نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور
نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور

هر رنگ داراي سه صفت يا سه بُعد بصري مستقلا ً تغيير پذير است : فام ، درخشندگي و اشباع .

فام ، صفتي از رنگ است كه جايگاه آن را در سلسله ي رنگي ( از قرمز تا بنفش) – معادل با نور طول موج هاي مختلف در طيف مرئي – مشخص مي كند .گفته مي شود كه تقريبا ً 150 فام متفاوت را مي توان تشخيص داد ، ولي همه ي اينها به طور مساوي در طيف مرئي توزيع نشده اند ، زيرا چشم ما براي تفكيك فام ها در طول موج هاي بلند تر توانايي بيشتري دارد . بلند ترين طول موج ها در منطقه ي قرمز و كوتاه ترين طول موج ها در منطقه ي بنفش هستند . دسته بندي عمومي رنگ ها به بيفام ( سياه ، سفيد و خاكستري ها ) ، و فام دار ( قرمز ، زرد ، سبز ،...) بر همين صفت مبتني است . براي سهولت درك مطلب ، فام را مي توان مشخص كننده ي اسم عام رنگ ها تعريف كرد .

logo.gif (368×86)

قرمز ، زرد و آبي را فام هاي اوليه مي نامند و چون مبناي ساير فام ها هستند ، رنگ هاي اصلي نيز نام گرفته اند . فام هاي ثانويه عبارتند از : نارنجي ، سبز و بنفش كه كه از اختلاط مقادير مساوي از دو فام اوليه حاصل مي شوند . فام هاي ثالثه از اختلاط فام هاي اوليه و ثانويه به دست مي آيند : زرد- نارنجي( پرتقالي) ،

نارنجي- قرمز ، قرمز- بنفش ( ارغواني) ، بنفش- آبي ( لاجوردي) ، آبي- سبز (فيروزه اي) ، سبز- زرد (مغز پسته اي) . دوازده فام نامبرده را با ترتيبي معين در چرخه ي رنگ ، نشان مي دهند . در چرخه ي رنگ ، فام هاي ثانويه و ثالثه اي كه بين يك زوج فام اوليه جاي گرفته اند ، داراي روابط خويشاوندي هستند و در كنارهم ساده ترين هماهنگي رنگي را پديد مي آورند .

 

درخشندگي (والوور) ، دومين صفت رنگ است و درجه ي نسبي تيرگي و روشني آن را مشخص مي كند(غالبا ً نقاشان اصطلاح رنگسايه را نيز در همين معنا به كار مي برند) . معمولا ً درخشندگي رنگ هاي فام دار را در قياس با رنگ هاي بيفام مي سنجند . در چرخه ي رنگ ، زرد بيشترين درخشندگي (معادل خاكستري روشن نزديك به سفيد) و بنفش كمترين درخشندگي ( معادل خاكستري تيره ي نزديك به سياه) را دارد . در سلسله ي رنگي ، هر فام نسبت به ديگري ميزان تيرگي يا روشني ذاتي اش را مي نماياند . معكوس كردن اين ترتيب طبيعي ، ناسازگاري رنگي به بار مي آورد (مثلا ً اگر بنفش روشن در كنار سبز زيتوني قرار گيرد ، نوعي تكان بصري ايجاد مي كند) .

 naghashi.org-4.png (355×200)

اشباع (پرمايگي) ، سومين صفت رنگ است و ميزان خلوص فام آن را مشخص مي كند ( گاه واژه ي شدت را در اين مورد به كار مي برند ) . فام هاي چرخه ي رنگ صد در صد خالص اند ولي در طبيعت به ندرت مي توان فام خالصي يافت . همچنين ، كمتر رنگيزه اي حد اشباع فام مربوطه در چرخه ي رنگ را داراست .

اگر فام ها به هم آميخته شوند ، رنگ هاي شكسته به دست مي آيند . اختلاط فام هاي خالص با يكديگر يا با رنگ هاي بيفام ، باعث تغيير در پرمايگي و درخشندگي شان مي شوند . به طور كلي ، هر فام قابليت ايجاد رنگ هاي متنوعي را در حوزه ي خود دارد كه به آن تلوّن (وارياسيون ) مي گويند ( مثلا ً انواع صورتي ، اُخرايي وقهوه اي ، تلوّن در فام قرمز هستند ) .

 kkkkkk.gif (400×150)

چگونگي متظاهر شدن رنگ ها از ديگر مباحث رنگ شناسي است . در تجربه ، سه نمود مختلف در رنگ ها مي توان تشخيص داد : فيلمرنگ ، حجمرنگ و سطحرنگ .

فيلمرنگ ، رنگي است كه در فاصله اي نا مشخص نسبت به بيننده ظاهر مي شود (مثلا ً رنگي كه در طيف نما اسپكتروسكوپ مي توان ديد ، يا رنگ آسمان خاكستري يكنواخت) . فيلمرنگ ، بافت واضحي ندارد و گويي شخص مي تواند كمابيش به درون آن رسوخ كند . همواره در تراز جلو به چشم مي آيد . فيلمرنگ را نمي توان همچون كيفيتي در اشياء و يا متعلق به رويه ي اشياء دانست .

 

حجمرنگ را در اشياي پشت نما مي توان ديد ( مثلا ً در يك استكان چاي يا در بخار رنگين) . حجمرنگ در فضاي سه بُعدي كه اشغال كرده است گسترش مي يابد ، ولي تراز متغيري نسبت به چشم بيننده ندارد .

 

سطحرنگ ، چنان به نظر مي آيد كه روي سطح شيء قرار گرفته است ( مثلا ً در يك كاغذ رنگي) . بافت رويه ي شيء را به خود مي گيرد و حايل غير قابل نفوذ براي چشم ايجاد مي كند . سطحرنگ را معمولا ً همچون كيفيتي در خود شيء مي انگاريم .

از اين سه كيفيت ظاهري كه اشاره كرديم ، نمود هاي ديگري چون تلأ لو، فروغ و فلزنما ناشي مي شوند . نقاشان با سطحرنگ سر و كار دارند ولي بخشي از صناعت آنان معطوف به ايجار نمود هاي حجمرنگ ، فيلمرنگ ، تلأ لو و فروغ به وسيله ي رنگيزه است كه در واقع چنين كيفيت هايي را ندارد . آن دسته از حجم سازان مدرن كه با موادي چون پلاستيك كار مي كنند ، از نمود حجمرنگ بهره مي گيرند .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۳:۰۲ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي ساختمان قلي پور در شهريار و كرج و تهران

اجراي رنگ آميزي و بلكا با رنگ بدون بو در شهريار و تهران

كندن بلكا و نصب بلكا با مديريت بابك قلي پور

 

 

  همــه چيــز درباره انتخاب رنگ اتاق نوزاد

 

در گذشته، بيشتر والدين اتاق‌خواب نوزاد خود را به ‌صورت ساده با رنگ آبي يا صورتي رنگ‌آميزي مي‌كردند اما امروزه انتخاب رنگ براي دكوراسيون اتاق ‌كودك، پيشرفت و توسعه بسيار كرده و والدين با نگاهي به آينده براي دكوراسيون اتاق نوزاد خود رنگ انتخاب مي‌كنند.

 

 يك اتاق‌خواب به‌رنگ صورتي ‌پاستل (ملايم) ممكن است خيلي زود تكراري و از مد افتاده شود، اما با اضافه كردن مقداري رنگ‌هاي چاشني مي‌توانيد آن را به فضايي ايده‌آل و مناسب براي فرزند خود در سال‌هاي اوليه زندگيش تبديل كنيد.

 

والدين در انتخاب رنگ توجه زيادي به پسر يا دختر بودن كودك مي‌كنند و در بازي با رنگ‌هاي قوي و شاد، فضايي دلنشين و لذت‌بخش براي فرزندشان تدارك مي‌بينند. اتاق يك نوزاد، نخستين دنياي رنگارنگ و روشني است كه نوزاد در آغاز تولد در آن سكني مي‌گزيند و از اين‌رو بايد به اندازه كافي براي او جذاب و دوست‌داشتني باشد. مي‌توانيد با انتخاب مناسب و رنگ‌آميزي خوب، اين دنياي كوچك را براي او زيبا و شاد سازيد.

 

نكته مهم ديگر اين است كه هرچه تعداد رنگ‌هاي مورد استفاده در اتاق نوزاد بيشتر باشد، نياز به استفاده از اكسسوري در دكوراسيون اتاق كمتر مي‌شود و اين كمك بسياري به بودجه شما مي‌كند.

 

در ادامه به نكته‌هايي در خصوص انتخاب رنگ براي اتاق نوزاد توجه كنيد:

 

انتخاب رنگ زرد آفتابي براي دكوراسيون اين اتاق نوزاد، آن را براي پسرها و دخترها و همچنين يك رده سني وسيع، مناسب ساخته است. وجود تخت سفيد رنگ، اتاق را به فضايي مدرن تبديل كرده و همچنين استفاده از آويزها و طبقه‌هاي كودكانه، فضا را خصوصي و شخصي كرده است.

 

استفاده از يك رنگ قوي و تند براي ديوارهاي اين اتاق، فضايي مناسب براي دوره نخستين رشد نوزاد به ‌وجود آورده است. صورتي تند و گرم، فضايي غني و تا حد زيادي دخترانه به ‌وجود آورده است. جزئيات، نوع دكوراسيون تخت و اكسسوري استفاده شده در اين اتاق به گونه‌اي است كه اين رنگ را در مركز توجه نگه داشته است.

 

استفاده از مقداري رنگ‌هاي مختلف كنار هم در قالب طرح‌هاي مختلف، مانند آنچه در تصوير مي‌بينيد، در اتاقي با ديوارهاي ساده و رنگ شده با رنگي محرك، مي‌تواند محيطي طبيعي و نقطه كانوني قدرتمندي را در فضا ايجاد كند.

 

يك تركيب موفقيت‌آميز رنگ‌هاي تند و قدرتمند، با طرح‌هاي گرافيكي قوي، مي‌تواند اتاقي دوست‌داشتني و ايده‌آل با جلوه‌اي مدرن و باطراوت خلق كند. استفاده از وسايل و مبلمان كلاسيك و سفيد، رنگ‌آميزي ساده و ملايم براي دكوراسيون تخت‌خواب و كف‌پوش خنثي، باعث مي شود اين دكوراسيون نامطلوب جلوه نكند و همواره جالب و خوشايند باشد.

 

استفاده از رنگ صورتي‌ ملايم براي ملحفه‌ها و دكوراسيون اين تخت‌خواب نوزاد، تندي و گرمي رنگ نارنجي ديوارها را تعديل كرده است و نوزاد را براي خوابيدن آرام مي‌سازد. طرح خال‌خال‌هاي پولكي در كنارطرح راه‌راه، جلوه‌اي جالب براي دكوراسيون اين تخت‌خواب ايجاد كرده و اين طرح‌ها با رنگي ملايم و صورتي، فضا را دخترانه كرده است.

 

طرح‌هاي گرافيكي مدرن در كنار طرح كلاسيك پولكي، به همراه رنگ‌هاي تند و قوي شرايط مورد پسند و دوست‌دار نوزاد را ساخته است.

 

رنگ درماني:

 

روانشناسي موجود در پس رنگ‌ها به‌گونه‌اي باور نكردني شخصي است. بزرگسالان در زندگي خود تجربياتي داشته‌اند كه درك آنها را در خصوص هر رنگي تعيين مي‌كند. اولويت‌هاي افراد در خصوص رنگ‌ها از احساسات قوي آن‌ها كه وابسته به خاطرات منفي و مثبت آن‌ها در گذشته هستند شكل مي‌گيرد.

 

دانستن اين موضوع و به ياد داشتن آن، زماني كه نمي‌توانيد در خصوص رنگ اتاق نوزاد خود با همسرتان به توافق برسيد به شما كمك مي‌كند. تعمق در مسائلي فراتر از مساله خصوصي و شخصي و آشنايي با روانشناسي كلي رنگ‌ها مي‌تواند به شما كمك كند تا رنگي را انتخاب كنيد كه بيشترين تناسب را با نيازهاي شما داشته باشد. البته به ياد داشته باشيد كه روانشناسي رنگ‌ها نسبي است و باز هم در پايان اين شما هستيد كه رنگ درست را انتخاب مي‌كنيد. پيشنهادهاي زير مي‌توانند راهنمايي براي اين كار باشند:

 

قرمز: محرك اشتها، ضربان قلب و تنفس است. قرمز مي‌تواند سبب ايجاد ترس و اضطراب در نوزاد شود. پيشنهاد مي‌شود در مقداري كم در اكسسوري‌ها استفاده شود.

 

نارنجي: رنگي گرم و رضايت‌بخش است. رنگي است كه براي رشد و شادي كودك مناسب است.

 

زرد: زرد قدرت تمركز را افزايش مي‌دهد و يادگيري را تقويت مي‌كند اما مي‌تواند سبب شود تا نوزاد بيشتر گريه كند. همچنين رنگ زرد فراوان تا اندازه‌اي سبب خستگي چشم مي‌شود؛ از اين رو اگر قصد داريد از اين رنگ براي اتاق نوزاد استفاده كنيد از طيف ملايم آن بهره گيريد.

 

آبي: دقيقا برعكس قرمز عمل مي‌كند. آبي فضا را آرام و تسكين‌دهنده مي‌سازد و استرس را كاهش مي‌دهد و هميشه يكي از رنگ‌هاي مفيد و كمك كننده در اتاق خواب است.

 

صورتي: آرام‌بخش و تسكين‌دهنده است.

 

سبز: راحت‌ترين رنگ براي چشم است. سبز به دليل طبيعي بودنش، براي كاهش استرس بسيار موثر است و رنگي بسيار باطراوت و شاداب به شمار مي‌آيد.

 

متحدسازي با كمك رنگ‌ها

 

استفاده از رنگ‌هاي سنتي در اين اتاق نوزاد جلوه‌اي معاصر و آرام به آن داده است. تكرار رنگ اصلي ديوار در جاهاي ديگر دكوراسيون و در وسايل ديگر، انسجام خوبي براي اين دكوراسيون ايجاد كرده است. اشاره‌اي كم به رنگ سبز ليمويي نيز كنتراست لازم را براي زيبايي بيشتر تامين كرده است.

 

اين دراور قديمي كه در بازسازي با رنگ ليمويي نو و زيبا شده است، در آن واحد هم فضاي ذخيره‌سازي است و هم ميز تعويض. براي دستگيره‌هاي كشوهاي آن از رنگ ديوار‌ها استفاده شده كه انسجام و زيبايي بيشتري را براي دكوراسيون ايجاد كرده است.

 

استفاده از رنگ فيروزه‌اي و سبز ليمويي در اين اتاق نوزاد الهام بخش طبيعت است.

 

حل مشكل با كمك رنگ‌ها

 

آيا در اتاق نوزاد شما نور طبيعي به ميزان كافي وجود ندارد؟! پيشنهاد مي‌كنيم از رنگ‌هاي گرم مانند زرد و طلايي استفاده كنيد.

 

آيا نور خورشيد با قدرت فراوان و به شدت بسيار وارد اتاق نوزاد شما مي‌شود؟ پيشنهاد مي‌كنيم از رنگ‌هاي خنك و تيره‌تر استفاده كنيد.

 

آيا به رنگ‌هاي قوي تمايل داريد، اما نمي‌خواهيد براي تمام ديوارها از آن استفاده كنيد؟ پيشنهاد مي‌كنيم براي سه ديوار و سقف از يك رنگ خنثي استفاده كنيد و آن رنگ قوي و تند مورد علاقه خود را براي رنگ‌آميزي يك ديوار استفاده كنيد. با اين كار اگر با مرور زمان از آن خسته شديد مي‌توانيد به راحتي آن را عوض كنيد.

 

آيا مي‌خواهيد فضايي آرام بسازيد؟ اتاق را با يك رنگ به صورت ساده رنگ‌آميزي كنيد. اضافه كردن رنگي ديگر، به خصوص اگر مكمل رنگ اصلي باشد بر انرژي فضا مي‌افزايد و اين اقدام خوبي براي اتاق بازي است.

 

طرح راه راه كاغذ ديواري نصب شده بر ديوار به خوبي با روبان‌ها و خال‌خال‌هاي پولكي موجود روي ملحفه‌ها هماهنگ شده و جلوه‌اي كلاسيك-مدرن به اين اتاق بخشيده است.

 

رنگ صورتي ملايمي كه براي ديوار اين اتاق انتخاب و استفاده شده بسيار آرامش‌بخش و زيبا است و ترسيم حباب‌هايي روي زمينه صورتي رنگ، فضا را رويايي كرده است.

 

انتخاب پارچه‌اي رنگارنگ براي دكوراسيون تخت‌خواب نوزاد و همچنين شيوه نقاشي ديوار، فضاي شاد و جذابي براي نوزاد به وجود آورده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۵۰:۴۵ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

همه چيز در مورد پيدايش ترك در ساختمان

 

 logo.gif (368×86)

افت پي بر اثر عواملي همچون رطوبت و فشارهاي وارده از طبقات ، بي مقاومتي خاك و عملكردهاي آن پيش مي آيد . همچنين نوع مصالح مصرفي و اجراي غيرفني ، سبب نشستهاي پي مي شود . در مجموع ، بر اثر حركات زمين ، اسكلت بنا حركت مي كند و شكستهاي مختلف كه شامل تركهاي عميق و يا معمولي و در مواردي به شكل مويي است ، نمايان مي شود.

 

موقعيت ترك :

 

تركهاي عميق : اين تركها گاهي به طور دائمي به وجود مي آيد و دليل آن نشست مرتب پي است كه در اين صورت ، بودن ساكنان در ساختمان خطرناك است.

 

تركهاي ثابت : معمولا پس از نشست پي ، تحرك ساختمان كم مي شود. اين پديده بر اثر قطع رطوبت و فشرده شدن سطح زير پيش مي ايد. در نتيجه ، شكست و افت ديوارها و اسكلت بنا نيز متوقف ، و حالت ترك ثابت مي شود.

 naghashi.org-4.png (355×200)

موي تركهاي معمولي : اين تركها در اثر افتهاي كوچك در اسكلت بنا و به واسطه نيروها و در مواردي به علت نوع مصالح اندود به وجود مي ايند. رطوبت ، انقباض و انبساط حاصله در مقابل خشك شدن سطوح مرطوب ، باعث ايجاد تركهاي مويي مي شود.

 

حالتهاي ترك :

 

ترك را به شكلهاي مختلف مي توان آزمايش كرد. نوع خطرناك و بدون خطر آنها را به شكلهاي زير مي توان شناسايي كرد:

 

الف) بند دوقسمت ديوار را كه بر اثر تركهاي عميق از يكديگر جدا شده اند ، با گچ دستي طوري كف كش مي كنيم كه ملات فقط دو قسمت جدا شده را پوشش دهد ؛ يعني در تركها نفوذ نكند

 

پس از خودگيري و خشك شدن ملات گچ ، چنانچه از ديوار جدا شود ، اسكلت در حال نشست و افت كامل است كه بايد در مورد آن با احتياط رفتار كرد.

 kkkkkk.gif (400×150)

ب) در موارد ذكر شده در بالا ، مي توان روي ترك دو قسمت جدا شده ديوار را نوار كاغذي از جنس كاهي نازك به ابعاد 30*3 سانتيمتر به شكل ضربدر (*) با پونز نصب كرد. چنانچه كاغذ پاره شود ، شكست و نشست در ساختمان بسيار خطرناك مي باشد. در اين صورت ، ساختمان بايد از سكنه خالي شود.

 

ج) در نشستهاي خطرناك ، كلاف پنجره بر اثر نيروي فشار ، اهرم و دفرمه مي شود . به علت بالا بودن ضريب شكنندگي ، شيشه پنجره ها ترك مي خورند و مي شكنند.

 

د) در افتهاي مداوم پي و مواقع سكوت ، صداهاي "تك تك " كه حاصل ترك مصالح و بويژه اجركاري است ، شنيده مي شود.

 

روش تعمير تركها :

 

همانطور كه گفتيم ، بر اثر نشست ، تركهايي به وجود مي آيد كه برخي از آنها مويين و ريز هسنتد . با خالي كردن اطراف آنها و با " كشته كشي " و كشيدن پنبه آب روي سطوح تركهاي مويين آنها گرفته و آماده نقاشي مي شوند.

 

تركهاي نيمه عميق :

 

بر اثر حركت پذيري سقف توفال كه از انقباض و انبساط رطوبت و حرارت حاصل مي شوند . تركهايي به وجود مي آيد . اين تركها را با نوك كاردك و ماله خالي مي كنيم و پس از " آماده كشي " و پرداخت كشته و پنبه زني ، تركها را مي گيريم و آماده نقاشي ميكنيم.

 

تركهاي عميق :

 

اطراف ترك را با تيشه مي تراشيم و سپس درز آن را كاملا خالي مي كنيم. كاربردن گچ دستي و كف كش كردن ، درون ترك را پر و سطح آن را با گچ آماده صاف مي كنيم . سپس با گچ كشته و پنبه اب ، سوح آن را كاملا پرداخت و آماده نقاشي مي كنيم.

 

توجه شود : چون سطح كشته كشي در بعد بيشتري انجام مي شود تا خطر كپ كردن به وجود نيايد ، بابد اصولي را به كاربرد تا سطح ترك از اطراف به شكل پخ از گچكاري و اندود برداشته شود تا عمق ترك در سطحي عريض پيوند شود. به اين عمل اصطلاحا " پرداخت كردن ، كشته و همسطح كردن با زمينه در گچكاري قديمي " مي گويند.

 

ترك در تقاطع ديوار :

 

ديوارها بر اثر نداشتن پيوند با هشت گير ترك مي خورند . در مواقعي نشست و شكست ديوارها ، تركها كاملا باز و رويت مي شوند . در بعضي موارد ، اين تركها بسيار عميق هستند ؛ به طوري كه مي توان دست را در درون آنها حركت داد . در اين حالت ، چنين عمل مي كنيم :

 

1- سطح ترك را از دو طرف كاملا با تيشه مي تراشيم ، و پس از جارو ، سطوح آن را كاملا مرطوب مي كنيم .

 

2- چنانچه لازم باشد ، كنارهاي ترك را با قلم و چكش چند سانتيمتر بازتر مي كنيم تا نشست گچ با عمق بيشتري انجام شود.

 

3- ملات گچ تيزون را شلاقي در درون ترك مي كوبيم تا سطح ترك كاملا پر شود.

 

4- پس از پر كردن ترك به شكل سرتاسري و كف كش كردن گچ تيزون ، اندود گچ و خاك را اجرا مي كنيم.

 

5- در صورت نياز ، ترك را شمشه گيري مي كنيم تا در سطح گچكاري يكنواختي به وجود آيد.

 

6- با گچ آماده و سپس گچ كشته ، سطح اندود را " سفيدكاري" مي كنيم و با پنبه آب زدن براي پرداخت ، گچكاري را خاتمه مي دهيم.

 

توجه شود: چنانچه در محل تقاطع ديوار ديوار ابزار گرد زده شود ، يعني ماهيچه به وجود آيد ، ترك مجددي پيش نخواهد آمد .

 

ترك در نعل درگاه :

 

به علتهاي زير ، نعل درگاه و سطوح زير آن مي شكنند :

 

الف) در اثر نشست ستون زير نعل درگاه ، به علت اهرم شدن آن ، برش افقي به وجود آيد.

 

ب) برشهاي عمودي به خاطر وجود پيوند و اثر نيروهاي فشاري در امتداد تير نعل درگاه و برشهاي طولي بعد از مقدار گير نعل درگاه به وجود مي آيد كه در هر دو حالت ، جداره تركها را مي تراشيم ، باز مي كنيم و سپس گرد آن را مي گيريم . بهد ، محل مرطوب شده را با اصطلاحا گچ تيزون ( زودگير) پر مي كنيم و زمينه را با كشته كشي آماده مي سازيم و سپس تركها را به ترتيب ترميم و تعمير مي كنيم.

 

 

پيوند در تركهاي عميق :

 

چنانچه ترك عميق باشد ، رجهاي بريده شده را از دو طرف به اندازه يك نيمه ، خالي مي كنيم و با به كاربردن ملات مرغوب و اجرهاي راسته مقاوم ، سطح ترك را در عزض ديوار با رعايت پيوند ، كامل مي گيريم و سپس مبادرت به اندودكاري مي كنيم. در اين صورت ، اثر ترك كلي محو مي شود. در بعضي موارد ترك به حدي است كه از بيرون نور و اشيا قابل رويت مي شود .

 

به طور مسلم ، اين ترك و شكست و نشست از پي شروع مي شود و تا بالاترين قسمت ساختمان ادامه مي يابد كه براي تعمير ان ، به اينصورت عمل مي كنيم : مسير ترك را در كفسازي دنبال مي كنيم و با برداشتن كفسازي به پي مي رسيم . تعمير از پي شروع مي شود . پاز كرسي چيني ، جداره ترك را جهت به وجود آوردن پيوند خالي مي كنيم . پس از بنايي ترك مذكور ، در عمق ديوار اندود و سفيدكاري انجام مي دهيم.

 

رفع ترك اطراف ستونهاي فلزي :

 

در اجراي اسكلت فلزي كنار ستون فلزي ، هر 60 سانتيمتر ، ميلگرد با برگشت به صورت l خوابيده به نام علمي كيليبس به معناي گيره ، چفت و بست ، پهلو گرفتن و سفت كردن است . آهنگر اسكلت ساز آن را اصطلاحا كلمس مي گويد . حدودا به قطر نمره 16 ميليمتر و به طول 50 سانتيمتر و برگشت ( گونيا زاويه 90 درجه ) حدود 12 سانتيمتر پاجوش به قطر كافي اتصال مي شود. اين اجرا ديوار آجري را با ستون فلزي به طور اصولي پيوند و اتصال مي دهد. اجراي اصولي اين روش يه اين شرح است كه كيليپس زا به دو ستون مقابل و در راستاي يكديگر جوش مي دهيم . سپس ، با ميلگرد راستاي هم قطر و با رعايت اورلپ به دو كيليپس جوش مي دهيم . توجه گردد كه چنانچه فاصله دو ستون فلزي مقابل از 3 متر بيشتر باشد ، بايد از وجود وادار ، فلزي مانند سپري جهت نصب بين دو ستون استفاده كنيم. سپس ، كيليپس گذاري بين ستونها و وادار را در راستاي يكديگر انجام دهيم . بهد هم سفتكاري ديوار را اجرا كنيم. باز هم توجه گردد كه چنانچه فاصله تير زيرين و تير فوقاني در قاب ، مرتفع و بيشتر از ارتفاع 3 متر باشد ، بايد از وجود تير فرعي غير باربري مانند نبشي استفاده كنيم . به طور مسلم ، اتصال تير فرعي با وادار و اجراي كليپس گذاري در مجموعه ذكر شده ، سفتكاري را با اسكلت فلزي كاملا درگير مي سازد. با اين روش اولا وجود تركها در موقع نشست از بين خواهد رفت ؛ ثانيا در مقابل زلزله و تحركات زمين ، ديوارهاي ساختمان و به خصوص ديوارهاي خارجي نگهداري مي شوند كه از براي تعمير چنين عمل مي كنيم :

 

1- سطح اندود رويه ، آستر روي ستون و دو ديوار متصل به ستون فلزي را به عرض 100 سانتيمتر و در شرايط محدود حتي به عرضي كمتر ، جمع اوري مي كنيم .

 

2- به فاصله و ارتفاع هر 60 سانتيمتر از ذدو ديوار ، كناره ستون را در يك رج افقي به اندازه 50 سانتيمتر خالي مي كنيم.

 

3- عمل كليپس گذاري را در دو رج خالي شده با ستون فلزي از ميلگرد حداقل نمره 16 با جوش مطمئن و كافي انجام مي دهيم.

 

4- محل خالي را با ملات مرغوب و آجر نيم لايي آبخور به طور اصولي انجام مي دهيم تا شكاف گرفته شود.

 

5- پس از جارو زدن سطح تراشيده شده و آب پاشيدن به ان ، ميخ سر كج را به فاصله هر 25 سانتيمتر طوري مي كوبيم كه 5/1 سانتيمتر با سطح ستون و سفتكاري فاصله داشته باشد.

 

6- توري گالوانيزه به عرض 80 سانتيمتر را توسط سيم آرماتور بندي با قلاب مطمئن و محكم به ميخهاي سركج مي بنديم .

 

7- اندود آستر را طوري انجام مي دهيم كه توري در وسط ملات قرار گيرد و اندود را مسلح سازد.

 

8- پس از آستر ، عمل سفيدكاري و لكه گيري و سپس رنگ و روغن را انجام مي دهيم.

 

با اين روشهايي كه در بالا توضيح دادم چنانچه نشست به وجود آيد ، ديگر ترك در كناره ستون فلزي به وجود نخواهد آمد.

 

 

 

                                                       خانه رنگ نقاشي ساختمان كاغذ ديواري


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۱:۵۸ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي ساختمان قلي پور را با نام بابك قلي پور و با شماره 09127680354 به خاطر به سپاريد

نقاشي ساختمان در شهريار و كرج و تهرانسر 

 

يك راه حل ارزان و خيلي اسان براي از بين بردن رنگ زرد سقف (زنجاب)   

 

يك راه حل ارزان و خيلي اسان براي از بين بردن رنگ زرد سقف (زنجاب)

 logo.gif (368×86)

در اكثر منازلي كه سقف انها توسط رنگ پلاستيك پوشيده شده است.بعد ازگذشت مدتي مشاهده ميشود كه در نقاطي از سقف به دلايلي از قبيل خراب بودن گچ زير كار و يا رطوبت رنگ زردي به چشم ميخورد،كه غير قابل شستشو نيز مي باشند.

 

اگر شما قصد نقاشي منزل خود را نداريدما در (خانه رنگ و كاغذ ديواري) با يك روش خيلي ساده و ارزان مشكل زنجاب سقف شما را حل منماييم.

 

naghashi.org-4.png (355×200)

 در اولين حركتي كه انجام  شما بايستي مقداري (وايتكس) و يا سفيد كننده روي يك تكه پارچه بريزيد.

 kkkkkk.gif (400×150)

و در نتيجه دومين عملي كه شما انجام ميدهيد اين است كه پارچه را بر روي ان سطحي از سقف كه زرد رن است بكشيد و اين عمل را انقدر انجام دهيد تا سطح مورد نظرتان كاملا سفيد گردد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۲۳:۲۷ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

انتخاب رنگ براي نقاشي

 

 

 logo.gif (368×86)

رنگ هايي كه براي نقاشي اتاق انتخاب مي كنيد، ارتباط مستقيم با روحيه شما دارند. اين مسئله به عنوان يك اصل و نكته اي غير قابل انكار پذيرفته شده است. بايد دانست كه رنگ ها مي توانند تعيين كننده حس و حال حاكم بر فضا نيز باشند، بطوريكه اگر يك اتاق را با رنگ هاي متفاوت نقاشي كنيد خواهيد ديد احساس ها و حالت هاي كاملا متفاوتي در آن اتاق بوجود مي آيد. از اين رو مي توان گفت رنگ يكي از عناصر مهم در دكوراسيون داخلي است كه در انتخاب آن بايد دقت لازم را به كار بست.

 

در خصوص انتخاب رنگ مناسب براي نقاشي يك اتاق علاوه بر اينكه سليقه شخصي و اولويت هاي دلخواه شما بسيار مهم است يك سري اصول و راهنمايي هاي ثابت و مهم وجود دارد كه بايد براي داشتن انتخابي صحيح و اصولي آن ها را مد نظر قرار داد. در اين مطلب سعي داريم به صورت خلاصه مهم ترين اين اصول و نكات را برايتان مطرح سازيم. با ما همراه باشيد.

 naghashi.org-4.png (355×200)

ويژگي‌ها و حقايق ظاهري و ذاتي رنگ‌ها

 

زماني كه جلوه اتاقي برايتان كسل كننده و خسته كننه شده است هيچ راه حلي سريع‌تر از تغيير رنگ و نقاشي آن اتاق نمي‌تواند جلوه آن اتاق را برايتان دگرگون سازد. تغيير رنگ از تمام موارد مشابه ارزان‌تر و سريعتر قابل اجراست.

 

چه قسمتي از يك اتاق خانه را نقاشي كنيد و چه تمام اتاق‌هاي خانه را حقيقت اينجاست كه تغيير رنگ مي تواند كيفيت زندگي و روحيه شما را نيز تغيير دهد و  آنرا بهبود بخشد.

 

رنگ‌ها به صورت كلي به دو دسته رنگ‌هاي سرد و گرم تقسيم مي‌شوند كه هر يك از اين گروه هاي رنگي از طرق مختلف مي‌توانند جلوه و احساس موجود در خانه را تغيير دهند و متحول سازند. رنگ هاي گرم نسبت به رنگ هاي سرد بسيار قوي تر و درخشان تر هستند و خيلي زود تر ديده مي شوند. به طور كلي مي توان گفت كه گيرايي بصري نسبت به اين رنگ ها بالاتر است.

 kkkkkk.gif (400×150)

بنابراين براي اتاقي كه سرد و بي روح است از رنگ هاي گرمي مثل زرد و قرمز و نارنجي استفاده كنيد تا روح و نشاط را به آن اتاق بياوريد.

 

رنگ‌هاي گرم همچنين براي استفاده در اتاق‌هايي كه نورگير خوبي ندارند و از نور طبيعي بي بهره هستند نيز مناسب است. زيرا سبب مي‌شوند فضاي اتاق روشن و گرم شود چراكه اين رنگ ها نور را منعكس مي‌كنند. رنگ هاي گرم در طيف هاي تيره سبب مي‌شوند فضا كوچك تر به نظر برسد از اين رو اين نوع رنگ‌ها براي اتاق هاي بزرگ و سرد بسيار مناسبند به اين دليل كه سبب مي شوند اتاق گرم و منسجم تر به نظر برسد.

 

رنگ‌هاي سرد برعكس رنگ هاي گرم عمل مي‌كنند و تاثير مخالفي با آنها دارند. اين رنگ ها نور را بيشتر جذب مي‌كنند به همين دليل سبب سرد سدن فضا مي‌گردد. از طرفي رنگ‌هاي سرد سبب مي‌شوند ديوار‌ها از هم دور شوند از اين رو اتاقي كه با رنگ‌هاي سرد مثل آبي- سبز يا بنفش رنگ آميزي شده اند بزرگ تر از مقياس واقعي خود به نظر مي‌رسند. اين گروه رنگي براي اتاق‌هاي كوچك يا اتاق‌هايي كه به شدت نورگير هستند و در طول روز در اثر نور خورشيد خيلي گرم مي‌شوند مناسبند و توصيه مي‌شوند.

 

گروه مهم ديگري از رنگ‌ها وجود دارد كه رنگ‌هاي خنثي نام دارند. اين گروه رنگي تاثير و ويژگي هاي رنگ هاي سرد و گرم را ندارند. در اصل اين گروه رنگي خود را با فضا سازگار مي كنند و هيچ گونه حالتي را بر فضا تحميل نمي كنند. از ديگر ويژگي هاي مهم اين گروه رنگي آن است كه به آساني كنار رنگ‌هاي ديگر مي‌نشينند و خود را با هر رنگي هماهنگ مي‌سازند. تعدادي از مهم ترني رنگ هاي خaنثي عبارتند از:سفيد، سياه، بژ، طوسي و...

 

با توجه به اين ويژگي هاي كلي كه در بالا به آنها اشاره كرديم اگر رنگ ها طبق ويژگي ها و موقعيت اتاق مورد نظر انتخاب كنيد ميتوانيد به نتيجه مطلوبي برسيد. براي انتخابي صحيح تر مي توانيد از طرق مختلفي نيز ايده و الهام بگيريد. براي مثال طبيعت يكي از بهترين و كامل ترين منابع براي الهام گرفتن براي نحوه استفاده از رنگ ها و نحوه اصولي تركيب رنگ هاي مختلف است. يكي يگر از منابع قابل اطمينان مجلات دكوراسيون داخلي و عكس ها و تصاوير موجود در آنها هستند. در اين كاتالوگ ها و مجلات شما مي توانيد تاثير يك رنگ در اتاق هاي مختلف و با چيدمان هاي متفاوت را مشاهده كنيد و از آنها ايده بگيريد.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۵۹:۵۹ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

چطور رنگ مناسب را براي دفتر كار انتخاب كنيم؟

مهارت‌هاي زندگي > فوت و فن - نقاش ساختمان تهران: انتخاب رنگ دفتر كار كاملا به خصوصيات و روحيات شما بستگي دارد تا احساس رضايت كرده، كارايي بهتري داشته باشيد.a

بررسي ويژگي‌هاي خاص و برنامه‌ريزي در رسيدن به نتيجه مورد نظر، مرحله انتخاب رنگ را آسان‌تر مي‌كند. قبل از انتخاب رنگ، در نظر گرفتن عوامل مختلف داراي اهميت است. با انتخاب صحيح، فضاي مورد نظر را كوچك‌تر، بزرگ‌تر، گرم‌تر يا سردتر نشان دهيد.

قبل از هر چيز:

logo.gif (368×86)

1- اندازه دفتر كار را در نظر بگيريد. اگر مي‌خواهيد اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد، از سفيد، كرم و رنگ‌هاي روشن استفاده كنيد. سقف سفيد نيز اتاق را بزرگ‌تر نشان مي‌دهد. اگر فضا خيلي بزرگ و سرد است، رنگ‌هاي تيره آن را گرم‌تر نشان مي‌دهند.

2- به احساس دروني خود توجه كنيد. اگر مي‌خواهيد انرژي و اشتياق ايجاد كنيد، رنگ‌هاي گرم قرمز تا سبز را از چرخه رنگ كه شامل قرمز، نارنجي، زرد و سبز هستند، انتخاب كنيد. اگر احساس آرامش را ترجيح مي‌دهيد، رنگ‌هاي سرد از آبي تا بنفش را انتخاب نماييد.

3- به مقدار نور دفتر كار توجه كنيد. رنگ‌هاي روشن در جايي كه نور طبيعي خيلي زياد است، بيش از حد خيره‌كننده خواهد بود.

4- به رنگ ساير قسمت‌ها دقت كنيد تا با طرح كلي خانه، از ساير اتاق‌ها گرفته تا پوشش كف و غيره هماهنگ و مناسب باشد. اگر دفتر يا اتاق كار شما در گوشه‌اي از منزل است، از زواياي مختلف و اتاق‌هاي مختلف به آن نگاه كنيد.

naghashi.org-4.png (355×200)

آشنايي با طراحي محيط مناسب كار در خانه

5- با استفاده از يك تخته‌چوب و چند قوطي كوچك نمونه رنگ‌، رنگ‌ها را روي تخته امتحان كنيد تا تصميم‌گيري نهايي برايتان راحت‌تر شود.

6- به نمونه رنگ‌هاي كار شده بر روي تخته بعد از خشك شدن در ساعت‌هاي مختلف و با نورهاي مختلف خوب نگاه كنيد تا انتخاب درستي داشته باشيد.

kkkkkk.gif (400×150)

7- نمونه رنگ‌شده را كنار مبلمان، پرده و ساير وسايل قرار دهيد و ببينيد آيا تركيب آن‌ها نظر شما را به خود جلب مي‌كند؟

8- اگر از رنگ‌هاي خاص بر روي ديوار خوشتان نمي‌آيد، بژ، توسي و سفيد را انتخاب كنيد در عوض وسايل و مبلمان را رنگي بخريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۵۵:۳۹ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۰۸:۳۴ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

آشنايي با رنگ‌هاي متضاد در دكوراسيون

:

يكي از سخت‌ترين موارد تصميم‌گيري در دكوراسيون خانه، انتخاب رنگ‌هاي متضاد است. براي اين منظور مي‌توانيد از چرخه رنگ كمك بگيريد.

logo.gif (368×86)

بعضي از رنگ‌ها مي‌توانند كنار هم قرار بگيرند، در حالي كه تلفيق ساير رنگ‌ها نتيجه خوبي نخواهد داشت. در عين حال انتخاب دو رنگ متضاد كاملا به سليقه شخصي، دوست داشتن و احساس رضايت شما بستگي دارد. مثلا مي‌توانيد قهوه‌اي و نارنجي را با هم ست كنيد يا اگر بخواهيد به اتاق ظاهر خاكي‌تري دهيد، قهوه‌اي را با سبز تيره به كار ببريد.

در مورد رنگ‌هاي كلاسيك اگر بخواهيد به هم بيايند، مي‌توان از زرد و بنفش، آبي و نارنجي، و قرمز و سبز نام برد.

به خاطر سپردن اين سه رنگ كلاسيك آسان است. كافيست سه رنگ زرد، آبي و قرمز را به عنوان پايه در نظر بگيريد و از ميان آن‌ها يك رنگ را انتخاب و دو رنگ ديگر را با هم تركيب كنيد تا به رنگ جديد برسيد. براي مثال اگر از زرد استفاده مي‌كنيد، تركيب دو رنگ آبي و قرمز بنفش خواهد شد. يا اگر از قرمز استفاده مي‌كنيد، با تركيب دو رنگ زرد و آبي رنگ سبز را خواهد داشت.

 naghashi.org-4.png (355×200)

مشكي به هر رنگي مي‌آيد. رنگ سفيد هم همين‌طور. درست است كه اين دو جزو رنگ‌هاي متضاد هستند اما در اتاقي كه فقط از اين دو رنگ استفاده شود، خيلي يكنواخت خواهد شد. بهتر است از رنگ‌هاي روشن‌تر استفاده كنيد.

اگر از رنگ‌هاي متضاد استفاده مي‌كنيد، در مورد وسايل دقت نماييد. چرا كه اين رنگ‌ها مي‌توانند مبلمان شما را نامناسب نشان دهند. اين مسئله باز به سليقه شما بستگي دارد.

اگر تمايلي به خريد وسايل جديد نداريد، رنگ‌هايي را انتخاب كنيد كه به مبلمان شما بيايند. مثلا رنگ سفيد با دو رنگ متضاد آبي و نارنجي يا زرد و بنفش مي‌آيد و فضا را متعادل‌تر مي‌كند.

kkkkkk.gif (400×150)

مطمئنا تمام روز نگاه كردن به ديواري كاملا نارنجي سردرد، خستگي و سنگيني چشم را به همراه دارد. پس بهتر است از يك رنگ سوم براي متعادل شدن فضا استفاده كنيد.

بهتر است از رنگ‌هاي متضاد تيره‌تر و رنگ‌هايي كه خيلي خيره‌كننده نيستند يعني رنگ‌هاي پاستلي استفاده نماييد. انتخاب رنگ‌هاي براق براي محيط زندگي مناسب نبوده، خيلي وقت‌ها غيرقابل تحمل است و فضا را كوچك‌تر از آن‌چه هست، نشان مي‌دهد.

انتخاب طرح رنگي درست، اتاق را بزرگ‌تر و پذيراتر مي‌كند. انتخاب رنگ‌هاي متضاد يك ريسك است، اما بعضي وقت‌ها ارزش ريسك كردن را دارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۰۰:۲۵ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

تركيبات : انواع رزينهاي الكيدي ، اكسيد تيتان ، اليافهاي مصنوعي در گريدههاي مختلف ،پرلايت، حلالهاي ويژه مخصوص ، بنتونيت ،اكسيد زنگ ، بي كربنات كلسيم در مشهاي مختلف ، پودر تالك ، پودر ميكا ، كبالت ، سرب ، كلسيم و ...

logo.gif (368×86)

مشخصات عمومي :كنيتكس هاي روغني سوپر پوشش و محافظ بسيار زيبائي براي خارج و داخل ساختمانها مي باشد . مقاومت و استحكام كنيتكس روغني در مقابل عوامل جوي ملي چندين سال گذشته كنيتكس روغني را به عنوان پوشش و نماي مناسب ساختمان در اكثر كشورهاي جهان معرفي نموده است. كنيتكسهاي روغني بخاطر تركيب شيميائي مخصوص آن واتر پروف بوده و در مقابل عوامل جوي كاملاً مقاوم مي باشد همچنين كنيتكسهاي روغني بعلت سبكي و وزن مخصوص آن بر روي ساختمان بار كمتري وارد و برروي سيمان، چوب، آهن، آردواز، گچ، ينلهاي گچي، بتون، جداول خيابان و غيره به رنگهاي مختلف براحتي قابل اجراء مي باشد قابل توجه است كه هر كيلوگرم كنيتكس نوع سوپر 5/1 متر مربع، ممتاز 30/1 متر مربع، و درجه يك 15/1 متر مربع را پوشش مي دهد

naghashi.org-4.png (355×200)

دستور العمل اجراي و نگهداري كنيتكس روغني سوپر :لطفاً حلبها و سطلهاي محتوي كنيتكس روغني سوپر را زير مستقيم تابش نور آفتاب قرار ندهيد چون در اين حالت حلالهاي موجود در ظروف به سرعت تبخير مي شود و محتوي ظرف بحالت خمير خيلي سفت وغير قابل مصرف در مي آيد لطفاً از قرار دادن ظروف محتوي كنيتكس روغني زير مستقيم تابش نور آفتاب خوداري شود. لطفاً قبل از اجراي كنيتكس روغني به روي نماهاي داخلي و خارجي چنانچه سطح مورد نظر هر گونه خلل و فرجي دارد توسط بتونه مخصوص برطرف و همچنين توصيه مي گردد قبل از اجراي كنيتكس روغني بر روي نماهاي داخلي و خارجي آلودگي حاصل از عوامل جوي حتماً پاكسازي شود.

توجه : 8 ساعت تا 15 ساعت پس از اسپري شدن خشك و استقامت نهايي آن پس از 1 ماه حاصل مي شود

دانه بندي : در سه نوع دانه بندي پلي تكس (04نرم ) ، منظم (05 ريز) و متوسط (06)عرضه مي گردد

تنفس : در حالي كه ديوارها در مقابل نفوذ آب حفاظت مي كند به بخار آب موجود در ديوارها اجازه خروج مي دهد

حلال رقيق كننده : AW410 يا AW402

kkkkkk.gif (400×150)

گارانتي : 15 سال گارانتي دارد

وزن : 20 كيلو گرم

پلمپ : داراي پلمپ سربي مي باشد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۳۳:۲۶ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

آشنايي با رنگ‌هاي متضاد در دكوراسيون

يكي از سخت‌ترين موارد تصميم‌گيري در دكوراسيون خانه، انتخاب رنگ‌هاي متضاد است. براي اين منظور مي‌توانيد از چرخه رنگ كمك بگيريد.

logo.gif (368×86)

بعضي از رنگ‌ها مي‌توانند كنار هم قرار بگيرند، در حالي كه تلفيق ساير رنگ‌ها نتيجه خوبي نخواهد داشت. در عين حال انتخاب دو رنگ متضاد كاملا به سليقه شخصي، دوست داشتن و احساس رضايت شما بستگي دارد. مثلا مي‌توانيد قهوه‌اي و نارنجي را با هم ست كنيد يا اگر بخواهيد به اتاق ظاهر خاكي‌تري دهيد، قهوه‌اي را با سبز تيره به كار ببريد.

در مورد رنگ‌هاي كلاسيك اگر بخواهيد به هم بيايند، مي‌توان از زرد و بنفش، آبي و نارنجي، و قرمز و سبز نام برد.

به خاطر سپردن اين سه رنگ كلاسيك آسان است. كافيست سه رنگ زرد، آبي و قرمز را به عنوان پايه در نظر بگيريد و از ميان آن‌ها يك رنگ را انتخاب و دو رنگ ديگر را با هم تركيب كنيد تا به رنگ جديد برسيد. براي مثال اگر از زرد استفاده مي‌كنيد، تركيب دو رنگ آبي و قرمز بنفش خواهد شد. يا اگر از قرمز استفاده مي‌كنيد، با تركيب دو رنگ زرد و آبي رنگ سبز را خواهد داشت.

 naghashi.org-4.png (355×200)

مشكي به هر رنگي مي‌آيد. رنگ سفيد هم همين‌طور. درست است كه اين دو جزو رنگ‌هاي متضاد هستند اما در اتاقي كه فقط از اين دو رنگ استفاده شود، خيلي يكنواخت خواهد شد. بهتر است از رنگ‌هاي روشن‌تر استفاده كنيد.

اگر از رنگ‌هاي متضاد استفاده مي‌كنيد، در مورد وسايل دقت نماييد. چرا كه اين رنگ‌ها مي‌توانند مبلمان شما را نامناسب نشان دهند. اين مسئله باز به سليقه شما بستگي دارد.

kkkkkk.gif (400×150)

اگر تمايلي به خريد وسايل جديد نداريد، رنگ‌هايي را انتخاب كنيد كه به مبلمان شما بيايند. مثلا رنگ سفيد با دو رنگ متضاد آبي و نارنجي يا زرد و بنفش مي‌آيد و فضا را متعادل‌تر مي‌كند.

مطمئنا تمام روز نگاه كردن به ديواري كاملا نارنجي سردرد، خستگي و سنگيني چشم را به همراه دارد. پس بهتر است از يك رنگ سوم براي متعادل شدن فضا استفاده كنيد.

بهتر است از رنگ‌هاي متضاد تيره‌تر و رنگ‌هايي كه خيلي خيره‌كننده نيستند يعني رنگ‌هاي پاستلي استفاده نماييد. انتخاب رنگ‌هاي براق براي محيط زندگي مناسب نبوده، خيلي وقت‌ها غيرقابل تحمل است و فضا را كوچك‌تر از آن‌چه هست، نشان مي‌دهد.

انتخاب طرح رنگي درست، اتاق را بزرگ‌تر و پذيراتر مي‌كند. انتخاب رنگ‌هاي متضاد يك ريسك است، اما بعضي وقت‌ها ارزش ريسك كردن را دارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۰:۰۷ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]
کد کج شدن تصویر
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 140
دیروز : 58
افراد آنلاین : 1
همه : 31545
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب
کد کج شدن تصویر

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید / طراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا