردد

مزاياي پوششهاي سلولزي و ابريشمي (بلكا – روپاد – رومالين):

۱: بهترين جايگزين براي رنگ ، كاغذ ديواري ديوار پوش و جايگزين همزمان رنگ و گچ در ساختمانهاي تازه ساخت كه تا مرحله گچ و خاك پيش رفته است مي باشد(نيازي به گچ كاري ندارد)

۲: داراي صرفه اقتصادي .

۳: سرعت اجراي بالا.

۴ : قابل جرا روي همه سطوح صاف مثل گچ يا گچ و خاك ، سيمان و حتي چوب و شيشه ميباشد.

۵:با جابجائي اندك كمد و وسايل منزل قابل اجراست.

۶:در برابر آتش ، ضربه شديد و رطوبت مقاومت بالايي دارد.

۷: حالت آنتي استاتيك دارد و گرد و غبار روي آن نمي شيند. و تازگي خود را سالها حفظ مي كند.

۸: طول عمر بسيار بالائي دارد.

۹:تركها و عيوب زير كار را از بين مي برد.

۱۰:به راحتي قابل ترميم است.

۱۱: زيبائي بي نظيري به محيط ميبخشد.

۱۲: با پركردن حفره ها و سوراخهاي ريز حشرات موزي مثل سوسك را نابود ميكند .

۱۳:عايق صوتي بشمار ميرود و رفلكس صدا را تا حد زيادي كاهش ميدهد.

۱۳: عايق حرارتي ميباشد و با حفظ دماي محيط باعث صرفه جوئي در مصرف انرژي ميگردد.

۱۴:مانند رنگ پلاستيك يا روغني و گچ ترك نمي خورد و پوسيده نمي شود.

۱۵:حين و بعد از اجرا بو و مواد فرار ندارد.

۱۶: قابل شستشو با دستمال نمناك و شامپو فرش.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۴۵:۲۱ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي ساختمون قلي پور

نقاشي ساختمان در تهران

نمونه كار نقاشي ساختمان قلي پور

نقاشي خانه قلي پور

نقاشي ساختمان رنگ كاري چوب

نقاشي ساختمان شهريار و كرج

نقاشي ساختمان البرز

نقاشي ساختمان كرج و تهران

نقاشي ساختمان پرند

اموزش نقاشي ساختمان نمونه

نقاشي ساختمان 2

نقاشي ساختمان با كناف

نحوه زير كاري رنگ روغن بر روي ديوارهاي گچي

تكنيك هاي جالب پتينه براي تغيير دكوراسيون

نكات كاربردي در اجراي نقاشي ساختمان

رنگ سال نقاشي 1395

ساختار رولكس حلال در اب و كاربا پيستوله

شناخت بيشتر با رنگ مولتي كالر و بلكا

اموزش نقاشي ساختمان

نقاشي منزل_خانه

نقاشي ساختمان مدرن و جديد ترين كار در ايران

طريقه نصب كاغذديواري

روانشناسي رنگها وتاثير ان در زندگي

رنگ اميزي بر روي ديوار

نقاشي روي ديوار و رنگهاي مناسب

قيمت ها

بهترين كارها باما با كيفيت عالي

رنگ چيست و چه ويژگي هايي دارد؟

رييس اتحاديه نقاشي ساختمان

كاربرد كاغذديواري

دانستني هاي رنگ اميزي؟

بلكا

كاتالوگ مولتي كالر

معرفي پتينه كاري برروي سقف و ديوار


 

رنگ بلكا |نقاشي ساختمان با بلكا – معايب و مزاياي رنگ بلكا

رنگ بلكا

اجراي انواع نقاشي رنگ بلكا ساختمان در طرح و مدل هاي مختلف

انواع رنگ بلكا و نقاشي بلكا

قيمت نقاشي و رنگ بلكا – كاتالوگ بلكا

رنگ ساختماني بلكا – پوشش سلولزي بلكا – آلبوم و عكس بلكا

براي ارسال رايگان كاتالوگ رنگ بلكا و مشاوره رايگان كافيست با ما تماس بگيريد

شما علاوه بر اين كه مي توانيد براي رنگ آميزي ساختمان يا نقاشي ساختمان خود از نقاشان حرفه اي ما در زمينه نقاشي ساختمان با رنگ بلكا يا هر نوع رنگ يا نقاشي ديگري بهره مند شويد، مي توانيد مطالب آموزشي در مورد نقاشي خانه يا ساختمان و انواع رنگ هاي ساختماني و همچنين مقالات در زمينه هاي مختلف رنگ ها و نقاشي ساختمان را در وبسايت نقاشي ساختمان باشگاه قلي پور مطالعه نماييد و همچنين با ديدن فيلم هاي آموزشي نقاشي ساختمان از آموزش هاي تصويري اين مجموعه بهره مند شويد تا بتوانيد تصميم گيري بهتري در نقاشي خانه يا منزل خود داشته باشيد و با بهترين رنگ ها خانه خود را رنگ آميزي كنيد

نقاشي بلكا

اجراي انواع بلكا منزل, بلكا خانه, رنگ بلكا, پوشش اليافي, پوشش هاي اليافي, پوشش سلولزي, نقاشي بلكا ساختمان, نقاشي بلكا آپارتمان, نقاشي بلكا ديوار, نقاشي بلكا اتاق, رنگ بلكا-رنگ كردن بلكا, رنگ آميزي بلكا,

براي اطلاع بيشتر در مورد نقاشي بلكا ساختمان و نقاشي ساختمان با رنگ بلكا در رنگ هاي مختلف و همچنين اطلاع از قيمت نقاشي نقاشي بلكا و نيز دريافت كاتالوگ رنگ بلكا و بازديد و مشاوره رايگان با ما تماس بگيريد – تا به بهترين نحو شما را راهنمايي كنيم

هدف ما جلب رضايت شما ، مشتريان گرامي است

چه با آموزش نقاشي ساختمان و چه با انجام خدمات نقاشي ساختمان باشگاه قلي پور

——————————————*-*-*——————————————

براي تكميل اطلاعات خود در زمينه بلكا مي توانيد به صفحه بلكا مراجعه نماييد

در صفحه بلكا به مواردي از قبيل چگونگي بلكا و نقاشي بلكا – مواد موجود در بلكا و ساختار بلكا و همچنين ويژگي هاي مهم بلكا – پوشش سلولزي و الياف سلولزي آشنا مي شويد، همچنين با نحوه اجراي بلكا در ساختمان و خانه و مزاياي استفاده از پوشش سلولزي در ديوار و سوالات متداول در مورد رنگ و نقاشي بلكا و قيمت نقاشي ساختمان با بلكا و انواع كاتالوگ رنگهاي بلكا مورد بحث و بررسي قرار گرفته اند

——————————————*-*-*——————————————

شما در مطلب زير با رنگ بلكا و نقاشي بلكا در طي زمان – مواد تشكيل دهنده  بلكا و ساختار پوشش هاي سلولزي آشنا مي شويد و همچنين آشنا خواهيد شد كه چگونه با بلكا منزل خود را زيبا كنيم و چگونگي اجراي بلكا در سطوح مختلف و نيز مزاياي پوشش سلولزي و نيز مواد و مزاياي پوشش هاي سلولزي و ابريشمي (پتينه – بلكا – رومالين – روپاد) آشنا خواهيد شد، شما مي توانيد در ادامه با مطالب ذيل آشنا مي شويد (كه مي توانيد بر روي هر يك كليك كنيد)

رنگ بلكا و نقاشي بلكا در مرور زمان

بررسي اقتصادي بودن بلكا

مواد تشكيل دهنده در رنگ بلكا چيست؟

ساختار پوشش هاي سلولزي – بلكا

چگونه با بلكا منزل خود را زيباتر كنيم!؟

نحوه اجراي رنگ بلكا بر روي سطوح مختلف

مزاياي نقاشي بلكا

مزاياي پوشش هاي سلولزي (بلكا)

مواد تشكيل دهنده پوشش سلولزي (بلكا – پتينه – رومالين – روپاد)

مزاياي پوشش هاي سلولزي و ابريشمي (بلكا – رومالين – روپاد)

رنگ بلكا و نقاشي بلكا در مرور زمان

طبق آخرين آمار، رنگهايي كه در بيشتر كشورهاي جهان سوم و در حال توسعه استفاده مي شوند، در كشورهاي پيشرفته از چرخه استفاده خارج شده اند، زيرا در آنها اكسيد سرب كه سرطان زايش ثابت شده، در آن به كار رفته است و باعث مضرات بسيار زيادي براي كاركنان كارخانجات رنگ سازي مي شود. همچنين براي مصرف كنندگاني كه در معرض استنشاق مواد فرار مي باشند، مضر است و پس از گذشت حدود 70 سال از توليد رنگ هنوز عيوب فراواني براي رنگ شيميايي موجود مي باشد. لذا به دلايل دانش ايراني بدين فكر افتاد كه لااقل براي رنگ آميزي اماكن و ساختمانها شالوده اي از تفكر قديمي كه مبتني بر استفاده مواد طبيعي بود و همچنين خلاقيت مدرنيسم را به عنوان پوششهاي سلولزي به بازار ارائه دهد. با در نظر گرفتن تاريخ پيدايش بلكا به عنوان پوشش سلولزي اين نتيجه گيري مي شود كه بلكا صنعتي است كه با مرور زمان جايگزين رنگهاي ساختماني مي شود و در عين حال زيبايي و سلامت بهداشتي و صرفه جويي منابع نفتي را به ارمغان مي آورد.

بررسي اقتصادي بودن بلكا؟

امروزه مصالح ساختماني سنتي، توان پاسخگوئي به نيازهاي امروزي بشر را ندارد. نيـازهـاي عمومـي صنعت سـاختمـان در سـالهـاي اخـيـر، به دليـل حجـم گسـتـرده اطـلاع رسـاني و دستيابي به ابزارهاي ارتباط جمعي نوين مانند اينترنت فزوني يافته و آگاهي از وجود محصولات جديد و كم هزينه، تمايل مصرف كنندگان را به استفاده از اينـگونـه مصـالـح و تـوليـدات مـدرن و شيـك را افـزايـش داده اسـت. در ايـن ميـان دسـت اندركاران صنعت ساختمان نيز از اين قاعده مستثني نبوده، با آگاهي از اين مهم و در نظر گرفتن صرفه اقتصادي و موارد فني خاص استفاده از اين محصولات، رويكرد وسيعي به استفـاده از ايـن نوع محصولات داشته اند.

مبـاحث مهـمي مـانند بهيـنه سازي مصرف انرژي، سبك سازي ساختمان ها، عوامل جوي و زلزله، سرعت اجراي بسيار بالا در بهره برداري هر چه سريعتر از منافع سرمايه گذاري در اين صنعت، از جمله مواردي است كه طي سالهاي اخير توجه شاياني بدان شده است. در اين بين توليد كنندگان مصالح ساختماني با توجه به مطالب فوق از دقت نظر بالائي در توليد اين گونه از محصولات ساختماني برخوردار بوده و با استفاده از دانش بالاي علمي، اقتصادي، مديريتي، اجتماعي، فرهنگي، زيبائي شناسي در اين راه قدم گذاشته و پيش مي روند.

مواد تشكيل دهنده در رنگ بلكا چيست؟

مخلوطي از پنبه سلولز در رشته هاي الياف و رزين سلولزي با انواع متنوعي از افزودنيهاي تزئيني و آب بسته و ساختار بلكا به نوع طرح نرم، دانه دار و رشته دار مي باشد. مردم ژاپن به علت سرماي زياد منطقه ژاپن براي اولين بار سبوس برنج را بعد از كوبيدن با چسب تركيب نموده و به صورت لايه‌اي روي درها مي‌ماليدند كه از آن به عنوان عايقي در برابر سرما استفاده مي‌كردند. بعدها اين پوشش شكل كامل‌تري گرفت و در اروپا استفاده شد و به جاي سبوس و ساقه برنج از مواد ديگري استفاده شد. يعني ماده اوليه سلولز بود و افزودني‌هاي فراواني به آن اضافه شد كه تنوع اين محصول را بسيار زياد نمود و كم‌كم به صورت يك پوشش شناخته شده در آمد كه در تمام دنيا كاربرد دارد.

 ساختار پوشش هاي سلولزي – بلكا

اين نوع پوشش تشكيل شده از الياف پنبه اي، رزين هاي سلولزي، آراينده هاي معدني، پيگمنتهاي مقاوم، روان كننده ها و ساير افزودنيهايي كه به صورت خمير و با استفاده از ماله هاي فلكسي گلاس بر روي سطح كار اجرا مي شود. اين پوشـش داراي خـواص بسياري بوده و در واقع مي توان از آن به عنوان بهتـرين و زيبـاتـريـن جايگزين براي رنگ و كاغذ ديواري نام برد. اين نوع محصولات معمولاً به نام پوشش بلكا معرفي مي شوند.

چگونه با بلكا جلوه منزل خود را زيباتر كنيم!؟

چگونه با صرف هزينه و زمان كم ديوارهاي منزل و يا محل كارمان را زيباتر كنيم؟

زماني كه در ميهماني هستيد بلافاصله رنگ ديوارها شما را محو تماشا مي كند، رنگ ديوار عالي است! چگونه به چنين نتيجه اي مي رسيد؟

نمي خواهم صداي اتاق خواب و يا پذيرايي منزلمان به گوش همسايه برسد! چه كار بايد بكنم؟

بلكا سريع اجرا مي شود و باعث مي شود تا شما زمان زيادي را مثل نقاشي از دست ندهيد بلكا قابل ترميم است كه باعث مي شود شما خودتان اينكار را به راحتي انجام دهيد بلكا ترك نمي خورد كه باعث مي شود ديوارهاي شما زيبايي خود را از دست ندهند بلكا قابل شستشو مي باشد كه باعث مي شود شما ديوار خود را با شامپو فرش و بخار شو آن را تميز كنيد بلكا نياز به زير سازي ندارد كه باعث مي شود شما در هر محيطي آنرا اجرا كنيد – قابليت اجرا بر روي كچ خاك، سيمان، كاشي، سراميك، چوب و انواع رنگ هزينه اجراي آن بسيار ارزانتر از رنگ است شماره هفت بلكا عايق برودتي و حرارتي مي باشد كه باعث مي شود تا در مصرف انرژي صرفه جويي كنيد و يارانه ها را صرف خودتان كنيد تا پول گاز و برق!

نحوه اجراي رنگ بلكا بر روي سطوح مختلف

از آنجا كه خمير بلكا توسط آب ايجاد مي شود مي تواند مواد قابل حل در آب موجود در زير سازي را حل كند تا جايي كه اين مواد در طول مدت خشك شدن به درون بلكا نفوذ كرده به ايجاد طبله و تغيير رنگ در پوشش بلكا منجر شود .

سطح آهن سياه : از آنجا كه آهن سياه به سرعت زنگ مي زند اكيدا توصيه مي شود قبل از اجراي بلكا سطح آن با رنگ روغني پوشش داده شود .

آهن گالوانيزه – شيشه – آلومينيوم : در صورتي كه سطح اين مواد چرب نباشد محدوديتي جهت اجراي بلكا وجود نخواهد داشت البته جهت سهولت در اجرا مي توانيد خمير بلكا را كمي سفت تر انتخاب نماييد .

گچ نرمه – گچ سفيد – سيمان نرم : گچ نرمه يا گچ سفيد مناسبترين سطوح جهت اجراي بلكا بوده و محدوديتي در اجراي اين پوشش وجود نخواهد داشت .

چوب و نئوپان : قبل از اجراي بلكا بر روي چوب و نئوپان لازم است ابتدا سطح آنها با تترونيوم رزين آغشته و سپس خشك شود اين موضوع در مورد نئوپان كه داراي شبكه فشرده اي نيست اهميت بالاتري خواهد داشت .

سطوح گچ و خاك : تنها مشكل اين سطوح خالي بودن دور دربها و پنجره ها و همچنين شمشه گيري نشدن نبش و كنج ها مي باشد كه براي اجراي پوشش بلكا و رسيدن به بالاترين كيفيت و زيبايي لازم است اين نواقص جبران شوند .

كنيتكس آبي ( پلاستيك ) – رولكس : اين پوشش ها معمولا چسبندگي مناسبي به سطح زيرين خود ندارند و همچنين حلال آنها آب مي باشد لذا با اجراي بلكا بر روي آنها تمام سطح يك جا كنده خواهد شد لذا توصيه مي شود قبل از اجراي بلكا حتما سطح اين پوشش ها به تترونيوم رزين كاملا آغشته شود و يا در صورت امكان تمامي سطوح سست از روي ديوار كنده شوند .

كنيتكس روغني – رنگ روغني : اجراي بلكا بر روي اين سطوح در صورتي كه داراي پوسيدگي نباشند به سهولت امكان پذير خواهد بود .

سيمان زبر : تنها مشكل پيش رو در اجراي بلكا بر روي سطوح سيماني زبر وجود سطح متخلخل و نا تراز آن مي باشد كه موجب مي شود در هر متر مربع مواد اوليه بيشتري مصرف شود

مزايا نقاشي بلكا:

تنوع نامحدود رنگ

سرعت اجراي بالا

قابليت اجرا روي سطوح مختلف

قابليت طراحي در اشكال مختلف

عايق و جاذب صوت

عايق حرارت(كاهش قابل توجه مصرف انرژي) – دوام بالا

بدون بو و ايجاد حساسيت

مقاوم در برابر ضربه و آتش

آنتي استاتيك (عدم جذب گرد و غبار معلق در هوا)

پوشاننده تركها و عيوب زيركار

عدم ترك خوردگي به دليل پيوستگي بين الياف

ترميم پذيري آسان

قابليت شستشو طبق دستورالعمل

مزاياي پوشش هاي سلولزي (بلكا)

پوشاندن عيوب زير كار:

اين نوع پوشش نيازي به زيرسازي نداشته و تا حد زيادي ايرادات ناشي از وجود تركهاي موضعي و ناهمواريهاي سطح كار را مخفي مي نمايد .

 عايق حرارتي و برودتي:

به علت بافت الياف گونه عايق بسيار مناسبي جهت حفظ گرماي محيط مي باشد و در راستاي بهينه سازي مصرف انرژي در ساختمان تأثير بسزايي دارد .

 عايق صوت:

سطح بافت دار اين پوشش عايق بسيار مناسبي جهت كاهش حجم صداهاي مزاحم و مانع از انعكاس امواج صوتي به ميزان قابل ملاحضه اي ( 30% الي 50 % ) مي باشد و اصطلاحا محيط را اكوستيك مي نمايد .

 سبكي:

وزن اين پوشش در هر متر مربع 400 تا 700 گرم مي باشد كه در مقايسه با وزن گچ و رنگ در هر متر مربع ( 17kg الي 25 kg ) بسيار سبك تر بوده كه اين امر باعث كاهش وزن مرده ي ساختمان مي باشد .

 تنوع بسيار بالاي رنگ:

اين پوشش داراي تنوع بسيار بالاي رنگ بوده و نيز مي توان از آن براي رنگهاي تركيبي استفاده نمود .

 ايجاد آرامش محيطي:

كه به علت سطح بافت دار و زيبا و سازگار با محيط زيست فضايي بسيار گرم و جذاب و همراه با آرامش به فضاي داخلي ساختمان مي بخشد .

 قابليت شستشو:

اين پوشش را مي توان به كمك كف شامپو فرش به آساني تميز نمود . البته در صورت تمايل مي توان اين پوشش را با استفاده از رزين هاي مخصوص ضد آب نمود .

 نداشتن بو و حساسيت:

اين پوشش چه در زمان اجرا و چه بعد ازآن فاقد هرگونه بو مي باشد .

 عايق رطوبت:

اين پوشش رطوبت محيط را جذب نموده و باعث تعديل رطوبت مي گردد و رطوبت جذب شده در شرايط معكوس جوي به محيط بازگردانده مي شود. بسيار مناسب جهت فضاهايي كه از كولر هاي آبي در آنها استفاده مي گردد .

 عدم ترك خوردگي:

به دليل خاصيت ارتجاعي مواد سلولزي، تركهايي كه در اثر نشست ساختمان و يا زلزله هاي خفيف در ديوار يا سقف ايجاد مي شود را مخفي نگه مي دارد .

 مقاوم در برابر ضربه:

بر خلاف رنگ و كاغذ ديواري اين پوشش به دليل خاصيت ارتجاعي موضعي خود در برابر ضربات مقاوم است .

 خاصيت آنتي استاتيك:

گرد و غبار، دوده و ذرات معلق در هوا را به خود جذب نمي كند (فاقد الكتريسيته ساكن).

 سرعت اجراي بالا:

هر كارگر ماهر مي تواند در حدود 15 مترمربع از اين پوشش را در هر ساعت اجرا نمايد .

 قابليت ترميم سريع و آسان:

اين پوشش بر خلاف رنگ و كاغد ديواري در كمترين زمان و قابل ترميم به بهترين شكل مي باشد .

قابليت اجرا به روي هر نوع زير كار:

اعم از سنگ، گچ خاك، گچ، رنگ روغن، رنگ پلاستيك، رنگ هاي پايه آب، شيشه، چوب، كاشي، سراميك، انواع فلز و …

و ساير ويژگي هاي بلكا كه نيازي به توضيح ندارند و عنوان آن ، خود گوياي ويژگي بلكاست:

مقاوم در برابر آتش

كاهش بازتاب نور

طول عمر بالا

مواد تشكيل دهنده پوشش سلولزي (بلكا – پتينه – رومالين – روپاد)

پوشش سلولزي از الياف مصنوعي كه صرفا براي اينكار توليد شده است، استفاده مي گردد اين محصول داراي چسب پودري CMC مي باشد و زماني كه با آب مخلوط مي شود چسب پودري فعال مي گردد همچنين اين محصول داراي يكسري الياف هاي ابريشمي است كه به محصول اضافه مي شود كه از آن به بلكا ابريشمي ياد مي شود برخي از مواد از اكليل و ميكا (نوعي سنگ تزئيني) به محصول اضافه مي گردد، اين محصول كاملا از مواد طبيعي تشكيل شده و هيچ نوع مواد شيميايي در آن وجود ندارد به همين علت فاقد بو و مواد فرار مي باشد و تنها آب به محصول اضافه شده و اجرا مي گردد

مزاياي پوششهاي سلولزي و ابريشمي (بلكا – روپاد – رومالين):

۱: بهترين جايگزين براي رنگ ، كاغذ ديواري ديوار پوش و جايگزين همزمان رنگ و گچ در ساختمانهاي تازه ساخت كه تا مرحله گچ و خاك پيش رفته است مي باشد(نيازي به گچ كاري ندارد)

۲: داراي صرفه اقتصادي .

۳: سرعت اجراي بالا.

۴ : قابل جرا روي همه سطوح صاف مثل گچ يا گچ و خاك ، سيمان و حتي چوب و شيشه ميباشد.

۵:با جابجائي اندك كمد و وسايل منزل قابل اجراست.

۶:در برابر آتش ، ضربه شديد و رطوبت مقاومت بالايي دارد.

۷: حالت آنتي استاتيك دارد و گرد و غبار روي آن نمي شيند. و تازگي خود را سالها حفظ مي كند.

۸: طول عمر بسيار بالائي دارد.

۹:تركها و عيوب زير كار را از بين مي برد.

۱۰:به راحتي قابل ترميم است.

۱۱: زيبائي بي نظيري به محيط ميبخشد.

۱۲: با پركردن حفره ها و سوراخهاي ريز حشرات موزي مثل سوسك را نابود ميكند .

۱۳:عايق صوتي بشمار ميرود و رفلكس صدا را تا حد زيادي كاهش ميدهد.

۱۳: عايق حرارتي ميباشد و با حفظ دماي محيط باعث صرفه جوئي در مصرف انرژي ميگردد.

۱۴:مانند رنگ پلاستيك يا روغني و گچ ترك نمي خورد و پوسيده نمي شود.

۱۵:حين و بعد از اجرا بو و مواد فرار ندارد.

۱۶: قابل شستشو با دستمال نمناك و شامپو فرش.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۱:۳۵ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

رنگهاي حلال در اب (واتر بيس)

 

 

رنگ بلكا |نقاشي ساختمان با بلكا – معايب و مزاياي رنگ بلكا

رنگ بلكا

اجراي انواع نقاشي رنگ بلكا ساختمان در طرح و مدل هاي مختلف

انواع رنگ بلكا و نقاشي بلكا

قيمت نقاشي و رنگ بلكا – كاتالوگ بلكا

رنگ ساختماني بلكا – پوشش سلولزي بلكا – آلبوم و عكس بلكا

براي ارسال رايگان كاتالوگ رنگ بلكا و مشاوره رايگان كافيست با ما تماس بگيريد

09127680354

شما علاوه بر اين كه مي توانيد براي رنگ آميزي ساختمان يا نقاشي ساختمان خود از نقاشان حرفه اي ما در زمينه نقاشي ساختمان با رنگ بلكا يا هر نوع رنگ يا نقاشي ديگري بهره مند شويد، مي توانيد مطالب آموزشي در مورد نقاشي خانه يا ساختمان و انواع رنگ هاي ساختماني و همچنين مقالات در زمينه هاي مختلف رنگ ها و نقاشي ساختمان را در وبسايت نقاشي ساختمان باشگاه قلي پور مطالعه نماييد و همچنين با ديدن فيلم هاي آموزشي نقاشي ساختمان از آموزش هاي تصويري اين مجموعه بهره مند شويد تا بتوانيد تصميم گيري بهتري در نقاشي خانه يا منزل خود داشته باشيد و با بهترين رنگ ها خانه خود را رنگ آميزي كنيد

نقاشي بلكا

اجراي انواع بلكا منزل, بلكا خانه, رنگ بلكا, پوشش اليافي, پوشش هاي اليافي, پوشش سلولزي, نقاشي بلكا ساختمان, نقاشي بلكا آپارتمان, نقاشي بلكا ديوار, نقاشي بلكا اتاق, رنگ بلكا-رنگ كردن بلكا, رنگ آميزي بلكا,

براي اطلاع بيشتر در مورد نقاشي بلكا ساختمان و نقاشي ساختمان با رنگ بلكا در رنگ هاي مختلف و همچنين اطلاع از قيمت نقاشي نقاشي بلكا و نيز دريافت كاتالوگ رنگ بلكا و بازديد و مشاوره رايگان با ما تماس بگيريد – تا به بهترين نحو شما را راهنمايي كنيم

هدف ما جلب رضايت شما ، مشتريان گرامي است

چه با آموزش نقاشي ساختمان و چه با انجام خدمات نقاشي ساختمان باشگاه قلي پور

——————————————*-*-*——————————————

براي تكميل اطلاعات خود در زمينه بلكا مي توانيد به صفحه بلكا مراجعه نماييد

در صفحه بلكا به مواردي از قبيل چگونگي بلكا و نقاشي بلكا – مواد موجود در بلكا و ساختار بلكا و همچنين ويژگي هاي مهم بلكا – پوشش سلولزي و الياف سلولزي آشنا مي شويد، همچنين با نحوه اجراي بلكا در ساختمان و خانه و مزاياي استفاده از پوشش سلولزي در ديوار و سوالات متداول در مورد رنگ و نقاشي بلكا و قيمت نقاشي ساختمان با بلكا و انواع كاتالوگ رنگهاي بلكا مورد بحث و بررسي قرار گرفته اند

——————————————*-*-*——————————————

نمونه كار نقاشي ساختمان قلي پور

نقاشي خانه قلي پور

نقاشي ساختمان رنگ كاري چوب

نقاشي ساختمان شهريار و كرج

نقاشي ساختمان البرز

نقاشي ساختمان كرج و تهران

نقاشي ساختمان پرند

اموزش نقاشي ساختمان نمونه

نقاشي ساختمان 2

نقاشي ساختمان با كناف

نحوه زير كاري رنگ روغن بر روي ديوارهاي گچي

تكنيك هاي جالب پتينه براي تغيير دكوراسيون

نكات كاربردي در اجراي نقاشي ساختمان

رنگ سال نقاشي 1395

ساختار رولكس حلال در اب و كاربا پيستوله

شناخت بيشتر با رنگ مولتي كالر و بلكا

اموزش نقاشي ساختمان

نقاشي منزل_خانه

نقاشي ساختمان مدرن و جديد ترين كار در ايران

طريقه نصب كاغذديواري

روانشناسي رنگها وتاثير ان در زندگي

رنگ اميزي بر روي ديوار

نقاشي روي ديوار و رنگهاي مناسب

قيمت ها

بهترين كارها باما با كيفيت عالي

رنگ چيست و چه ويژگي هايي دارد؟

رييس اتحاديه نقاشي ساختمان

كاربرد كاغذديواري

دانستني هاي رنگ اميزي؟

بلكا

كاتالوگ مولتي كالر

معرفي پتينه كاري برروي سقف و ديوار

نقاشي ساختمان در تهران

شما در مطلب زير با رنگ بلكا و نقاشي بلكا در طي زمان – مواد تشكيل دهنده  بلكا و ساختار پوشش هاي سلولزي آشنا مي شويد و همچنين آشنا خواهيد شد كه چگونه با بلكا منزل خود را زيبا كنيم و چگونگي اجراي بلكا در سطوح مختلف و نيز مزاياي پوشش سلولزي و نيز مواد و مزاياي پوشش هاي سلولزي و ابريشمي (پتينه – بلكا – رومالين – روپاد) آشنا خواهيد شد، شما مي توانيد در ادامه با مطالب ذيل آشنا مي شويد (كه مي توانيد بر روي هر يك كليك كنيد)

رنگ بلكا و نقاشي بلكا در مرور زمان

بررسي اقتصادي بودن بلكا

مواد تشكيل دهنده در رنگ بلكا چيست؟

ساختار پوشش هاي سلولزي – بلكا

چگونه با بلكا منزل خود را زيباتر كنيم!؟

نحوه اجراي رنگ بلكا بر روي سطوح مختلف

مزاياي نقاشي بلكا

مزاياي پوشش هاي سلولزي (بلكا)

مواد تشكيل دهنده پوشش سلولزي (بلكا – پتينه – رومالين – روپاد)

مزاياي پوشش هاي سلولزي و ابريشمي (بلكا – رومالين – روپاد)

رنگ بلكا و نقاشي بلكا در مرور زمان

طبق آخرين آمار، رنگهايي كه در بيشتر كشورهاي جهان سوم و در حال توسعه استفاده مي شوند، در كشورهاي پيشرفته از چرخه استفاده خارج شده اند، زيرا در آنها اكسيد سرب كه سرطان زايش ثابت شده، در آن به كار رفته است و باعث مضرات بسيار زيادي براي كاركنان كارخانجات رنگ سازي مي شود. همچنين براي مصرف كنندگاني كه در معرض استنشاق مواد فرار مي باشند، مضر است و پس از گذشت حدود 70 سال از توليد رنگ هنوز عيوب فراواني براي رنگ شيميايي موجود مي باشد. لذا به دلايل دانش ايراني بدين فكر افتاد كه لااقل براي رنگ آميزي اماكن و ساختمانها شالوده اي از تفكر قديمي كه مبتني بر استفاده مواد طبيعي بود و همچنين خلاقيت مدرنيسم را به عنوان پوششهاي سلولزي به بازار ارائه دهد. با در نظر گرفتن تاريخ پيدايش بلكا به عنوان پوشش سلولزي اين نتيجه گيري مي شود كه بلكا صنعتي است كه با مرور زمان جايگزين رنگهاي ساختماني مي شود و در عين حال زيبايي و سلامت بهداشتي و صرفه جويي منابع نفتي را به ارمغان مي آورد.

بررسي اقتصادي بودن بلكا؟

امروزه مصالح ساختماني سنتي، توان پاسخگوئي به نيازهاي امروزي بشر را ندارد. نيـازهـاي عمومـي صنعت سـاختمـان در سـالهـاي اخـيـر، به دليـل حجـم گسـتـرده اطـلاع رسـاني و دستيابي به ابزارهاي ارتباط جمعي نوين مانند اينترنت فزوني يافته و آگاهي از وجود محصولات جديد و كم هزينه، تمايل مصرف كنندگان را به استفاده از اينـگونـه مصـالـح و تـوليـدات مـدرن و شيـك را افـزايـش داده اسـت. در ايـن ميـان دسـت اندركاران صنعت ساختمان نيز از اين قاعده مستثني نبوده، با آگاهي از اين مهم و در نظر گرفتن صرفه اقتصادي و موارد فني خاص استفاده از اين محصولات، رويكرد وسيعي به استفـاده از ايـن نوع محصولات داشته اند.نقاشي ساختمان در تهران

مبـاحث مهـمي مـانند بهيـنه سازي مصرف انرژي، سبك سازي ساختمان ها، عوامل جوي و زلزله، سرعت اجراي بسيار بالا در بهره برداري هر چه سريعتر از منافع سرمايه گذاري در اين صنعت، از جمله مواردي است كه طي سالهاي اخير توجه شاياني بدان شده است. در اين بين توليد كنندگان مصالح ساختماني با توجه به مطالب فوق از دقت نظر بالائي در توليد اين گونه از محصولات ساختماني برخوردار بوده و با استفاده از دانش بالاي علمي، اقتصادي، مديريتي، اجتماعي، فرهنگي، زيبائي شناسي در اين راه قدم گذاشته و پيش مي روند.

مواد تشكيل دهنده در رنگ بلكا چيست؟

مخلوطي از پنبه سلولز در رشته هاي الياف و رزين سلولزي با انواع متنوعي از افزودنيهاي تزئيني و آب بسته و ساختار بلكا به نوع طرح نرم، دانه دار و رشته دار مي باشد. مردم ژاپن به علت سرماي زياد منطقه ژاپن براي اولين بار سبوس برنج را بعد از كوبيدن با چسب تركيب نموده و به صورت لايه‌اي روي درها مي‌ماليدند كه از آن به عنوان عايقي در برابر سرما استفاده مي‌كردند. بعدها اين پوشش شكل كامل‌تري گرفت و در اروپا استفاده شد و به جاي سبوس و ساقه برنج از مواد ديگري استفاده شد. يعني ماده اوليه سلولز بود و افزودني‌هاي فراواني به آن اضافه شد كه تنوع اين محصول را بسيار زياد نمود و كم‌كم به صورت يك پوشش شناخته شده در آمد كه در تمام دنيا كاربرد دارد.

 ساختار پوشش هاي سلولزي – بلكا

اين نوع پوشش تشكيل شده از الياف پنبه اي، رزين هاي سلولزي، آراينده هاي معدني، پيگمنتهاي مقاوم، روان كننده ها و ساير افزودنيهايي كه به صورت خمير و با استفاده از ماله هاي فلكسي گلاس بر روي سطح كار اجرا مي شود. اين پوشـش داراي خـواص بسياري بوده و در واقع مي توان از آن به عنوان بهتـرين و زيبـاتـريـن جايگزين براي رنگ و كاغذ ديواري نام برد. اين نوع محصولات معمولاً به نام پوشش بلكا معرفي مي شوند.

چگونه با بلكا جلوه منزل خود را زيباتر كنيم!؟

چگونه با صرف هزينه و زمان كم ديوارهاي منزل و يا محل كارمان را زيباتر كنيم؟

زماني كه در ميهماني هستيد بلافاصله رنگ ديوارها شما را محو تماشا مي كند، رنگ ديوار عالي است! چگونه به چنين نتيجه اي مي رسيد؟نقاشي ساختمان در تهران

نمي خواهم صداي اتاق خواب و يا پذيرايي منزلمان به گوش همسايه برسد! چه كار بايد بكنم؟

بلكا سريع اجرا مي شود و باعث مي شود تا شما زمان زيادي را مثل نقاشي از دست ندهيد بلكا قابل ترميم است كه باعث مي شود شما خودتان اينكار را به راحتي انجام دهيد بلكا ترك نمي خورد كه باعث مي شود ديوارهاي شما زيبايي خود را از دست ندهند بلكا قابل شستشو مي باشد كه باعث مي شود شما ديوار خود را با شامپو فرش و بخار شو آن را تميز كنيد بلكا نياز به زير سازي ندارد كه باعث مي شود شما در هر محيطي آنرا اجرا كنيد – قابليت اجرا بر روي كچ خاك، سيمان، كاشي، سراميك، چوب و انواع رنگ هزينه اجراي آن بسيار ارزانتر از رنگ است شماره هفت بلكا عايق برودتي و حرارتي مي باشد كه باعث مي شود تا در مصرف انرژي صرفه جويي كنيد و يارانه ها را صرف خودتان كنيد تا پول گاز و برق!

نحوه اجراي رنگ بلكا بر روي سطوح مختلف

از آنجا كه خمير بلكا توسط آب ايجاد مي شود مي تواند مواد قابل حل در آب موجود در زير سازي را حل كند تا جايي كه اين مواد در طول مدت خشك شدن به درون بلكا نفوذ كرده به ايجاد طبله و تغيير رنگ در پوشش بلكا منجر شود .

سطح آهن سياه : از آنجا كه آهن سياه به سرعت زنگ مي زند اكيدا توصيه مي شود قبل از اجراي بلكا سطح آن با رنگ روغني پوشش داده شود .

آهن گالوانيزه – شيشه – آلومينيوم : در صورتي كه سطح اين مواد چرب نباشد محدوديتي جهت اجراي بلكا وجود نخواهد داشت البته جهت سهولت در اجرا مي توانيد خمير بلكا را كمي سفت تر انتخاب نماييد .

گچ نرمه – گچ سفيد – سيمان نرم : گچ نرمه يا گچ سفيد مناسبترين سطوح جهت اجراي بلكا بوده و محدوديتي در اجراي اين پوشش وجود نخواهد داشت .

چوب و نئوپان : قبل از اجراي بلكا بر روي چوب و نئوپان لازم است ابتدا سطح آنها با تترونيوم رزين آغشته و سپس خشك شود اين موضوع در مورد نئوپان كه داراي شبكه فشرده اي نيست اهميت بالاتري خواهد داشت .

سطوح گچ و خاك : تنها مشكل اين سطوح خالي بودن دور دربها و پنجره ها و همچنين شمشه گيري نشدن نبش و كنج ها مي باشد كه براي اجراي پوشش بلكا و رسيدن به بالاترين كيفيت و زيبايي لازم است اين نواقص جبران شوند .

كنيتكس آبي ( پلاستيك ) – رولكس : اين پوشش ها معمولا چسبندگي مناسبي به سطح زيرين خود ندارند و همچنين حلال آنها آب مي باشد لذا با اجراي بلكا بر روي آنها تمام سطح يك جا كنده خواهد شد لذا توصيه مي شود قبل از اجراي بلكا حتما سطح اين پوشش ها به تترونيوم رزين كاملا آغشته شود و يا در صورت امكان تمامي سطوح سست از روي ديوار كنده شوند .نقاشي ساختمان در تهران

كنيتكس روغني – رنگ روغني : اجراي بلكا بر روي اين سطوح در صورتي كه داراي پوسيدگي نباشند به سهولت امكان پذير خواهد بود .

سيمان زبر : تنها مشكل پيش رو در اجراي بلكا بر روي سطوح سيماني زبر وجود سطح متخلخل و نا تراز آن مي باشد كه موجب مي شود در هر متر مربع مواد اوليه بيشتري مصرف شود

مزايا نقاشي بلكا:

تنوع نامحدود رنگ

سرعت اجراي بالا

قابليت اجرا روي سطوح مختلف

قابليت طراحي در اشكال مختلف

عايق و جاذب صوت

عايق حرارت(كاهش قابل توجه مصرف انرژي) – دوام بالا

بدون بو و ايجاد حساسيت

مقاوم در برابر ضربه و آتش

آنتي استاتيك (عدم جذب گرد و غبار معلق در هوا)

پوشاننده تركها و عيوب زيركار

عدم ترك خوردگي به دليل پيوستگي بين الياف

ترميم پذيري آسان

قابليت شستشو طبق دستورالعمل

مزاياي پوشش هاي سلولزي (بلكا)

پوشاندن عيوب زير كار:

اين نوع پوشش نيازي به زيرسازي نداشته و تا حد زيادي ايرادات ناشي از وجود تركهاي موضعي و ناهمواريهاي سطح كار را مخفي مي نمايد .

 عايق حرارتي و برودتي:

به علت بافت الياف گونه عايق بسيار مناسبي جهت حفظ گرماي محيط مي باشد و در راستاي بهينه سازي مصرف انرژي در ساختمان تأثير بسزايي دارد .

 عايق صوت:

سطح بافت دار اين پوشش عايق بسيار مناسبي جهت كاهش حجم صداهاي مزاحم و مانع از انعكاس امواج صوتي به ميزان قابل ملاحضه اي ( 30% الي 50 % ) مي باشد و اصطلاحا محيط را اكوستيك مي نمايد .

 سبكي:

وزن اين پوشش در هر متر مربع 400 تا 700 گرم مي باشد كه در مقايسه با وزن گچ و رنگ در هر متر مربع ( 17kg الي 25 kg ) بسيار سبك تر بوده كه اين امر باعث كاهش وزن مرده ي ساختمان مي باشد .

 تنوع بسيار بالاي رنگ:

اين پوشش داراي تنوع بسيار بالاي رنگ بوده و نيز مي توان از آن براي رنگهاي تركيبي استفاده نمود .

 ايجاد آرامش محيطي:

كه به علت سطح بافت دار و زيبا و سازگار با محيط زيست فضايي بسيار گرم و جذاب و همراه با آرامش به فضاي داخلي ساختمان مي بخشد .

 قابليت شستشو:

اين پوشش را مي توان به كمك كف شامپو فرش به آساني تميز نمود . البته در صورت تمايل مي توان اين پوشش را با استفاده از رزين هاي مخصوص ضد آب نمود .

 نداشتن بو و حساسيت:

اين پوشش چه در زمان اجرا و چه بعد ازآن فاقد هرگونه بو مي باشد .

 عايق رطوبت:

اين پوشش رطوبت محيط را جذب نموده و باعث تعديل رطوبت مي گردد و رطوبت جذب شده در شرايط معكوس جوي به محيط بازگردانده مي شود. بسيار مناسب جهت فضاهايي كه از كولر هاي آبي در آنها استفاده مي گردد .

 عدم ترك خوردگي:

به دليل خاصيت ارتجاعي مواد سلولزي، تركهايي كه در اثر نشست ساختمان و يا زلزله هاي خفيف در ديوار يا سقف ايجاد مي شود را مخفي نگه مي دارد .

 مقاوم در برابر ضربه:

بر خلاف رنگ و كاغذ ديواري اين پوشش به دليل خاصيت ارتجاعي موضعي خود در برابر ضربات مقاوم است .

 خاصيت آنتي استاتيك:

گرد و غبار، دوده و ذرات معلق در هوا را به خود جذب نمي كند (فاقد الكتريسيته ساكن).

 سرعت اجراي بالا:

هر كارگر ماهر مي تواند در حدود 15 مترمربع از اين پوشش را در هر ساعت اجرا نمايد .

 قابليت ترميم سريع و آسان:

اين پوشش بر خلاف رنگ و كاغد ديواري در كمترين زمان و قابل ترميم به بهترين شكل مي باشد .

قابليت اجرا به روي هر نوع زير كار:

اعم از سنگ، گچ خاك، گچ، رنگ روغن، رنگ پلاستيك، رنگ هاي پايه آب، شيشه، چوب، كاشي، سراميك، انواع فلز و …

و ساير ويژگي هاي بلكا كه نيازي به توضيح ندارند و عنوان آن ، خود گوياي ويژگي بلكاست:

مقاوم در برابر آتش

كاهش بازتاب نور

طول عمر بالا

مواد تشكيل دهنده پوشش سلولزي (بلكا – پتينه – رومالين – روپاد)

پوشش سلولزي از الياف مصنوعي كه صرفا براي اينكار توليد شده است، استفاده مي گردد اين محصول داراي چسب پودري CMC مي باشد و زماني كه با آب مخلوط مي شود چسب پودري فعال مي گردد همچنين اين محصول داراي يكسري الياف هاي ابريشمي است كه به محصول اضافه مي شود كه از آن به بلكا ابريشمي ياد مي شود برخي از مواد از اكليل و ميكا (نوعي سنگ تزئيني) به محصول اضافه مي گردد، اين محصول كاملا از مواد طبيعي تشكيل شده و هيچ نوع مواد شيميايي در آن وجود ندارد به همين علت فاقد بو و مواد فرار مي باشد و تنها آب به محصول اضافه شده و اجرا مي گردد

مزاياي پوششهاي سلولزي و ابريشمي (بلكا – روپاد – رومالين):

۱: بهترين جايگزين براي رنگ ، كاغذ ديواري ديوار پوش و جايگزين همزمان رنگ و گچ در ساختمانهاي تازه ساخت كه تا مرحله گچ و خاك پيش رفته است مي باشد(نيازي به گچ كاري ندارد)

۲: داراي صرفه اقتصادي .

۳: سرعت اجراي بالا.

۴ : قابل جرا روي همه سطوح صاف مثل گچ يا گچ و خاك ، سيمان و حتي چوب و شيشه ميباشد.

۵:با جابجائي اندك كمد و وسايل منزل قابل اجراست.

۶:در برابر آتش ، ضربه شديد و رطوبت مقاومت بالايي دارد.

۷: حالت آنتي استاتيك دارد و گرد و غبار روي آن نمي شيند. و تازگي خود را سالها حفظ مي كند.

۸: طول عمر بسيار بالائي دارد.

۹:تركها و عيوب زير كار را از بين مي برد.

۱۰:به راحتي قابل ترميم است.

۱۱: زيبائي بي نظيري به محيط ميبخشد.

۱۲: با پركردن حفره ها و سوراخهاي ريز حشرات موزي مثل سوسك را نابود ميكند .

۱۳:عايق صوتي بشمار ميرود و رفلكس صدا را تا حد زيادي كاهش ميدهد.

۱۳: عايق حرارتي ميباشد و با حفظ دماي محيط باعث صرفه جوئي در مصرف انرژي ميگردد.

۱۴:مانند رنگ پلاستيك يا روغني و گچ ترك نمي خورد و پوسيده نمي شود.

۱۵:حين و بعد از اجرا بو و مواد فرار ندارد.

۱۶: قابل شستشو با دستمال نمناك و شامپو فرش.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ، نقاشي مولتي كالر نقاشي پلاستيك ساختمان، نقاشي ساختمان و كليه تزييناتي ساختمان، نقاشي ساختمان نقاش ساختمان، "نقاشي ساختمان"، نقاشي ساختمان.، نقاشي ساختمان، سربرگ نقاشي ساختمان، تجربيات نقاشي ساختمان، نقاشي ساختمان ارشد، نقاشي از ساختمان، دستمزد نقاشي ساختمان، تصاوير نقاشي ساختمان، بتونه نقاشي ساختمان، نقاشي ساختمان pdf، ادوات نقاشي ساختمان، قرارداد نقاشي ساختمان، نقاشي در ساختمان، درباره نقاشي ساختمان، طريقه نقاشي ساختمان، رنگ و نقاشي ساختمان،
موضوع:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۱:۳۶ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

معرفي پتينه كاري برروي سقف و ديوار

 

 

رنگ آميزي خانه و ساختمان به رنگ زندگي

خانه تان را به رنگ زندگي درآوريد  و از آن لذت ببريد

رنگ ، عنصر مهم و قد‌رتمند‌ي د‌ر د‌كوراسيون د‌اخلي است كه مي‌تواند‌ بسيار الهام‌بخش باشد وبه فضايي ساد‌ه و معمولي حال ‌و هوايي ويژه و جلوه‌اي زيبا بد‌هد‌ به ويژه هنگامي كه رنگ‌ها را با توجه به روانشناسي آنها د‌ر د‌كوراسيون به كار ببريد‌. البته استفاد‌ه از رنگ‌هاي متعد‌د‌ به معناي صرف هزينه زياد‌ نيست بلكه مي‌توان تنها با استفاد‌ه از جزئيات به فضاي خانه رنگ و بويي د‌يگر د‌اد‌، مثلا اينكه چند‌ وسيله كوچك هم‌رنگ را د‌ر اتاق قرار د‌اد‌ و با آنها د‌ر فضاي منزل تغيير ايجاد‌ كرد‌ .

 خانواد‌ه سبز

بعضي از خانواد‌ه‌ها بيش از هر اتاقي د‌ر آشپزخانه د‌ور هم جمع مي‌شوند‌ و با هم هستند‌ اگر شما هم ،چنين هستيد‌ پيشنهاد‌ مي‌كنيم از رنگ‌هاي آرامش‌بخش براي آشپزخانه استفاد‌ه كنيد.‌ مثل سبز كه به منزل شما شور و سر زند‌گي را هد‌يه مي‌د‌هد‌. مخصوصا تركيب سبز و زرد‌ كه هر د‌و مي‌توانند‌ فضايي متفاوت از آشپزخانه بسازند‌.

 ضد‌ خستگي

از محاسن د‌يگر رنگ سبز اين است كه باعث مي‌شود‌ فضاهاي كوچك وسيع به نظر برسد‌. همچنين سبز به شد‌ت تسكين‌د‌هند‌ه و ضد‌ خستگي است.

 همنشيني رنگ‌ها

براي اينكه فضاي آشپزخانه خيلي خسته كنند‌ه نشود‌ د‌ر كنار سبز از رنگ‌هاي خنثي هم استفاد‌ه كنيد‌ مثل رنگ‌هاي طوسي، سفيد‌ و… اما خيلي هم به خود‌ سخت نگيريد‌ سبز از آن رنگ‌هايي است كه به راحتي با د‌يگر رنگ‌ها هماهنگ مي‌‌شود‌.

 با رنگ د‌ريا آرام بخوابيد‌

 

,نقاشي مولتي كالر نقاشي پلاستيك ساختمان,

نقاشي ساختمان و كليه تزييناتي ساختمان,

نقاشي ساختمان نقاش ساختمان,

"نقاشي ساختمان",

نقاشي ساختمان.,

نقاشي ساختمان,

سربرگ نقاشي ساختمان,

تجربيات نقاشي ساختمان,

نقاشي ساختمان ارشد,

نقاشي از ساختمان,

دستمزد نقاشي ساختمان,

تصاوير نقاشي ساختمان,

بتونه نقاشي ساختمان,

نقاشي ساختمان pdf,

ادوات نقاشي ساختمان,

قرارداد نقاشي ساختمان,

نقاشي در ساختمان,

درباره نقاشي ساختمان,

طريقه نقاشي ساختمان,

رنگ و نقاشي ساختمان

براي رسيد‌ن به آرامش د‌ر چنين فضاهايي از طيف‌هاي مختلف رنگ آبي، سبز و حتي بنفش استفاد‌ه كنيد‌. اگر از اين تكنيك استفاد‌ه مي‌كنيد‌ بايد‌ بد‌انيد‌ هرچه رنگ انتخابي شما تيره‌تر باشد‌ تاثيرش واضح تر خواهد‌ بود‌. تركيب سبز و آبي كاملا يك تركيب آرامبخش است البته اضافه كرد‌ن سفيد‌ هم نمي‌گذارد‌ اتاق بيش از اند‌ازه يكنواخت شود‌ و د‌ر نهايت با اضافه كرد‌ن كمي رنگ زرد‌ به فضاي اتاق، سرماي رنگ‌ها تعد‌يل مي‌شود‌.

 براي گفت‌و‌گوي مسالمت آميز

اغلب روانپزشكان براي د‌رمان بيماراني كه زند‌گي پراسترس و پرتنشي د‌ارند‌ استفاد‌ه هر چه بيشتر از رنگ آبي را توصيه مي كنند‌ زيرا رنگ آبي تنش و نگراني را از بين مي‌برد‌ و باعث فروكش كرد‌ن اضطراب مي‌شود‌. آبي افراد‌ را د‌عوت به صحبت و گفت‌وگو مي‌كند‌ د‌ر حالي كه همزمان به فضا آرامش مي‌بخشد‌ و محيطي صلح‌آميز را مي‌آفريند‌.

 خنك بخوابيد‌

توصيه مي‌‌كنيم براي فضاهاي استراحت از رنگ‌هاي آرامش‌بخش استفاد‌ه كنيد‌. رنگ‌هاي خنك و ملايم براي فضاهايي مثل اتاق خواب مي‌تواند‌ جوي راحت و تسكين‌د‌هند‌ه ايجاد‌ كند‌.

 رنگ‌هاي نامتعارف كنار هم مي‌نشينند‌

اگر هم د‌وست د‌اريد‌ از رنگ‌هاي نامتعارف د‌ر كنار هم سود‌ ببريد‌ مي‌توانيد‌ همانند‌ اين اتاق خواب از تركيب رنگ‌هاي مشكي ، آبي كم‌رنگ و پررنگ و قرمز د‌ر كنار هم استفاد‌ه كنيد‌، ‌براي اين كار هزينه زياد‌ي هم لازم نيست، كافي است مثلا يك كوسن را با رنگ صند‌لي ست كنيد‌ يا… كمي به جزئيات اتاق توجه كنيد‌، يك وسيله كوچك رنگي د‌ر اتاق مي‌تواند‌ يكنواختي را از اتاق بيرون ببرد‌. بنفش و آبي كم‌رنگ، رنگ‌هاي طبيعي و آرامش‌بخشي براي اتاق‌خواب بود‌ه اما به تنهايي كاملا سرد‌ند‌.استفاد‌ه از قرمز به عنوان رنگ وسايل نيز اتاق را كاملا گرم كرد‌ه است. علاوه بر اينها د‌يوار سياه و سفيد‌ پشت تخت به عنوان رنگ‌هاي خنثي به اتاق جلوه متفاوتي د‌اد‌ه‌است.

 با نارنجـــي نوراني شويد‌

د‌ر اين سرويس براي اينكه فضا د‌لگير نشود‌ با حوله‌ها نارنجي به فضا اضافه شد‌ه و كاشي‌ها را از تلفيق 2 رنگ آبي اقيانوسي و سفيد‌ انتخاب كرد‌ه‌اند‌ و د‌ر نهايت وان و د‌ستشويي سفيد‌ رنگ د‌كوراسيون را تكميل كرد‌ه است.

 گرمابخش

رنگ نارنجي را براي د‌كوراسيون فراموش نكنيد‌، نارنجي يكي از رنگ‌هاي فرعي است كه از تركيب 2 رنگ قرمز و زرد‌ به د‌ست مي‌آيد‌. اين رنگ يك رنگ قوي و گرم محسوب مي‌شود‌ و براي فضاهاي تاريك بسيار مناسب است، به‌خصوص د‌ر سرويس‌هاي بهد‌اشتي فاقد‌ نورگير كه معمولا محيط‌هاي بسيار سرد‌ و خشك را تد‌اعي مي‌كند‌.

 آماد‌ه تغيير

مهم‌ترين ويژگي چنين د‌كوراسيوني اين است كه به راحتي و با كمترين هزينه مي‌توانيد‌ تغييرش د‌هيد‌ مثلا اينكه تمام اشياي نارنجي‌رنگ را به آبي تغيير د‌هيد‌ كه د‌ر نتيجه سرويسي آبي‌رنگ خواهيد‌ د‌اشت.

 گرما و سرما

بايد‌ گفت كه ممكن است استفاد‌ه زياد‌ از رنگ نارنجي باعـث د‌لــزد‌گــي شود‌، بنابراين اگر با رنگ آبي كه يك رنگ سرد‌ است يا رنگ خاكستري كه رنگي خنثي است تركيب شود‌ كنتراست جالب و قابل توجهي را ايجاد‌ مي‌كند‌.

 رنگ‌هاي گرم و سرد‌ را با هم به كار بريد‌

1- از رنگ‌هاي گرم براي اتاق نشيمن غافل نشويد‌، چنين رنگ‌هايي مي‌تواند‌ حال و هواي زند‌گي را به اتاق شما راه د‌هد.‌

2- استفاد‌ه بيش از اند‌ازه از رنگ‌هاي گرم مي‌تواند‌ ايجاد‌ د‌لزد‌گي كند.‌

3- حواستان باشد‌ كه د‌ر كنار رنگ‌هاي گرمي چون قرمز و نارنجي بايد‌ از چند‌ رنگ سرد‌ مثل سبز و آبي نيز استفاد‌ه كنيد.‌

4- رنگ‌هاي خنثي و سرد‌ مي‌تواند‌ كنتراست جالب و قابل توجهي به وجود‌ بياورد‌، مثلا د‌ر اين اتاق يك فرش آبي و سبز كاملا فضا را متعاد‌ل مي‌كند‌ و نمي‌گذارد‌ كه رنگ‌ها شما را عصبي كند‌.

 زند‌گي مد‌رن رنگي

رنگ بنفش از آن رنگ‌هاي خاصي است كه معمولا د‌ر د‌كوراسيون د‌اخلي كمتر د‌يد‌ه مي‌شود‌ و بيشتر به شكل كم‌رنگ يا ياسي يا حتي نزد‌يك به آبي به كار مي‌رود‌ چون بنفش پررنگ مي‌تواند‌ فضا را د‌لگير كند‌.

 رنگي كه شما را مد‌رن مي‌كند‌

اگر مي‌خواهيد‌ كاملا منزلتان را به شيوه‌اي مد‌رن بچينيد‌ توصيه مي‌كنيم حتما رنگ سفيد‌ را هم د‌ر پالت رنگي د‌كوراسيون‌تان لحاظ كنيد‌، چون سفيد‌ خنثي است و مي‌‌تواند‌ به همراه بنفش يك حس فريبند‌ه قابل لمس را برايتان به وجود‌ بياورد‌. د‌ر تركيب رنگ‌ها با بنفش مي‌توانيد‌ از رنگ‌هاي خنثي هم استفاد‌ه كنيد‌. (سياه، خاكستري، سفيد‌، كرم و بژ)

 اتاقي به رنگ باد‌مجان

معمولا بنفش را براي اتاق‌هاي نورگير انتخاب مي‌كنند‌ چون بنفش خود‌ ايجاد‌ سايه مي‌كند‌ و كمي اتاق را تيره‌تر نشان مي‌د‌هد‌. بنفش‌كم‌رنگ با رنگ‌هاي آبي، صورتي و سبز و سفيد‌ تركيبي زيبا ايجاد‌ مي‌كند‌. البته رنگ‌هاي مختلفي را مي‌شود‌ با بنفش تركيب كرد‌، بستگي د‌ارد‌ شما از چه بنفشي استفاد‌ه كنيد‌. باد‌مجاني را مي‌توانيد‌ با سبز، آبي، قرمز يا زرد‌ هماهنگ كنيد‌. بنفش كم‌رنگ هم گاهي د‌ر اتاق خواب استفاد‌ه مي‌شود‌، اين رنگ د‌ر عين حال كه اتاق‌تان را با نشاط نشان مي‌د‌هد‌، آرامش را هم با خود‌ به ارمغان مي‌آورد‌. رنگ ياسي هم با صورتي، خاكستري و آبي محشر مي‌شود‌!

 يك تركيب متفاوت با رنگ‌هاي عجيب و غريب

ممكن است د‌وست د‌اشته‌باشيد‌ تنوع رنگي د‌ر اتاق‌تان بيشتر باشد‌ د‌ر اين صورت بايد‌ به جزئيات توجه كنيد‌ مثلا اينكه چند‌تا كوسن رنگي را با گل‌هاي روي ميز هماهنگ كنيد‌ يا آباژوري انتخاب كنيد‌ كه تمام رنگ‌هاي جزئي اتاق د‌ر آن گنجاند‌ه شد‌ه‌ باشد‌. د‌ر اين صورت فضا از يكنواختي و يك‌رنگي د‌رمي‌آيد‌. حتي يك فرش با رنگي متضاد‌ مي‌تواند‌ كاملا اتاق را متحول كند‌، به تركيب‌ رنگ‌هايي كه د‌ر اين اتاق استفاد‌ه شد‌ه ‌است توجه كنيد‌، شايد‌ خارج از اتاق بي‌ربط‌‌ترين رنگ‌ها باشد‌ اما د‌ر اين اتاق همان‌طور كه مي‌بينيد‌ تركيبي خارق‌العاد‌ه ايجاد‌ كرد‌ه‌اند‌.

 

 

بزرگترين سايت نقاشي ساختمان قلي پور در شهريار و كرج تهران

http://naghashi.org/

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ، نقاشي مولتي كالر نقاشي پلاستيك ساختمان، نقاشي ساختمان و كليه تزييناتي ساختمان، نقاشي ساختمان نقاش ساختمان، "نقاشي ساختمان"، نقاشي ساختمان.، نقاشي ساختمان، سربرگ نقاشي ساختمان، تجربيات نقاشي ساختمان، نقاشي ساختمان ارشد، نقاشي از ساختمان، دستمزد نقاشي ساختمان، تصاوير نقاشي ساختمان، بتونه نقاشي ساختمان، نقاشي ساختمان pdf، ادوات نقاشي ساختمان، قرارداد نقاشي ساختمان، نقاشي در ساختمان، درباره نقاشي ساختمان، طريقه نقاشي ساختمان، رنگ و نقاشي ساختمان،
موضوع:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۲۶:۲۴ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

كاتالوگ مولتي كالر

نقاشي ساختمان در تهران

رنگ آميزي خانه و ساختمان به رنگ زندگي

خانه تان را به رنگ زندگي درآوريد  و از آن لذت ببريدقيمت نقاشي ساختمان

رنگ ، عنصر مهم و قد‌رتمند‌ي د‌ر د‌كوراسيون د‌اخلي است كه مي‌تواند‌ بسيار الهام‌بخش باشد وبه فضايي ساد‌ه و معمولي حال ‌و هوايي ويژه و جلوه‌اي زيبا بد‌هد‌ به ويژه هنگامي كه رنگ‌ها را با توجه به روانشناسي آنها د‌ر د‌كوراسيون به كار ببريد‌. البته استفاد‌ه از رنگ‌هاي متعد‌د‌ به معناي صرف هزينه زياد‌ نيست بلكه مي‌توان تنها با استفاد‌ه از جزئيات به فضاي خانه رنگ و بويي د‌يگر د‌اد‌، مثلا اينكه چند‌ وسيله كوچك هم‌رنگ را د‌ر اتاق قرار د‌اد‌ و با آنها د‌ر فضاي منزل تغيير ايجاد‌ كرد‌ .

,نقاشي مولتي كالر نقاشي پلاستيك ساختمان

نقاشي ساختمان و كليه تزييناتي ساختمان,

نقاشي ساختمان نقاش ساختمان,

نقاشي ساختمان,.

,"نقاشي ساختمان"

نقاشي ساختمان,

وسايل نقاشي ساختمان,

طرحهاي نقاشي ساختمان,

نقاشي ساختمان درجه ,3

فيلم نقاشي ساختمان,

نقاشي پذيرايي ساختمان,

نقاشي ستونهاي ساختمان,

بانك نقاشي ساختمان,

نقاشي نماي ساختمان,

البوم نقاشي ساختمان

 خانواد‌ه سبز

بعضي از خانواد‌ه‌ها بيش از هر اتاقي د‌ر آشپزخانه د‌ور هم جمع مي‌شوند‌ و با هم هستند‌ اگر شما هم ،چنين هستيد‌ پيشنهاد‌ مي‌كنيم از رنگ‌هاي آرامش‌بخش براي آشپزخانه استفاد‌ه كنيد.‌ مثل سبز كه به منزل شما شور و سر زند‌گي را هد‌يه مي‌د‌هد‌. مخصوصا تركيب سبز و زرد‌ كه هر د‌و مي‌توانند‌ فضايي متفاوت از آشپزخانه بسازند‌.

 ضد‌ خستگي

از محاسن د‌يگر رنگ سبز اين است كه باعث مي‌شود‌ فضاهاي كوچك وسيع به نظر برسد‌. همچنين سبز به شد‌ت تسكين‌د‌هند‌ه و ضد‌ خستگي است.

 همنشيني رنگ‌ها

براي اينكه فضاي آشپزخانه خيلي خسته كنند‌ه نشود‌ د‌ر كنار سبز از رنگ‌هاي خنثي هم استفاد‌ه كنيد‌ مثل رنگ‌هاي طوسي، سفيد‌ و… اما خيلي هم به خود‌ سخت نگيريد‌ سبز از آن رنگ‌هايي است كه به راحتي با د‌يگر رنگ‌ها هماهنگ مي‌‌شود‌.

 با رنگ د‌ريا آرام بخوابيد‌

براي رسيد‌ن به آرامش د‌ر چنين فضاهايي از طيف‌هاي مختلف رنگ آبي، سبز و حتي بنفش استفاد‌ه كنيد‌. اگر از اين تكنيك استفاد‌ه مي‌كنيد‌ بايد‌ بد‌انيد‌ هرچه رنگ انتخابي شما تيره‌تر باشد‌ تاثيرش واضح تر خواهد‌ بود‌. تركيب سبز و آبي كاملا يك تركيب آرامبخش است البته اضافه كرد‌ن سفيد‌ هم نمي‌گذارد‌ اتاق بيش از اند‌ازه يكنواخت شود‌ و د‌ر نهايت با اضافه كرد‌ن كمي رنگ زرد‌ به فضاي اتاق، سرماي رنگ‌ها تعد‌يل مي‌شود‌.

 براي گفت‌و‌گوي مسالمت آميز

اغلب روانپزشكان براي د‌رمان بيماراني كه زند‌گي پراسترس و پرتنشي د‌ارند‌ استفاد‌ه هر چه بيشتر از رنگ آبي را توصيه مي كنند‌ زيرا رنگ آبي تنش و نگراني را از بين مي‌برد‌ و باعث فروكش كرد‌ن اضطراب مي‌شود‌. آبي افراد‌ را د‌عوت به صحبت و گفت‌وگو مي‌كند‌ د‌ر حالي كه همزمان به فضا آرامش مي‌بخشد‌ و محيطي صلح‌آميز را مي‌آفريند‌.

 خنك بخوابيد‌

توصيه مي‌‌كنيم براي فضاهاي استراحت از رنگ‌هاي آرامش‌بخش استفاد‌ه كنيد‌. رنگ‌هاي خنك و ملايم براي فضاهايي مثل اتاق خواب مي‌تواند‌ جوي راحت و تسكين‌د‌هند‌ه ايجاد‌ كند‌.

 رنگ‌هاي نامتعارف كنار هم مي‌نشينند‌

اگر هم د‌وست د‌اريد‌ از رنگ‌هاي نامتعارف د‌ر كنار هم سود‌ ببريد‌ مي‌توانيد‌ همانند‌ اين اتاق خواب از تركيب رنگ‌هاي مشكي ، آبي كم‌رنگ و پررنگ و قرمز د‌ر كنار هم استفاد‌ه كنيد‌، ‌براي اين كار هزينه زياد‌ي هم لازم نيست، كافي است مثلا يك كوسن را با رنگ صند‌لي ست كنيد‌ يا… كمي به جزئيات اتاق توجه كنيد‌، يك وسيله كوچك رنگي د‌ر اتاق مي‌تواند‌ يكنواختي را از اتاق بيرون ببرد‌. بنفش و آبي كم‌رنگ، رنگ‌هاي طبيعي و آرامش‌بخشي براي اتاق‌خواب بود‌ه اما به تنهايي كاملا سرد‌ند‌.استفاد‌ه از قرمز به عنوان رنگ وسايل نيز اتاق را كاملا گرم كرد‌ه است. علاوه بر اينها د‌يوار سياه و سفيد‌ پشت تخت به عنوان رنگ‌هاي خنثي به اتاق جلوه متفاوتي د‌اد‌ه‌است.

 با نارنجـــي نوراني شويد‌

د‌ر اين سرويس براي اينكه فضا د‌لگير نشود‌ با حوله‌ها نارنجي به فضا اضافه شد‌ه و كاشي‌ها را از تلفيق 2 رنگ آبي اقيانوسي و سفيد‌ انتخاب كرد‌ه‌اند‌ و د‌ر نهايت وان و د‌ستشويي سفيد‌ رنگ د‌كوراسيون را تكميل كرد‌ه است.

 گرمابخش

رنگ نارنجي را براي د‌كوراسيون فراموش نكنيد‌، نارنجي يكي از رنگ‌هاي فرعي است كه از تركيب 2 رنگ قرمز و زرد‌ به د‌ست مي‌آيد‌. اين رنگ يك رنگ قوي و گرم محسوب مي‌شود‌ و براي فضاهاي تاريك بسيار مناسب است، به‌خصوص د‌ر سرويس‌هاي بهد‌اشتي فاقد‌ نورگير كه معمولا محيط‌هاي بسيار سرد‌ و خشك را تد‌اعي مي‌كند‌.

 آماد‌ه تغيير

مهم‌ترين ويژگي چنين د‌كوراسيوني اين است كه به راحتي و با كمترين هزينه مي‌توانيد‌ تغييرش د‌هيد‌ مثلا اينكه تمام اشياي نارنجي‌رنگ را به آبي تغيير د‌هيد‌ كه د‌ر نتيجه سرويسي آبي‌رنگ خواهيد‌ د‌اشت.

 گرما و سرما

بايد‌ گفت كه ممكن است استفاد‌ه زياد‌ از رنگ نارنجي باعـث د‌لــزد‌گــي شود‌، بنابراين اگر با رنگ آبي كه يك رنگ سرد‌ است يا رنگ خاكستري كه رنگي خنثي است تركيب شود‌ كنتراست جالب و قابل توجهي را ايجاد‌ مي‌كند‌.

 رنگ‌هاي گرم و سرد‌ را با هم به كار بريد‌

1- از رنگ‌هاي گرم براي اتاق نشيمن غافل نشويد‌، چنين رنگ‌هايي مي‌تواند‌ حال و هواي زند‌گي را به اتاق شما راه د‌هد.‌

2- استفاد‌ه بيش از اند‌ازه از رنگ‌هاي گرم مي‌تواند‌ ايجاد‌ د‌لزد‌گي كند.‌

3- حواستان باشد‌ كه د‌ر كنار رنگ‌هاي گرمي چون قرمز و نارنجي بايد‌ از چند‌ رنگ سرد‌ مثل سبز و آبي نيز استفاد‌ه كنيد.‌

4- رنگ‌هاي خنثي و سرد‌ مي‌تواند‌ كنتراست جالب و قابل توجهي به وجود‌ بياورد‌، مثلا د‌ر اين اتاق يك فرش آبي و سبز كاملا فضا را متعاد‌ل مي‌كند‌ و نمي‌گذارد‌ كه رنگ‌ها شما را عصبي كند‌.

 زند‌گي مد‌رن رنگي

رنگ بنفش از آن رنگ‌هاي خاصي است كه معمولا د‌ر د‌كوراسيون د‌اخلي كمتر د‌يد‌ه مي‌شود‌ و بيشتر به شكل كم‌رنگ يا ياسي يا حتي نزد‌يك به آبي به كار مي‌رود‌ چون بنفش پررنگ مي‌تواند‌ فضا را د‌لگير كند‌.

 رنگي كه شما را مد‌رن مي‌كند‌

اگر مي‌خواهيد‌ كاملا منزلتان را به شيوه‌اي مد‌رن بچينيد‌ توصيه مي‌كنيم حتما رنگ سفيد‌ را هم د‌ر پالت رنگي د‌كوراسيون‌تان لحاظ كنيد‌، چون سفيد‌ خنثي است و مي‌‌تواند‌ به همراه بنفش يك حس فريبند‌ه قابل لمس را برايتان به وجود‌ بياورد‌. د‌ر تركيب رنگ‌ها با بنفش مي‌توانيد‌ از رنگ‌هاي خنثي هم استفاد‌ه كنيد‌. (سياه، خاكستري، سفيد‌، كرم و بژ)

 اتاقي به رنگ باد‌مجان

معمولا بنفش را براي اتاق‌هاي نورگير انتخاب مي‌كنند‌ چون بنفش خود‌ ايجاد‌ سايه مي‌كند‌ و كمي اتاق را تيره‌تر نشان مي‌د‌هد‌. بنفش‌كم‌رنگ با رنگ‌هاي آبي، صورتي و سبز و سفيد‌ تركيبي زيبا ايجاد‌ مي‌كند‌. البته رنگ‌هاي مختلفي را مي‌شود‌ با بنفش تركيب كرد‌، بستگي د‌ارد‌ شما از چه بنفشي استفاد‌ه كنيد‌. باد‌مجاني را مي‌توانيد‌ با سبز، آبي، قرمز يا زرد‌ هماهنگ كنيد‌. بنفش كم‌رنگ هم گاهي د‌ر اتاق خواب استفاد‌ه مي‌شود‌، اين رنگ د‌ر عين حال كه اتاق‌تان را با نشاط نشان مي‌د‌هد‌، آرامش را هم با خود‌ به ارمغان مي‌آورد‌. رنگ ياسي هم با صورتي، خاكستري و آبي محشر مي‌شود‌!

 يك تركيب متفاوت با رنگ‌هاي عجيب و غريب

ممكن است د‌وست د‌اشته‌باشيد‌ تنوع رنگي د‌ر اتاق‌تان بيشتر باشد‌ د‌ر اين صورت بايد‌ به جزئيات توجه كنيد‌ مثلا اينكه چند‌تا كوسن رنگي را با گل‌هاي روي ميز هماهنگ كنيد‌ يا آباژوري انتخاب كنيد‌ كه تمام رنگ‌هاي جزئي اتاق د‌ر آن گنجاند‌ه شد‌ه‌ باشد‌. د‌ر اين صورت فضا از يكنواختي و يك‌رنگي د‌رمي‌آيد‌. حتي يك فرش با رنگي متضاد‌ مي‌تواند‌ كاملا اتاق را متحول كند‌، به تركيب‌ رنگ‌هايي كه د‌ر اين اتاق استفاد‌ه شد‌ه ‌است توجه كنيد‌، شايد‌ خارج از اتاق بي‌ربط‌‌ترين رنگ‌ها باشد‌ اما د‌ر اين اتاق همان‌طور كه مي‌بينيد‌ تركيبي خارق‌العاد‌ه ايجاد‌ كرد‌ه‌اند‌.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ، نقاشي ساختمان .پتينه، اجراي نقاشي ساختمان، مدل نقاشي ساختمان، قيمت نقاشي ساختمان، نقاشي ساختمان قيمت، پمپ نقاشي ساختمان، سايت نقاشي ساختمان، نقاشي مدرن ساختمان، بتونه نقاشي ساختمان، هزينه نقاشي ساختمان، نقاشي ساختمان تهران، دستمزد نقاشي ساختمان، اصول نقاشي ساختمان، قرارداد نقاشي ساختمان، عكسهاي نقاشي ساختمان، نقاشي درب ساختمان، نقاشي رومالي ساختمان، طراحي نقاشي ساختمان، كادر نقاشي ساختمان، سوال نقاشي ساختمان، كتاب نقاشي ساختمان، نقاشي داخل ساختمان،
موضوع:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۱۴:۴۰ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

بلكا

نقاشي ساختمان در تهران

 

رنگ اتاق بچه – نوزاد چيست؟

چگونه رنگ اتاق نوزاد خود را انتخاب كنيم؟

در گذشته، بيشتر والدين اتاق‌خواب نوزاد خود را به ‌صورت ساده با رنگ آبي يا صورتي رنگ‌آميزي مي‌كردند، اما امروزه انتخاب رنگ براي دكوراسيون اتاق ‌كودك، پيشرفت و توسعه بسيار كرده و والدين با نگاهي به آينده براي دكوراسيون اتاق نوزاد خود رنگ انتخاب مي‌كنند.

يك اتاق‌خواب به‌رنگ صورتي ‌پاستل (ملايم) ممكن است خيلي زود تكراري و از مد افتاده شود، اما با اضافه كردن مقداري رنگ‌هاي چاشني مي‌توانيد آن را به فضايي ايده‌آل و مناسب براي فرزند خود در سال‌هاي اوليه زندگيش تبديل كنيد.

والدين در انتخاب رنگ توجه زيادي به پسر يا دختر بودن كودك مي‌كنند و در بازي با رنگ‌هاي قوي و شاد، فضايي دلنشين و لذت‌بخش براي فرزندشان تدارك مي‌بينند. اتاق يك نوزاد، نخستين دنياي رنگارنگ و روشني است كه نوزاد در آغاز تولد در آن سكني مي‌گزيند و از اين‌رو بايد به اندازه كافي براي او جذاب و دوست‌داشتني باشد. مي‌توانيد با انتخاب مناسب و رنگ‌آميزي خوب، اين دنياي كوچك را براي او زيبا و شاد سازيد.

نكته مهم ديگر اين است كه هرچه تعداد رنگ‌هاي مورد استفاده در اتاق نوزاد بيشتر باشد، نياز به استفاده از اكسسوري در دكوراسيون اتاق كمتر مي‌شود و اين كمك بسياري به بودجه شما مي‌كند.نقاشي ساختمان در تهران

نكته‌ هايي در خصوص انتخاب رنگ براي اتاق نوزاد توجه كنيد:

انتخاب رنگ زرد آفتابي براي دكوراسيون اين اتاق نوزاد، آن را براي پسرها و دخترها و همچنين يك رده سني وسيع، مناسب ساخته است. وجود تخت سفيد رنگ، اتاق را به فضايي مدرن تبديل كرده و همچنين استفاده از آويزها و طبقه‌هاي كودكانه، فضا را خصوصي و شخصي كرده است.

استفاده از يك رنگ قوي و تند براي ديوارهاي اين اتاق، فضايي مناسب براي دوره نخستين رشد نوزاد به ‌وجود آورده است. صورتي تند و گرم، فضايي غني و تا حد زيادي دخترانه به ‌وجود آورده است. جزئيات، نوع دكوراسيون تخت و اكسسوري استفاده شده در اين اتاق به گونه‌اي است كه اين رنگ را در مركز توجه نگه داشته است.

استفاده از مقداري رنگ‌هاي مختلف كنار هم در قالب طرح‌هاي مختلف، مانند آنچه در تصوير مي‌بينيد، در اتاقي با ديوارهاي ساده و رنگ شده با رنگي محرك، مي‌تواند محيطي طبيعي و نقطه كانوني قدرتمندي را در فضا ايجاد كند.

يك تركيب موفقيت‌آميز رنگ‌هاي تند و قدرتمند، با طرح‌هاي گرافيكي قوي، مي‌تواند اتاقي دوست‌داشتني و ايده‌آل با جلوه‌اي مدرن و باطراوت خلق كند. استفاده از وسايل و مبلمان كلاسيك و سفيد، رنگ‌آميزي ساده و ملايم براي دكوراسيون تخت‌خواب و كف‌پوش خنثي، باعث مي شود اين دكوراسيون نامطلوب جلوه نكند و همواره جالب و خوشايند باشد.نقاشي ساختمان در تهران

استفاده از رنگ صورتي‌ ملايم براي ملحفه‌ها و دكوراسيون اين تخت‌خواب نوزاد، تندي و گرمي رنگ نارنجي ديوارها را تعديل كرده است و نوزاد را براي خوابيدن آرام مي‌سازد. طرح خال‌خال‌هاي پولكي در كنارطرح راه‌راه، جلوه‌اي جالب براي دكوراسيون اين تخت‌خواب ايجاد كرده و اين طرح‌ها با رنگي ملايم و صورتي، فضا را دخترانه كرده است.

طرح‌هاي گرافيكي مدرن در كنار طرح كلاسيك پولكي، به همراه رنگ‌هاي تند و قوي شرايط مورد پسند و دوست‌دار نوزاد را ساخته است.

رنگ درماني:

روانشناسي موجود در پس رنگ‌ها به‌گونه‌اي باور نكردني شخصي است. بزرگسالان در زندگي خود تجربياتي داشته‌اند كه درك آنها را در خصوص هر رنگي تعيين مي‌كند. اولويت‌هاي افراد در خصوص رنگ‌ها از احساسات قوي آن‌ها كه وابسته به خاطرات منفي و مثبت آن‌ها در گذشته هستند شكل مي‌گيرد.

دانستن اين موضوع و به ياد داشتن آن، زماني كه نمي‌توانيد در خصوص رنگ اتاق نوزاد خود با همسرتان به توافق برسيد به شما كمك مي‌كند. تعمق در مسائلي فراتر از مساله خصوصي و شخصي و آشنايي با روانشناسي كلي رنگ‌ها مي‌تواند به شما كمك كند تا رنگي را انتخاب كنيد كه بيشترين تناسب را با نيازهاي شما داشته باشد. البته به ياد داشته باشيد كه روانشناسي رنگ‌ها نسبي است و باز هم در پايان اين شما هستيد كه رنگ درست را انتخاب مي‌كنيد. پيشنهادهاي زير مي‌توانند راهنمايي براي اين كار باشند:

قرمز: محرك اشتها، ضربان قلب و تنفس است. قرمز مي‌تواند سبب ايجاد ترس و اضطراب در نوزاد شود. پيشنهاد مي‌شود در مقداري كم در اكسسوري‌ها استفاده شود.

نارنجي: رنگي گرم و رضايت‌بخش است. رنگي است كه براي رشد و شادي كودك مناسب است.

زرد: زرد قدرت تمركز را افزايش مي‌دهد و يادگيري را تقويت مي‌كند اما مي‌تواند سبب شود تا نوزاد بيشتر گريه كند. همچنين رنگ زرد فراوان تا اندازه‌اي سبب خستگي چشم مي‌شود؛ از اين رو اگر قصد داريد از اين رنگ براي اتاق نوزاد استفاده كنيد از طيف ملايم آن بهره گيريد.

آبي: دقيقا برعكس قرمز عمل مي‌كند. آبي فضا را آرام و تسكين‌دهنده مي‌سازد و استرس را كاهش مي‌دهد و هميشه يكي از رنگ‌هاي مفيد و كمك كننده در اتاق خواب است.نقاشي ساختمان در تهران

صورتي: آرام‌بخش و تسكين‌دهنده است.

سبز: راحت‌ترين رنگ براي چشم است. سبز به دليل طبيعي بودنش، براي كاهش استرس بسيار موثر است و رنگي بسيار باطراوت و شاداب به شمار مي‌آيد.

متحدسازي با كمك رنگ‌ها

استفاده از رنگ‌هاي سنتي در اين اتاق نوزاد جلوه‌اي معاصر و آرام به آن داده است. تكرار رنگ اصلي ديوار در جاهاي ديگر دكوراسيون و در وسايل ديگر، انسجام خوبي براي اين دكوراسيون ايجاد كرده است. اشاره‌اي كم به رنگ سبز ليمويي نيز كنتراست لازم را براي زيبايي بيشتر تامين كرده است.

اين دراور قديمي كه در بازسازي با رنگ ليمويي نو و زيبا شده است، در آن واحد هم فضاي ذخيره‌سازي است و هم ميز تعويض. براي دستگيره‌هاي كشوهاي آن از رنگ ديوار‌ها استفاده شده كه انسجام و زيبايي بيشتري را براي دكوراسيون ايجاد كرده است.

استفاده از رنگ فيروزه‌اي و سبز ليمويي در اين اتاق نوزاد الهام بخش طبيعت است.

حل مشكل با كمك رنگ‌ها

آيا در اتاق نوزاد شما نور طبيعي به ميزان كافي وجود ندارد؟! پيشنهاد مي‌كنيم از رنگ‌هاي گرم مانند زرد و طلايي استفاده كنيد.

آيا نور خورشيد با قدرت فراوان و به شدت بسيار وارد اتاق نوزاد شما مي‌شود؟ پيشنهاد مي‌كنيم از رنگ‌هاي خنك و تيره‌تر استفاده كنيد.

آيا به رنگ‌هاي قوي تمايل داريد، اما نمي‌خواهيد براي تمام ديوارها از آن استفاده كنيد؟ پيشنهاد مي‌كنيم براي سه ديوار و سقف از يك رنگ خنثي استفاده كنيد و آن رنگ قوي و تند مورد علاقه خود را براي رنگ‌آميزي يك ديوار استفاده كنيد. با اين كار اگر با مرور زمان از آن خسته شديد مي‌توانيد به راحتي آن را عوض كنيد.

آيا مي‌خواهيد فضايي آرام بسازيد؟ اتاق را با يك رنگ به صورت ساده رنگ‌آميزي كنيد. اضافه كردن رنگي ديگر، به خصوص اگر مكمل رنگ اصلي باشد بر انرژي فضا مي‌افزايد و اين اقدام خوبي براي اتاق بازي است.

طرح راه راه كاغذ ديواري نصب شده بر ديوار به خوبي با روبان‌ها و خال‌خال‌هاي پولكي موجود روي ملحفه‌ها هماهنگ شده و جلوه‌اي كلاسيك-مدرن به اين اتاق بخشيده است.

رنگ صورتي ملايمي كه براي ديوار اين اتاق انتخاب و استفاده شده بسيار آرامش‌بخش و زيبا است و ترسيم حباب‌هايي روي زمينه صورتي رنگ، فضا را رويايي كرده است.

انتخاب پارچه‌اي رنگارنگ براي دكوراسيون تخت‌خواب نوزاد و همچنين شيوه نقاشي ديوار، فضاي شاد و جذابي براي نوزاد به وجود آورده است.

 

بزرگترين سايت نيازمندي هاي نقاشي ساختمان قلي پور را با سايت زير بشناسيد

http://naghashi.org/

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۱:۱۶:۴۰ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

دانستني هاي رنگ اميزي؟

 

پوشش هاي سلولزي در پوشش هاي ساختماني

رنگ اتاق بچه – نوزاد چيست؟

چگونه رنگ اتاق نوزاد خود را انتخاب كنيم؟

در گذشته، بيشتر والدين اتاق‌خواب نوزاد خود را به ‌صورت ساده با رنگ آبي يا صورتي رنگ‌آميزي مي‌كردند، اما امروزه انتخاب رنگ براي دكوراسيون اتاق ‌كودك، پيشرفت و توسعه بسيار كرده و والدين با نگاهي به آينده براي دكوراسيون اتاق نوزاد خود رنگ انتخاب مي‌كنند.

يك اتاق‌خواب به‌رنگ صورتي ‌پاستل (ملايم) ممكن است خيلي زود تكراري و از مد افتاده شود، اما با اضافه كردن مقداري رنگ‌هاي چاشني مي‌توانيد آن را به فضايي ايده‌آل و مناسب براي فرزند خود در سال‌هاي اوليه زندگيش تبديل كنيد.

والدين در انتخاب رنگ توجه زيادي به پسر يا دختر بودن كودك مي‌كنند و در بازي با رنگ‌هاي قوي و شاد، فضايي دلنشين و لذت‌بخش براي فرزندشان تدارك مي‌بينند. اتاق يك نوزاد، نخستين دنياي رنگارنگ و روشني است كه نوزاد در آغاز تولد در آن سكني مي‌گزيند و از اين‌رو بايد به اندازه كافي براي او جذاب و دوست‌داشتني باشد. مي‌توانيد با انتخاب مناسب و رنگ‌آميزي خوب، اين دنياي كوچك را براي او زيبا و شاد سازيد.

نكته مهم ديگر اين است كه هرچه تعداد رنگ‌هاي مورد استفاده در اتاق نوزاد بيشتر باشد، نياز به استفاده از اكسسوري در دكوراسيون اتاق كمتر مي‌شود و اين كمك بسياري به بودجه شما مي‌كند.پوشش هاي سلولزي در پوشش هاي ساختماني

نكته‌ هايي در خصوص انتخاب رنگ براي اتاق نوزاد توجه كنيد:

انتخاب رنگ زرد آفتابي براي دكوراسيون اين اتاق نوزاد، آن را براي پسرها و دخترها و همچنين يك رده سني وسيع، مناسب ساخته است. وجود تخت سفيد رنگ، اتاق را به فضايي مدرن تبديل كرده و همچنين استفاده از آويزها و طبقه‌هاي كودكانه، فضا را خصوصي و شخصي كرده است.

استفاده از يك رنگ قوي و تند براي ديوارهاي اين اتاق، فضايي مناسب براي دوره نخستين رشد نوزاد به ‌وجود آورده است. صورتي تند و گرم، فضايي غني و تا حد زيادي دخترانه به ‌وجود آورده است. جزئيات، نوع دكوراسيون تخت و اكسسوري استفاده شده در اين اتاق به گونه‌اي است كه اين رنگ را در مركز توجه نگه داشته است.

نقاشي ساختمان در تهران

استفاده از مقداري رنگ‌هاي مختلف كنار هم در قالب طرح‌هاي مختلف، مانند آنچه در تصوير مي‌بينيد، در اتاقي با ديوارهاي ساده و رنگ شده با رنگي محرك، مي‌تواند محيطي طبيعي و نقطه كانوني قدرتمندي را در فضا ايجاد كند.

يك تركيب موفقيت‌آميز رنگ‌هاي تند و قدرتمند، با طرح‌هاي گرافيكي قوي، مي‌تواند اتاقي دوست‌داشتني و ايده‌آل با جلوه‌اي مدرن و باطراوت خلق كند. استفاده از وسايل و مبلمان كلاسيك و سفيد، رنگ‌آميزي ساده و ملايم براي دكوراسيون تخت‌خواب و كف‌پوش خنثي، باعث مي شود اين دكوراسيون نامطلوب جلوه نكند و همواره جالب و خوشايند باشد.

استفاده از رنگ صورتي‌ ملايم براي ملحفه‌ها و دكوراسيون اين تخت‌خواب نوزاد، تندي و گرمي رنگ نارنجي ديوارها را تعديل كرده است و نوزاد را براي خوابيدن آرام مي‌سازد. طرح خال‌خال‌هاي پولكي در كنارطرح راه‌راه، جلوه‌اي جالب براي دكوراسيون اين تخت‌خواب ايجاد كرده و اين طرح‌ها با رنگي ملايم و صورتي، فضا را دخترانه كرده است.

طرح‌هاي گرافيكي مدرن در كنار طرح كلاسيك پولكي، به همراه رنگ‌هاي تند و قوي شرايط مورد پسند و دوست‌دار نوزاد را ساخته است.

بزرگترين مرجع نقاشي ساختمان با سايت زير بشناسيد

http://naghashi.org/

 

رنگ درماني:

روانشناسي موجود در پس رنگ‌ها به‌گونه‌اي باور نكردني شخصي است. بزرگسالان در زندگي خود تجربياتي داشته‌اند كه درك آنها را در خصوص هر رنگي تعيين مي‌كند. اولويت‌هاي افراد در خصوص رنگ‌ها از احساسات قوي آن‌ها كه وابسته به خاطرات منفي و مثبت آن‌ها در گذشته هستند شكل مي‌گيرد.

دانستن اين موضوع و به ياد داشتن آن، زماني كه نمي‌توانيد در خصوص رنگ اتاق نوزاد خود با همسرتان به توافق برسيد به شما كمك مي‌كند. تعمق در مسائلي فراتر از مساله خصوصي و شخصي و آشنايي با روانشناسي كلي رنگ‌ها مي‌تواند به شما كمك كند تا رنگي را انتخاب كنيد كه بيشترين تناسب را با نيازهاي شما داشته باشد. البته به ياد داشته باشيد كه روانشناسي رنگ‌ها نسبي است و باز هم در پايان اين شما هستيد كه رنگ درست را انتخاب مي‌كنيد. پيشنهادهاي زير مي‌توانند راهنمايي براي اين كار باشند:

قرمز: محرك اشتها، ضربان قلب و تنفس است. قرمز مي‌تواند سبب ايجاد ترس و اضطراب در نوزاد شود. پيشنهاد مي‌شود در مقداري كم در اكسسوري‌ها استفاده شود.

نارنجي: رنگي گرم و رضايت‌بخش است. رنگي است كه براي رشد و شادي كودك مناسب است.

زرد: زرد قدرت تمركز را افزايش مي‌دهد و يادگيري را تقويت مي‌كند اما مي‌تواند سبب شود تا نوزاد بيشتر گريه كند. همچنين رنگ زرد فراوان تا اندازه‌اي سبب خستگي چشم مي‌شود؛ از اين رو اگر قصد داريد از اين رنگ براي اتاق نوزاد استفاده كنيد از طيف ملايم آن بهره گيريد.

آبي: دقيقا برعكس قرمز عمل مي‌كند. آبي فضا را آرام و تسكين‌دهنده مي‌سازد و استرس را كاهش مي‌دهد و هميشه يكي از رنگ‌هاي مفيد و كمك كننده در اتاق خواب است.

صورتي: آرام‌بخش و تسكين‌دهنده است.

سبز: راحت‌ترين رنگ براي چشم است. سبز به دليل طبيعي بودنش، براي كاهش استرس بسيار موثر است و رنگي بسيار باطراوت و شاداب به شمار مي‌آيد.

متحدسازي با كمك رنگ‌ها

استفاده از رنگ‌هاي سنتي در اين اتاق نوزاد جلوه‌اي معاصر و آرام به آن داده است. تكرار رنگ اصلي ديوار در جاهاي ديگر دكوراسيون و در وسايل ديگر، انسجام خوبي براي اين دكوراسيون ايجاد كرده است. اشاره‌اي كم به رنگ سبز ليمويي نيز كنتراست لازم را براي زيبايي بيشتر تامين كرده است.

اين دراور قديمي كه در بازسازي با رنگ ليمويي نو و زيبا شده است، در آن واحد هم فضاي ذخيره‌سازي است و هم ميز تعويض. براي دستگيره‌هاي كشوهاي آن از رنگ ديوار‌ها استفاده شده كه انسجام و زيبايي بيشتري را براي دكوراسيون ايجاد كرده است.

استفاده از رنگ فيروزه‌اي و سبز ليمويي در اين اتاق نوزاد الهام بخش طبيعت است.

حل مشكل با كمك رنگ‌ها

آيا در اتاق نوزاد شما نور طبيعي به ميزان كافي وجود ندارد؟! پيشنهاد مي‌كنيم از رنگ‌هاي گرم مانند زرد و طلايي استفاده كنيد.

آيا نور خورشيد با قدرت فراوان و به شدت بسيار وارد اتاق نوزاد شما مي‌شود؟ پيشنهاد مي‌كنيم از رنگ‌هاي خنك و تيره‌تر استفاده كنيد.

آيا به رنگ‌هاي قوي تمايل داريد، اما نمي‌خواهيد براي تمام ديوارها از آن استفاده كنيد؟ پيشنهاد مي‌كنيم براي سه ديوار و سقف از يك رنگ خنثي استفاده كنيد و آن رنگ قوي و تند مورد علاقه خود را براي رنگ‌آميزي يك ديوار استفاده كنيد. با اين كار اگر با مرور زمان از آن خسته شديد مي‌توانيد به راحتي آن را عوض كنيد.

آيا مي‌خواهيد فضايي آرام بسازيد؟ اتاق را با يك رنگ به صورت ساده رنگ‌آميزي كنيد. اضافه كردن رنگي ديگر، به خصوص اگر مكمل رنگ اصلي باشد بر انرژي فضا مي‌افزايد و اين اقدام خوبي براي اتاق بازي است.

طرح راه راه كاغذ ديواري نصب شده بر ديوار به خوبي با روبان‌ها و خال‌خال‌هاي پولكي موجود روي ملحفه‌ها هماهنگ شده و جلوه‌اي كلاسيك-مدرن به اين اتاق بخشيده است.

رنگ صورتي ملايمي كه براي ديوار اين اتاق انتخاب و استفاده شده بسيار آرامش‌بخش و زيبا است و ترسيم حباب‌هايي روي زمينه صورتي رنگ، فضا را رويايي كرده است.

انتخاب پارچه‌اي رنگارنگ براي دكوراسيون تخت‌خواب نوزاد و همچنين شيوه نقاشي ديوار، فضاي شاد و جذابي براي نوزاد به وجود آورده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۱:۰۰:۰۹ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

كاربرد كاغذديواري


رعايت نكاتي در رنگ كردن خانه

آيا از رنگ ديوارهاي خانه‏ تان خسته شده‏ايد؟ دلتان مي‏خواهد در و ديوار رنگ جديدي داشته باشد؟

شايد با خودتان بگوييد: «خب اينكه كاري ندارد. رنگ و قلمو را مي‏بردارم و يك تغيير دكوراسيون حسابي انجام مي‏دهم.» اما كارشناسان توصيه مي‌كنند كه اين كار را با دقت و توجه بيشتري انجام دهيد و مراقب سلامت خود، افراد خانواده و همسايه‌هايتان باشيد.

چه نكاتي را بايد موقع رنگ زدن خانه رعايت كنيم

بيشتر رنگ‌ها حاوي حلال‌هايي هستند كه موجب نرمي ‌و رواني رنگ شده و هنگام خشك شدن رنگ، تبخير مي‌شوند. اين مواد مي‌تواند به سلامت آسيب برساند.

تماس كوتاه‌ مدت با اين مواد مي‌تواند علايمي‌ مانند تحريك و قرمزي پوست، خستگي و تهوع، سردرد و سرگيجه ايجاد كند.رنگ ابزار و گچ بري ها به صورت پتينه

تماس طولاني‌ مدت مي‌تواند مشكلات بهداشتي بيشتري مانند آسيب سيستم اعصاب مركزي، كبد و كليه ايجاد كند.

كودكان، زنان باردار، افرادي با مشكلات تنفسي و ريوي و افرادي كه به دليل نوع شغل‌شان بيشتر با اين مواد تماس دارند، بيش از ديگران در معرض خطر هستند.

نكات هنگام خريد رنگ

۱- هنگام انتخاب و خريد رنگ، بهتر است رنگ‌هايي را كه در آب حل مي‌شوند، انتخاب كنيد. رنگ‏هايي كه در آب حل مي‌شوند، براي پاك كردن به حلال‌هاي شيميايي كه به پوست و سيستم تنفسي آسيب مي‌رسانند، نيازي ندارند.

از اسپري كردن رنگ پرهيز كنيد، زيرا ذرات رنگ به اطراف پخش مي‌شوند

۲- هنگام خريد رنگ با پرسش از فروشنده و مطالعه اطلاعات روي برچسب محصول، رنگ سالم‌تري را انتخاب كنيد. برخي رنگ‌ها حاوي فلزات سنگين و مواد شيميايي خطرناك هستند.نقاش ساختمان در البرز

۳- نگهداري از باقي‌مانده رنگ كار آساني نيست. از همان ابتدا به اندازه‌اي كه مي‌خواهيد، خريد كنيد و در صورت لزوم، قوطي‌هاي كوچك رنگ را انتخاب كنيد.

نكات قبل از رنگ كردن خانه

۱- اطلاعات و راهنماي برچسب قوطي رنگ را به دقت بخوانيد.

۲- اگر در خانه‏هاي آپارتماني زندگي مي‌كنيد، همسايه‌ها را از اين كار مطلع كنيد و به مدير ساختمان اطلاع دهيد.

۳- اگر اين كار را با برنامه‌ريزي انجام دهيد، بهتر است. ممكن است ديگران هم تصميم بگيرند هم‌ زمان با شما اين كار را انجام دهند.

نكات هنگام رنگ كردن خانه

۱- از اسپري كردن رنگ پرهيز كنيد. هنگام اسپري كردن رنگ، ذرات رنگ به اطراف پخش مي‌شوند.

۲- در و پنجره‌ها را باز بگذاريد و از تهويه مناسب هوا استفاده كنيد.

۳- سيستم‌هاي خنك‌كننده براي اين كار كافي نيستند و هواي آلوده داخل خانه را خارج نمي‌كنند.

۴- هميشه هنگام رنگ و نقاشي، تهويه مناسب داشته باشيد.

۵- اگر نمي‌توانيد تهويه مناسب ايجاد كنيد از ماسك دهان استفاده كنيد.

۶- براي پيشگيري از آسيب‌هاي پوستي مراقب باشيد، رنگ و حلال‌ها به‌ طور مستقيم با پوست دستتان تماس نداشته باشند.رنگ ابزار و گچ بري ها به صورت پتينه

۷- از وسايل حفاظت فردي مانند دستكش و عينك و ماسك استفاده كنيد.

۸- ماسك مناسب تهيه كنيد و توجه داشته باشيد كه ماسك‌هاي گرد و غبار، حلال‌ها را عبور مي‌دهند.

۹- در فواصل مشخصي به خودتان استراحت كوتاهي بدهيد و چند دقيقه در هواي آزاد تنفس كنيد.

۱۰- كودكان و خانم‌هاي باردار را از محل دور نگه داريد.

بهتر است پنج تا شش روز پس از رنگ كردن هم، خانه را خالي بگذاريد. حلال‌ها و ذرات رنگ و مواد سمي ‌و محرك تا چند روز در فضا باقي مي‌ماند و استنشاق اين مواد سبب سردرد و حالت تهوع مي‌شود

۱۱- براي پيشگيري از اينكه بخارات و آلودگي‌ها وارد خانه همسايه‌ها نشود، مدير ساختمان را مطلع كنيد و از تهويه بيشتر و بهتري استفاده كنيد.

۱۲- اگر از رنگ‌هاي روغني استفاده مي‌كنيد، بيشتر دقت كنيد. اين رنگ‌ها مخاطرات سلامتي بيشتري دارند و خطر حريق و آتش‌سوزي‌شان هم بيشتر است.

۱۳- مراقب منابع آتش و شعله باشيد و كهنه‌ها و پارچه‌هاي آغشته به رنگ و حلال را در ظروف فلزي دربسته بگذاريد.

۱۴- هنگام رنگ زدن خانه سيگار نكشيد. سيگار علاوه بر بيشتر كردن خطر حريق، موجب تشديد علايم مسموميت با مواد شيميايي و حلال‌هاي رنگ هم مي‌شود.

۱۵- درب قوطي‌هاي رنگي را كه از آنها استفاده نمي‌كنيد، بسته نگه داريد و آنها را از دسترس كودكان دور نگه داريد.

نكات بعد از رنگ كردن خانه

۱- پس از اتمام كار، مواد باقيمانده را برداريد و لكه‌هاي رنگ را پاك كنيد.

۲- رنگ را از ديواره قوطي پاك كنيد.

۳- درب قوطي را بگذاريد و با ضربه چكش آن را محكم ببنديد و جايي دور از گرما و سرما ذخيره كنيد. برخي رنگ‌ها حاوي حلال‌ها و مواد قابل اشتعال و انفجار هستند كه مي‌توانند سمي‌ هم باشند.

۴- براي ذخيره كردن و نگهداري طولاني‌مدت رنگ، طبق دستورالعمل روي بسته‌بندي عمل كنيد.

۵- بهتر است در صورت امكان، اضافه رنگ را به فردي كه لازم دارد، بدهيد.

۶- مدت دو تا سه روز پس از تمام شدن رنگ خانه، در و پنجره‌ها را باز بگذاريد و تهويه مناسب داشته باشيد تا رنگ زودتر خشك شود.

۷- بهتر است پنج تا شش روز پس از رنگ كردن هم، خانه را خالي بگذاريد. حلال‌ها و ذرات رنگ و مواد سمي ‌و محرك تا چند روز در فضا باقي مي‌ماند و استنشاق اين مواد سبب سردرد و حالت تهوع مي‌شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۴۶:۵۴ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

رييس اتحاديه نقاشي ساختمان

 

پتينه  كردن آرك و اوپن ساختمان با لوازم تركيه اي و غلطك

 

رعايت نكاتي در رنگ كردن خانه

آيا از رنگ ديوارهاي خانه‏ تان خسته شده‏ايد؟ دلتان مي‏خواهد در و ديوار رنگ جديدي داشته باشد؟

شايد با خودتان بگوييد: «خب اينكه كاري ندارد. رنگ و قلمو را مي‏بردارم و يك تغيير دكوراسيون حسابي انجام مي‏دهم.» اما كارشناسان توصيه مي‌كنند كه اين كار را با دقت و توجه بيشتري انجام دهيد و مراقب سلامت خود، افراد خانواده و همسايه‌هايتان باشيد.

چه نكاتي را بايد موقع رنگ زدن خانه رعايت كنيم

بيشتر رنگ‌ها حاوي حلال‌هايي هستند كه موجب نرمي ‌و رواني رنگ شده و هنگام خشك شدن رنگ، تبخير مي‌شوند. اين مواد مي‌تواند به سلامت آسيب برساند.

تماس كوتاه‌ مدت با اين مواد مي‌تواند علايمي‌ مانند تحريك و قرمزي پوست، خستگي و تهوع، سردرد و سرگيجه ايجاد كند.

تماس طولاني‌ مدت مي‌تواند مشكلات بهداشتي بيشتري مانند آسيب سيستم اعصاب مركزي، كبد و كليه ايجاد كند.

كودكان، زنان باردار، افرادي با مشكلات تنفسي و ريوي و افرادي كه به دليل نوع شغل‌شان بيشتر با اين مواد تماس دارند، بيش از ديگران در معرض خطر هستند.

نكات هنگام خريد رنگ

۱- هنگام انتخاب و خريد رنگ، بهتر است رنگ‌هايي را كه در آب حل مي‌شوند، انتخاب كنيد. رنگ‏هايي كه در آب حل مي‌شوند، براي پاك كردن به حلال‌هاي شيميايي كه به پوست و سيستم تنفسي آسيب مي‌رسانند، نيازي ندارند.

از اسپري كردن رنگ پرهيز كنيد، زيرا ذرات رنگ به اطراف پخش مي‌شوند

۲- هنگام خريد رنگ با پرسش از فروشنده و مطالعه اطلاعات روي برچسب محصول، رنگ سالم‌تري را انتخاب كنيد. برخي رنگ‌ها حاوي فلزات سنگين و مواد شيميايي خطرناك هستند.

۳- نگهداري از باقي‌مانده رنگ كار آساني نيست. از همان ابتدا به اندازه‌اي كه مي‌خواهيد، خريد كنيد و در صورت لزوم، قوطي‌هاي كوچك رنگ را انتخاب كنيد.

نكات قبل از رنگ كردن خانه

۱- اطلاعات و راهنماي برچسب قوطي رنگ را به دقت بخوانيد.

۲- اگر در خانه‏هاي آپارتماني زندگي مي‌كنيد، همسايه‌ها را از اين كار مطلع كنيد و به مدير ساختمان اطلاع دهيد.

۳- اگر اين كار را با برنامه‌ريزي انجام دهيد، بهتر است. ممكن است ديگران هم تصميم بگيرند هم‌ زمان با شما اين كار را انجام دهند.

نكات هنگام رنگ كردن خانه

۱- از اسپري كردن رنگ پرهيز كنيد. هنگام اسپري كردن رنگ، ذرات رنگ به اطراف پخش مي‌شوند.

۲- در و پنجره‌ها را باز بگذاريد و از تهويه مناسب هوا استفاده كنيد.

۳- سيستم‌هاي خنك‌كننده براي اين كار كافي نيستند و هواي آلوده داخل خانه را خارج نمي‌كنند.

۴- هميشه هنگام رنگ و نقاشي، تهويه مناسب داشته باشيد.

۵- اگر نمي‌توانيد تهويه مناسب ايجاد كنيد از ماسك دهان استفاده كنيد.

۶- براي پيشگيري از آسيب‌هاي پوستي مراقب باشيد، رنگ و حلال‌ها به‌ طور مستقيم با پوست دستتان تماس نداشته باشند.

۷- از وسايل حفاظت فردي مانند دستكش و عينك و ماسك استفاده كنيد.

۸- ماسك مناسب تهيه كنيد و توجه داشته باشيد كه ماسك‌هاي گرد و غبار، حلال‌ها را عبور مي‌دهند.

۹- در فواصل مشخصي به خودتان استراحت كوتاهي بدهيد و چند دقيقه در هواي آزاد تنفس كنيد.

۱۰- كودكان و خانم‌هاي باردار را از محل دور نگه داريد.

بهتر است پنج تا شش روز پس از رنگ كردن هم، خانه را خالي بگذاريد. حلال‌ها و ذرات رنگ و مواد سمي ‌و محرك تا چند روز در فضا باقي مي‌ماند و استنشاق اين مواد سبب سردرد و حالت تهوع مي‌شود

۱۱- براي پيشگيري از اينكه بخارات و آلودگي‌ها وارد خانه همسايه‌ها نشود، مدير ساختمان را مطلع كنيد و از تهويه بيشتر و بهتري استفاده كنيد.

۱۲- اگر از رنگ‌هاي روغني استفاده مي‌كنيد، بيشتر دقت كنيد. اين رنگ‌ها مخاطرات سلامتي بيشتري دارند و خطر حريق و آتش‌سوزي‌شان هم بيشتر است.

۱۳- مراقب منابع آتش و شعله باشيد و كهنه‌ها و پارچه‌هاي آغشته به رنگ و حلال را در ظروف فلزي دربسته بگذاريد.

۱۴- هنگام رنگ زدن خانه سيگار نكشيد. سيگار علاوه بر بيشتر كردن خطر حريق، موجب تشديد علايم مسموميت با مواد شيميايي و حلال‌هاي رنگ هم مي‌شود.

۱۵- درب قوطي‌هاي رنگي را كه از آنها استفاده نمي‌كنيد، بسته نگه داريد و آنها را از دسترس كودكان دور نگه داريد.

نكات بعد از رنگ كردن خانه

۱- پس از اتمام كار، مواد باقيمانده را برداريد و لكه‌هاي رنگ را پاك كنيد.

۲- رنگ را از ديواره قوطي پاك كنيد.

۳- درب قوطي را بگذاريد و با ضربه چكش آن را محكم ببنديد و جايي دور از گرما و سرما ذخيره كنيد. برخي رنگ‌ها حاوي حلال‌ها و مواد قابل اشتعال و انفجار هستند كه مي‌توانند سمي‌ هم باشند.

۴- براي ذخيره كردن و نگهداري طولاني‌مدت رنگ، طبق دستورالعمل روي بسته‌بندي عمل كنيد.

۵- بهتر است در صورت امكان، اضافه رنگ را به فردي كه لازم دارد، بدهيد.

۶- مدت دو تا سه روز پس از تمام شدن رنگ خانه، در و پنجره‌ها را باز بگذاريد و تهويه مناسب داشته باشيد تا رنگ زودتر خشك شود.

۷- بهتر است پنج تا شش روز پس از رنگ كردن هم، خانه را خالي بگذاريد. حلال‌ها و ذرات رنگ و مواد سمي ‌و محرك تا چند روز در فضا باقي مي‌ماند و استنشاق اين مواد سبب سردرد و حالت تهوع مي‌شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۳۵:۵۷ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

رنگ چيست و چه ويژگي هايي دارد؟

 


 

 

دكوراسيون و فضاهاي عمومي آپارتمان

مبحث دكوراسيون و اهميت پرداختن به آن، تنها به فضاي داخل هر خانه محدود نمي شود. اگر در يك مجموعه آپارتماني زندگي مي كنيد، همان طور كه براي داشتن مطلوب ترين فضا در داخل چهارديواري محيط زندگي تان، در انتخاب پوشش هاي سطوح، لوازم كاربردي و دكوراسيوني و در نهايت ، چيدن آنها با دقت و بررسي مي كنيد، دكوراسيون فضاهاي عمومي ساختمان را نيز كه همزمان به كليه اهالي ساكن در آپارتمان تعلق دارد مورد اهميت قرار دهيد؛ زيرا اولين صحنه هايي كه نظر بيننده را در وهله اول ورودش به داخل يك ساختمان، حتي با هدف ورود به خانه شما، به خود جلب مي كند، شرايط ظاهري و همچنين دكوراسيون آن است. در واقع اين مشخصات ظاهري، هويت يك ساختمان و ساكنين آن را نشان مي دهد.پتينه  كردن آرك و اوپن ساختمان با لوازم تركيه اي و غلطك

ما با توجه به ميزان اهميت موضوع، و با هدف كمك به هر چه زيباتر و راحت تر شدن محيط ساختمان محل زندگي تان، به ارائه پيشنهادهايي با موضوع معماري داخلي و دكوراسيون فضاهاي عمومي مي پردازيم.پتينه كاري-رنگ كردن ديوار تركيه اي

همان طور كه مي دانيد، آپارتمان ها به جهت وسعت، تعدد طبقات و واحدهاي هر طبقه، به دو دسته اصلي تقسيم مي شوند:

۱- آن دسته از آپارتمان هايي كه داراي طبقات و واحدهاي بسيار بوده و به آنها برج و يا مجتمع مسكوني اطلاق مي شود.

۲- دسته ديگر از آپارتمان ها كه تعداد طبقات كمتري داشته (معمولاً كمتر از ۷ طبقه) و در هر طبقه نيز حداقل يك واحد و حداكثر ۳ تا ۵ واحد وجود دارد. اين قبيل آپارتمان ها در شهري مانند تهران و با اين جمعيت كثير، درهر كوچه و پس كوچه اي به وفور ديده مي شود. در واقع امروزه درصد زيادي از خانواده ها در اين گونه آپارتمان ها زندگي مي كنند.

هنگامي كه به فضاهاي عمومي يك ساختمان اشاره مي شود، منظور محيط هايي شامل حياط، پاركينگ، راهروها، راه پله ها و در برخي آپارتمان ها مكان هايي كه تسهيلات ويژه اي مانند استخر، سونا، جكوزي و غيره در آن واقع شده اند و همچنين در برج ها و مجتمع هاي بزرگ ، فضاهايي هال مانند به نام لابي است .

توجه: فضاهاي عمومي مورد نظر در اين مبحث، راه پله ها، راهروها و پاگردها در آپارتمان هاي معمولي هستند.

به طور كلي اولين گام در طراحي دكوراسيون هر مكاني، انتخاب پوشش ها است كه در فضاهاي ياد شده در فوق، اين مسئله به جهت جابه جايي و مشكلات ناشي از اسباب كشي ساكنين، از اهميت بيشتري برخوردار است، زيرا در اين قبيل آپارتمان ها، حتي با وجود سيستم آسانسور در ساختمان، آسانسورها به جابه جايي افراد تعلق دارند و با توجه به محدوديت هايي كه براي حمل بار در نظر گرفته شده، جابه جايي لوازم و اثاثيه بايد از همين مكان هاي گذر (راه پله ها، پاگردها و راهروها) انجام گيرد؛ لذا مهم ترين مشخصه اي كه به لحاظ معماري، يك راه پله و پاگرد بايد دارا باشد، وسعت كافي براي جابه جايي و حمل بار است.

نكته

: براساس استانداردهاي معماري ساختمان، در خانه هايي كه هر مجموعه از پلكان براي رسيدن به يك پاگرد به موازات ديگري در سطح كمي بالاتر و پايين از آن واقع شده است، عرض پله ها حداقل يك متر، عرض پاگرد حداقل يك متر تا يك متر و بيست سانتي متر و طول پاگرد حداقل دو متر و ده سانتي متر بايد در نظر گرفته شود. ولي در شرايطي كه آسانسور در ميان پلكان واقع شده و يا چنين فضايي خالي در نظر گرفته شده باشد، وجود پاگردي با طول حداقل سه متر و شصت سانتي متر و عرض حداقل يك متر نياز است.

 پوشش ديوارها

با توجه به موارد ياد شده در فوق، به جهت شرايط راه پله ها، بيشترين صدمات در هنگام جابه جايي لوازم مربوط به ديوارهاي راه پله ها و پاگردها است؛ در نتيجه بهترين مواد براي پوشش ديوار چنين مكان هايي، استفاده از سنگ در سطح كلي و يا لااقل نيمه بيشتري از ديوار است. به اين ترتيب، در اثر برخورد لوازم با ديوار ديگر ضايعه اي به آن وارد نمي شود.

خاصيت ديگري كه براي پوشش ديوارهاي چنين فضاهايي ضروري است، قابل شست وشو بودن آنها است كه در اين راستا سنگ علاوه بر مقاومت به راحتي قابل شست وشو نيز است.

حال اگر به جهت مصلحت مالي ، سازنده يك ساختمان براي پوشش ديوار اين فضاها، از سنگ، تنها در قسمت پايين ديوار و يا نيمه آن استفاده كرده باشد، قسمت هاي باقي مانده بايد با رنگ روغني پوشيده شوند. اگرچه به اين طريق مقاومت ديوار حفظ نمي شود ولي لااقل پوششي قابل شست وشو بر روي آن قرار مي گيرد.

كفپوش

براي كفپوش فضاهاي ياد شده نيز سنگ بهترين انتخاب محسوب مي شود. زيرا همان طور كه در بالا اشاره شد، سنگ هم مقاومت بسياري دارد و هم شست وشوي آن بسيار راحت است؛ در صورتي كه سراميك با توجه به آن كه، به جهت وجود لعابي بر روي سطح آن نسبت به سنگ بهتر پاك و تميز مي شود ولي مقاومت پايين تري داشته و امكان شكستن، ترك خوردگي و لب پريدگي آن به خصوص در هنگام اسباب كشي و برخورد لوازم بسيار وجود دارد. لذا كفپوش مناسبي براي اين منظور محسوب نمي شود.

كفپوش هاي چوبي نيز از آنجا كه نيازمند مراقبت هاي ويژه و بيشتر نسبت به سنگ هستند و در واقع دوام زيادي براي استفاده پي در پي و بدون توجه ندارند، توصيه نمي شود.

مناسب ترين رنگ ها

با توجه به آن كه راهروها، پاگردها و راه پله ها فضاي بسته و كوچكي هستند، بهترين رنگ ها ي انتخابي براي آنها رنگ هاي روشن است. همان طور كه مي دانيد رنگ هاي روشن فضا را بزرگتر و پر نورتر جلوه مي دهند ولي در اين مسئله وجود نور و ميزان بهره مندي از آن ، به خصوص نور طبيعي نيز بي تأثير نيست. در برخي از ساختمان ها ، راه پله ها داراي پنجره بوده و از ميزان كافي نور طبيعي به هنگام روز بهره مند هستند ولي در بعضي ديگر فضاي راه پله ها داراي هيچ گونه پنجره اي نبوده و تنها با نوري مصنوعي روشن مي شوند. لذا در شرايطي كه ميزان بهره مندي از نور طبيعي وجود دارد، شما مي توانيد در انتخاب پوشش ها از رنگ هاي كمي تيره تر و با تنوع رنگي بيشتر استفاده كنيد ولي در صورت وجود نداشتن اين نعمت، تنها رنگ هاي روشن مناسب هستند.

 نورپردازي

نورپردازي فضاي راهروها وراه پله ها، علاوه بر جنبه كاربردي و دكوراسيوني، به لحاظ مسائل ايمني نيز از اهميت بسياري برخوردار است. بنابراين وجود نور كافي، از احتمال بروز خطر افتادن افراد بر روي زمين مي كاهد.

اين مسئله در ساختمان هايي كه از نور طبيعي در فضاي راه پله ها برخوردار نيستند، به هنگام روز نيز به همان ميزان شب حائز اهميت است.

نكته:

به جهت صرفه جويي در مصرف برق، كليدهاي روشن و خاموش كردن منابع نورزاي مورد استفاده در راهروها و راه پله ها بايد تايمردار باشند ولي از آنجا كه فاصله زماني ميان روشن و خاموش شدن چراغ ها به صورت دستي قابل تنظيم است، اين فاصله را با توجه به گروه سني موجود در خانواده هاي ساكنين و همچنين تعداد پله ها و طبقات محاسبه ، و در نهايت تنظيم كنيد.

لوازم كاربردي ـ دكوراسيوني

مهمترين وسيله كاربردي دكوراسيوني در اين محيط ها، جاكفشي است. در صورتي كه براي در ورودي داخل فضاي هر واحد (خانه) تدبيري جهت قرار دادن جاكفشي و جالباسي انديشيده نشده و يا محدوديت مكاني موجود اين اجازه را نمي دهد، اهالي يك خانه مجبور خواهند بود كفش هاي خود را بيرون از هر واحد درآورده و سپس وارد خانه شان شوند، لذا اين مسئله باعث ايجاد شلوغي، بي نظمي و خلل در دكوراسيون فضاي پاگردها مي شود. براي جلوگيري از اين وضع تهيه جاكفشي ، بهترين و رايج ترين راهكار است ولي هدف از طرح اين موضوع و نقش آن در مسائل دكوراسيوني محيط اين است كه:

۱- جاكفشي انتخابي بايد دردار باشد تا نماي كفش هاي چيده شده در طبقات آن، فضاي موجود را نازيبا نكند.

۲- براي كليه واحدهاي موجود در يك ساختمان يك مدل جاكفشي تهيه شود، زيرا مهمترين موضوعي كه در فرهنگ آپارتمان نشيني مطرح است، اتحاد، يكپارچگي و هماهنگي در همه زمينه ها است. از روابط ميان افراد ساكن گرفته تا دكوراسيون محيط هاي عمومي ساختمان.

اين مسئله در مورد انتخاب رنگ براي درهاي هر واحد، پنجره ها، فرم و رنگ، حفاظ هاي در و پنجره و شكل و طرح پادري هاي مقابل هر واحد نيز صدق مي كند.

با وجود چنين هماهنگي در ميان پوشش ها و لوازم مربوط به اين مكان ها، دكوراسيوني مطلوب تر و زيباتر پديد مي آيد.

عناصر دكوراسيوني

براي تزيين فضاهاي يادشده عناصر گوناگوني وجود دارند كه مهمترين آنها گل ها و گياهان طبيعي و يا مصنوعي و همچنين تابلوها و عناصر تزييني از اين قبيل هستند. در ساختمان هايي كه از نور طبيعي كافي براي پرورش گل و گياه بهره مند هستند، مي توان از گلدان هاي متعدد آپارتماني با توجه به نوع و شرايط مورد نياز آنها استفاده كرد ؛ در غير اين صورت كاربرد گل ها و گياهان مصنوعي، جايگزين خوبي براي انواع طبيعي بوده و محيطي زيبا و باصفا را ايجاد مي كند.

نصب تابلوها و عناصر دكوراسيوني مانند آنها برروي ديوارهاي محيط نيز از جمله تزئينات مناسب فضاهاي عمومي ساختمان ها محسوب مي شود. البته تصميم گيري و انتخاب اين عناصر و كليه لوازمي كه به يك شكل بودن آنها توصيه شده، به عهده مسئول ساختمان است.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۲۱:۵۱ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]
کد کج شدن تصویر
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 98
دیروز : 51
افراد آنلاین : 1
همه : 25378
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب
کد کج شدن تصویر

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» فست فود شوئینه | اولین شعبه برند آلمانی در شرق تهران
» وادا پاو هندی | همبرگر هندی وادا پاو که مک دونالد هم نمیسازد!
» غاری دیدنی رو به ویرانی گذاشت
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | اژدهای دریا
» شنیدنی هایی از آداب و رسوم مردم کاپاکانا
» بهترین میلک شیک جهان | بهترین میلک شیک دنیا کجاست؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | غروب خورشید در بهشت
» امنیت در سفر خارجی | نکات تامین امنیت خانواده در سفر خارجی
» 5 کشور برتر برای موفقیت افراد تازه کار
» در هاوایی، مهربان بودن یک قانون است | قانون آلوها
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | غرب میانه
» فرودگاه های متروکه در شهرهای مختلف جهان
» برترین جاذبه های گردشگری سوئد | دوازده جاذبه برتر گردشگری در سوئد
» بخشی تازه به چهارباغ اضافه می شود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مبارز امواج
» مادرید روی خط Airbnb و افزایش بی رویه گردشگر
» تفریحات زمستانی در مینه سوتا | تجربه هیجان در ویسکانسین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهرمانان
» 5 تا از زیباترین سواحل استرالیا | نکاتی در مورد سفر
» معروف ترین تفریحات غیر عاشقانه و رهایی از احساسات
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان های راجستان
» وسایل سفر به تایلند | در سفر به تایلند چه چیزی با خود ببریم؟
» مسافرت در جاده های کشور آسان تر می شود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نمازگزاران رمضان
» 15 سفر یک روزه از بانکوک | گشت و گذار یک روزه از بانکوک
» 7 دلیل برای بازدید از داندی و آنگوس در اسکاتلند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | برمه جاوه
» سفر به زیباترین دیدنی های کشور سوئد
» سفر به کره جنوبی | چرا اکنون زمان رفتن به کره جنوبی است؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جنگل سکوت
» آشنایی با تندیس های نوازنده! | عجیب ترین سازهای دنیا
» هنر کاشی کاری در تکیه معاون الملک | نمایی از هنر ایرانی
» ضرورتی در اختصاص ارز دولتی به گردشگران یا حجاج نیست
» خوشگذرانی در کیش | نگینی در آب های نیلگون خلیج فارس
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کریسمس در زاگرب
» کتابخانه گویای کودکان نابینای کرمان افتتاح شد
» تاریخچه ی قهوه خانه در ایران | قدیمی ترین قهوه خانه ها
» مسجد جامع عتیق شیراز،جایی با عطر مذهب و حضور نفس حافظ شیرین گفتار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مزرعه گل
» عمارت خسروآباد | عمارتی باشکوه در غرب ایران
» هفت رستوران برتر دبی | بهترین رستوران های دبی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تک سوار
» زرندیه استان مرکزی | سفر به مکان های دیدنی زرندیه
» سفر به عمان | تماشای شن های داغ و روان
» حال و روز پریشان بنایی تاریخی و رو به نابودی
» بازدیدی شگفت انگیز از جاذبه های گردشگری کشور کلمبیا!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | معروفترین آمدگاه توکیو
» 9 جاذبه برتر و مکان های دیدنی شهر بوزمان
» سفر به ویتنام | ویتنام کشوری با دیدنی های بی شمار و استثنایی
» سفر به جزیره هوکایدو | جزیره ای پر جاذبه در کشور ژاپن