نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور
نقاشي ساختمان در شهر شهريار با مديريت بابك قلي پور

آموزش نقاشي ساختمان

 

موارد استفاده از رنگ روغني در ساختمان:

  آشپزخانه (كامل)، سقف و ديوار همگي روغني رنگ مي شود، تا قابل شستشو شود.

در و پنجره ها رنگ روغني زده مي شود تا از پوسيدگي و خرابي آن در مقابل آب و هوا كاسته شود و مهم نيست در آهني يا چوبي باشد.

ولي اتاق ها چون مانند آشپزخانه بخار چرب ندارد ، فقط ديوارها رنگ روغني زده مي شود تا در صورت كثيف شدن قابل شستشو باشد ولي سقف ها به خاطر زيبايي بيشتر از رنگ پلاستيك استفاده مي شود.

اگر سقف روغني زده شود، نور چراغها را به شكل آزار دهنده منعكس مي كند.

 

رنگ روغني ساختمان:

ابتدا بايد زير كار را آماده كرد. اين كار با زدن بتونه يا انجام ماستيك انجام مي شود.

ماستيك براي صافي و يكنواختي ديوار است.

ماستيك چيست؟ نوعي كار با بتونه است. در اين حالت بتونه شل تر استفاده مي شود. و روش كشيدن روي ديوار به  صورت يك تكه و يكنواخت است. اين كار با تيغ ( وسيله است كه براي كشيدن بتونه روي ديوار استفاده مي شود ) و كاردك ( براي نگهداري بتونه استفاده مي شود )   انجام مي شود.

ابتدا از روغن الف استفاده مي شود. روغن الف به عنوان زير كار استفاده مي شود.

فوايد و دلايل استفاده از روغن الف:

1- براي حركت روان قلم است .

2- باعث مصرف كمتر رنگ مي شود كه اصطاحا مي گويند ديوار رنگ را نخورد.

3- پستي و بلندي كار( ديوار ) معلوم شود.

سپس با سنباده هاي نرم ديوار را مي سابيم تا صاف و ليز شود. به گونه اي كه با كشيدن دست روي كار ، هيچ برجستگي يا فرورفتگي احساس نشود.

نقاشي در فصول مختلف( مناطق با آب و هواي گرم و سرد ):

نقاشي در فصول گرم به خاطر خشك شدن سريع رنگ بايد دوخت خط ها سريع و پيوند آنها كامل باشد تا حركت قلم روي كار نماند. در فصول سرد به خاطر شكنندگي رنگ سعي كنيد بعد از كشيدن خط هاي عمودي با دقت بيشتر براي جلوگيري از شكسته شدن باز بايد آن را جلا داد يا خط هاي عمودي را محكم تر كشيد.

نكات نقاشي در و پنجره:

قبل از نقاشي بايستي از ضدزنگ استفاده كرد.

چگونگي نقاشي در و پنجره ها با ديوار تفاوت زيادي دارد. شما بايد دقت كنيد تا حركات دستها ثابت و پايدار باشد ، در نقاشي درها،چون قلم كوچكتر است، كنترل قلم مشكل تر است. و همچين چون سطح كار كوچكتر از ديوار است، نقاشي درها مشكل تر است.

نقاشي چند رنگ روي در و پنجره:

ممكن است شما بخواهيد از رنگهاي متنوع و متفاوتي براي در ها و پنجره ها استفاده نماييد.

 و چون رنگ چند رنگ است حركت هر رنگ آن بايد در مسير اصلي خود باشد و در صورت لغزش دست رنگها در هم آميخته مي شود و زيبايي كار از بين خواهد رفت. پس دقت كنيد كه ابتدا يك رنگ را كامل انجام داده و بعد خشك شدن آن شروع به استفاده از رنگ بعدي كنيد تا در صورت لغزش رنگ، رنگ با رنگ ديگر مخلوط نشود و توان پاك كردن آن را داشته باشيد.  در اين صورت رنگ ، يك تكه و راحت تر روي كار حركت مي كند.

در صورت استفاده از چند رنگ سعي كنيد قاب ها به صورتي زده شود كه تيره تر از رنگ بدنه باشد تا دوگانگي رنگ و زيبايي آن بيشتر به چشم بيايد. ولي در صورتي كه مي خواهيد نماي در بيشتر باشد از دو رنگ مخالف هم استفاده كنيد. قاب ، رنگ روشن و براق و زمينه ، كدر.

مثال: قاب را صورتي بزنيد و بدنه را آبي آسماني بزنيد.

در انجام بتونه كاري در در و پنجره اي كه ابزار ( تزئينات آن ،منظور شكلهايي است كه روي در ساخته اند. مثل دايره و مثلث و ..) آن زياد است ، بتونه كاري با تيغ و كاردك انجام نمي شود. بتونه را با نوك انگشت اشاره برداشته و در جاهايي كه امكان نفوذ آب و رطوبت دارد مي كشيم. چون رنگ به آنجا نفوذ نمي كند ، ممكن است در صورت انجام ندادن ، در يا پنجره بعد مدتي بپوسد. و براي رفع اين مشكل با انگشت اين مكان را با بتونه مي پوشانيم و براي اينكه سمباده زدن در اين نقاط كه بتونه خورده مشكل است ، بعد از كشيدن بتونه، سريعا با پارچه اي ، اضافه بتونه كه در لبه كار مانده است را پاك مي كنيم تا كار صاف تر  و راحت تر انجام شود.

 

آشنايي با انواع رنگها:

رنگ ها دو نوع هستند. روغني و پلاستيك.

 رنگ روغني در مواردي استفاده مي شود كه تابش آفتاب يا بارش مستقيم برف و باران وجود داشته باشد. ولي رنگ پلاستيك به خاطر مخلوط شدن سريع آن با آب و استقامت كم آن ، فقط در سقف اتاقها استفاده مي شود چون به هيچ عنوان آب و نور خورشيد مستقيما به آن نمي تابد.

 

الف) رنگ روغني:

مات ( سفيد ۱۰۱)  روشن ( ۲۰۴ زرد)  براق (۱۰۲ سفيد – روناس)  كدر ( مشكي )

مات: به رنگهايي گفته مي شود كه درخشش خيلي پاييني دارند و غلظت روغن در آنها كم است و بيشتر براي آستر كارها استفاده مي شود.

روشن: بيشتر به رنگهايي گفته مي شود كه به عنوان ماده رنگ ، با رنگ سفيد آميخته مي شود.

براق: به رنگهايي گفته مي شود كه درخشش آنها در مقابل نور بيشتر و حركت آن روانتر است. و ليزي آن بيشتراست. و غلظت روغن در اين نوع رنگ ،بيشتر از بقيه رنگها است.

كدر : به رنگ سياهي كه به عنوان ماده رنگ با رنگهاي ديگر آميخته مي شود، و براي پوشش بيشتر كار و نبودن براقي زيادي استفاده مي شود.

 

ب) رنگ پلاستيك در بازار به ۲ صورت در بازار يافت مي شود:

پلاستيك و نيمه پلاستيك.

نيمه پلاستيك به خاطر اينكه در آن غلظت چسب چوب كمتر است، چسبندگي آن نيز كمتر و استقامت آن بسيار كم است ولي رنگ تمام پلاستيك كه در آن از چسب چوب بالايي استفاده شده و چسبندگي آن و زيبايي آن بسيار بيشتر از نميه پلاستيك است.

http://naghashi.org

بزرگترين سايت نقاشي ساختمان

توصيه: از رنگ تمام پلاستيك استفاده مي شود.

چگونگي حركت دست براي نقاشي يك پارچه و كامل آن:

ابتدا قلم مناسب را انتخاب كنيد.

  مقدار مناسب رنگ  را با يك سوم اول قلم برداشته و سپس به شكل عدد ۱۱ دو خط موازي مي كشيم تا همه رنگ روي قلم از آن خارج شود و براي يك پارچه درآمدن كار ، و اينكه رنگ زياد و كم نشود ،به صورت افقي ، آن را كامل پر مي كنيم.سپس براي اينكه كار تكميل شود، عمودي و بسيار آرام روي كار مي كشيم تا ديگر رنگ در يك جا به صورت گلوله ، يا شره، نماند. توجه داشته باشيد كه نور از كدام سمت به ساختمان مي تابد. از هر طرف كه تابيد اگر سقف بود ، حركت عمودي آخر آن به سمت نور باشد تا ردي از قلم به جا نماند. اگر روي ديوار بود ابتدا، از محل تابش نور لبه پنجره تابش كار را شروع مي كنيم تا زاويه نور با زاويه رنگ يك دست و يكنواخت شود.

سعي كنيد حداقل بعد از استفاده از روغن الف،  روي كار ، ۳ دست كامل رنگ زده شود تا دوام آن و زيبايي آن به نحو دلخواه شما باشد.

دست سوم يا رويه اصلي كار:

در تمام مراحل نقاشي مهم ترين مرحله مي باشد. سعي كنيد دوخت به صورتي باشد كه به هيچ عنوان خشكي و خيسي كار در زوايه هاي ديوار معلوم نباشد و هر ديوار را كه شروع كرديد ، كامل كنيد و به پايان برسانيد. بعد ديوار ديگر را شروع كنيد.

 

ساخت بتونه روغني :

ابتدا رنگ همرنگ را انتخاب كرده و پس از ريختن رنگ شروع به ريختن مقداري مل ( پودر بتونه ) مي كنيم

و با حركت كاردك درون ظرف ، رنگ را با مل مخلوطمي كنيم  و پس از اينكه كاملا مخلوط كرديم به روي تخته بتونه ريخته و با كاردك و تيغ شروع به عمل آوردن مي كنيم.

نكته: چون بتونه روغني حالت مايع دارد ، در پوشاندن سوراخها ممكن است مشكلاتي پيش آيد.

يكي از اين مشكلات اين است كه بتونه به طرف پايين حركت مي كند. و خود بتونه، تكه تكه  مي شود.

براي جلوگيري از تكه-تكه شدن بتونه ، در روي كار ، مقدار بسيار كم ، آب سرد به بتونه اضافه مي كنيم

تا هم بتونه سريعا سفت و سخت شود و هم از فروريختن آن جلوگيري شود.

ابتدا مقدار رنگ و غلظت رنگ بايد معلوم شود. سپس ، براي اينكه غلظت روغن روي پوشش روغن الف (كه به عنوان آستر زده مي شود) و چسبندگي و پوشش بيشتر رنگ اصلي سفيد را از هر كدام يك پيمانه ، مخلوط مي كنيم، سپس با مخلوط كردن تينر ، رنگ را شل و روان مي سازيم و با استفاده از  رنگها ، به رنگ دلخواه خود مي رسيم.

سعي كنيد براي تبديل رنگ ،  ماده رنگ را ابتدا در ظرفي جدا ،  شل كرده و بسيار آرام و به مقدار كم ، آن را با رنگ اصل مخلوط كنيم.

و توجه داشته باشيد در هر بار ريختن قطره اي از ماده رنگ آن را با چوب رنگ ، كه به عنوان مخلوط كن استفاده مي شود ، هم زده شود.

و دقت كنيد كه به هيچ عنوان ، ماده رنگ در كف ظرف شما يك جا به شكل گلوله نماند.

 

ساخت بتونه پلاستيك:

رنگ پلاستيك را با آن رقيق كنيد. سپس با افزون چسب چوب ميزان چسبندگي آن را بيشتر كنيد، سپس با اضافه كردن مقدارهاي كم مل آن را به حالت خمير درآوريد. سعي كنيد مل با مخلوط رنگ و چسب چوب كاملا مخلوط شود تا در زمان استفاده با مشكل مواجه نشويد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۴۶:۱۱ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

        آموزش نقاشي ساختمان

 

                  نقاش خانه خود باشيد !

 

 09127680354 بابك قلي پور نقاش ساختمان

 

مراحل رنگ‌آميزي

 

‌ انتخاب رنگ مناسب

 

 

انتخاب رنگ براي رنگ‌آميزي ساختمان نخستين قسمت از كاري است كه شما بايد انجام بدهيد و براي آن بايد با انواع خواص رنگ‌ها تا حدي آشنا باشيد. گاهي اوقات بعضي‌ها براي رنگ‌آميزي منزلشان از سليقه‌هاي شخصي يا مدهاي روز استفاده مي‌كنند در حالي كه بازي با رنگ‌ها اگر از روي آگاهي نباشد فرد را در دراز‌مدت با مشكلات عمده‌اي مواجه خواهد كرد. در ايران، رنگ‌هاي سفيد، توسي، آبي، استخواني بيشترين استفاده را در رنگ‌آميزي منازل داشته و دارند، اما به تازگي مردم به سمت رنگ‌هاي خاص‌تري همچون، صورتي، زرد، قرمز، نارنجي و زردچوبه‌اي هم كشيده شده‌اند كه بيشتر مربوط به تاثير فرهنگي از آداب منزل‌داري كشورهاي ديگر است. با اين همه، اين رنگ‌ها به صورت واحد در خانه‌ها كار نمي‌شوند بلكه اغلب در كنار يك رنگ از چند رنگ ديگر هم استفاده مي‌شود تا تضاد يا همانندي‌اش سبب جلب توجه شود. نكته اساسي اينجاست كه بايد به چيدمان خانه، دكوراسيون، رنگ مبل‌ها، اندازه اتاق‌ها و ارتفاع سقف‌ها بيش از هر چيز ديگري توجه شود، مد به تنهايي كارساز نيست! علاوه بر اين‌ها رنگ‌ها بر روح و روان ما اثر مي‌گذارند و اگر در دراز‌مدت در پرتو رنگي خاص باشيم روحياتمان به سمت انرژي‌هاي نهاني آن رنگ متمايل خواهد شد. رنگ‌ها اثرات درماني نيز دارند كه به نظر نگارنده معرفي اجمالي آن‌ها در اينجا مي‌تواند در انتخاب يك رنگ خوب براي خواننده اثر گذار باشد. جعفر رضي‌پور، فوق‌ليسانس نقاشي و هنردرمانگر مدارس استثنايي تهران، بعضي از خواص رنگ‌ها را اين‌گونه برمي‌شمرد

 

رنگ سفيد

 

رنگ سفيد در بنيه تمامي طيف‌ها نهفته و موجود است. رنگ سفيد متظاهر‌كننده احساسات‌ نبوغ و استعدادهاي بالقوه فرد بوده و رنگي است كه نبوغ و توانايي‌هاي فرد را تقويت كرده و براي تمامي بنيه رنگ‌ها مناسب تشخيص داده مي‌شود. اگر مي‌خواهيد رنگ خانه‌تان در درمان عوارض روحي و جسمي‌تان موثر باشد، پيشنهاد ما اين است كه بهتر است با رنگ سفيد كار خود را شروع كنيد و با اين رنگ نيز كار خود را پايان بدهي

 

رنگ قرمز يا سرخ

 

رنگ سرخ بي‌نهايت روح افزا و جان بخش است. زماني كه در مكاني با اين رنگ قرار مي‌گيريم، احساسات ما غليان مي‌يابند و آماده بروز آن‌ها در شيوه‌ها و شكل‌هاي متفاوت هستيم شايد به همين خاطر است كه از اين رنگ در طراحي سالن‌هاي تئاتر، موسيقي و سينما بهره مي‌برند، اما اگر رنگ قرمز بيش از حد معمول و به دور از تضاد رنگي با ساير رنگ‌ها مورد‌استفاده قرار گيرد منجر به ناملايمات احساسي و افسردگي‌هاي ناپايدار مي‌شود

به طور خلاصه رنگ قرمز، باعث مي‌شود كه حرارت و دماي بدن انسان بيشتر شود و گردش خون و جريان آن را سريعتر مي‌سازد و براي افرادي كه داراي فشار خون پاييني هستند مفيد است. براي تحريك اشتها، استفاده از اين رنگ در آشپزخانه‌ها توصيه مي‌شود

 

رنگ نارنجي

 

اين رنگ با مشخصه بسيار شاخص و ساده خود، سمبل نشاط و شادماني و از طرفي نشانه دانش و آگاهي است. اين رنگ احساسات اجتماعي بودن و شدت را افزايش داده و فعاليت‌هاي اجتماعي را در افراد قوت مي‌بخشد

موثرترين بخش بدن انسان، سيستم عضلاني و ماهيچه‌هاي انسان است كه به سرعت از اين رنگ تاثير مي‌پذيرد و به همين دليل مي‌توانيد از آن در رنگ‌آميزي اتاق نوجوانان و يا استخرهاي خانگي بهره ببريد. بياد داشته باشيد كه استفاده افراطي از رنگ نارنجي سبب نامتعادلي و ناهماهنگي در سيستم عصبي افراد مي‌شود و به همين دليل توصيه مي‌شود كه اين رنگ به همراه رنگ سبز يا آبي استفاده شود

در ضمن ناراحتي و افسردگي‌هاي شديد نيز مي‌توانند به وسيله رنگ نارنجي درمان شوند؛ براي رفع بيماري‌ها و ناملايمات گذرا در سيستم گوارشي نيز استفاده از رنگ نارنجي مفيد است

 

رنگ‌سبز

 

رنگ‌سبز از جمله رنگ‌هايي است كه در جهان بيش از بقيه‌رنگ‌ها ديده مي‌شود. رنگ سبز حالت آرامبخشي دارد و به عنوان سمبل شفقت و مهرباني و متعادل بودن روح و روان و رفتار به شمار مي‌رود. رنگ سبز روشن كه به طيف نوري آبي نزديك‌تر است، در بسياري از درمان‌ها مفيد واقع مي‌شود و بهترين رنگ براي درمان دردها محسوب مي‌شود. كارشناسان مسائل اجتماعي معتقدند كه اگر جامعه‌اي بيشتر به اين رنگ گرايش داشته باشد، از آرامش و ثبات بهتري برخوردار است. توصيه ما درباره نماي ساختمان شما، استفاده از رنگ سبز براي در و پنجره‌ها يا سقف‌هاي شيرواني است

 

رنگ آبي

 

رنگ آبي حالت خنك‌كنندگي سيستم انرژي را دارد و به طور كلي رنگي است كه حالت آرام‌بخشي و استراحت‌دهندگي را دارد. اين رنگ در انتظام بخشي سيستم تنفسي نيز مفيد واقع مي‌شود. از طرفي رنگ آبي باعث مي‌شود كه فشار خون بالا كاهش يابد و در رفع ناراحتي‌ها و بيماري‌هاي گلو و حنجره نيز مفيد واقع مي‌شود

استفاده از رنگ آبي در كنار رنگ‌هاي گرم باعث مي‌شود كه احساسات هنري – فكري فرد افزايش يابد و منبع مربوط به آن به طرز بسيار وسيعي به حركت در آيد. معمولا در ايران اين رنگ را براي اتاق‌خواب به كار مي‌برند كه استفاده به جا و منطقي مي‌نماي

 

رنگ صورتي

 

رنگ صورتي مطمئن‌ترين و مناسب‌ترين رنگي است كه مي‌تواند با انرژي خود، احساسات مربوط به مهرباني، صراحت، عشق، اعتماد و ايمان را تقويت مي‌كند. به طور خلاصه رنگ‌صورتي در رفع كدورت، ناراحتي‌هاي عصبي، خشم، آرامش بسيار مفيد بوده و حالت موثري دارد. اين رنگ مي‌تواند به درد اتاق دختر شما نيز بخورد، چرا كه علاقه دختران به اين رنگ اظهر من الشمس است

كليد زندگي با رنگ‌ها

اگر شما احساس مي‌كنيد كه در خانه تعادل كافي براي لذت بردن از روزمرگي زندگي را نداريد بايد براي تغيير رنگ خانه‌تان فكري بكني مشاوره گرفتن از يك طراح و يا يك دكوراتور با تجربه مي‌تواند در اين راه بيش از پيش به شما ياري رساند چرا كه در حقيقت يك طراح داخلي يا يك دكوراتور در اين حوزه به مردم كمك مي‌كند تا نياز خود به رنگ‌هاي خاص را بفهمند و به آنان ياد مي‌دهد كه چگونه مي‌توانند از اين رنگ‌ها در زندگي روزمره خود استفاده كنند تا طعم حضور در فضاي آرامش‌بخش زندگي را دريابند

حتي كارفرمايان نيز مي‌توانند از تنوع رنگي و خواص رنگ‌ها در توليد بيشتر و بازده كاري در محيط كارشان بهره گيرند. بر‌اساس يك تحقيق انجام گرفته در طراحي محيط كار كارگران در يك كارخانه در تهران از رنگ‌هاي شاد و مناسب استفاده شد و مشخص شد كه استفاده از رنگ‌هاي شاد و انرژي بخش در محيط كار نقش مضاعفي در توليد و كيفيت محصولات كارخانه داشته است.

 

آماده‌سازي فضاهاي داخلي خانه

 

اگر تصميم گرفته‌ايد خودتان قلم مو را برداريد و در كنار دوستان يا اعضاي خانواده به كار نقاشي ساختمان بپردازيد ابتدا تمام وسايل اتاق را جمع كنيد تابلوها را برداريد و پنجره‌ها را باز كنيد. با يك برس دسته بلند سقف و ديوارها را گردگيري كنيد. اگر رنگ ديوارها قابل شست‌وشو است محلول آب ولرم و صابون و مقدار كمي مايع سفيد كننده را با اسفنج روي ديوار بكشيد و با دستمال تميز پاك كنيد. هر بار قسمت كوچكي از ديوار را تميز كنيد (حداكثر نيم متر مربع). مرز بين دو قسمت تميز شده را نيز هر بار تميز كنيد تا لكه به جا نماند.

پس از اين مرحله نوبت گرفتن لكه‌هاي احتمالي سطوح است. براي اين كار شما به مقداري گچ كشته و يك عدد كاردك نياز داريد كه همه در ابزار فروشي‌ها يافت مي‌شوند.

گچ كشته را كف دست بگيريد و با كاردك آن را روي لكه‌ها و افتادگي‌هاي گچي ديوار بماليد. سطح را در پايان هر لكه گيري كاملا صاف كنيد؛ چرا كه اگر گچ خشك شود كندن آن بسيار مشكل خواهد بود. وقتي كليه سطوح لكه‌گيري شدند مي‌توانيد از يك سمباته نرم براي صيقل ناصافي‌هاي احتمالي استفاده كنيد.

 

آماده‌سازي رنگ

 

اگر تصميم داريد رنگ روغني به كار ببريد از باز بودن كامل پنجره‌ها مطمئن شويد؛ چرا كه تينر افزوده شده به رنگ روغن بوي بسيار نامطبوع و ماندگاري دارد. ديوارهاي اتاق‌ها بهتر است با رنگ پلاستيك رنگ شوند، اما اگر بچه كوچكتان از ديوارها به عنوان دفترچه نقاشي استفاده مي‌كند، رنگ روغن گزينه مناسب‌تري است.

پس از انتخاب نوع، جنس و رنگ دلخواه نوبت به آماده‌سازي رنگ مي‌شود. رنگ را در يك ظرف جداگانه ريخته و بنا به دستورالعمل آن، آن را روان كنيد. فراموش نكنيد كه رنگ خوب و يكنواخت مخلوط شده باشد، غلظت آن كافي بوده و در هر مرتبه رنگ‌آميزي، جهت حركت قلم مو يا غلتك يكسان باشد؛ نه اينكه يك قلم از بالا به پايين و قلم بعدي از چپ به راست حركت كند. براي پوشش بهتر، يك دست رنگ از يك جهت و دست بعدي عمود بر آن اجرا مي‌شود.

 

از كجا شروع كنيم؟

 

يكي از مطالبي كه به تازگي در مورد رنگ‌آميزي منزل ترجمه شده از گفته‌هاي دو نقاش و دكوراتور با تجربه به نام‌هاي دانيل هيرش(Danielle Hirsch) و برايان سانتوس (Brian Santos) بوده كه در سايت تبيان قرار داشته و در آن به جزئي‌ترين نكات درباره رنگ‌آميزي قسمت‌هاي مختلف منزل اشاره شده است

 

اولين قدم: سقف

 

بهترين كار اين است كه كار نقاشي سقف را قبل از رنگ‌آميزي ديوارها انجام دهيد. سانتوس براي اين كار به جاي قلم مو از غلتك رنگ با دسته قابل تنظيم استفاده مي‌كند (كه اكنون در فروشگاه‌هاي رنگ و ابزار ايران نيز موجود است) و دو دست رنگ به سقف مي‌زند كه دست اول در جهت تابش نور منبع اصلي نور اتاق، مانند پنجره و دست دوم عمود بر جهت اين نور است (با قلم مو نيز جهت رنگ‌آميزي بايد به همين صورت باشد). عده‌اي از توليد‌كنندگان رنگ، رنگ سفيد را با تركيبي توليد مي‌كنند كه هنگام نقاشي صورتي يا آبي است؛ اما پس از خشك شدن سفيد مي‌شود. اين رنگ‌ها به خصوص براي نقاشان تازه كار بسيار كارآمد هستند، زيرا به آنها كمك مي‌كنند تا در زمان نقاشي يك سطح سفيد، كاملا از پوشيده شدن تمام سطح از رنگ مطمئن شوند

به گفته سانتوس اگر سقف منزل شما بافت دارد، حدود ۱۰ تا ۱۵درصد رنگ بيشتري نياز خواهيد داشت. او پيشنهاد مي‌كند كه براي چنين سقفي از غلتك ابري استفاده كنيد تا پوشش يكنواخت‌تري داشته باشيد: «به اين ترتيب شما با صرف انرژي كمتر، رنگ بيشتري به سطح مورد‌نظر خواهيد زد.»

 

در‌ها چگونه رنگ مي‌شوند

 

هرچند بيشتر معمول است كه قبل از رنگ‌آميزي يك در، آن را از چهارچوب خارج كنند؛ مي‌توان آن را در جاي خود هم رنگ كرد. به اين ترتيب شما مي‌توانيد تمام اطراف آن را يكباره رنگ كنيد و نيازي به نصب مجدد آن هم نخواهد بود. اما قبل از شروع كار بايد دستگيره‌ها و قسمت‌هاي فلزي ديگر مانند ذره‌بين، جاي كليد و.. را از در جدا كنيد و لولاها را با يك ماده مناسب مانند دو- سه لايه چسب ميسكيت (چسبي با پايه آمونياك كه با قلم موي نقاشي روي محل مورد‌نظر ماليده شده، پس از خشك شدن حالت لاستيكي پيدا كرده و مي‌توان آن را پس از اتمام كار به راحتي از محل جدا نمود) بپوشانيد. سپس از يك بتونه و آستري با پايه روغني استفاده كنيد تا رويه اوليه در را كاملا بپوشاند، سپس حداقل دو دست رنگ براق يا نيمه براق به در بزني

 

كابينت و مقدمات مهم

 

به گفته هيرش، هنگام رنگ‌آميزي كابينت «مقدمات كار، بيش از هر چيز اهميت دارد.» ابتدا درها و كشوها و و ابزار يراق‌هاي ديگر داخل كابينت مانند سبدهاي سيمي را بيرون بياوريد و سطح مورد‌نظر را به خوبي تميز كنيد. نوع رنگ آستري كه به كار مي‌بريد به اين بستگي دارد كه جنس كابينت شما از چوب باشد يا لمينت

اگر كابينت‌ها قبلا رنگ شده باشند، بايد ببينيد كه اين رنگ چه بوده است. اهميت اين نكته در اين است كه اگر رنگ نهايي قبلي داراي پايه روغني بوده، اكنون براي بتونه‌كاري و آستري آن هم بايد

 

رنگ روغني به كار ببري

 

پس از زدن رنگ آستري مناسب، دو يا سه دست از رنگ مورد‌نظر خود را به سطوح بزنيد تا مطمئن شويد كه رنگ كابينت‌ها در مقابل استفاده هر روزه دوام خواهد يافت. طبعا هرچه تعداد لايه‌هاي رنگ بيشتر باشد، دوام آن هم بيشتر خواهد شد. به گفته هيرش، «يك لايه رنگ پس از خشك شدن تنها به ضخامت يك دستمال كاغذي خواهد بود». سانتوس پيشنهاد مي‌كند كه براي نتيجه بهتر، رنگ را با غلتك ابري به كابينت بزنيد، سپس با يك قلم مو رنگ را پخش كرده و لايه‌اي يكنواخت ايجاد كني

مواد افزودني دكوراتيو كه به تازگي به رنگ‌ها اضافه مي‌شوند نيز مي‌توانند امكانات جالبي براي شما ايجاد كنند. براي مثال افزودن ماده‌اي كه موجب ترك خوردن رنگ مي‌شود به رنگ قرمز و زدن لايه نهايي قرمز بر روي رنگ پايه خاكستري، جلوه زيبايي ايجاد مي‌كند؛ زيرا ترك‌هاي ايجاد شده در رنگ قرمز موجب مي‌شوند تا رنگ خاكستري زيري نمايان شده و كابينت‌هاي قديمي جلوه تازه‌اي پيدا كنند

 

شومينه هم رنگ مي‌شود

 

ابتدا بايد آجرها را كاملا تميز كنيد. براي اين كار از يك برس سيمي و يك ماده شوينده بدون كف داراي تري‌سوديوم فسفات (TSP) استفاده كنيد تا دوده‌ها و تيرگي‌ها به خوبي پاك شوند. سانتوس توصيه مي‌كند كه پس از اين تميزكاري كامل، دست نگه داريد و شومينه را يك مرتبه ديگر از نظر بگذرانيد. شايد تنها چيزي كه براي زيبا شدن نياز داشته، تميز شدن بوده است و شما ديگر تمايلي به رنگ كردن آن نداشته باشيد.

در غير اين صورت، پس از اين كه آجرها تميز و خشك شدند، يك دست رنگ آستري به آنها بزنيد. رنگ آستري با مواد پوشاننده لكه را توصيه مي‌كند تا هر لكه دوده را نيز بپوشاند. هنگام انتخاب رنگ توجه كنيد كه هرقدر براقي‌رنگ بيشتر باشد، بيشتر در مقابل دوده مقاومت مي‌كند. گروه تزئيناتي محمدي رنگ‌هاي پر جلا يا نيمه‌براق را توصيه مي‌كند. براي رنگ‌آميزي قطعات فلزي مي‌توانيد از رنگ‌هاي مقاوم در برابر حرارت نيز استفاده كنيد؛ اما فراموش نكنيد كه به هيچ‌وجه داخل شومينه را رنگ نكنيد

 

 

 

مراحل ۹ گانه رنگ كاري  :

 

۱-عادي كردن سطوح،

۲- روغن‌ كاري،

۳- بتونه،

۴ -سمباده كاري،

۵- آستر اوليه،

۶- ترميم بتونه،

۷- سمباده كاري مجدد،

۸- آستر دوم،

۹- رنگ رويه.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۲۱:۰۲ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

 

آموزش نصب و اجراي بلكا - پتينه :

اجراي اين پوشش برخلاف ظاهر ساده آن به مهارت زيادي نياز دارد تا علاوه بر ايجاد يك پوشش كامل بر روي ديوار ٬ با استفاده از مقدار مناسب مواد اوليه بلكا ضخامت لايه روي ديوار در حد استاندارد  0.5mm – 1.5mm  باشد . اين پوشش به راحتي بر روي سطوح گچ و خاك ٬ انواع سيمان سياه و سفيد ٬ رنگ پلاستيك ( در اين صورت بايد فبل از اجراي بلكا سطح ديوار آستري از رنگ روغني زده شود )  ٬ رنگ روغني و ... قابل اجرا مي باشد . در مواردي كه ديوار كثيف بوده و يا دوده زيادي روي آن قرار گرفته ابتدا لازم است تا حد امكان ديوار تميز شود .

 

 

 

09127680354  بابك قلي پور نقاش ساختمان

جهت اجراي بلكا ابتدا لازم است مقدار مورد نياز از پودر بلكا را از كيسه خارج و در يك تشت مناسب بريزيد . سپس 3 تا 5 برابر وزن پودر ( بسته به پوشش ديوار ) آب به آن اضافه نموده آنرا حدود 10 دقيقه خوب ورز دهيد . در اين مرحله لازم است خمير حاصل را 30 دقيقه به حال خود رها كرده در نهايت مجددا ورز دهيد و بر روي سطوح توسط ماله مخصوص اجرا نماييد .

 

مراحل آماده سازي و نصب بلكا

 

ترميم لايه آسيب ديده بلكا :

 

جهت ترميم نقاط آسيب ديده ابتدا مواد اوليه بلكا را با حدود سه تا پنج برابر آب مخلوط و خمير حاصل را به مدت ده دقيقه خوب ورز دهيد سپس با خيس نمودن حدود 10 سانتي متر از اطراف نقطه آسيب ديده از پوشش بلكا توسط آبپاش و گذشت 10 دقيقه  از آن توسط پشت قاشق خمير را بر روي محل مورد نظر قرار داده و صاف نماييد .

 http://naghashi.org

مدت زمان خشك شدن لايه بلكا :

 

زمان لازم جهت خشك شدن بلكا به دما و شرايط محيط و همچنين جنس ديوار وابسته مي باشد . اما بطور معمول در دما و رطوبت نرمال اتاق در صورتي كه ديوار گچ و خاك باشد به دليل جذب سريعتر آب ٬ پس از 24 ساعت و در ساير موارد نهايتا در عرض 72 ساعت ٬ بلكا كاملا خشك خواهد شد .

 

اجراي پوشش سلولزي بلكا بر روي سطوح مختلف :

 

از آنجا كه خمير بلكا توسط آب ايجاد مي شود مي تواند مواد قابل حل در آب موجود در زير سازي را حل كند تا جايي كه اين مواد در طول مدت خشك شدن به درون بلكا نفوذ كرده به ايجاد طبله و تغيير رنگ در پوشش بلكا منجر شود .

 

  • سطح آهن سياه : از آنجا كه آهن سياه به سرعت زنگ مي زند اكيدا توصيه مي شود قبل از اجراي بلكا سطح آن با رنگ روغني پوشش داده شود .

 

  • آهن گالوانيزه – شيشه - آلومينيوم : در صورتي كه سطح اين مواد چرب نباشد محدوديتي جهت اجراي بلكا وجود نخواهد داشت البته جهت سهولت در اجرا مي توانيد خمير بلكا را كمي سفت تر انتخاب نماييد .

 

  • گچ نرمه – گچ سفيد - سيمان نرم : گچ نرمه يا گچ سفيد مناسبترين سطوح جهت اجراي بلكا بوده و محدوديتي در اجراي اين پوشش وجود نخواهد داشت .

 

  • چوب و نئوپان : قبل از اجراي بلكا بر روي چوب و نئوپان لازم است ابتدا سطح آنها با تترونيوم رزين آغشته و سپس خشك شود اين موضوع در مورد نئوپان كه داراي شبكه فشرده اي نيست اهميت بالاتري خواهد داشت .

 

  • سطوح گچ و خاك : تنها مشكل اين سطوح خالي بودن دور دربها و پنجره ها و همچنين شمشه گيري نشدن نبش و كنج ها مي باشد كه براي اجراي پوشش بلكا و رسيدن به بالاترين كيفيت و زيبايي لازم است اين نواقص جبران شوند .

 

  • كنيتكس آبي ( پلاستيك ) – رولكس : اين پوشش ها معمولا چسبندگي مناسبي به سطح زيرين خود ندارند و همچنين حلال آنها آب مي باشد لذا با اجراي بلكا بر روي آنها تمام سطح يكجا كنده خواهد شد لذا توصيه مي شود قبل از اجراي بلكا حتما سطح اين پوشش ها به تترونيوم رزين كاملا آغشته شود و يا در صورت امكان تمامي سطوح سست از روي ديوار كنده شوند .

 

  • كنيتكس روغني – رنگ روغني : اجراي بلكا بر روي اين سطوح در صورتي كه داراي پوسيدگي نباشند به سهولت امكانپذير خواهد بود .

 

  • سيمان زبر : تنها مشكل پيش رو در اجراي بلكا بر روي سطوح سيماني زبر وجود سطح متخلخل و نا تراز آن مي باشد كه موجب مي شود در هر متر مربع مواد اوليه بيشتري مصرف شود .

 

اجراي بلكا - نحوه اجراي بلكا - پوشش سلولزي بلكا - قيمت بلكا - بلكا كيميا دكور - ترميم بلكا - نصب بلكا

 

نمونه رنگ و طرح پوششهاي سلولزي - بلكا - پتينهنمونه رنگ و طرح پوششهاي سلولزي - بلكا ابريشميپوشش هاي سلولزي – بلكا پتينه رومالين روپادگالري پوشش هاي سلولزي – بلكانحوه توليد بلكا – پوشش هاي سلولزي پتينه كاري - آنتيك كاري ديوار و سقف


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۱۷:۴۸ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

    آموزش نصب بر چسب هاي ديواري دكوراتيو:

 

 

 

نصب برچسب ديواري  بر روي ديوار خود يك تجربه جديد و سرگرم كننده مي باشد .نگران نصب كردن برچسب ديواري خود نباشيد . شما براحتي مي توانيد برچسب ديواريتان را پس از مطالعه مراحل دستورالعمل هاي نوشته شده توسط ما در عرض چند دقيقه نصب كنيد .

 

برچسب ديواري  سه بخش تشكيل شده است :

 

1) كاغذ پشت برچسب ديواري يا همان پوست برچسب ديواري كه بعد از اتمام كار آن را دور مي اندازيد .

 

2) خود جنس و طرح برچسب ديواري كه مي خواهيد بر روي مكان مورد نظر بچسبانيد .

 

3) سلفون مخصوص نصب برچسب ديواري كه بر روي برچسب ديواري اتان كشيده شده است كه آن را هم پس از اتمام كار دور خواهيد انداخت .

 

 

                                                                     دستورالعمل هاي كلي جهت نصب برچسب ديواري هاي كوچك

                                                                                          

 09127680354

 

 

1 ) قرار دادن برچسب ديواري توسط نوار چسب در محل و مكان مورد نظر جهت نصب

 

2 ) برچسب ديوار را بلند كندي و پوسته كاغذي برچسب ديواري را از زير گرفته و تا نصف  به پائين بكشيد.

 

3 ) توسط كاردك پلاستيكي نرم و يا كارت نرم و يا ... در زاويه 45 درجه بر روي طرح خود بكشيد تا بر روي ديوار برچسبتان نصب گردد و سپس مابقي كاغذ پشت برچسب ديواري اتان را بكشيد تا برچسب بطور كامل بر روي ديوار نصب گردد .

 

4 ) جهت اطمينان از كامل نصب شدن تمام سطح برچسب ديواري را كاردك بكشيد .

 

5 ) به آرامي گوشه سلفون بر روي برچسب ديواري را بگيريد و در زاويه 180 درجه به پائين بكشيد . اين كار را به آرامي انجام دهيد .

 

6 ) به شما تبريك مي گوئيم . شما برچسب ديواري اتان را نصب كرديد . اميدواريم از ديدن آن لذت ببريد .

 

                                                                   دستورالعمل هاي كلي جهت نصب برچسب ديواري هاي بزرگ و عمودي

                                                                   

                                                                                           

 

 

 

 

1 ) بالاي برچسب ديواري اتان را توسط نوارچسب بر روي محلي كه مي خواهيد آن را نصب كنيد بچسبانيد ( نوار چسب كاغذي ترجيح داده مي شود ) . 2 الي 3 عدد بالاي برچسب ديواري و يك عدد از وسط برچسب ديواري

 

2 ) پس از اطمينان از محل مورد سليقه اتان جهت نصب ، نوارچسب هاي بالاي برچسب ديواري اتان را بكنيد تا فقط نوار چسب وسطي باقي بماند . با اين كار قسمت بالائي و پائيني بصورت آويزان در مي آيند .

سلفون بر روي برچسب ديوار را به آرامي بكشيد تا پوسته كاغذي از برچسب ديواري جدا گردد .

 

3 ) پوسته كاغذي را توسط قيچي ببريد .

 

4 ) سلفون برچسب ديواري را بگيريد و به بالا بكشيد تا برچسب صاف بر روي ديوار قرار بگيرد و با كاردك بر روي طرح بكشيد تا كاملا" به ديوار بچسبد .

 

5 ) نوار چسب وسط برچسب ديواري را بكنيد ( در اين لحظه برچسب توسط خود سلفون بر روي ديوار قرار دارد ) . پوسته كاغذي برچسب ديواري را به آرامي به پائين بكشيد تا كاملا از برچسب طر مورد علاقه اتان جدا گردد .

 

6 ) توسط كاردك نرم پلاستيكي بر روي طرحتان بكشيد تا كاملا" به ديوار بچسبد . سعي كنيد اين كار را فقط بر روي طرح امجام بدهيد و جاهائيكه طرح ندارد نيار به كشيدن كاردك نيست .

 

7 ) گوشه سلفون را گرفته و به آرامي از بالا به پائين بكشيد تا سلفون از روي برچسب ديواري جدا گردد .

 

8 ) اميدواريم از ديدن برچسب ديواري اتان لذت ببريد .

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۰۱:۰۷ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

آموزش رنگ آميزي با قلمو

در اين مطلب به نكاتي در مورد چگونگي استفاده از قلمو براي رنگ آميزي خواهيم پراخت.اينكه بدانيد چطور از

 قلمو استفاده و نگهداري كنيد،نقاشي بهتري انجام خواهيد داد.

 آموزش رنگ آميزي با قلمو

 

رنگ آميزي با قلم مو نيزدر موارد زير رايج است:

 

آموزش رنگ آميزي با قلمو

 

هنگامي كه وسايل رنگ پاشي در دسترس نيست.

 

براي اولين رنگ آستر روي چوب

 

هنگامي كه دو يا چند رنگ مختلف روي هم زده شده

در اين مطلب به نكاتي در مورد چگونگي استفاده از قلمو براي رنگ آميزي خواهيم پراخت.اينكه بدانيد چطور از

 قلمو استفاده و نگهداري كنيد،نقاشي بهتري انجام خواهيد داد.

 آموزش رنگ آميزي با قلمو

 

رنگ آميزي با قلم مو نيزدر موارد زير رايج است:

 

هنگامي كه وسايل رنگ پاشي در دسترس نيست.

 

براي اولين رنگ آستر روي چوب

 

هنگامي كه دو يا چند رنگ مختلف روي هم زده شده است.

 

در مواقعي كه استفاده از پيستوله به تنهايي موثر نيست، مثلا هنگام رنگ آميزي بخشهاي باريك يا زاويه دار

 

پرداخت قلم مو :

 

قلمو هايي كه نو هستند بلافاصله قابل استفاده نيستند بنابراين بايد در ابتدا پرداخت شوند بدين معني كه

 

موهايي كه كنده شده و گردو غبار بايد از داخل قلمو بيرون بيايند براي اين منظور قلمو را محكم به سطح خشك و

 

تمييزي كشيده سپس آن را تكانده تا گرد و غبار و موهاي جدا شده ي آن بريزد

 

طرز كار با قلم مو :

 

1- با توجه به اينكه از حجم كل قسمت مويي قلم مو،فقط 3/1 آن مو 3/2 بقيه اش را هوا اشغال نموده ،لازم

 

است كه به هنگام شروع كار قلم را چند نوبت در رنگ فرو برده و سپس به لبه ظرف كشيد. بدين ترتيب تمام

 

موها به خوبي با رنگ آغشته شده و هواي بين آنها خارج مي شود.

 

2-براي برداشتن رنگ از قوطي لازم نيست تمام موي قلم را در رنگ فرو كنند، بلكه اگر تقريبا 3/1ارتفاع موي قلم

 

را در رنگ فرو نمايند كفايت خواهد كرد. اين امر باعث مي شود دسته قلم به هنگام كار در قسمتهاي عمودي يا

 

سقف كمتر آلوده شود و رنگ از دسته قلم مو چكه نكند.

 

3-قلم آغشته به رنگ را ابتدا در يك جهت بر روي سطح مورد نظر كشيده و سپس در جهت متقاطع با جهت قبلي

 

آن را پخش مي كنند. بهتر است شروع هر قسمت از بالا به پايين و خاتمه آن نيز از بالا به پايين باشد. بدين طريق

 

از شره كردن رنگ به مقدار قابل توجهي كاسته مي شود

 

4-رنگ آميزي استر و رنگ دست اول رابا فشار نسبتا بيشتري انجام مي دهند،زيرا پر كردن خلل وفرج سطح رنگ

 

آميزي شونده(حتي بتونه شده)به عهده ي اين دو لايه است . رنگ دست دوم و رنگ رويه را قدري ملا يمتر ميزنند

 

زيرا كار پوشش صاف و نماي زيبا بخشيدن به سطح به عهده اين دو لايه است.

 

علل ماندن جاي قلم مو بر روي سطح رنگ آميزي شده :

 

1- غلظت زياد رنگ مصرفي

 

2- دماي رنگ مصرفي نسبت به محيط كار و شيء رنگ آميزي شونده كمتر باشد . (يعني رنگ در محل سردي

 

قرار داشته و قبل از متعادل شدن دماي آن با دماي محيط كار به مصرف رسيده است )

 

3- دماي شيء رنگ آميزي شونده نسبت به محيط و رنگ مصرفي كمتر باشد (يعني شيئي در محيط سردي بوده

 

و پس از انتقال به محيط رنگ آميزي قبل از متعادل شدن دماي محيط كار بلافاصله رنگ آميزي شده است ).

 

4- رنگ مصرفي و شيئي رنگ آميزي شونده دماي مناسب داشته اندولي به محيط سرد انتقال داده شده

 

وبلافاصله رنگ آميزي انجام گرفته است.

 

5- قلم موي به كار رفته داراي كيفيت مطلوب و مناسب با رنگ مصرفي نبوده

 

حفاظت و نگهداري از قلم مو بعد از مصرف :

 

1- پس از اتمام كار قلم را بسطح تميز و خشكي نظير روزنامه يا مقوا كشيده تا رنگ اضافي مانده در آن زدوده

 

شود سپس فورا با حلال مناسب شستشو بدهيد.

 

2- بهتر است قلم موي شسته شده را در محلول تميز حلال رنگ مورد نظر طوري آويزان كنند كه قسمت عمده ي

 

موي قلم درآن قرار گيرد . اين كار به نرم ماندن قلم كمك به سزايي خواهد كرد.

 

آموزش رنگ آميزي با قلمو

 

بازديد رايگان

 

 رنگ كاري مغازه,

رنگ كردن فروشگاه,

نقاشي مغازه,

رنگ كاري خانه,

پتينه كاري پنچره,

رنگ هاي شاد اتاق خواب,

رنگ كردن اداره ,

رنگ كردن پست برق,

رنگ كردن تور پست برق,

نقاشي پست برق,

رنگ گردن پست برق,

رنگ خوب براي منزل,

فرق رنگها,

فرق مولتي كالر با روغني,

فرق مولتي كالر با اكروليك,

فرق رنگ روغني با اكروليك,

برچسب‌ها: آموزش رنگ آميزي باقلمو, نقاشي ساختمان باقلم, رنگ كردن ديوار باقلم, رنگ آميزي آپارتمان با قلمو, اجراي رنگ ديواربا قلمو آموزش رنگ كردن ديوار با قلم

آموزش رنگ آميزي با قلمو

در اين مطلب به نكاتي در مورد چگونگي استفاده از قلمو براي رنگ آميزي خواهيم پراخت.اينكه بدانيد چطور از

 قلمو استفاده و نگهداري كنيد،نقاشي بهتري انجام خواهيد داد.

 آموزش رنگ آميزي با قلمو

 

رنگ آميزي با قلم مو نيزدر موارد زير رايج است:

 

آموزش رنگ آميزي با قلمو

هنگامي كه وسايل رنگ پاشي در دسترس نيست.

 

براي اولين رنگ آستر روي چوب

 

هنگامي كه دو يا چند رنگ مختلف روي هم زده شده

در اين مطلب به نكاتي در مورد چگونگي استفاده از قلمو براي رنگ آميزي خواهيم پراخت.اينكه بدانيد چطور از

 قلمو استفاده و نگهداري كنيد،نقاشي بهتري انجام خواهيد داد.

 آموزش رنگ آميزي با قلمو

 

رنگ آميزي با قلم مو نيزدر موارد زير رايج است:

 

هنگامي كه وسايل رنگ پاشي در دسترس نيست.

 

براي اولين رنگ آستر روي چوب

 

هنگامي كه دو يا چند رنگ مختلف روي هم زده شده است.

 

در مواقعي كه استفاده از پيستوله به تنهايي موثر نيست، مثلا هنگام رنگ آميزي بخشهاي باريك يا زاويه دار

 

پرداخت قلم مو :

 

قلمو هايي كه نو هستند بلافاصله قابل استفاده نيستند بنابراين بايد در ابتدا پرداخت شوند بدين معني كه

 

موهايي كه كنده شده و گردو غبار بايد از داخل قلمو بيرون بيايند براي اين منظور قلمو را محكم به سطح خشك و

 

تمييزي كشيده سپس آن را تكانده تا گرد و غبار و موهاي جدا شده ي آن بريزد

 

طرز كار با قلم مو :

 

1- با توجه به اينكه از حجم كل قسمت مويي قلم مو،فقط 3/1 آن مو 3/2 بقيه اش را هوا اشغال نموده ،لازم

 

است كه به هنگام شروع كار قلم را چند نوبت در رنگ فرو برده و سپس به لبه ظرف كشيد. بدين ترتيب تمام

 

موها به خوبي با رنگ آغشته شده و هواي بين آنها خارج مي شود.

 

2-براي برداشتن رنگ از قوطي لازم نيست تمام موي قلم را در رنگ فرو كنند، بلكه اگر تقريبا 3/1ارتفاع موي قلم

 

را در رنگ فرو نمايند كفايت خواهد كرد. اين امر باعث مي شود دسته قلم به هنگام كار در قسمتهاي عمودي يا

 

سقف كمتر آلوده شود و رنگ از دسته قلم مو چكه نكند.

 

3-قلم آغشته به رنگ را ابتدا در يك جهت بر روي سطح مورد نظر كشيده و سپس در جهت متقاطع با جهت قبلي

 

آن را پخش مي كنند. بهتر است شروع هر قسمت از بالا به پايين و خاتمه آن نيز از بالا به پايين باشد. بدين طريق

 

از شره كردن رنگ به مقدار قابل توجهي كاسته مي شود

 

4-رنگ آميزي استر و رنگ دست اول رابا فشار نسبتا بيشتري انجام مي دهند،زيرا پر كردن خلل وفرج سطح رنگ

 

آميزي شونده(حتي بتونه شده)به عهده ي اين دو لايه است . رنگ دست دوم و رنگ رويه را قدري ملا يمتر ميزنند

 

زيرا كار پوشش صاف و نماي زيبا بخشيدن به سطح به عهده اين دو لايه است.

 

علل ماندن جاي قلم مو بر روي سطح رنگ آميزي شده :

 

1- غلظت زياد رنگ مصرفي

 

2- دماي رنگ مصرفي نسبت به محيط كار و شيء رنگ آميزي شونده كمتر باشد . (يعني رنگ در محل سردي

 

قرار داشته و قبل از متعادل شدن دماي آن با دماي محيط كار به مصرف رسيده است )

 

3- دماي شيء رنگ آميزي شونده نسبت به محيط و رنگ مصرفي كمتر باشد (يعني شيئي در محيط سردي بوده

 

و پس از انتقال به محيط رنگ آميزي قبل از متعادل شدن دماي محيط كار بلافاصله رنگ آميزي شده است ).

 

4- رنگ مصرفي و شيئي رنگ آميزي شونده دماي مناسب داشته اندولي به محيط سرد انتقال داده شده

 

وبلافاصله رنگ آميزي انجام گرفته است.

 

5- قلم موي به كار رفته داراي كيفيت مطلوب و مناسب با رنگ مصرفي نبوده

 

حفاظت و نگهداري از قلم مو بعد از مصرف :

 

1- پس از اتمام كار قلم را بسطح تميز و خشكي نظير روزنامه يا مقوا كشيده تا رنگ اضافي مانده در آن زدوده

 

شود سپس فورا با حلال مناسب شستشو بدهيد.

 

2- بهتر است قلم موي شسته شده را در محلول تميز حلال رنگ مورد نظر طوري آويزان كنند كه قسمت عمده ي

 

موي قلم درآن قرار گيرد . اين كار به نرم ماندن قلم كمك به سزايي خواهد كرد.

 

آموزش رنگ آميزي با قلمو

 

بازديد رايگان

 

 

برچسب‌ها: آموزش رنگ آميزي باقلمو, نقاشي ساختمان باقلم, رنگ كردن ديوار باقلم, رنگ آميزي آپارتمان با قلمو, اجراي رنگ ديواربا قلمو آموزش رنگ كردن ديوار با قلم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۳۸:۱۶ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

آموزش رنگ آميزي با قلمو

در اين مطلب به نكاتي در مورد چگونگي استفاده از قلمو براي رنگ آميزي خواهيم پراخت.اينكه بدانيد چطور از

 قلمو استفاده و نگهداري كنيد،نقاشي بهتري انجام خواهيد داد.

 آموزش رنگ آميزي با قلمو

 http://naghashi.org/

 

رنگ آميزي با قلم مو نيزدر موارد زير رايج است:

 

هنگامي كه وسايل رنگ پاشي در دسترس نيست.

 

براي اولين رنگ آستر روي چوب

 

هنگامي كه دو يا چند رنگ مختلف روي هم زده شده است.

 

در مواقعي كه استفاده از پيستوله به تنهايي موثر نيست، مثلا هنگام رنگ آميزي بخشهاي باريك يا زاويه دار

 

پرداخت قلم مو :

 

قلمو هايي كه نو هستند بلافاصله قابل استفاده نيستند بنابراين بايد در ابتدا پرداخت شوند بدين معني كه

 

موهايي كه كنده شده و گردو غبار بايد از داخل قلمو بيرون بيايند براي اين منظور قلمو را محكم به سطح خشك و

 

تمييزي كشيده سپس آن را تكانده تا گرد و غبار و موهاي جدا شده ي آن بريزد

 

طرز كار با قلم مو :

 نقاشي ساختمان-معرفي ابزار رنگ اميزي

1- با توجه به اينكه از حجم كل قسمت مويي قلم مو،فقط 3/1 آن مو 3/2 بقيه اش را هوا اشغال نموده ،لازم

 

است كه به هنگام شروع كار قلم را چند نوبت در رنگ فرو برده و سپس به لبه ظرف كشيد. بدين ترتيب تمام

 

موها به خوبي با رنگ آغشته شده و هواي بين آنها خارج مي شود.

 

2-براي برداشتن رنگ از قوطي لازم نيست تمام موي قلم را در رنگ فرو كنند، بلكه اگر تقريبا 3/1ارتفاع موي قلم

 

را در رنگ فرو نمايند كفايت خواهد كرد. اين امر باعث مي شود دسته قلم به هنگام كار در قسمتهاي عمودي يا

 

سقف كمتر آلوده شود و رنگ از دسته قلم مو چكه نكند.

 

3-قلم آغشته به رنگ را ابتدا در يك جهت بر روي سطح مورد نظر كشيده و سپس در جهت متقاطع با جهت قبلي

 

آن را پخش مي كنند. بهتر است شروع هر قسمت از بالا به پايين و خاتمه آن نيز از بالا به پايين باشد. بدين طريق

 

از شره كردن رنگ به مقدار قابل توجهي كاسته مي شود

 

4-رنگ آميزي استر و رنگ دست اول رابا فشار نسبتا بيشتري انجام مي دهند،زيرا پر كردن خلل وفرج سطح رنگ

 

آميزي شونده(حتي بتونه شده)به عهده ي اين دو لايه است . رنگ دست دوم و رنگ رويه را قدري ملا يمتر ميزنند

 

زيرا كار پوشش صاف و نماي زيبا بخشيدن به سطح به عهده اين دو لايه است.

 

علل ماندن جاي قلم مو بر روي سطح رنگ آميزي شده :

 

1- غلظت زياد رنگ مصرفي

 

2- دماي رنگ مصرفي نسبت به محيط كار و شيء رنگ آميزي شونده كمتر باشد . (يعني رنگ در محل سردي

 

قرار داشته و قبل از متعادل شدن دماي آن با دماي محيط كار به مصرف رسيده است )

 

3- دماي شيء رنگ آميزي شونده نسبت به محيط و رنگ مصرفي كمتر باشد (يعني شيئي در محيط سردي بوده

 

و پس از انتقال به محيط رنگ آميزي قبل از متعادل شدن دماي محيط كار بلافاصله رنگ آميزي شده است ).

 

4- رنگ مصرفي و شيئي رنگ آميزي شونده دماي مناسب داشته اندولي به محيط سرد انتقال داده شده

 

وبلافاصله رنگ آميزي انجام گرفته است.

 

5- قلم موي به كار رفته داراي كيفيت مطلوب و مناسب با رنگ مصرفي نبوده

 

حفاظت و نگهداري از قلم مو بعد از مصرف :

 

1- پس از اتمام كار قلم را بسطح تميز و خشكي نظير روزنامه يا مقوا كشيده تا رنگ اضافي مانده در آن زدوده

 

شود سپس فورا با حلال مناسب شستشو بدهيد.

 

2- بهتر است قلم موي شسته شده را در محلول تميز حلال رنگ مورد نظر طوري آويزان كنند كه قسمت عمده ي

 

موي قلم درآن قرار گيرد . اين كار به نرم ماندن قلم كمك به سزايي خواهد كرد.

 

آموزش رنگ آميزي با قلمو

 

بازديد رايگان

 

 قلم نقاشي ساختمان شهريار,

انواع نقاشي ساختمان شهريار,

سوالات در مورد نقاشي ساختمان شهريار,

روش تمييز كردن ديوار,

شست شوي ديوار,

رنگ كردن در,

رنگ كاري درها,

رنگ كاري در,

توافق نامه نقاشي ساختمان شهريار,

مراحل نقاشي ساختمان شهريار,

مزد نقاشي ساختمان شهريار,

اكرليك,

بدون بو,

بدون بو سريع و قابل شستشو ,

پلاستيك,

بتونه,

برچسب‌ها: آموزش رنگ آميزي باقلمو, نقاشي ساختمان باقلم, رنگ كردن ديوار باقلم, رنگ آميزي آپارتمان با قلمو, اجراي رنگ ديواربا قلمو آموزش رنگ كردن ديوار با قلم

نقاشي ساختمان-معرفي ابزار رنگ اميزي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۱۶:۵۶ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

 

 

هارموني رنگ در لباس و محيط پيرامون

هارموني رنگ در لباس و محيط پيرامون مهمترين هدف ما از كنار هم گذاشتن ست كردن لباسهاي مختلف، ايجاد هارموني و هماهنگي است. هارموني چيزي است كه خوشايندِ چشم بيننده باشد و حس نظم و توازن را به فرد القاء كند. اگر چيزي فاقد هماهنگي و هارموني لازم باشد، خسته كننده و آشفته به نظر خواهد آمد. در يك حالت اين تجربه ي ديداري آنقدر ملايم و يكنواخت مي شود كه بيننده را درگير نمي كند. مغز انسان اطلاعات با قدرت انگيزش پايين را رد مي كند، مثل مجموعه هاي تك رنگ با بافت و طرح يكسان. در حالت ديگر، تجربه ي ديداري آنقدر تكرار شونده و خسته كننده مي شود كه بيننده طاقت نگاه كردن به آن را نخواهد داشت. مغز انسان چيزي را كه قادر به تعديل و فهم آن نباشد، مثل چهار طرح و رنگ متناقض و متضاد در يك مجموعه، را پس زده و رد ميكند. به طور خلاصه، يكپارچگي بيش از حد باعث انگيزش بسيار پايين و پيچيدگي افراطي نيز باعث انگيزش بيش از حد خواهد شد. در اين ميان، هارموني و هماهنگي تعادل پويا خواهد بود.

dddddd.gif (400×300)

رنگ هسته: رنگ غالب در طرح رنگ به شمار مي رود. اين رنگ، رنگِ آيتم اصلي مجموعه ي شماست مثل كت يا ژاكت. رنگ تكيه: رنگ دوم يا گاهاً سوم طرح رنگ شماست.

 ين رنگ مي تواند متمم، سه گانه، شبيه يا خنثي باشد. ثلاثي: اولين يا عمده ترين رنگ هاي سه گانه در چرخه (يا طيف) رنگ، قرمز، آبي و زرد هستند. (كت و شلوار آبي نفتي، پيراهن زرد كمرنگ، و كراوات شرابي) اينها رنگ هاي خالص ناميده مي شوند چون تركيب كردن آنها با هم يا با سفيد يا سياه تناسب ايجاد مي كند. ثلاثي دوم رنگ ها در چرخه ي رنگ، نارنجي، سبز و بنفش است.

 اين ثلاثي از تركيب دو رنگ اول باهم به وجود آمده است. تركيب زرد و قرمز، نارنجي مي سازد، تركيب زرد و آبي، سبز درست مي كند و تركيب آبي و قرمز، بنفش مي سازد. رنگ هاي متمم:

 اين رنگ ها رنگ هايي هستند كه در چرخه ي رنگ كاملاً متضاد و روبه روي هم قرار گرفته اند.

 وقتي اين رنگ ها در كنار يكديگر قرار بگيرند، يكديگر را تشديد كرده و يكديگر را روشن تر نشان مي دهند. رنگ هاي سبز و قرمز مقابل همديگر قرار گرفته اند، به همين دليل است كه شلوار ارتشي با كت يا پيراهن شرابي يا زرشكي اينقدر زيبا به نظر مي رسد.

آبي هم در مقابل نارنجي قرار گرفته است، از اينرو طلايي، زنگاي و قهوه اي متمم سايه هاي مختلف رنگ آبي به حساب مي آيند. رنگ هاي مشابه: (اين رنگ ها همچنين به رنگ هاي مجاور، رنگ هاي هماهنگ و رنگ هاي مرتبط نيز خوانده مي شوند). اين رنگ ها، رنگ هايي هستند كه در چرخه ي رنگ در كنار يكديگر قرار گرفته اند. اين رنگ ها از اينرو ايجاد هارموني مي كنند كه كمي از رنگ يكديگر را در خود دارند. براي مثال مي توان از شلوار آبي، پيراهن سبز-آبي و كت بنفش نام برد. رنگ ها گرم و سرد: خانواده هاي رنگ هاي مجاور و مشابه شامل رنگ هاي گرم (قرمز، نارنجي، زرد) و رنگ هاي سرد (سبز، آبي بنفش) مي شود. طراحان معمولاً طرح هاي رنگي را بر اساس دو يا سه رنگ مرتبط مي سازند. دو رنگ گرم را با يك يا دو رنگ سرد انتخاب كنيد، يا دو رنگ سرد را با يك رنگ گرم انتخاب كنيد، بااينكار تعادل پويا ايجاد خواهيد كرد. مثال: كت و شلوار آبي نفتي، پيراهن آبي روشن، و كراوات قرمز. يا پيراهن زرد، كت زنگاري و شلوار آبي. رنگ هاي خنثي: رنگ هاي خنثي شامل سايه هاي سفيد، سياه، خاكستري و خرمايي مي شود. از رنگ هاي خنثي مي توان در تركيب با همه ي رنگ ها يا تركيب با خودشان استفاده كرد. شلوار خاكي، پيراهن سفيد، و يك ژاكت خاكستري، مجموعه اي از رنگ هاي خنثي را ايجاد ميكند. درست است كه رنگ هاي خنثي اگر باهم استفاده شوند پويا نخواهند بود، اما ظاهري زيبا را به وجود مي آورند. 

رنگ هاي سياه، سفيد، خاكستري و قهوه اي در چرخه ي رنگها، جدا از هم نيستند، اما از نسبتهاي مختلف قرمز، زرد و آبي ساخته شده اند. براي ساخت رنگهاي خنثي مي توان سه رنگِ رنگ هاي اصلي يا اوليه را باهم يا يكي از رنگ هاي اوليه را با يكي از رنگ هاي ثانويه (رنگ هاي ثانويه از تركيب دو نوع از رنگ هاي اوليه ساخته مي شوند) تركيب كرد. براي مثال: چطور قهوه اي بسازيم؟

 براي اين منظور بايد يك رنگ را با رنگ متمم آن تركيب كرد. آبي و نارنجي را باهم، بنفش و زرد را باهم، سبز و قرمز را باهم تركيب كنيد. هركدام از اين تركيبات نوع مختلفي از قهوه اي مي سازد. چطور خاكستري بسازيم؟ كمي نارنجي (يا زرد و قرمز) را با آبي مخلوط كنيد و بعد كمي سفيد به آن اضافه كنيد. همچنين مي توانيد آبي را با يكي از رنگ هاي خاك، مثل قهوه اي مايل به زرد يا قهوه اي سوخته تركيب كنيد. نكته: بايد به تُن (اضافه كردن خاكستري)، ته رنگ (اضافه كردن سفيد) و سايه ي (اضافه كردن سياه) رنگ (رنگ خالص) دقت داشته باشيد. سبز و قرمز رنگ هاي متمم يكديگر هستند اما اگر سبز خالص را با قرمز تركيب كنيد خيلي كريسمسي به نظر خواهيد آمد كه فقط براي روزهاي كريسمس مناسب است! اما شرابي يا زرشكي و سبز ارتشي تناسب فوق العاده اي باهم دارند. همچنين مي توانيد دست از تركيب رنگ برداشته و تك فام شويد:

 تك فام: يعني همه چيز از يك رنگ باشد اما از سايه ها و ته رنگ ها و تُن هاي مختلف. درمورد آبي مي توان كت و شلوار سرمه اي، پيراهن آبي كمرنگ، كراوات آبي تيره و ... را نام برد.

با استفاده از نقش و بافت مي توان در اين تركيب كمي تقابل ايجاد كرد. بعضي از آيتم هاي لباستان بايد صاف و نرم باشند، برخي بايد بافتي زبر داشته باشند، بعضي از آنها مي توانند طرحدار باشند و بقيه ساده و... 

نكاتي درمورد گوشه ي جيب كت: به هيچ عنوان رنگ كراوات يا پراهنتان را با رنگ گوشه ي جيب كتتان يكي نكنيد. اگر اصرار داريد كه اين رنگ ها يكي باشند، از رنگ پيراهن استفاده كنيد و به هيچ عنوان با رنگ كراواتتان يكي نكنيد. براي داشتن ظاهري رسمي تر از پيراهن هاي ساده استفاده كنيد. زماني در دهه ي چهل بود كه آقايان رنگ كراواتشان ر ا با رنگ گوشه ي جيبشان سِت ميكردند اما خوشبختانه آن زمان سپري شده است. مكتبي است كه اعتقاد دارد جنس كراوات، كت و گوشه ي جيب كت نبايد يكسان باشد. اگر كراواتتان ابريشمي است، گوشه ي جيبتان بايد لينِن باشد. و اگر كت و شلوارتان فاستوني است بهتر است از گوشه ي جيب پشمي يا كشمير استفاده كنيد.

 البته اين تئوري چندان هم بد نيست اما ابريشم و سيلك هنوز هم با همه چيز خوب سِت مي شود. نكات مهم: ي رنگ هاي فصلي: استفاده از بعضي رنگ ها در زمان بخصوصي از سال بهتر است. مثلاً سايه هاي زرد معمولاً براي تابستان، رنگ هاي زنگاري، قهوه اي، سبز و زرشكي براي پاييز مناسب است. پوشيدن لباس زرد رنگ در پاييز و لباس زنگاري در تابستان كمي نامتناسب است. ي به تباين و تقابل رنگ ها دقت كنيد. يك آيتم روشن را با دو آيتم تيره يا يا آيتم تيره را با دو آيتم روشن سِت كنيد. مثال: كت و شلوار ذغالي، پيراهن سفيد و كراوات قرمز، يا كت و شلوار خرمايي يا پيراهن زرد و كراوات سبز، يا شلوار خاكي با يك پيراهن آبي تيره. ي ارزش رنگ ها: رنگ هاي تيره شما را لاغرتر نشان مي دهد، درحاليكه رنگ هاي روشن برجسته شده و چاق تر نشانتان مي دهد. رنگهاي تيره رسمي تر از رنگ هاي روشن است. اين اطلاعاتي بود كه اغلب هنرمندان و طراحان داخلي از آن استفاده مي كنند. حالا شما هم مي توانيد با استفاده از اين اطلاعات رنگ لباسهايتان را طرح ريزي كنيد.

نوشته شده نقاش ساختمان از شهريار

بهترين نقاش ساختمان از شهريار

كار بلد ترين نقاش ساختماني از شهريار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ تير ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۰۴:۲۷ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

يك راه حل ارزان و خيلي اسان براي از بين بردن رنگ زرد سقف (زنجاب)   

 نقاشي ساختمان قلي پور در كرجkhnk.gif (400×200)

يك راه حل ارزان و خيلي اسان براي از بين بردن رنگ زرد سقف (زنجاب)

 

در اكثر منازلي كه سقف انها توسط رنگ پلاستيك پوشيده شده است.بعد ازگذشت مدتي مشاهده ميشود كه در نقاطي از سقف به دلايلي از قبيل خراب بودن گچ زير كار و يا رطوبت رنگ زردي به چشم ميخورد،كه غير قابل شستشو نيز مي باشند.

 

اگر شما قصد نقاشي منزل خود را نداريدما در (خانه رنگ و كاغذ ديواري) با يك روش خيلي ساده و ارزان مشكل زنجاب سقف شما را حل منماييم.

 

 در اولين حركتي كه انجام  شما بايستي مقداري (وايتكس) و يا سفيد كننده روي يك تكه پارچه بريزيد.

 

و در نتيجه دومين عملي كه شما انجام ميدهيد اين است كه پارچه را بر روي ان سطحي از سقف كه زرد رن است بكشيد و اين عمل را انقدر انجام دهيد تا سطح مورد نظرتان كاملا سفيد گردد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ تير ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۳:۵۷ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

نقاشي ساختمان قلي پور با مديريت بابك قلي پور 


آماده ارايه خدمات نقاشي ساختمان در استان تهران و كرج
 
نقاشي روغني و نقاشي ساختمان پلاستيك بلكا 
hhhhh.gif (400×300)
انجام و اجراي مولتي كالر 
 
نقاشي ساختمان قلي پور را با نام بابك قلي پور بشناسيد
 
رنگ زدن درب ساختمان و رنگ آميزي ديوار ها و سقف سالن و اتاق خواب 
09127680354 بابك قلي پور
dddddd.gif (400×300)

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ تير ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۱۱:۱۳ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]

انجام امور نقاشي ساختمان ، مولتي كالر ، پوشش هاي سلولزي ، رنگهاي روغني بدون بوي آكرليك و سان ماركو ، رنگ هاي پلاستيكي با بالاترين كيفيت 

گروه ما با كسب بيش از 15 سال تجربه و دانش در زمينه نقاشي و تزئينات داخلي و خارجي ساختمان با مرغوب ترين رنگها و مصالح ساختماني موجود در بازار مجري هزاران پروژه كوچك و بزرگ در اقصي نقاط استانهاي البرز و تهران بوده و آماده عقد قرارداد با شما هموطنان عزيز ،سازمانها ، ادارات و مدارس و دانشگاه ها ميباشد .

naghashi.org-2.gif (992×850)

نقاشي ساختمان در كرج

نقاشي ساختمان در مهرشهر

نقاشي ساختمان در گوهردشت

نقاشي ساختمان در عظيميه

نقاشي ساختمان در فرديس

نقاشي ساختمان در هشتگرد و نظرآباد

hhhhh.gif (400×300)

 

gsdddfg.gif (670×850)

نقاشي ساختمان, قيمت نقاشي منزل, قيمت نقاشي ساختمان, رنگ آميزي ساختمان, رنگ ساختمان,نقاشي ساختمان|قيمت|رنگ آميزي خانه, قيمت نقاشي ساختمان, نقاشي ساختمان درسراسر ايران,خدمات نقاشي ساختمان, نقاشي ساختمان تهران, نقاشي ساختمان مدرن, نقاش ساختمان, نقاشي خانه,نقاشي ساختمان و دكوراسيون منزل در كرج-, اجراي نقاشي ساختمان, مدل نقاشي ساختمان, نقاشيساختمان قيمت

 

كيفيت راهي است بي پايان

 

قيمت توافقي و بازديد در محل رايگان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ تير ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۴۱:۴۷ ] [ بابك قلي پور ] [ نظرات (0) ]
کد کج شدن تصویر
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 42
دیروز : 94
افراد آنلاین : 1
همه : 42787
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب
کد کج شدن تصویر

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم